Šta je novo?

Viper4Android [ROOT]

Kako si menjao SELinux?
 
Prilikom instalacije izabrao prvu opciju. To je to?
4fc79941f7333c8b79157573feacc4b0.jpg
 
Probaj sa 2.4.0. Meni radi na mm bolje nego ovi noviji bez menjanja ičega

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
@Ivan I.
Da li si prebacio v4a u sistemski folder kaosto je @Djilkosh_Ns napisao? Podesio si 644 ili -rw-r--r-- permisije?
 
Djilkos, pomagaj, busybox instaliran, selinux changer, nece instalacija drajvera, prijavljuje kao da verzija busyboxa ne valja. Zadnji m2 note build.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pa koja ti je verzija busybox-a?
Instaliraj poslednju verziju(skini onu aplikaciju sa ps-a, pa preko nje, stericsson)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sterisscon, zadnja.
 
Dva dana se mučim ali ne mogu nikako da ga instaliram, telefon sam restartovao 100 puta. Inače u pitanju je Z2 i LP 5.1.1. Ne uspevam da nađem pravi način, problem koji se javlja je da stalno traži update drivera koji se kao odradi ali u stvari nema promena. Piše mi status abnormal i da nije podržan. Pratio sam objašnjenje koje je Djilkosh_Ns dao i promenio selinux u permissive, prebacio aplikaciju u system/priv-app i podesio dozvole (644), takođe izbrisao audio effects u vendor/etc. Posle toga restart i V4A je bio instaliran ali driver ne radi. Imam busybox on rails instaliran kao kod diyabolic-a a verzija V4A je poslednja 2.4.0.1.

Zamolio bih za pomoć ukoliko neko može da pomogne, unapred hvala!
 
probaj ovaj novi v: 2.5.0.5, tu ne treba selinux...
imaš ovde:


https://www.androidfilehost.com/?fid=601296195406528703
To se samo flesuje, zatim kroz app mozete menjati podesavanja, ali najbolje loadovati neki profil postojeci.
Nakon instalacije odratiti enable speaker-a npr kroz app, i pustiti muziku neki. Izvucite meni sa leve strane i pritisnite driver status, trebalo bi dole da pise Processing : Yes.
Ako pise No, probati ovo - Rename /vendor/etc/audio_effects.conf to audio_effects.conf.BAK(ali ne bi trebalo, ja ovo nisam morao da radim).

I evo audiphile profil -> http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3889015&d=1475087093
Samo extract u /sdcard, pa load profile iz aplikacije.

To je to.
 
@boki78 Procitaj citat u mom postu 2 poruke iznad tvog.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
@nimbus

Probaću to što si predložio.

@durlancity

Ugašena mi je ta opcija u Supersu još ranije. :(

Hvala vam puno još jednom na brzim odgovorima.
 
@nimbus

Odradio sam sve kako si rekao i uspeo sam da instaliram, hvala puno. Međutim iskreno ne vidim nikakvu razliku u zvuku, da li pod "enable speakers" misliš na uključeno "Master power" u aplikaciji"? Takođe da li treba da se urade još neka podešavanja? Učitao sam i onaj profil koji je postavljen. Driver je ok, sve je kako treba. Na žalost nikakvog boljitka nema, isprobao sam Power AMP na kojem sam isključio onu opciju spomenutu u ovoj temi i isprobao sam Youtube, i jedno i drugo bez vidnog poboljšanja kvaliteta ili jačine zvuka.
 
@boki78 da, uključi master power za to na čemu ga konkretno koristiš (zvučnike, slušalice...), a sa profilom se igraj, isprobavaj šta ti najviše odgovara
(uzgred, post koji sam citirao je nightshadow [emoji6])
e sad: ne znam da li p.amp podržava w4a, a ako ga podržava, moraš u njemu isključiti njegov eq
što se tiče yt, mislim da ne podržava, tj da nema uticaja na zvuk
 
Poslednja izmena:
Provalio sam i ja da je post od nightshadow-a ali tebi hvala na trudu i izdvojenom vremenu. Imam opet jedno pitanje koje naravno nije direktno tebi upućeno ali bih svakako voleo da podeliš svoje mišljenje ako si voljan. Naime čemu služi V4A ako recimo ne podržava Youtube a možda i Power AMP? Toliko je hvaljen ovde, kapiram da ljudi verovatno koriste druge playere ali i Youtube je svakako važan izvor muzike. Ok moguće da podržava neke varijante internet radija, što je takođe bitno. Ali sve u svemu gde ga vi ljudi koristite? :)
 
Podržava i jedno i drugo. Uradi Disable musicfx aplikacije i ne bi trebalo da imas problema

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Haha, viper i ''poboljsanje kvaliteta zvuka'' :)
 
Poslednja izmena:
Pa moze da zvuči 10 puta bolje nego bez njega ako se podesi dobro. Naravno ne treba preterivati

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ma kako da ne :)

Mada subjektivno je sta nekome znaci ''bolje'', oko toga ne treba polemisati ali testirah viper na PC-u sa 3 razlicita DAC/pojacala i 3 para slusalica, samo sam potvrdio ono sto sam u sustini i znao - u pitanju je odlicno ''odradjen'' program sa lepim UI i raznim zanimljivim softverskim emulacijama/pre-amp/ekvilajzerima a to veze nema sa poboljsanjem kvaliteta zvuka mada ce vecini svakako biti veoma gotivan softver :)

Sto se toga tice definitivno je najbolji program/app koji moze da se nadje, svi ostali imaju i manje opcija i skoro uvek daleko losiji UI (mislim na PC).

PS

Ako hocete da izvucete maksimum zvuka iz dobrog smartfona onda ulozite malo vise para u kvalitetne in ear slusalice, razlika je drasticna i nikakav softver/app to ne moze da pruzi.
Naravno ko hoce moze i uz te kvalitetne slusalice da koristi viper, nemam nista protiv ali sve su to samo eq i razne sw emulacije.
 
Poslednja izmena:
Ne PC. Pricamo o telefonu. Telefoni su inače krš za muziku ma kakve slušalice da koristiš. Bocnuo sam ja i moje technics i nije ni približno kao kad ih ubodem u mixer i preslusavam vinile. A sa v4a sam fino nastelovao da zvuči približno isto taj vinil (rip) kao preko mixera. Kod z2 (kod ostalih sad ne znam) fali dosta visokih i nesto srednjih. Nekad imam osećaj kao da je mob u zatvorenoj kutiji i da tako slusam

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Samo mogu da ti kazem da nabavis krstene in ear slusalice :) Kazem in ear jer vecina telefona ne moze da izgura zahtevnije over ear.

Z2 bez vajpera a sa ATH CKX9 razvaljuje sony walkman iz 2007/8 pa i creative plejer koji je nekada bio preskup. Kakav bre crni nedostatak visokih i srednjih, kakav zvuk zatvorene kutije?! :d
Isto vazi i za S6E, IP5s, IP6/s.. sa CKX9 razvaljuju.

Evo ti jos jedan primer - DAC (CS4398, to je flagship Cirrus Logic iz 2014) ili PCM5102A (oba sa pojacalima) uz CKX9 zvuce drasticno bolje nego kad im ubodes prosecne bubice od 20, 30e, 40e i cackas vajper podesavanja.

A vajper radi na slicnom principu na svim OS, jednostavno to je softver sa velikim brojem podesavanja, emulacija, eq i dobrim UI, to je to. Slazem se da je odlican izbor za vecinu.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bez Vipera i sa njim nebo i zemlja.
Zvuk je 10x bolji u sluškama sam viperom.

Isto bilo i na prošlom telefonu. Znači mnogo je kvalitetniji zvuk, baš se oseti. Čistiji jednostavno.
Za jačinu me zabole, nikad ne odvrćem na max, posebno ne na sluškama.

@boki78, proveri pod driver status da li piše processing:yes kad je puštena neka muzika.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja ne pricam uopste o jacini zvuka vec o kvalitetu :)

Kvalitetan (ex)flagship fon sa kvalitetnim in ear slusalicama uz koriscenje bilo kog dobrog plejera ce pruziti mnogo bolji zvuk nego isti taj fon sa random bubicama od 10-30e uz famozni vajper :)

To sto se vecina peca na kojekakve eq, sw pre-ampove, kristalajzere, mega x bassove i slicne emulacije.. to je posebna prica :)
 
Poslednja izmena:
Ja se ne pecam uopšte ni na šta, uporedio sam na dva telefona i razlika je nebo i zemlja.
Koristim sluške od 15e, ebe mi se tačno da dajem više od toga :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Haha sad mi je jasno zasto viper uopste ima toliko korisnika :)
 
Meni je onaj Viper4Arise uz Audiophile profil sa xda skroz ok, koristim za sluške. Ništa dodatno nisam čačkao niti podešavao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koristim one Sony sluške što su došle sa njim (nc31em), koristio sam i Philips neke od 50e. I nije mi zvuk dobar, ujednačen kao sa v4a. Sad da dajem za in ear slušalice koliko I za telefon, nece ici.



Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Koristim one Sony sluške što su došle sa njim (nc31em), koristio sam i Philips neke od 50e. I nije mi zvuk dobar, ujednačen kao sa v4a. Sad da dajem za in ear slušalice koliko I za telefon, nece ici.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Uopste nije potrebno davati mnogo para za slusalice :) A ni sama cena nije nikakva garancija kvaliteta..
 
Nazad
Vrh Dno