Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Vala meni su otvorili moj od 10k mAh i naplatili nekih 350 din otvaranje i pdv
 
Ala vas dere carina i pdv tamo. Ja nikad nista platio nisam u BiH a bili je tu i vecih paketa i dobrih cijena. 38 transakcija do sada.
 
Porucio sam juce na GearBest Xiaomi 10000 pa me interesuje koliko im treba da posalju?
 
Ok, hvala.
Prvi put od njih uzimam pa nisam znao kako ide u praksi
 
Narucio sam Xiaomi 10000mAh sa Gearbesta 5. novembra, stiglo danas. Carina i PDV 380 dinara.
 
To je Ok, mislim da ce meni malo duze da putuje zbog praznika i guzve na carini
 
Ljudi šta se radi kad stigne onaj papirić iz pošte da treba da platim carinu, oko 350 dinara je, a ja propustila rok od 5 dana? <i to sam ga prilično propustila. Poštar je uspeo da ubaci papirić tako da se zalepi za prednji deo sandučeta koji se uopšte ne vidi prilikom otvaranja, i sasvim slučajno sam primetila misleći da je neko smeće... kad ono..... a jedva sam čekala taj power bank još sam se pitala zašto mu tolko vremena treba da stigne.

Idem sutra u poštu da vidim dal ima spasa ako ga još nisu vratili, al reko da pitam možda se nekom desilo nešto slično :d
 
cuvaju oni to relativno dugo an carini pre nego sto ga vrate. ne ide to bas odmah nazad. mislim da je mesec dana neki rok i placa se neka lezarina koja je bas sitna. Obicno je potrebno pozvati carinu i traziti nadoslanje kako ga oni zovu.
 
Juce sam uzeo Xiaomi 10.000mah na savet Ivice i Batketa. Stvarno je veoma kvalitetna baterija. Punio sam je sa 2.0A punjacem od Note 3 i otprilike se za 5 sati napunila. A sa njenim kablicem sam punio Note 3 3200mah bateriju cetiri ipo sata. Mozda bi se brze napunio mobilni da sam ga punio sa usb-om 3.0.
Inace ni malo se nije grejala. A kada sam zavrsio sa punjenjem mobilnog blinkala je treca diodica, znaci da jos nije stigao do pola ili je bio tu negde :)
 
Poslednja izmena:
cuvaju oni to relativno dugo an carini pre nego sto ga vrate. ne ide to bas odmah nazad. mislim da je mesec dana neki rok i placa se neka lezarina koja je bas sitna. Obicno je potrebno pozvati carinu i traziti nadoslanje kako ga oni zovu.
Meni su vratili bar 50 paketa odma posle 5 dana.
 
Nisam mozda 2x preuzeo paket jer nisam stigao ili zaboravio.
Ostalo su sve bile situacije kad nisam hteo da placam PDV ili carinu na nesto sto zakonski ne bi trebali da naplate.
Posle trazim lovu nazad i nije bilo problema.
 
PDV zakonski treba da naplate na svaku pošiljku.
 
Dodao ja u korpu xiaomi 10000, cena oko 11-12 dolara.... kad ono da kupim, kliknuo ja sve, paypal prosao, nisam obracao paznju... kad ono vidim odralo mi kreditnu karticu!! cena power banka mi se povecala za 4-5 dolara kada sam placao,a ja ***** ne obratim paznju... Napisao sam poruku,nadam se da ce da mi srede to.... Ili da otkazem nekako narudzbinu,da mi vrate pare?
Gearbest je u pitanju.
 
Nisam mozda 2x preuzeo paket jer nisam stigao ili zaboravio.
Ostalo su sve bile situacije kad nisam hteo da placam PDV ili carinu na nesto sto zakonski ne bi trebali da naplate.
Posle trazim lovu nazad i nije bilo problema.
Od koga trazis lovu nazad,i sta napises tom prodavcu ? Kapiram da prodavac zna da namerno nisi hteo da pokupis posiljku..
 
Xiaomi 10000mAh power bankom sa 3 puta punio Nexus 4. Sada mor ana punjenje.
Inace stvarno se ne greje i za ove pare je odlican.
Treba da uzmem jos jedan, pa razmisljam da mozda uzmem onaj od 10400mAh. Sta kazete?
 
Ne vidim ni najmanji razlog sto bi uzimao stariji model?!
 
Stariji modle ima kvalitetniju stabilizaciju napona i bolje celije
 
Otkud ti to da ima bolje celije?Ovo su litium polimer celije Panasonicove sto je mozda trenutno najbolja ponuda baterija u njemu.
 
Kako duplo jeftiniji? 10400 kad se pojavio bio u Kini oko 11$, i ovaj novi od 10000 je sad isto toliko?
 
Kako duplo jeftiniji? 10400 kad se pojavio bio u Kini oko 11$, i ovaj novi od 10000 je sad isto toliko?

to je cena u kini, za nas je cena one od 10400 bila nekih 20 dolara, plus minus par dolara...bar toliko su originalnu bateriju plaćali lju8id koji su je kupovali ovde na forumu...ne znam nikoga ko je onu od 10400 platio 11 dolara a da je dobio original...

a ova nova od 10000 se regularno ka nama prodaje za 11-12 dolara...
 
Nazad
Vrh Dno