Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

Hvala obojici na odgovorima.

Kad pokrenem 6 threadova na procesoru iz potpisa, imam oko 58-59 kH/s po thread-u, s tim da su grafike pale za po 10% (~650 kH/s)kada je upošljeno 6 threadova. Kad je aktivno svih 8 threadova, grafike padaju na po ~400 kH/s.
 
I ja bi volio svoje da prebacim u wallet ali ne mogu nikako da ga kompajliram. Naprave novcic a ne mogu posteno da srede source code za wallet.
 
Samo na rigu a tamo nebi da drzim wallete.
 
Kako vam toliko bacaju ti procesori... Meni 2600K na 4.5Ghz 43 kh/s :(
 
Da li po dobijate novcica tacno kao po kalkulatoru poolova? Ja dobijam 3x manje nego sto mi je pool izracunao.
 
Pa da, manje se dobije. Za 24h sa jacinomod oko 450-500 dobio 8000 novcica...
 
Kakva je kalkulacija (dnevni profit) sa i7 2600k tj amd 8350?

I jel pravio neko paralelu isplativosti cpu mining valuta?

Postoji li kalkulator cpu mininga kao sto je coinwarz za gpu?

Sve ovo pitam ovde jer nisam imao previse vremena da guglam ;)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koliko daju fx6300 i fx8320?
 
Sva ta trgovina treba da ide preko eskorta tj preko posrednika dok ne dodje na menjacnicu. Kupac i prodavac posalju koine posredniku, kad legnu njemu obe uplate, on posle prebaci akterima uz neku nadoknadu.
Na bitcointalk imate likove koji se bave time i koji iza sebe imaju na stotine posredovanja u prodaji i kupovini valuta.
 
Poslednja izmena:
a i dosta tih trejdera imaju svoje reputation threadove pa ako imaju gomilu uspešnih direktnih trgovina ok je sa njima raditi
 
Koliko je pametno upošljavati AMD Phenom X4 955 sa fabričkim kulerom za kopanje? Kolike su vam temperature?
 
Izgleda da klok ne igra veliku ulogu. Probaj da ga spustis na 2,8 - 3Ghz pa onda probaj. Tesko da ce taj box cooler izdrzati i na 5k rpm.
 
Meni fx-4300 na fabrickom kuleru ne prelazi 35 stepeni. Doduse drzim masinu u podrumu gde je temp 15C.
 
Kod ovog cpu mininga moze lepo i napon za cpu da se spusti da bi cpu bio hladniji...jeste on opterecen 100% ali ni priblizno kao pod nekim stres testom...pa samim tim i trazi manji napon da bi bio stabilan...Takodje kome se mnogo greje moze da koristi komandu -t na kraju bat fajla, pa broj tredova koliko zeli da mu radi...npr. za phenom X4 moze -t3 i da smanji zagrevanje i jedno jegro ostavi za surf ili za cgminer....Npr. fx 8350 baca 860 khas/s sa 8 tredova...oko 108 po tredu...a sa aktivna 4 baca 550 khas/s...oko 140khas/s po tredu...a sa 5 aktivnih baca oko 660 khas/s....
 
Poslednja izmena:
2600k sa 8 jezgara na 4,6Ghz 45khs po jezgru
 
A jel si probao iskljuciti HT? Ja na haswellu onda imam vise po thread-u. Mada sve ukupno HT daje vise (~1000)

@Kidence,

Jel taj FX8350 na 4,6Ghz ili?
 
Kod ovog cpu mininga moze lepo i napon za cpu da se spusti da bi cpu bio hladniji...jeste on opterecen 100% ali ni priblizno kao pod nekim stres testom...pa samim tim i trazi manji napon da bi bio stabilan...Takodje kome se mnogo greje moze da koristi komandu -t na kraju bat fajla, pa broj tredova koliko zeli da mu radi...npr. za phenom X4 moze -t3 i da smanji zagrevanje i jedno jegro ostavi za surf ili za cgminer....Npr. fx 8350 baca 860 khas/s sa 8 tredova...oko 108 po tredu...a sa aktivna 4 baca 550 khas/s...oko 140khas/s po tredu...a sa 5 aktivnih baca oko 660 khas/s....

iz kog minera to kopas. Ja na fx-ovima nemam vise od 50 khasha po jezgru
 
Poslednja izmena:
Moja greska...testiran pogresan miner...Izvinjavam se svima sto sam uneo zabunu... :)
fx 8350 na 4ghz daje po jezgru oko 48 khas/s.. Sve ukupno baca 385 khas/s...

E sada gde sam napravio zbrku, ladno sam samo startovao Minered,ali onaj klasican...ne ovaj sto treba za Qubic...i video da baca po jezgru oko 108 khas/s i ugasio...hehehhe

Kada ono medjutim....vidim nesto ne stima...pa proverim...i vidim gde sam zeznuo...Poceo sam da trokiram, vise ne znam koji je miner za sta...svaki novcic kada se pojavi mora i drugi miner za njega....Jos jednom drugari izvinjavam se...
 
Nazad
Vrh Dno