Šta je novo?

Externe baterije (generic)

kapacitet unutrasnjih baterija je 9000mah. 3 baterije po 3000mah.
koliko bi to bilo realno "punjivih" mah to je pitanje.

inace, ukoliko ti je xiaomi vec poznat, nema potrebe da gledas bilo sta od ovih nasih. Mislim, ovaj kosta skoro 50% više nego xiaomi
 
Stigao mi xiaomo powerbank 10400 mah,punio sam 3 puta telefon koji je bio na 15% pun i ostala mi jos jedna crtica od 4,ouni istom brzinom kao i punjac od telefona,inace baterija na telefonu je 2110 mah
 
Xiaomi je zakon, mene moj sluzi extra, prezadovoljan sam. Samo moras da pazis da ti ne uvale kopiju...
 
Pa video sam oglase na dx sa slikama koje su identične i za originale i kopije. Sve su skinute sa xiaomi sajta. Samo u tekstu piše da li je kopija ali da čekam mesec dana i zakačim kopiju nisam rad. Ima na pik.ba za 50KM samo da vidim kako da ga dobavim.
 
zar ne moze sa zvanicnog sajta da se poruci?
a uvek ima i pouzdanih mesta kao sto je pandawill.
 
Moja je original,bilo je na yt da se vidi tacno razlika kopija/original,da pandawill,antelife,banggood...
 
sad sam se registrovao na xiaomi shop. ne isporučuju u srbiju. a poštarina za evropu je 21,28 eura + 18,23 eura proizvod = previše. a garancija je uvredljiva-mesec dana na power bankove. Mislim, bruka.
 
sad sam se registrovao na xiaomi shop. ne isporučuju u srbiju. a poštarina za evropu(hrvatsku) je 21,28 eura + 18,23 eura proizvod = previše. a garancija je uvredljiva-mesec dana na power bankove. Mislim, bruka.
 
i meni su rekli da ne šalju u Srbiju. O garanciji nisam ni razmišljao pri kupovini jer sam unapred znao da je nemam.
 
A jel sa dx-a original?
 
Jeste, ja sam naručio odatle.
 
Cuo sam da to nije original xiaomi shop,sajtovi koji salju kod nas su banggood.com,pandawill.com,to2c.com i aliexpress,mene je izaslo onoliko koliko je pisalo na sajtu a mislim da je bilo 23 dolara,nema postarine i nema carine,xiaomi pb 10400 je u pitanju
 
Pitanje za sve vas koji imate Power Bankove:

Koliko dugo baterija drži napon dok se ne isprazni kad stoji nekorišćena?

Imam neki Havit powerbank od 5.000 mAh, i kad ga skinem s punjenja, posle dan/dva, već moram da ga punim. Jako slabo drži punjenje

Jel je baterija loša, ili je to kod svih slučaj?

havit-5928-45469-1-product.jpg
 
Ja imam neku obicnu sto pise Power bank na njoj, one najcesce obicne, duguljaste... Ne drzi uopste, posle par dana prazna... Gubi poentu, glupost, tako da se ni ne koristi...
 
Svasta. Bas sam se zainteresovao za nabavku, ali ako je ovo uobicajena pojava, uopste mi nije jasno cemu takva sprava sluzi.

Ima li kod nas nekih koje provereno mogu da izdrze sa 80-90% kapaciteta bar 10ak dana ? Sve ispod toga je neshvatljivo lose i cista prevara, jer i najgore standardne punjive baterije koje sam video to mogu.
 
Verovatno da skuplje rade bolje... Ova moja se ovde prodaje za oko 1500 din, a na aliju je najjeftinija, mnooooogooo jeftinija nego ovde...
 
Ajde neko ko ima one Xiaomi bankove da javi jedino... meni je nepojmivo da se toliko brzo prazne. Em nisu nesto posebno trajne.
Ako se tako brzo prazne, nije ni cudo da niko ne moze ni 80% kapaciteta da iskorsiti - dok napuni 4x telefon, 4 dana, ona se isprazni :D
 
moja je kineska i ne prazni se tako brzo.
verovatno te sto se prazne koriste brdo AA baterija unutra.

otvorite i vidite sta je unutra.
 
znači, svako veče zakačite pored kreveta i PB i telefon da bi mogli da izdržite dan. :)
 
neki malo skuplji pb imaju lion baterije unutra, a neki nimh najverovatnije...ako nimh nisu sa malim samopražnjenjem ( a verovatno nisu zbog niske cene) onda se svakako brzo isprazne dok stoje...
 
Ja imam genius od 8000 mAh i drzi dugo kapacitet ali zato ne moze da napuni l820 vise od 3 ipo puta
 
Ja imam evo sad će već dve pune godine skoro Anker od 8400mAh. Uopšte nisam primetio bilo kakvo pražnjenje ako se ne koristi. Zna i po mesec dana da stoji u fioci i da ga onda ponesem negde i radi bez problema.
 
Moj Xiaomi isto nema problema sa pražnjenjem, nisam ni razmišljao o tome. Barem nisam primetio da ima problema, nekad ga ne koristim po dve nedelje i kad ubodem fon u njema ima snage.
 
da li xiaomi od 10400mah koristi 18650 i koliko njih? negde videh 3 kom unutra ali to je nemoguće, zar ne? kako bi te baterije mogle da se zamene vremenom?
 
ne isplati ti se da menjas, osim ako nemas vec neke dobre baterije. mozda jedino ako pocupas iz baterije za lap top kojoj je crkla elektronika.
 
Ne rastura mi se sad da vidim sta ima unutra, ali na netu imas snimke na kojima se vidi sta je unutra.
 
http://www.dx.com/p/lg-lgabb41865-18650-2600mah-rechargeable-battery-grey-317674#.VDQX_6PAYtM
koristi se 4 kom
Da li dx prodaje originale ne znam. ovo je generalno odlicna cena za 18650, pogotovo ako ima deklarisan kapacitet. mada je i dalje pitanje isplativosti, pogotovo ako uzmes u obzir komplikacije za demonitranje punktovanih baterija i montiranje novih.
jos ako te zavati nervozni carinik i kaze da tebi ne trebaju 4 baterije za licnu upotrebu... :D


btw, ja sam konacno dobio svoju bateriju od 20000mah. pandawill je poslao novu koja se nije zagubila. za nekih 1.5h je napunio od 24% do max sto je vrlo zadovoljavajuce.
Prilicno je velika i nije bas dzepna kao neke. Sirina i duzina su otprilike kao telefon, ali je zato oko 2.5 puta deblja. izgleda kao da se unutra nalazi 7 celija :zgran:, sto znaci oko 2800mah po bateriji sto ne zvuci preterano (mada bih ja ipak bio suzdrzan i rekao da je oko 18000mah)
Po pristizanju je indikator prikazivao 3/4. Baterija je putovala nesto preko 20 dana. Cisto sumnjam da su je u pandi punili u skladistu (mada se Evica mozda malo poigrala jer je na carini pauzirala 5 dana od 10 koliko je trebalo da prodje ceo proces).
Ima malu razliku u radu u ondosu na vecinu koju sam video. Dugme sluzi samo da prikaze trenutno stanje napunjenosti dok samo punjejne telefona pocinje odmah po povezivanju i diode ne svetle prilikom punjenja. meni ovo savrseno odgovara jer, iako ne deluje tako, ove diode prilicno dobro sijaju i nocu mi smetaju ako punim telefon.

Sve u svemu, deluje mi fantasticno za 21$. Jos samo treba da proverim broj punjenja, ali na prvu loptu mogu svima da preporucim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno