Šta je novo?

Povezivanje tablet racunara na internet sa USB 3G i internet dongl raznih operatera.

EDIEDI

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2007
Poruke
704
Poena
320
Ova tema bi trebala da pomogne raznim korisnicima tablet racunara koji nemaju 3G slot u svojim tabletima a zeleli bi da u svakom trenutku imaju internet vezu.

Prijatelj je nabavio Orion internet usb dongl.Naravno odmah sam pozajmio taj USB i probao preko mikro usb i malog zenskog adaptera da se nakacim na net sa svojim 7151 Vivaxom.Kad ono nista .Kopao sam jos sat vremena i nikako.Pozovem Orion i pitam da li su pustili net kad dobih odgovor da ne moze na Android.
A znam da moze kao i svi.Samo kako?
Zato otvoram ovu temu (pregledao sam i nisam nasao slicnu a ako ima neka je admin brise) da bi se pomoglo korisnicima tablet racunara da imaju svoju konekciju bilo gde i bilo kada.
 
Poslednja izmena:
Treba ti rootovan tablet i PPP Widget za android , plus mozda i drajveri za modem ako ih uredjaj nema u sebi (vecina ima na sajtu autora ppp-a), onda povezes i - voila ! :)
 
Treba ti rootovan tablet i PPP Widget za android , plus mozda i drajveri za modem ako ih uredjaj nema u sebi (vecina ima na sajtu autora ppp-a), onda povezes i - voila ! :)

Da li moze bilo kako a da se ne rootuje 7151 tablet a ima 4.1.1 verziju.
 
Koliko ja znam ne moze jer kad ukljucis ppp a nemas root on ti to lepo napise i ne radi...:)
 
Mnogi tableti nemaju dovoljno jaku struju na microUSB portu, a 3g modem zna da povuce poprlilicno.
Otud i neprepoznavanje.
Mifi ruter se namece kao jedino resenje u tim slucajevima.
 
Nazad
Vrh Dno