Šta je novo?

Externe baterije (generic)

jel iko primetio da kod nas postoji ovo da se kupi? prosto mi je neverovatno da ovo niko nije registrovao...po svemu deluje kao neka varijanta xiaomi power banka od 10.000mah...mislim, toliko drame na forumu oko naručivanja, koje je inače postalo komplikovano, i kad se izračunaju poštarine i potencijalni pdv ovo je no brainer kupovina...često ga daju i na neki popust, a i sa ikea karticom valjda dođe jeftinije...meni je ovo bolje nego cimanje sa alija pa dal može da ga pošalje, pa ne može, pa vraćaj pare...a valjda se ovde dobije i neka garancija...

https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/60328575/

@paradizo

ne možemo mi da vidimo sadržaj tvoje korpe dok nam ne daš šifru :) ako naručuješ samo punjač, a ja sam tamo poštarinu za japcell punjač platio nekih 3-4 evra, onda se isplati...za baterije se već ne isplati, bar poslednji put kad sam gledao...
 
Poslednja izmena:
Ma nije trik pitanje nego se ne razumem u to, a nisam uspeo da nadjem informaciju o tome. Ima 1300 poruka pa je tesko pronaci, a search ne pomaze. Kolega me je u drugoj temi obavestio o 5v i 3.7v, ali dzaba kad mi nije poznato. Ako znas otprilike kad je pisao o tome da pogledam.


@Sad nadjoh tvoj post #108

Jel uzimao neko Xiaomi sa alija u skorije vreme i gde ima original? Citao sam da ne salju pa zato pitam. Ili moze i Baseus(oni imaju prodavnicu na aliju)?

Moj je sa Ebay-a kupljen pre nekih 2 godine. Prodavac nije vise aktivan ali power bank je originalan. Proveri komentare na aliju - to ti je uglavnom tacno.
 
Чекај не видим разлог зашто би наручивали са Алија ћаоми батерије ако код нас могу да се узму?
Додуше ја чекам од понедељка да ми их испоруче, и још ћу сигурно чекати пет дана

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Чекај не видим разлог зашто би наручивали са Алија ћаоми батерије ако код нас могу да се узму?
Додуше ја чекам од понедељка да ми их испоруче, и још ћу сигурно чекати пет дана

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Koliko je skuplji kod nas u odnosu na ali?
 
Можда пар стотина динара, свакако недовољна разлика у цени наспрам гаранције 2 године и могућности да некоме честитам све по списку у случају да батерија престане да ради [emoji16]
И то су дигли цену, била је 2600 ова од 10к коју сам хтео да узмем. Након пар дана дигли су је на 2900

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
jel iko primetio da kod nas postoji ovo da se kupi? prosto mi je neverovatno da ovo niko nije registrovao...po svemu deluje kao neka varijanta xiaomi power banka od 10.000mah...mislim, toliko drame na forumu oko naručivanja, koje je inače postalo komplikovano, i kad se izračunaju poštarine i potencijalni pdv ovo je no brainer kupovina...često ga daju i na neki popust, a i sa ikea karticom valjda dođe jeftinije...meni je ovo bolje nego cimanje sa alija pa dal može da ga pošalje, pa ne može, pa vraćaj pare...a valjda se ovde dobije i neka garancija...

https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/60328575/

@paradizo

ne možemo mi da vidimo sadržaj tvoje korpe dok nam ne daš šifru :) ako naručuješ samo punjač, a ja sam tamo poštarinu za japcell punjač platio nekih 3-4 evra, onda se isplati...za baterije se već ne isplati, bar poslednji put kad sam gledao...

Zahvaljujem druže,bilo je bez veze ali je cena baš kako si ti napisao.:wave:
 
Uzeo danas u vipu Mi Power Bank 2C za 2400din, ovo mi je prvi pb pa nemam sa cime da poredim, ali na prvi pogled izgleda prelepo, izrada je odlicna, prosao verifikaciju na sajtu sve u fulu. Stavio sam da se puni pa kad zavrsi cu da testiram sa p20 koliko brzo i koliko puta ce da napuni ako nekoga zanima.
 
Поздрав људи, треба ми power bank за Pixel 2. За сада сам једино нашао овај Huawei као нешто што би ми одговарало.

https://www.gigatron.rs/power_bank_eksterne_baterije/huawei_power_bank_ap08q_quick_charge-106991

Купује се овде преко фирме, тако да ми КП и наручивање преко гране не раде посао. Ако има неко предлог за бољу и јефтинију варијанту, као и савет да ли је овај Huawei добра куповина, био бих му захвалан.
 
Поздрав људи, треба ми power bank за Pixel 2. За сада сам једино нашао овај Huawei као нешто што би ми одговарало.

https://www.gigatron.rs/power_bank_eksterne_baterije/huawei_power_bank_ap08q_quick_charge-106991

Купује се овде преко фирме, тако да ми КП и наручивање преко гране не раде посао. Ако има неко предлог за бољу и јефтинију варијанту, као и савет да ли је овај Huawei добра куповина, био бих му захвалан.
Koristim isti, za isti telefon. Dobar power bank, ali ne moze preko usb c da puni telefon (vec se samo sam power bank moze puniti preko istog) i nema brzo punjenje. Ako si spreman na takav kompromis... Kvalitet je dobar

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Хвала колега. А да ли постоји неки квалитетнији power bank који могу директно да повежем на моб, без да купујем наставке или додатне каблове?
 
Pogledaj Varta power bankove.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koristim isti, za isti telefon. Dobar power bank, ali ne moze preko usb c da puni telefon (vec se samo sam power bank moze puniti preko istog) i nema brzo punjenje. Ako si spreman na takav kompromis... Kvalitet je dobar

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
zašto ne može da puni preko usb c?. PB ima klasičan usb + usb/usbC kabal i ne može da puni??

nešto tu ne štima [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
zašto ne može da puni preko usb c?. PB ima klasičan usb + usb/usbC kabal i ne može da puni??

nešto tu ne štima [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ne moze da puni telefon. Samo power bank moze da se puni preko usb c. Prosto usb c je samo input.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Колико сам видео на њиховом сајту, нема ниједна са USB C, већ су све са micro USB.

А ово?

http://www.svetbaterija.rs/proizvod...aterija-xiaomi-pro-fast-charge-10000mah/17485
kad bi rekao šta ti konkretno treba bilo bi lakše. taj ima USB C ulaz i USB A izlaz znači treba ti kabal za punjenje mobilnog. isti onaj koji imaš od punjača do telefona koji si dobio uz telefon

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne moze da puni telefon. Samo power bank moze da se puni preko usb c. Prosto usb c je samo input.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
šta pričaš? običan kabal usb na usb c ( usb u pb a usb c u telefon) i puni ko zmaj

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
šta pričaš? običan kabal usb na usb c ( usb u pb a usb c u telefon) i puni ko zmaj

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Pricam ovo da nece da puni:
b8132717fcdeaed4efac6a165748e08f.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
to ne treba jer taj PB namenjen onima koji imaju usb c na telefonu. istim kablom puniš PB i telefon.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
to ne treba jer taj PB namenjen onima koji imaju usb c na telefonu. istim kablom puniš PB i telefon.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ocigledno nisi upucen da je pixel punjac usb c na usb c. Tako da treba ljudima, nisu svima preferencije i potrebe iste. Ja se ne bih bunio da mogu jedan kabal manje da koristim.
Svakako je kolega i pitao za pixel, smatram da je ovo vrlo relevantno, ali sam kvalitet punjaca jeste odlican i sa te strane sam za sada zadovoljan.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
e to priznajem pojma nisam imao .

teško će u srbiji naći PB sa usb c izlazom

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ала сам направио пометњу :-devil-:

Елем, потпуно сам заборавио да сам уз Пиксел добио мали адаптер USB A/USB C

Тако да у ствари, колико капирам, мени посао ради било који power bank са USB A излазом? Ово што Зулу каже, што мање каблова и ја срећан. Е сад, ако сам био у праву да ми ради било који PB са USB A излазом, да вас измалтретирам још мало, па дајте предлог за нешто одговарајуће :D
 
Ала сам направио пометњу :-devil-:

Елем, потпуно сам заборавио да сам уз Пиксел добио мали адаптер USB A/USB C

Тако да у ствари, колико капирам, мени посао ради било који power bank са USB A излазом? Ово што Зулу каже, што мање каблова и ја срећан. Е сад, ако сам био у праву да ми ради било који PB са USB A излазом, да вас измалтретирам још мало, па дајте предлог за нешто одговарајуће :D
Pa sam si nasao prilicno dobar. Pogledaj na kp, tamo ih mozda ima jeftinije (uzimalo je nas par odatle, originali, 2g garancije, ja sam konkretno licno preuzeo kod Dusanovca).

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
čoveku treba za firmu, znači račun i ostalo [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ah da, zanemarih. Xiaomi ako ima negde je uvek dobar izbor.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Imam dve Mi 10000mah baterije i dobio sam samo USB kabl uz njih pa ih punim preko racunara, preko USB 3.0 porta. Medjutim, desava mi se ponekad, kao sinoc, da se napuni do pola ili manje za celu noc. Ukljucen je racunar naravno. :) Jel mogu da koristim npr. punjac za iPad koji je 2.1A ili punjac za mobilni? Hoce li biti brze? I jel sigurno za bateriju?
 
Jedno pitanje. Imam dve Mi 10000mah baterije i dobio sam samo USB kabl uz njih pa ih punim preko racunara, preko USB 3.0 porta. Medjutim, desava mi se ponekad, kao sinoc, da se napuni do pola ili manje za celu noc. Ukljucen je racunar naravno. :) Jel mogu da koristim npr. punjac za iPad koji je 2.1A ili punjac za mobilni? Hoce li biti brze? I jel sigurno za bateriju?
Izbegavaj da puniš bilo šta na usb portu računara. Preporučuje se da powerbank puniš na punjaču za telefon ili tablet, pa i tu će mu trebati 4-5 sati. Na usb-u bi mu trebalo dva dana da se napuni ako je skroz prazan.

Sent from Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno