Šta je novo?

NZXT H440

Lepo izgleda :) Pogotovo crno/crveno varijanta.
 
Dzabe sve kad posteno Aercool ili NZXT nema u SRB ispod 100-130e,tacnije nema nikakvog moze neko da ti donese i odere kozu s ledja..
 
Lepo je, normano posto je to NZXT. :)
 
Где си га набавио и по којој цени? Какав је квалитет? Мислио сам ту да скућим нову машину :)
 
jes da je stara tema, ali me zanima da li neko ima iskustva sa ovim kucistem, planiram da kupim pa zato pitam?
 
Imam ja sta te konkretno interesuje?

Mada planiram da ga menjam u narednih par meseci, H700i sam pikirao.
 
Jesi zadovoljan sa kucistem? Za buku ventova kazu da je dosta dobar ali kao ima problem sa protokom vazduha.
 
Pa jesam, nema neke velike mane, jedino što trendovi sada idu u nekom drugom pravcu pa imamo nove i bolje modele.

Od stock ventova ja sam zadržao samo zadnji, ok je, nije bučan. Napred sam stavio dva BeQuiet Silent Wings 2 jer su neuporedivo tiši od ovih stock. Nemam problema sa temperaturom komponenti, vidi u potpisu mašinu. Prilično je tiho a baš sam osetljiv na buku, još mi je komp odmah pored mene ma stolu.

Menjam ga jer mi se više sviđa tempered glass od ove providne plastike koja se prilično grebe. E da, kad sam kod grebanja, crni premaz spolja je super osetljiv na grebanje, imam neke dve linije ni sam pojma nemam kad sam to ogrebao.
Druga stvar gde kućište pokazuje godine je deo gde idu HDD. Kada otvoriš bočnu stranicu ceo taj deo je zatvoren pregradom pa se stiče malo skučen utisak. Pogledaj S340 Elite, manje je od H440 ali imam utisak da je prostranije. Mada ok, realno nije, jer u H440 možeš komotno smestiti 280mm radijator gore, napred čini mi se da može 240, moguće je da može i 360mm, nisam kući da proverim a imaš i specifikacije na netu.

Super je, osim tih estetskih mana nemam ništa da kažem na funkcionalnost. U stvari evo setih se da imam mada to je mana mnogih kućišta - malo je nezgodan za bezbolan cable management. Zadnja stranica takođe je obložena onim gumastim materijalom protiv buke pa u kombinaciji sa vrlo uskim prostorom predstavlja veliki problem kada želiš da zatvoriš stranicu.
 
Hvala puno na odgovoru, gledao sam dosta review-ova ali reko da pitam za iskustva ko stvarno koristi. S340 Elite mi lepo izgleda samo sto je manje, navikao na mog chiftec-a kome je doslo vreme da se menja :)
 
Mislim da je posle 4 godine ovo kuciste malo obsolete.
 
Posto si iz NS-a ja bi preko KP uzeo da sam na tvom mestu. Onda mozes da biras. Mozda cak i NZXT 400i ako nadjes po dobroj ceni i zelis NZXT.
 
od Fractala mi se nijedno ne svidja a nzxt 400i je suvise malo, to je za mATX ploca... tako da cu cekati jos neko vreme mozda bude i polovno neko :) NZXT s340 elite odgovara mojoj ploci ali je manje kuciste (takav je trend izgleda)
 
Nazad
Vrh Dno