Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Da li je xiaomi power bank iz mi-srbija store-a najbolja opcija trenutno? Vidim da i dalje nece da salju sa alija ili je neka leva marka sa skupim shippingom bez trackinga. Na KP skoro sve neki no name ili lazni samsung, doduse ima par xiaomi-jevih od 20k mah za 30eur iz Subotice.

Na Mi Srbija store je cena ovog od 2000 mAh 4000 din, tako su uvek bile cene samo što ga nije često bilo na stanju. Ima i neki crni pro model isto 20000 mAh ali jači i mnogo skuplji, 7000 din to mi je previše. Oni od 10000 mAh me ne zanimaju, dakle jedini izbor onaj beli.
E sad, na kupujem prodajem kod prodavca sa par hiljada pozitivnih ima takav za 23e nov upakovan sa kao godinu dana garancije. Kolika je šansa da je to original i kako se može prepoznati? Pretpostavljam da je vrlo lako da je falš ali opet.. nije velika razlika u ceni zapravo ova na kp mi je i realnija za takav proizvod koji se masovno štanca , i poznato mi je da su isti xiaomi modeli telefona drastično skuplji u mi store nego na aliju i kineskim sajtovima pa nagađam da postoji mogućnost i da je taj powerbank original.
 
Imam ja taj crni xiaomi 20k power bank pro nešto, jako dobra baterija ima brzo punjenje I ima 45w ako zakacis na usbc, tako da može da puni I neki laptop sto je meni odlicna opcija.
Posle jedno godinu I nešto mogu da kažem da je prava stvar, imao sam manje od po 10k 5k sve to igracke, ovaj napunis I nema da se cimas.
Uglavnom definitivno preporucujem, samo sto je kod nas bezobrazna cena ja ga uzo za oko 5500 msm

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma meni je i onaj običan od 4000 din puna kapa, ne treba mi za laptop samo telefone i slabije uređaje, bitno mi da ima dva izlaza, da ima usb-c i da iole brže puni barem 1.5-2 ampera (slažem se da je 10000 mAh malo, tj ne isplati se bolje ići na taj jači) samo me zanima jel ima negde original jeftinije od tih 4000 koliko je u mi store. Nikad ga nisam video kod njih na nekom popustu sniženju..
 
Bio sam pod utiskom da valjaju staru verziju ovog mi 20k koja dolazi sa mikro usb samo, ovaj redmi za 4k je bas ok opcija, imas na kp prodaje lik za 3300 neotpakovan, ne verujem da postoji kopija za ovaj model, relativno je svez.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam video.. verujem i ja da je manja šansa da je taj novi dizajn falš ali opet, ta cena mi je već blizu one u radnji gde je sigurno original plus bitnije imaš garanciju 2 godine. Možda se i desi da daju nekad neki popust mada teško.

Mene više zanima onaj beli stari model 20000 2c za 23e tj 2700 din na kp u Subotici šta je verovatnije, da je falš ili original?
 
Pratite akcije na mi-srbija. Skoro sam uzeo Redmi PB od 20000 mAh, bio je oko 2500 din.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Šta fali onom od 10KmAh? 2S model.
Ja sam ga pre nekih mesec dana uzeo u ww za 1790 din. (kasnije je bio još jeftiniji kod žamija, nekih 100-200 din manje ali kad uračunam poštarinu izašao bi me skuplje pa sam uzeo u prodavnici, lično.) Ne treba mi ali za tu cenu nek se nađe. Imam ZMI 10K mAh verziju već nekih 5 godina i radi savršeno.
Oni od 20K mAh su duplo teži, treba to vući sa sobom.
 
Poslednja izmena:
Uzeo ga i ja al nisam zadovoljan kako puni iPhone X jer nekad stane na 80% a nekad na 93.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pratite akcije na mi-srbija. Skoro sam uzeo Redmi PB od 20000 mAh, bio je oko 2500 din.

Kad je tačno bilo to skoro? Ja gledam povremeno i nikada ga nisam video ni na najmanjem popustu, uopšte ispod 4000 dinara. Samo je bilo perioda da ga uopšte nema na stanju.
 
Ja uzeo na akciji pre 10-ak dana u Mi Store u Beo centru za 1499, od 10.000mAh. Dobra je, testirao sam je i na tabletu i na telefonu.
 
Kad je tačno bilo to skoro? Ja gledam povremeno i nikada ga nisam video ni na najmanjem popustu, uopšte ispod 4000 dinara. Samo je bilo perioda da ga uopšte nema na stanju.
Evo kad
1d64cc2e140d124a0de4522ad097c82a.jpg
e48c1148d39f18cf4435756a1803b46b.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Shit, promaklo mi to. Mada garant je bila neka jako ograničena količina, kao kad su otvarali Promenadu u Novom Sadu.
Ovih slabijih od 10k je često bilo na sniženju ali ovaj od 20k nikad ne videh.

Čim ga daju za 2500 imaju oni i tu itekako zaradu, to je ono što oduvek mislim da je realna cena toga polovina ako ne i manje. Možda je i original onaj za 2700 na kp. Ima video na yt po čemu se falsifikati razlikuju ali džabe mi to kad ga nemam ispred sebe u ruci.
 
Na pakovanju originala ima onaj kao stiker sto se ogrebe, ispod njega imas kod, taj kod se ukuca na sajtu i vidis da li je predmet originalan itd... E sad, da li su i to uspeli da iskopiraju, stvarno ne znam.
Uglavnom, osim ako ti nije hitno, ja se ne bih zezao sa KP. Sacekaj malo, verujem da ce opet biti na akciji

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Taj happy hour Mi Srbija ima svake nedelje a power bankovi su često tu na akciji.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja ne ne vidim tamo na popustu... Kor mene pise puna cena
76c31729251db8c73646fa6bdb3690c0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Zakasnih, nisam bio u BG u haosu sam s obavezama, noćas sam stigao. Ali i overkill mi je taj pro model, valjda će biti ponovo onaj običan što mu je puna cena 4000, čim ga daju na happy hour odmah uzimam.
 
Nisi zakasnio, danas je happy hour. Odlična je cena za bateriju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Joj da, gle stvarno, ma putujem noću ne znam gde udaram...

Sad gledam malo review, ne znam da li vredi 1500 din doplate za pro model? Nisam baš tačno ni skontao razlike i prednosti u ondosu na običan. Običan od 20000 mi deluje kao bolja kupovina tj odnos uloženo dobijeno, pod uslovom da se ulovi na happy hour za 2500 dinara. 10000 mAh mi je već malo, iako je cena na popustu odlična 1500 din, samo dva puta može da napuni telefon to mi je nedovoljno, stalno razmišljaš koliko je napunjen itd a ovaj od 20000 nije ni duplo veći ni duplo teži a puni telefon preko 4x. Idealno za neke odlaske u prirodu, kampovanja, vukoebine...

Ovde neki temeljni review, kaže čak da je možda bolji izbor stari tip sa 18650 ćelijama jer ove li polimer hoće brže da propadnu i da nabubre.. ladno mu je nabubrio posle samo 100 ciklusa punjenja pražnjenja. Očekivao sam od ovih xiaomi da bude odličan, da ne kažem vrhunski kvalitet.

http://budgetlightforum.com/node/55221
http://budgetlightforum.com/node/67033

Sad ću još da se smislim, možda pazarim ovaj pro model ili sačekam opet da bude običan za 2.5 k din.
 
Poslednja izmena:
Tih 10000mAh nije zapravo toliko, u praksi bude otprilike 2/3 toga jer to sto pise je na 3.7V a ne na 5V.

Na 20000mAh pise da je real kapacitet oko 12500 na 5V tako da imaj to u vidu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ma znam, ali u svakom slučaju mnogo su mi bolji izbor ovi od 20000. Koliko sam skontao ovo ultra brzo 45w type c punjenje laptopa mi uopšte neće trebati, treba mi samo za telefone i druge slabije uređaje. Međutim zaključio sam da je jedina i za mene najbitnija prednost punjenje samog powerbanka, to što taj pro model podržava 45w punjače dakle puni se (barem na papiru) za čitavih 2 sata kraća nego običan 20000 powerbank, ugrubo 4 sata vs 6 sati. Šta znam, to mi je prilično bitna stavka kod powerbanka jer kad je on pri kraju i dočepaš se negde struje (pekara, kafić bilo šta usput) značajno je da se što više dopuni za što kraće vreme. Samo naravno ne isporučuju 45w punjač uz njega, znam da su oni nešto poskupi ali ne znam tačno, ne pratim to, jel su samo skupi ili papreno skupi? :D
Koji 45w je dobar, za preporuku, best buy? Možda nešto s aliexpresa?
 
Mislim da ti se ne isplati da kupujes poseban punjac samo zbog powerbanka, ako menjas telefon u dogledno vreme gledaj koji ima dobar punjac pa tako ubij 2 muve jednim udarcem.

Inace i 6h je sasvim ok, moj PB od 22400mAh se puni otprilike 10-12h pa mi to nikad nije bilo problem :)
 
Ja sam pro najviše uzeo zbog laptopa, da ga mogu dopuniti kada zatreba jer PB ima 45W izlaz.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo jos jednog ok punjaca na snizenju sutra, kome treba. Nije nesto preterano snizen ali taman da se skine postarina kapiram da je super za te pare
1e8dca6f15fb1de14786c1d244935114.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ima neko da preporuči dobru eksternu bateriju koja će uspeti da pohrani 2 komada Samsung Note 10 telefona tokom jednog dana na letovanju? Kakva su vam iskustva sa Samsungovom eksternom baterijom iz domaćih radnji od 10000mah sa bežičnim punjenjem? Po dosadašnjem iskustvu ona nije dovoljna za 2 "cela telefona", imate nešto drugo da preporučite? Vidim da se o Mi dosta razglaba
 
Bažično punjenje je najneefikasniji vid prenosa energije i verovatno barem 20-30% ode u vidu gubitka. Najbolja opcija je povezivanje (što kraćim) kablom.
O MI powerbankovima se najviše priča jer su najbolja opcija kada se gleda odnos kvalitet <-> cena. Ja imam dva od 10KmAh, jedan koristim već nekih 5-6 godina i odlično se drži a drugi nisam još koristio...
 
Nazad
Vrh Dno