Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Ima nekoliko stvari koje treba znati.
1. kapacitet ext baterije nije i kapacitet punjenja. nije to litar vode koji se moze presipati i postoje gubici.
2. kapaciteti nisu uvek oni koje firme deklarisu. uglavnom se koriste 18650 baterije unutar tih eksternih. kinezi ih lazno deklarisu. npr OVE. 4000mah je besmislica. ove verovatno imaju oko 1800-2000mah, sto je zapravo i prosek. kupio sam jako puno baterija i 18650 su uglavnom istih kapaciteta bez obizra na to da li su deklarisane kao 2000mah ili 4000mah. Ukoliko kinez stavi 3 ovakve baterije on ce da napise 12000mah, ali to jednostavno nije tacno. brendirane baterije su tacno deklarisane, ali nikada ne mozete znati ko koristi koje baterije. primeticete da vecina ovih baterija ima kapacitet 6ah, 9ah, 12ah. uglavnom se koriste 18650 deklarisane na 3000mah koje cesto imaju oko 2000mah.
3. postoji 2 nacina da se dodje do 5V od 18650.
a) da se vezuju redno po 2 komada i onda da se napo isece (18650 su deklarisane na 3.7V, 4.2 kada su pune). u rednoj vezi se kapacitet ne sabira iako ce kinez to da uradi. na srecu, ovo su bas retki uredjaji najnize klase.
b) elektronika za vestacko podizanje napona. baterije se vezuju paralelno i kapacitet se mnozi, ali ovo "kosta" i kapacitet se smanjuje malo.

@alfa,
mislim da je 4400mah kapacitet 2 baterije, odnosno da je dobio realnih 4400mah iz oba punjenja. jedna baterija 2200mah.
 
Poslednja izmena:
Nexus 4 ima bateriju od 2100mAh.
 
ne ne, 2200mah x2 punjenja=4400mah .. prvo sam mislio ok, možda su gubici u transferu baš veliki, ali sad kad vidim da nije tako kapiram da sam dobio loš primerak :(

edit: da, 2100mah.. moja greška
 
Aaa, to je drugo :D Rekoh imas neku dodatnu/mega bateriju za N4 koja je toliko :)

Posto smo ovo resili, ajde jedno slicno pitanje. Imam 8000mAh bateriju za laptop, koja je na 11V. Da li bi ona trebala biti dovoljna da se mobilni (od 4000mAh, P780) napuni 2x, 4x, 4.4x ili nesto sasvim trece? (otprilike, naravno da ovo nije ni precizan kapacitet baterije trenutno)
Jer S4 sam mogao oko 4x da napunim, koliko se secam (i to ne punih 4x, jer nikad na pustam ispod ~20% da padne baterija), sto ispada kao da je napon nebitan?
 
koliko si punio prethdne telefone, toliko ces moci i ovaj. sam preracunaj kapacitete.
 
Nebitno mi je koliko moze - nego kako bi isla racunica realno? Tj. prosta fizika me interesuje. Ispada da je napon baterija nebitna za kapacitet, vec ono... ima 8000mAh i toliko ima i za laptop i za telefon, bez obzira sto jedan koristi 2.2x veci napon pa samim tim i wattage.

P.S. P780 OTG je odlicna externa baterija za druge telefone :D
 
Stigao mi je ovaj punjac

http://www.romoss.com/external-battery/sailing-series/sailing1.php

Na kutiji pise sofun 1, ali je to u stvari ovaj model.

Odlican je, bez problema napuni jednom bateriju za Samsung S3, i ostane da svetli lampica jenda, sto znaci od 0-25% je ostalo jos u punjacu.
Kvalitet izrade je stvarno odlican. Stize u kartonskoj kutiji, nalazi se jos unutra uputstvo u USB kabl. Lepo upakovano unutra u folije.
Niti jednu manu ne mogu da nadjem za kvalitet izdrade i kabla.

Stigla mi je za 15 dana.

Romoss od 10400mAh jos nije stigla, zadrzali je na carini.
Jel stigla Romoss?
 
Stigao mi Anker Astro 3E...Super stvar...
 
Kupio sam ovu eksternu bateriju i sa njom mogu 4 puta da napunim moj lg optimus g čija baterija ima 2100mAh. Zadovoljan sam sa baterijom iako je teža nego što sam mislio.

E sad, pitanje. Kupio sam za sestru bateriju koja kao ima 2600mAh, međutim sa njom jedva da izvučem 70% pri punjenju. Jel ovo normalno? Ili bi trebala da može da napuni barem jednom moj mob sa baterijom od 2100mAh?
 
Pa možeš da preračunaš za neka očekivanja. 4x2100 je 8400mah. To je oko 80% od 10400mah.
Ukoliko bi i ostale baterije imale istu iskorišćenost kapaciteta, znači da bi ta 2600mah trebala da bude taman dovoljna za jedno full punjenje.

Zašto nije? Moja pretpostavka je da je unutra jedna 18650 litijumska baterija od 2600mah. Ona zvanično ima 2600mah, ali radi na 3.7V (puna je 4.2V). Pošto tebi treba izlaz od 5V, ne možeš da dobiješ taj kapacitet. Klasična kineska prevara. Retko su te baterije deklarisane iole precizno. Tu se samo bacaju cifre koje zvuče super.
 
Da, ali već sam reklamirao bateriju (par dana pošto sam je uzeo) i tražio sam da je pošalju u servis i da je testiraju. Poslali su je na servis i posle 15ak dana su me zvali da dođem po drugu bateriju. Rečeno mi je da je ta koju mi sada daju nova i da je testirana. Kad ono međutim..
 
I ova tvoja puni do 80% specifikacije. Mislim da je to to za kineze. A skuplji bredndirani možda imaju tačne specifikacije, ali su mnogo skuplji. Kao što @subtractor predpostavlja. Ova tvoja mi deluje dobro za te pare.
 
ova xiaomi je super čoveče, mogla bi i tablet da puni. naručuje se sa dx.com? to beše stiže u srbiju?
 
I ova tvoja puni do 80% specifikacije. Mislim da je to to za kineze. A skuplji bredndirani možda imaju tačne specifikacije, ali su mnogo skuplji. Kao što @subtractor predpostavlja. Ova tvoja mi deluje dobro za te pare.

Pišeš za ovu od 2600mAh ili ovu jaču? Jer ova od "2600mAh" ne može da napuni ni 70 posto bateriju od mog moba koja ima 2100mAh. Baš je loša.
A ova od 10400mAh kida, sa njom sam zadovoljan jer sam toliko i očekivao.


@hidrogen.net
Da, sa dx.com. Meni je stigla, mada su se u drugoj temi žalili ljudi da njima nije moglo da se pošalje zbog neke zabrane.
 
Ova baterija koju si ti poručio sa dx bi meni tako odgovarala... Mogla bi tablet da mi napuni jednom, a telefon sigurno 5 puta. :D A deluje jako mala... Baš ću da se iscimam da je naručim
 
Sa Amazona,28 eura.Na adresu u Becu i onda autobusom u Srbiju.
 
Odavde. Stici ce ti za tri nedelje.
 
Meni su ukupni troškovi (carina+poština globa) bili manji od 400 din. Srećom procenili su bateriju na 10ak dolara, mogao sam i gore da prođem.
 
Jel ima neko preporuku za neku bateriju sa Aliexpres-a. Treba mi za poklon drugaru za ip5, trebala bi da ima barem 2-3 punjenja i da je do 20-25e
Gledao sam xiaomi 10400 mAh ali nikako da nadjem nekog prodavca sa malo boljim ocenama posto vidim da ima dosta kopija iste
 
a zasto bas aliexpress? imas i dealextreme i pandawill.
 
Zato sto sam polu pismen :D i nemam komp ovih dana pa moram sa tel. da porucujem, jedino sam sa alija to radio pa da ne komplikujem bez potrebe
 
Ja sam skoro nabavio Romoss 10400mAh.
Kupio sam ga na eBay, i kostao me oko 25$.
Zadovoljan sam kvalitetom izrade, sve deluje jako dobro.
Vidim da ga sad nude na Tmartu za 19.99$.
Nikako da isprobam koliko puta moze da napuni telefon-napunim ga jednom preko Romossa, a onda zaboravim i kad mi se tel isprazni ja ga ubodem u zid.
Vidim da su starije verzije imale i led sijalicu pa su mogle da sluze i kao rucna lampa, ali je u novim verzijamo to izbaceno.
Ima 2 usb prikljucka, za tel i za tablet.
 
Porucio xiaomi 10400 za 25$ valjda ce biti ok
 
Ja kupio kod nas Romoss Sailing 3 7800 mAh za 3099rsd, punio malo tel cisto da probam kako radi, za nekih ~30min punjenja sa 15% na 64% je napunila tel, na ext. bateriji se jos nije potrosila ni jedna kocka.
 
da li je neko kupovao neke kineske koje se reklamiraju kao da bajagi imaju 20000 ili 30000 mah? koliki je njihov realan kapacitet?
 
Nazad
Vrh Dno