Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

Pih znao sam da malo daje :vomit:
 
Sra kopate jos od cpu koina? Jel kopa neko ovaj metis i na kom pulu?
 
Da li je neko pokusavao ili imao iskustava sa rudarenjem na Win XP ??? U pitanju su Pentium IV i Celeron 330 ali zavidnih frekvencija od 2.7GHz sa dobrom mogucnoscu za OC (do 3.3GHz). Naravno koristio sam 32 bitnu verziju minera i kada god pokrenem .bat pojavi se ona standardna greska za Win XP, gde je u levom uglu prozora dugme Debug a u desnom Send error i Don't send... Ne secam se tacno koja greska je u pitanju, ali .bat se pokrene, pise da je algoritam pokrenut i Stratum je detektovao blokove i onda mrzne... Jel neko zna u cemu bi mogao biti problem ??? :)
 
Probao ja pa imam istu tu gresku
 
Probao sam da kopam Qubit sa i5 750 koji mi je na rigu sa 4 kartice. Kad stavim t3 u batch file padne mi hash rate za 10%, na t2 za 5%.
Ne kapiram zbog cega, jedino ako sam pokupio neki malware.
U pozadini mi rade 4 cgminera, aida i trixx.

i kolko daje?




samo toliko daje 4930k, pa dal je moguce ima 12 thredova? nadao sam se da daje oko 100 po thredu?


ako je tako onda je
vomit-in-paper-bag-smiley-emoticon.gif
 
Poslednja izmena:
sha se tripujete ako i5 daje 100 po thredu (kod njega i po jezgru), pa daje jer ima samo 4 treda/jezgra.
i7 bacaju duplo manje po tredu ako se ide sa HT on, jer jelte ima ih duplo vishe :D.
moze se i njemu iskljuchiti HT ako vam je toplije oko srca da imate 4x100 umesto 8x50 :D
 
i kolko daje?





samo toliko daje 4930k, pa dal je moguce ima 12 thredova? nadao sam se da daje oko 100 po thredu?


ako je tako onda je
vomit-in-paper-bag-smiley-emoticon.gif

Ma ne moze davati 100 po threadu nikako, tako sam se i ja nasao u bunilu kad sam video da se stalno pominje ta cifra a ja na 4770k i Centurionu Fx-9590 izvlacim nepunih 60 po threadu.
Fora je u tome da blizu 100 daje po hyperthreadovanom JEZGRU, miner to deli na 8 threadova(ili 12 u slucaju 4930) pa se cini da je malo.

Korektan je to skor, ne mozemo ocekivati da CPU daje hash kao najjace grafike, to bi bilo previse :)

U svakom slucaju, dzaba bi bilo i da daje 200 po threadu ako novcic ne bude napumpan u nekom trenutku, a ako s druge strane bude pumpa, svako sa dva jaca cpu-a moze da iskopa pola milionceta-milionce i-milina.
 
Probao sam da kopam Qubit sa i5 750 koji mi je na rigu sa 4 kartice. Kad stavim t3 u batch file padne mi hash rate za 10%, na t2 za 5%.
Ne kapiram zbog cega, jedino ako sam pokupio neki malware.
U pozadini mi rade 4 cgminera, aida i trixx.

Sto ce ti aida pa nije valjda da sjedis kod kompa i pratis temp. Ugasi sve sto smeta tj aida i trixx.
 
Nisam ovih dana imao mnogo vremena pa nisam stigao da se poigram sa podesavanjima. Ali sam u totalnoj konfuziji sto se hashrate-a tice, pa imam par nedoumica oko kupovine procesora. Cim dodjem kuci, sve procesore cu detaljno istestirati.

Zezao me i7 4770k na 4,7Ghz, pa sam ga vratio na default i pokrenuo miner. Sa HT Off, dobijam 94-95 kh/s po threadu (ukupno 4), a sa HT On dobijam 55-56 kh/s (ukupno 8 threadova). Znaci 80 vise sa HT On, a ne 100 kako sam prvobitno rekao.

i7 4960X na defaultu mi je bacao ~52 kh/s po threadu (HT On naravno), e sad, klokuno sam ga malo ali ne pamtim na koliko, mislim da je bio na ~4 Ghz, i imao sam 56-57 kh/s.

Znaci:

i7 4770k HT OF = 94 x 4 = 376 kh/s.
i7 4770k HT ON = 56 x 8 = 448 kh/s.

i7 4960X HT ON = 52 x 12 = 624 kh/s.

Ono sto sam primetio, jeste da se klokovanjem dobija ~2 kh/s po jezgru na svakih 100 Mhz, ili ti 1 kh/s na svaki thread ako je HT On.

P.S

Sada se dvoumim, sta je bolja investicija:

i5 4440 + H81 = 200e
i7 4770 + h81 = 300e
i7 4770K + Z87 = 400e
 
Poslednja izmena:
mislish, troumish :d

najbolja ti je prva solucija ako cesh samo kopati.
 
Mozda prva opcija a da za dodatnih 100e pokupujes nekih cpu coin-a i cekas pump...
 
a mozda i neka varijanta fx 8320 i neka plojka solidna....malko se klokne na 4200-4300, mozda bi box mogao to da ohladi i kontam da bi to davalo blizu 400 za ~200e
 
ja imam i5-750 na default i daje mi oko 45 po jezgru, bude oko 170 u proseku, ali mi se desi da nekad po 10-20 minuta ne prihvati ni jednom...
 
Mozete da napisete koliko iskopate za 24h?
Ja dobijam oko 7500-8000 coina na 24h.
 
1200 sa i3 2120 i aktivna 3 jezgra
 
Oko 3000 sa amd phenom II x4 956 BE na 3.4 Ghz sva cetiri jezgra ukljucena. :D
Za dva dana imam blizu 6000 posto sam bio iskljucivao jedno jezgro na pola dana.
 
Poslednja izmena:
Koliko AMD baca? Thuban, FX, ima neko? Da nije ista fora kao ati i nvidia :D

Jel vam cesto isIkoci ono boooo umesto yay :) I cemu to sluzi?
 
Moj baca oko 50 po jezgru. Meni samo yay iskoci i to nekada svaki drugi treci bude yay pa ga nema neko vreme xD
 
sa core i5-750 na default vrednostima, ali ogranicena maksimalna iskoristivost procesora na 95% (posto je default 2.7 GHz izadje oko 2.5 GHz), oko 3200 coina dnevno...
posto je temperatura smesnih 40 stepeni po jezgru, uskoro cu ga kloknuti na bar 3 GHz pa cu videti...

nego, jel neko ima brzo resenje za podesavanje na Win XP ?
 
mislish, troumish :d

najbolja ti je prva solucija ako cesh samo kopati.

da, troumim. Editovao post pa zaboravio promenuti. :)

Pa to sam i ja mislio, ali 4440 daje 100 kh/s manje od i7 4770 i kosta 100e manje. :)

AMD sam odmah otpisao, kako zbog potrosnje, tako i zbog ploca koje su skuplje a tesko da ce nuditi nadogradnju. Ovako haswell malo trosi, ima avx2 instrukcije, najjaci moze da ide na najjeftiniju plocu, broadwell ce imati podrsku za sve danasnje 1150 ploce itd...

Sad posedujem 4x MSI H61M P23 + Intel G1610, i to mi radi od novembra 2012 perfektno. Mislio sam bocnuti neke i5 3xxx u postojece ploce ali vidim da daju dosta manje hash-a upravo zbog AVX2 instrukcija. A vec sam i planirao promenuti platforme, rasprodati ove ploce kojima je preostalo jos 8-9 meseci garancije i poslati ih u penziju jer godinu i 3 meseca rade bez prestanka. :)

Tako da bih sada uzeo neke odlicne ploce, sa 4x pciex slota, 3 godine garancije i sposobne za OC, jer CPU rudarenje postaje sve intenzivnije. A ujedno da ta ploca moze bez problema ispratiti i neki broadwell i7 5770k (ili kako vec), koji nam dolazi za 3-4 meseca.

Recimo gledao sam Gigabyte Z87 HD3 plocu, koja je nekih 95e i rekao bih da je sposobna da drzi i7 4770k, 24/7 na ~ 4,3 - 4,4Ghz sa skresanima naponima i adekvatnim hladnjenjem. Sta vi mislite, koja bi ploca bila najidealnija za takav poduhvat, a da nije vise od ~100e?

P.S Od X79 platforme sam odustao jer IB-E nema bas impresivne rezultate a i platforma ce trajati jos 6-7 meseci, tako da...
 
Poslednja izmena:
Imaj u vidu da se haswell dosta greje, i da ako planiras da ga i malo klokujes da ti je neophodan bolji kuler... Ortaku se na turbo modu pregrevao sa boxom...
 
Prestige, moze li objasnjenje izjave da CPU rudarenje postaje sve intenzivnije i tvoje vidjenje stvari? :)
 
A on je verovatno masinu/e drzao u sobi? :)

Moje su u klanici, tj u komori gde je temperatura leti jedva 20s. Sada je oko 0 ili -1. Mada imam u planu na svaku konfu da uzmem Corisair H80i ali otom-potom.

@sunce,

Pa letos kada je pocelo sa cpu mining-om u vidu Primecoina i Quarkcoina, imao sam nameru da kupim jace procesore, da se nadje i da ih upotrebim cim se pojavi neki novi cpu coin. Medjutim, vrednost bila mala i nisam hteo nista da ulazem. U Septembru - Oktobru je izlaslo jos par nekih cpu only valuta koje su me zainteresovale ali je tada cena svih novcica u globalu skocila pa sam gledao da se obezbedim sa grafickim kartama - i hvala bogu uspeo sam sa 280-kama. Tako da sam ostao bez resursa. A sad posto imam sve sklopljeno i bez namere da se sirim, ulozio bih u procesore, a najvise me je podstakao ovaj novi Qubitcoin koji mi se dosta svideo i zaista verujem u njega. Tako da cu ga sigurno narednih mesec - dva rudariti (Eventualno upaliti neki novi novcic po izlasku, cisto da se nagrabim coina).

Milion Q2C u steku moze jednog dana veeeliku sumu para da donese, a ja imam veru u njega. Da smo mige i ja bili strpljiviji sa Quark-om, sad bi obojica bili bogatiji za po 200 BTC-a. ;)

P.S,

Treba ovo sve u prvu poruku staviti:

QubitCoin Block Explorer

QubitCoin Difficulty chart

QubitCoin Connected nodes

QubitCoin Total Coins Mined
 
Poslednja izmena:
Koja bi jacina bila ok za kopanje ovoga? Odnos iskopanog i ulozenog?

Tipa 10Mhash/s ili manje/vise?
 
Nazad
Vrh Dno