Šta je novo?

Temperatura (misljenja)

tasko022

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2014
Poruke
3
Poena
151
Pozdrav svima, zeleo bih da mi neko objasni da li je ovo tacno merenje temperature i zasto je tako kad nemam nikakvo preterano hladjenje

28l4dhu.jpg


Hvala svima!
 

Prilozi

  • Temperatura.JPG
    Temperatura.JPG
    188.7 KB · Pregleda: 104
Proveri da li nisi suvise zategao kuler za procesor.
 
Probao sam jos par programa svi pokazuju isto, cak sam i promenio par windowsa isto u svima pokazuje, znaci mislite da je otisla sonda? U biosu mi pokazuje temperaturu oko 18c a u windowsu oko 0... Jel ima sanse da se zameni ta sonda ili da batalim to? :)
 
Probao sam jos par programa svi pokazuju isto, cak sam i promenio par windowsa isto u svima pokazuje, znaci mislite da je otisla sonda? U biosu mi pokazuje temperaturu oko 18c a u windowsu oko 0... Jel ima sanse da se zameni ta sonda ili da batalim to? :)

nema. samo ti njemu stavi pastu, i lepo pricvrsti kuler, i ne brini o temperaturama.
 
nema. samo ti njemu stavi pastu, i lepo pricvrsti kuler, i ne brini o temperaturama.

Neki dan sam kupio Thermaltake DuOrb CL-P0464 LGA775/AM2 i od tada mi temperaturu pokazuje stalno oko 0-1 (kad nista ne radim), a sa stock kulerom mi bila 10...

Vazi, hteo sam samo da proverim cisto iz radoznalosti, da mu se ne desi nesto :)
 
Kad OC.oujes pobrljavi merenje posto ide preko protoka i napona a ne preko senzora u vecini software (vrati stock vreednosti za CPU pa vidi)
Merenje preko senzora imas u BIOS-u idi pa vidi u BIOS-u, meni licno AIDA 64 placena verzija izpiratizovana najbolje radi.
 
Stop, pre neg sto skidas kuler, probaj realtemp i / ili coretemp. U nekim slucajevima
moze biti da tjmax nije dobro podesen i zato ti nedaje tacne temperature, ako nije to
onda moze da je do senzora ( ili pretegnut CPU ili su sviznuli ).

Kao sto rekoh, uzmi ova prva dva programa i proveri pre nek sto se zajebavas da
skines kuler.
 
Nemoj dzaba da skidas real temp, on je pravljen iskljucivo za Intel meni nikad nije radio na AMD-u, core temp radi ali jezivo brljavi imas neke temperature
koje niko ne zna sta predstavljaju cak i oni sto su ga pravili.
Preporucujem AIDU64-Extreme Edition neku placenu pirat-verziju, ali najjednostavnije je da dok ti se pali komp udjesu BIOS i tamo imas najtacnija merenja.
 
+1 za gledanje temperatura u BIOS-u. Ni sam ne znam koliko puta mi se desilo da se istripujem bez razloga kada pogledam temperature na Core Temp-u. Doduse, HW Monitor je stvrano odlican program ali ukoliko overklokujes, neces pogresiti sa AIDA-om 64.
 
Nazad
Vrh Dno