Šta je novo?

Šta kopate od CPU coina?

shoma

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2006
Poruke
3,625
Poena
455
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5900x Dark Rock 4 Pro
RAM
2x8GB Kingston Fury 3600Mhz CL 17
PSU
Corsair RM1000i
Kućište
NZXT 500
Monitor
LG 27GP850-B
Laptop
Macbook Air M1
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 T
Pristup internetu
  1. ADSL
Ima li nesto isplativo sto se moze kopati sa cpu? XPM mozda ili je izasao neki novi cpu coin koji bi mogao da se fino unovci?
 
xpm je na prevelikoj tezini sada, ne vidim kako moze da se isplati.. za ove druge stvarno ne znam, mozda onaj protoshares?
 
Diff je vec dosta velik a cijena i nije neka. Iskopacu malo mozda nesto bude od ovog koina.
 
Nema jos uvek,izasao je coin pre 6-7 dana...ali bice najverovatnije ako se sete da naprave sajt i novi logo i da ga malo reklamiraju,inace coin ima novi algo...i moze da se kopa samo CPU-om
 
Poslednja izmena:
kopam sa CPU to jest sa VPS serverima koje sam dobio na nekoj promociji. :) evo link ka mom mineru sa mojim podesavanjima, samo promeni radnika i cepaj, ako koristis isti pool. Inace vidim da coin poceo da raste, od pre neki dan sam usao u ricu sa CPU miningom cisto da vidim rutinu.
 
I ja sam pustio par procesora da kopa Qubit coine. Jedno 100k pa da cekamo.
 
kopam sa CPU to jest sa VPS serverima koje sam dobio na nekoj promociji. :) evo link ka mom mineru sa mojim podesavanjima, samo promeni radnika i cepaj, ako koristis isti pool. Inace vidim da coin poceo da raste, od pre neki dan sam usao u ricu sa CPU miningom cisto da vidim rutinu.
Ti preko VPS-a i kazes jedva se isplati,znaci da ne pocinjem nista sa ovim mojim cpuom...Nista bez botneta. :D hvala u svakom slucaju
 
Ja sam već neki kraći rok se okrenuo samo i isključivo CPU miningu mnogo manje muka od gpu mininga ;) ili vrebanja Asic-a koji nikako da stignu :)
 
PRT se ne isplati kopati sa cpu jer nije cpu only coin, moze se kopati i grafikama.
 
Poceo sam da kopam sa mojim i5 4670 QubitCoin. Koristim ovaj pool http://cpu-pool.net/q2c. Gde mogu da vidim koliko sam iskopao i kako se prebacuje na wallet? U walletu imam recieving address tako da pretpostavljam da je to moja adresa.
 
Poceo sam da kopam sa mojim i5 4670 QubitCoin. Koristim ovaj pool http://cpu-pool.net/q2c. Gde mogu da vidim koliko sam iskopao i kako se prebacuje na wallet? U walletu imam recieving address tako da pretpostavljam da je to moja adresa.

Registrovao sam se na sajtu, napravio worker-a i skinuo cpu miner 64bit verziju, ali mi ne uspeva da ga pokrenem.

Mozes napisati kako ti je podesen *.bat file?
 
Ja sam iz CMD-a pokrenuo ali mozes i preko .bat. Ovako je izgledalo:
minerd64 -a qubit -o stratum+tcp://q2c.cpu-pool.net:3470 -u Weblogin.Worker -p Worker_password

Ovako se koriste sva jezgra(Treda). Ako hoces da sam odredis koliko hoces samo na kraju dodas -t pa broj.
 
Presao sam na ovaj drugi ali ovde mi je difficulty 1024.
 
Auuu :) lepo, lepo.
Moracemo ovo bolje upregnuti!

Jel moze neko i link za 32bit verziju?

Da li se kod vas desava na http://mine-pool.net/qbt da info o worker-ima ne valja?
Prvo mi prikazuje da su mi sva 4 worker-a aktivna, pa onda posle samo 2, pa samo 1, a sve vreme sva 4 rade.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno glupo pitanje posto prvi put ovo radim, sta podrazumevate pod snagom? I sta znaci kad kaze da imam valid? Na proslom poolu sam imao 115 valid ali 0 u Unconfirmed a ovde obrnuto. Moze i neki link u kome pise sta je sta...
 
Javi kad pustis, razmisljam se da li da kupim par komada, pa cisto da imam predstavu kako, sta gde...
 
Imam jedno glupo pitanje posto prvi put ovo radim, sta podrazumevate pod snagom? I sta znaci kad kaze da imam valid? Na proslom poolu sam imao 115 valid ali 0 u Unconfirmed a ovde obrnuto. Moze i neki link u kome pise sta je sta...

Prvo ide Unconfirmed , pa Confirmed, tako da je ok.
Snaga hardvera ti je Hashrate.
A kad odes na statistiku pool-a, tu vidis koliko ces sa tom snagom napraviti novcica za 24h.

Evo i meni je trenutno 174 uncofirmed novcica :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno