Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Meni su u winwin prihvatili par dana pred istek garancije za pb horizons.... u međuvremenu mi je stiglo pismo od winwin-a da se odbija zahtev za zamenu i da ide na popravku, što sam i prilikom podnošenja reklamacije naveo da prihvatam. Videćemo šta će biti javljam razvoj situacije...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa i sa formulom ti je oko 9700mAh od 12.000mAh, i to pod uslovom da je baterija telefona skroz neistrosena (da stvarno ima 3000mAh, sto nijedna baterija nema, cak ni nova).
Tako da ovo mislim da podleze garanciji.
 
Sredinom avgusta sam kupio Jetion JT-SPB008 12000 mAh power bank, koji ima ekrancic na kome pise procenat popunjenosti.
Primetio sam jos na pocetku da, kad ga koristim, dodje do nekih 40% i ugasi se, ali sam kulirao situaciju.

Ali, sad sam resio da testiram realni kapacitet, tako sto cu puniti mobilni od 3000 mAh preko njega.
U cetiri nevrata sam punio mobilni i izracunao da je pravi kapacitet power banka 7200 mAh, sto je tacno 60% od navedenog.
U 1. punjenju telefona, napunio je mob od 28% do 90%.
U 2. punjenju od 23% do 93%.
U 3. punjenju od 25% do 95%.
U 4. punjenju od 20% do 58%, i kada se power bank ugasio.

Da li ovo podleze garanciji, tj. da li bih mogao da ga vratim i zamenim za neki drugi model? Citavih 40% manje od navedenog je cista prevara proizvodjaca!

To što se gasi na 40% jeste problem i zbog toga bi mogao da ga reklamiraš.

Što se kapaciteta tiče, 12.000 mAh je na 3,7A (neki 3,6A), a tebi za telefon treba 5,1A.
Dakle ta baterija n 5,1A ima 8.705mAh, po računici 12000*3,7/5,1

Znači da u tom powerbank-u ima 8.705mAh na 5,1A (koliko ćeš i trošiti za punjenje telefona). Naravno, da nijedan pa ni ovaj uređaj nije 100% efikasan, plus se na zagrevanje troši (najviše kada puniš telefon 0-30%) pa na sve ovo treba dodati korekcioni faktor 0,9 (jer oko jedne desetine ode na ove dve stvari).
8705*0,9=7835 mAh

Dakle, ako su ti baterije na telefonu tačnog deklarisanog kapaciteta (a nisu jer korišćenjem gube kapacitet) onda bi od tog PowerBank-a moga da očekuješ da matematički isporuči 7.835 mAh ako sabiraš cifre sa svojih baterija (recimo napunio bi 0-100% dve baterije od 3.000 mAh i jednu od 1.835 mAh).

--------------------------

Ti si bateriju od 3.000 mAh napunio kumulativno 178% odnosno 5.340 mAh odnosno 68% i trebalo bi da ti je ostalo 32%.

Ako se PB ugasio i ne može više preko njega da se puni onda ga reklamiraj. Morali bi da prihvate prvo zato što se gasi na 40% a onda i što je kapacitet opao za celu trećinu.

P.S. Ne znam na koliko procenta tvoj uređaj registruje promene.
Npr: moje slušalice registruju korake od po 20%, pa ako na ekranu piše 40% to može biti od 40 do 59,9 realnih procenata. Uzmi to u obzir.

Ako piše 40% i ipak može da se puni preko njega onda se matematika slaže i ima kapacitet pa ne možeš da reklamiraš. Mogao bi jedino za to što se gasi.
 
Poslednja izmena:
Ja izracunah 240%?
Tako je, ja sam stavku broj 1 ispustio. Nije mi bila pod libelu pa previde :D

Onda je 91,9% kapacitet PB-a (ako je baterija telefona zaista 3000mAh, a sigurno je ispod samo je pitanje koliko). Ne znam kako bi ovo reklamirao, ali bih nosio zbog indikatora koji ne radi kako treba.
 
popravka pb, svašta ću da čujem...jedino što mogu da urade je da unutra leme i ubacuju neke cilindrične baterije ali pitanje je koje i kojeg kapaciteta...to mi deluje kao teška improvizacija umesto da se čoveku da nov pb ako je već prihvaćena reklamacija...trebalo bi dobro proveriti taj kapacitet nakon te njihove popravke...
 
Što se kapaciteta tiče, 12.000 mAh je na 3,7A (neki 3,6A), a tebi za telefon treba 5,1A.
Dakle ta baterija n 5,1A ima 8.705mAh, po računici 12000*3,7/5,1

Znači da u tom powerbank-u ima 8.705mAh na 5,1A (koliko ćeš i trošiti za punjenje telefona). ...
...Volti, ne Ampera...
 
@nemanja123
Na ekranu se procenti napunjenosti prikazuju preciznoscu od 1%

A, evo kako sam ja to racunao (iz dana u dan):

PWBANK: full - 85% (15%) ----- napunio MOB sa 28% na 90% (62%) === 1860 mAh
PWBANK: 85% - 69% (16%) ----- napunio MOB sa 23% na 93% (70%) === 2100 mAh
PWBANK: 69% - 54% (15%) ----- napunio MOB sa 25% na 95% (70%) === 2100 mAh
PWBANK: 54% - 40% [ugasio se] (14%) ----- napunio MOB sa 20% na 58% (38%) === 1140 mAh
------------------------------
PWBNK = 7200 mAh

Baterija na telefonu (LG Flex 2) je skoro zamenjena, relativno je nova.
Naravno, pitanje je koliko je sve ovo gore realno, posto nisam koristio nikakvu korekcionu formulu.
 
ne znam ni kolika je garancija na pb? @jabree kaže da je par dana pre isteka garancije...

kapiram ja da je to takođe popravka, ali recimo ne verujem da se cilindrične baterije unutar pb ručno leme i povezuju a u servisu će to morati ručno da leme i spajaju, pitanje je i koje će baterije da stave, sve mi to deluje kao neko budženje umesto da se kupcu da novi pb...
 
Pitao sam ih kolika je garancija rekli su mi 2 godine i dao sam im papire u januaru ističe [emoji38] čisto sam odneo da vidim baš kako funkcioniše garancija kod pb u Srbiji i šta će da poprave, ja imam horizons slim 4000mAh veoma je tanak ne mogu da stanu one klasične ćelije, li-ion je u njemu neka tanka, ceo pb sa alu kućištem je 6-7mm
Evo linka od uređaja
http://www.winwin.rs/punjac-za-mobilne-uredaje-powerbank-slim-horizons-pb401-4-000mah-6767920.html
Javljam šta će da urade [emoji38]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Upravo predao neki platinet nesto tako od 5000mAh kupljen u giga dec prosle godine (2g garancija) . Zadrzase na servisu,javice mailom sta i kako.(Begram galenika).

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Sta reci...
b151ec6b5f4daef9bb9e53208a00f7d9.jpg


Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Zar nije bilo priče da je to automatski odgovor kako bi se pokrili za ono što moraju u roku od 8 dana da odgovore?
A sada ide 30 dana koje imaju da reše problem.
 
Hvala na ovome :)) znaci jos ima sanse da se ne ćeramo silom.
Javljam cim dobijem neki sledeci info kako sam proso.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Nema na čemu.
Samo javi u onoj temi o zaštiti potrošača, jer smo ovde uveliko u offtopic-u. Ovde samo javiš krajnje rezultate reklamacije da znaju ljudi šta da očekuju :)
 
Zar nije bilo priče da je to automatski odgovor kako bi se pokrili za ono što moraju u roku od 8 dana da odgovore?
A sada ide 30 dana koje imaju da reše problem.

Nakon 8 dana max oni moraju odgovoriti korisniku da li je reklamacija prihvacena ili nije, i ako je prihvacena trebaju napisati predlog resavanja iste i obavestiti potrosaca. Potrosac moze da prihvati ili odbije resenje. Kako je ovde napisano da reklamacija nije prihvacena duzni su da isti uredjaj vrate. Ja da sam na njegovom mestu bi isao u prodavnicu i dao da biraju ili zamenu na licu mesta ili da odmah salju uredjaj nazad i da cu doci sa inspekcijom kada bude preuzimanje da se vidi da je roba vracena neispravna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni samo nije jasno ako reklamacija nije prihvacena,sto mi ne vrate pb vec ga salju u "ovlasceni" servis.Ako vec postoji "ovlasceni" oni su neovlasceni ili kako ?

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Tebe ne zanima ko je kakav servis, ti nemas nikakve veze sa servisom... Iskreno ne znam sto ih nisi pitao da ti onda odgovore da je reklamacija priznata ili vrate pb da dodjes sa inspekcijom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je winwin proslog meseca poslao vrlo slicnu poruku, ali je reklamacija ipak prihvacena pisle nekoliko dana. To verovatno rade jer nisu sigurni da li ce stici da testiraju uredjaj u roku od 8 dana.

Prave one vacaroske fore po kojima su nasi bizmismeni nadaleko cuveni.
 
Jer nista ne bih dobio pre ponedeljka kao odgovor a u pon cu zvati pa cu videti sta i kako. Ne verujem kakve su dzukele.

Sent from my LG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
... i da cu doci sa inspekcijom kada bude preuzimanje da se vidi da je roba vracena neispravna.
Godine prolaze, ali se neke stvari ne menjaju :) Hajde nam molim te pojasni, kako se to dodje u radnju sa inspekcijom?
Pokupe te kolima pa se zajedno odvezete tamo, ili ti njih povezeš kolima?
Možda se čekate ispred zgrade u dogovoreno vreme?
Imaš ličnog iskustva sa ovim, ti ili neko tvoj je upao u radnju sa inspekcijom pod ruku? Pitam da bih znao koliko su fleksibilni sa vremenom i koliko hoće da sačekaju, umem da zakasnim :)
 
Poslednja izmena:
Možda mu tetka radi tamo ili ima neke druge veze, nemoj odma da si takav ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Salju li externe za CG zna li ko provereno?
 
I posle 17 dana od pba ni traga ni glasa cuci u ext servisu ...danas mi rekose da ce biti nakon praznika ...

Sent from my LG using Tapatalk
 
30 je zakonski rok ali trebali su ti uvaziti reklamaciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nzn kako misle da ispostuju tih 30 dana jer je 30 dana 9og koji je sub...ali javljam ovde ;)
Rekose mi samo da pre nove nista...

Sent from my LG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno