Šta je novo?

Viper4Android [ROOT]

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,577
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Otvaram ovu temu zato sto verujem da ovde ima ljudi koji vole da slusaju muziku preko svog dragog telefona i zele da uzivaju u kvalitetnom i dobrom zvuku. Svakom novom generacijom telefona dobijamo napredak i bolje audio chip-ove. Trenutno je ime Wolfson najpoznatije u ugradnji kvalitetnih audio chip-ova, mada ne zaostaje ni ostali Yamaha ili Qualcomm-ova resenja su isto dosta dobra.

Kako od loseg zvuka napraviti dobar? Tesko. Ako je nesto lose, onda je lose, ali uvek moze bar malo da se popravi zar ne? Sto se tice zvuka tu je pristigao u pomoc Viper4Android (u daljem tekstu V4A)

Ja sam bio u ubedjenju: "Ma daj bre ovo je placebo, ovo neko zaebava, daj bre ti pompezni sareni nazivi i teme na xda, necu bre da instaliram ko zna, em mogu da probijem zvucnik, crknu slusalice, Malezijac je pravio neki zuti hoce da ti utuve neki noise u glavu postanes zombi itd itd"

Naravno djavo ne da mira, ja sam morao da probam. Kad sam probao pojeo sam govance, jer nisam ranije probao. Ovo je jednom recju SJAJNO just SJAJNO.

Website : http://vipersaudio.com/blog/

Download : Klik ovde

Instaliranje

Instalirate verziju u odnosu da li je vasa verzija androida 2.3 ili 4.x+

Instalirate apk preko bilo kog file manager-a na vasem telefonu, zavrsite instalaciju, otvorite aplikaciju izaci ce vam prozor da dozvolite root pristup, kada prihvatite izaci ce vam prozor da instalirate V4A recite DA i pitace vas koji kvalitet zelite najbolji, srednji ili najlosiji (power saving). Ja iskreno nisam video da mi najbolji nesto trosi previse baterije, ali probajte, pa vidite koliko i sta trosi, isprobajte, mozda uvidite razliku u potrosnji. Na zavrsetku reci ce da se uredjaj reboot-uje i to je to.

Samsung i neki LG uredjaji ako ne radi V4A:

Probajte neki drugi plejer da koriste ako ne radi na stock plejeru. Mada mozete pokusati i ovo:

Otvorite build.prop u text editoru u vasem telefonu i promenite ove linije

Kod:
Ipa.decode=true u lpa.decode=false 
tunnel.decode=true u tunnel.decode=false
lpa.use-stagefright=true u lpa.use-stagefright=false

Reboot

Ako nece ni to, otvorite settings u V4A i probajte FX Compatible Mode. Testirajte. Ako ne radi ni to, vratite se u Normal mode i probajte force-enable. Testirajte.

Probajte da je instalirate kao system app. Putanja system/app podesite dozvole. Reboot. Probajte opet Normal mode.

Ako nista od ovoga ne pomogne obratite se zhuhang-u u temi sa logcat-om. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223


Jos nesto. Molim vas, ali molim vas da isprobate sva moguca resenja koja postoje, necu na gluposti koje su objasnjene opet objasnjavati. Nit zaradjujem pare od ovog nit dajem, tako da meni ni iz dzepa ni u dzep. Vama je u cilju da namestite, ne meni. Ja sam sebi namestio. Tu sam da pomognem, ali necu pomagati onima koji zele na tacni sve, dok oni lade muda i cekaju da se sve napravi bez po muke. Saradnja treba da je uzajamna i to je to.


IRS:

http://vipersaudio.com/blog/?page_id=91

Wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/Impulse_response

Download :

- Starter Pack http://vipersaudio.com/blog/?page_id=115

- Zhuhang's IRS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2442933

Preporuka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45462666


Kako ubaciti IRS?

IRS se ubacuje u ovoj putanji <storage>/ViPER4Android/Kernel/

storage bi trebalo da bude "root" vase sd kartice, mada telefoni koji nemaju istu, oni su na internoj. Videcete vec gde bude napravio folder.

Kada otvorite V4A otvorite settings>ui settings>expert. Pojavice vam se dole u listi convolver (ukljucite ga > enable) odaberite u Impulse Response onaj koji zelite (treba ce vam vremena da isprobate sve i odredite zvuk koji prija najvise vasim usima)


V4A vam moze posluziti i da popravite zvuk zvucnika vaseg telefona samo odradite enable V4A i namestajte.



CITAJ

Viper4Android bi treba da radi na svim dual core pa navise (quad, octa) telefonima, ako ne bude radio vidite da u kernelu podignete minimalni takt procesora ili da promenite governor na interactive ili ondemand.

Task killeri su NO-NO na androidu od 2.3 verzije tako da ih izbegavajte, a ako ga koristite ubijacete i V4A sto znaci dzabe ste krecili. Ako vam android ubija V4A instalirajte ga kao system app, da ga ne bi ubijao.

PowerAMP ili neki plejeri koji imaju svoje sound poboljsanje morate iskljuciti da bi V4A radio.


Za kraj zahvalite se bar jednim thanks-om zhuhang-u sto je ovo omogucio.
 
Poslednja izmena:
Citiram dual core, pa navise...

Dosta je bilo zalbe na single core procesorima, pa ja ne bih da se mlatim sa tim.
 
ja imam single i radi najnormalnije. samo treba znati sta se odabere prilikom instalacije. i ne znam da li smo citali isti forum ali bas i nema zalbi na rad sa single core procesorima, vise ima zalbi na rad sa verzijom androida. 4.4 i nije u potpunosti podrzan. za sad je samo do 4.2 a ostalo je kocka
 
Čitao sam pre, da li je ispravljeno ili nije u nekom novom update-u nisam siguran.

Opet kažem još jednom neću da se kockam i da gubim živce zašto ne radi. Ti možeš ovima sa single core-om da pomažeš, ja ne bih se tu upuštao.

4.4.2 koristim najnormalnije. Radi sve.

Ostaćemo na ovome da se dalje ne bi raspravljali nisam zato napravio temu, ako hoćeš izbrisacu ja sve ovo, pa ti napravi novu.
 
necu da izbrises, glupost. nego ti kazem da nije u procesoru problem nego u romovima i androidu. radice na svakom single, dual, quad ali nece raditi na svakom 4.3 i 4.4 romu. kod 4.4 je cak i mali broj na kojima radi. jos se radi na punoj podrsci za 4.4.2. dok za 4.2 nema nikakvih problema.
sto se procesora tice kod starijih verzija si imao da odaberes koji procesor je u pitanju prilikom instalacije a na novijim se svodi samo na odabiru kvaliteta reprodukcije. cak i ako odaberes najbolji kvalitet kazace ti da je to vise za dual i quad, dok ostala dva preseta rade na single
 
Kod mene na ZTE V967s radi savrseno na nekom 4.3 portovanom romu.
Drzim ga vec par nedelja i za mene je must have aplikacija jer sjajno cisti zvuk i pojacava ga u slusalicama i na speakerphonu.
Pored ovog imam i gravitybox instaliran i greenify app i nemam problema sa aplikacijom.
Preporuka svima.
 
Neverovatno ali istinito :D radi razbija a i ja sam bio protivnik toga. Da li koristite extra loud opciju? Stavio sam na extreme samo da probam i neverovatno je ali ne znam jel preporucljivo
 
Meni je sve na extreme.
 
Ja ne idem na jačinu, ja više idem na čistiji zvuk. Na stock ROM-u mogu bolje da izvucem, jer ima sve drajvere, dok na ovom aosp ne mogu, jer nije još sredjen zvuk.
 
Meni je dosta slab izlaz na v967s u odnosu na recimo sansa clip player pa zato moram da ga razvaljujem. Nisam primetio gubitak u kvalitetu zvuka niti neke anomalije.
 
Sve zavisi i od muzike i od slusalica i od telefona i od coveka koji slusa. Na primer ja sam cuo blago pucketanje i distorziju kod druga, a on nije cuo nista, njemu je bilo normalno, ali mid tonovi su probijali...
 
Djilke, pretpostavljam da ti vise odgovara V4A od Poweramp? Da li je osetna razlika?
 
Poslednja izmena:
Hmm ne znam, poweramp mi je odlican. Mada ovde ima brdo podesavanja tako da imas vise da se igras i doterujes zvuk. Stvar licne preference i sluha. ;)
 
Hvala za temu Djilke, odlican posao radi za sad, mada ostaje jos dosta podesavanja da se uradi. Inace, probao sam i ranije ovu app (jos kad su je promovisali na xda) ali mi tad iz nekog razloga nije radila. Za sad radi bas fino. :)
 
Ja sam V4A probao ljetos i nikakvu razliku nisam osjetio.

Maloprije sam ponovo instalirao i opet nema boljitka. Probao na Play Music, Samsung stock player i Rocket Player.
 
Verovatno ti nije uključen, a i napisao sam tamo za Samsung crvenim slovima.
 
Djilkoshe, koliko pojačava ton na zvučniku? U plejeru mi nije bitno pa nisam ni probao ali čini mi se da je zvuk pri zvonjenju iste jačine (a sve sam probao od predloženog). Xperia U, CM9, hvala.
 
To moras da vidis pod phone speaker, pa vidi kad pojacavas u master gate (limiter) - output gain ili pod extra loud da li se menja jacina. Mozda ti ne ostaje u pozadini, mozda ga nesto ubija?
 
Ne ne, uvek je "running". Uspeo sam da primetim razliku tek sa ovim podešavanjima
era6eqe6.jpg

Hvala ti.
 
Hm, nisam probao. Hvala za tut. Baš me zanima kakav je G2 sa ovim i dobrim sluškama, jer samo stock G2 mi nije nešto.
 
Ubica. Baš baš ubija. Pogotovo što je glasan jako, čak moram da smanjujem ton za 2-3 klika.
 
Djilke pokusavam da nadjem V4A folder na internoj da ubacim IRS, al nema nigde foldera? o_O Kad pustim pesmu, nema V4A u running services isto, a ja osecam znacajno poboljsanje zvuka. Imam N4.
 
Napravi onda ovu putanju <storage>/ViPER4Android/Kernel/

Inace probaj da obrises sve, pa da stavis ovaj poslednji V4A, posto on skroz podrzava KK.
 
Ja sam jos na PA 3.99 rc2, cekam neki stable 4.4 release od PA tima. :)
Probacu ovo, thx.
 
Kako de-instalirati ovo? Ovaj moj telefon je skroz sj**** otprilike bilo koji tweak ce mu zeznuti ceo sound i kameru, znaci ne mogu koristiti sada ni kameru ni zvuk... wipe dalvik/cache mu ne pomazu, jedino opet flash /systema... mozda ce se vratiti u normalu ako obrisem ovo...
 
Otvoriš v4a ideš meni i uninstall driver, kasnije ga obrišeš i kao aplikaciju i to je to.
 
Nije pomoglo, nema veze. Flashovao opet ROM i sada radi normalno, probacu ovo i na tabletu, znam da je vec bila ta aplikacija na jednom custom ROMu, ali cini mi se neka stara verzija :D
 
Nazad
Vrh Dno