Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Kako si merio 'realan' kapacitet?
 
Ne. stefkossu.
 
Naravno da nije ok. Realni kapacitet je oko 6.700mah. Uostalom imas code pa proveri

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Znaci moj je feler? Na sajtu pise da je sve ok, tako da nzm.
Jednom mi je napunio note 3 pro (4000mAh), i drugi put do 20% i to je to. Prazan.
 
Baterija koja na 3.7v ima 10.000mah, na 5v izlazu ima 6250mah.
Ako je bila skroz puna, i ti nisi cackao telefon dok se punio (ili jos bolje, drzao si ga ugasenog), onda bi ti ga napunila 1.5 puta.
To vazi za sve powerbankove.
A puni se sporo jer ima 10.000mah baterije unutra, ne ocekujes valjda da se napuni za dva sata?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Napuni ti PB do kraja. Zapamti napunjenost baterije telefona, ugasi telefon i stavi ga da se puni sa PB. Drugi put uradi isto i vidi do koliko se tačno procenta napunilo. Kad procentualno sabereš kapacitet i dobiješ mAh koliko je punio tu cifru deli sa 9 i pomnoži sa 10 i to je kapacitet. Dakle oko 10% ima gubitaka pri samom punjenju.

Ako si merio sa upaljenim telefonom onda je on trošio dok se punio više od tih 10% koje ide na gubitke zbog neefikasnosti. Pusti ga da radi mining dok se puni pa će još i padati procenat baterije i nikad se neće napuniti ;)
 
Ugasio sam tel, ispraznio se do nula, ugasio se od praznoce. Potom sam stavio pun power bank i ostavio,napunio je do 100.
Kad mi je telefon opet na 0, stavio sam da se puno, i napunio je do 20.
Tako da je to po mom proracunu za tel od 4000mAh, 4800h ukupno?
 
Znaci moj je feler? Na sajtu pise da je sve ok, tako da nzm.
Jednom mi je napunio note 3 pro (4000mAh), i drugi put do 20% i to je to. Prazan.
Ovo je skroz OK, nece uvek on puniti isto. Jos ako ga punis @2A meni se cini da je kapacitet manji, nego kada ga ostavim nocu da se puni stalno @500mA.

Napuni ga koji put do kraja (ostavi 2h nakon sto sve lampice prestanu da trepere), pa vidi onda.
Ili jos bolje ako mozes preko laptopa @500mA, ostavis nocu da se napuni od nule koji put.
 
Poslednja izmena:
Nadam se i da ste svesni da 20% nije jednako 20% kapaciteta baterije u telefonu, tako da precizno merenje nikako ne moze da se ostvari na taj nacin. Po meni iz price deluje da je manje vise to ok. Nije savrseno, ali je ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ugasio sam tel, ispraznio se do nula, ugasio se od praznoce. Potom sam stavio pun power bank i ostavio,napunio je do 100.
Kad mi je telefon opet na 0, stavio sam da se puno, i napunio je do 20.
Tako da je to po mom proracunu za tel od 4000mAh, 4800h ukupno?
Nije.
Odokativno ti je to 90% jer kao što rekoh oko 10% ide na neefikasnost. To ti piše i na onim sajtovima za merne uređaje kada kupuješ.
Kapacitet ti je po ovoj računici 5.333 mAh.

Najviše se troši na punjenje 0-30%, zato se telefon tada i najviše greje. Puni sledeći put iznad 30% pa saberi. I daj PB-u 4-5 punjenja da pokaže pravi kapacitet.
 
Ja ima neki power bank za 2 godine kapacitet je opao za sigurno 30% ...

Ima li neki power bankova sa lit ion baterijama?!

Sta je sa Aukey, imam njihov qc2 punjac super se pokazao :D

Npr ovaj model.

b3m1HIv.jpg


10000 ili 16000mah qc2


Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Punite PBove sa malim naponom (preko laptopa najbolje, barem je meni najlakse jer ionako ostaje upaljen nocu), i ne punite skroz do kraja, ne praznite nikako do kraja. Znaci punjenje prekid kada samo jedna lampica treperi (>75% pun), ne punite fon njime ako samo jedna svetli. Ako treperi jedna, ostale ugasene, vec je preterano.
TO su vec poznate stvari za odrzavanje kapaciteta.

Ako vam treba stvarno 10000mAh istog dana uvek, verovatno je bolje da idete na veci.
 
Kada bi PB punio na 500ma, punio bi se 20 sati...
Moj se za 6h napuni na 2a punjacu

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ako ga punis ceo, da. Ali je ideja da ne punis ni 50% (preko 20% da bude najnize, a ispod 80% da se puni najvise). I to postavis kada se vratis kuci, 10h otprilike.

Ako nemate upaljen laptop ili ga ne ostavljate upaljen nocu, ili neki slabiji punjac krastavac. Nije svakome to prihvatljivo, meni jeste. I baterija na S5 mi tako prilicno dugo traje eto, ne vidim razliku naspram prvog dana.
 
Kada bi PB punio na 500ma, punio bi se 20 sati...
Moj se za 6h napuni na 2a punjacu

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Da ali nije zdravo za baterije, i u pravu je alfa.

Turis ga na usb na kompu pa preko noci napuni se :)
 
Poslednja izmena:
^ da, bitna ispravka! Da ne pomisli neko 5V umesto 9/18V (neki mogu i sa visim naponom da se pune).
 
Nisam rekao da li je zdravo ili ne, vec se preko noci puni na 2a,a na usb mu treba i noc i dan, to sam hteo da kazem :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
za baterije novije generacije, bilo nimh ili lion vise ne vazi ta stara prica da se pune sto slabijom strujom...cak se preporucuje obrnuto...tehnologija baterija napreduje ma koliko to nama ne izgledalo tako...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ok.

Svako danas ima tastaturu i internet.

Samo nikako da poruče neku knjigu iz elektrotehnike, preko istog interneta.
 
za baterije novije generacije, bilo nimh ili lion vise ne vazi ta stara prica da se pune sto slabijom strujom...cak se preporucuje obrnuto...tehnologija baterija napreduje ma koliko to nama ne izgledalo tako...


Sent from my iPad using Tapatalk

lol nimh i lion su dve razlicite dimenzije ;)

Punjaci napreduju a nekako baterije tj njihovi ciklusi punjenja su i dalje problematicni...

Sent from Kin :(
 
Piše ti dole kod shipping & payment da je za Srbiju free shipping, a carina za ovu cifru se ne plaća...
 
Znam da je free shipping ali jedno vreme nije bilo moguce slanje za Srbiju,nisam znao da je sada moguce.
 
Krenuli su sada da šalju opet u Srbiju preko Turske. Meni je stigao sada case + power bank.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno