Šta je novo?

Kontroleri za Android TV uređaje

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Ko što naslov kaže....

Tema o Androd TV box-ovima je sada zatrpana svim i svačim, teško je naći potrebnu informaciju, pa da se ovde skoncentrišemo na kontrolere.

Pričaju da je RC11 najbolji, ali trenutno ga nema kod nas, a Kinezima se približava njihova nova godina pa ih treba izbegavati dok to ne prođe, bar do sredine marta.

Kakva su iskustva sa drugim WL tastaturama? Recimo: https://www.hama.com/19053815/hama-uzzano-compact-wireless-keyboard
 
Poslednja izmena:
Ima RC11 na kupindu. Isti lik ima jos jedan AIR mouse daljinac za par stotina dinara manje
 
Stigli su rc11 kontroleri.Bice uskoro na sajtu.
 
Ova Hama izgleda interesantno, ali je dosta skupa, za neznatno veću cenu može da se kupi Logitech K400. K400 radi lepo sa androidom, ja sam zadovoljan, mada u poslednje vreme mnogo više koristim RK Remote na telefonu. Da sad biram, za ono što meni treba, a to je osnovno upravljanje uređajem, i puštanje filmova, ne bih ni kupovao dodatnu tastaturu.
 
Mele f10 ima najkvalitetniji ziroskop koji postoji ali ima manje tastera na tastaturi od rc11,takodje moras ga okretati dok rc11 ima sve na jednoj strani.Rc 11 koristi 3aaa baterije dok mele f10 ima aku bateriju koja traje i traje i traje.F10 je skuplji od rc11 pa je rc11 kad se sve sagleda ipak pametnija kupovina.

Savetovao sam ljudima iz Mele fabrike da ubace osvetljenje tastera ali su rekli da bi to navodno znacajno poskupelo proizvodnju.Takodje sam ih pitao zasto su infra red kontrolu koja je ugradjena u kontroler ostavili samo za njihove uredjaje,zasto nisu napravili otvoren sistem sa obzirom da su vec potrosili pare na hardver koji je unutra.Zbog toga sam odustao od njihovih kontrolera i pronasao sam kontroler sa univerzalnim daljinskim upravljacem koji ima track ball i mogucnost da se rucno programira nekoliko daljinskih upravljaca.Naravno kinez nije mucnuo glavom pre nego je izbacio proizvod na trziste%
 
Poslednja izmena:
Mozda samo neke komande.cak i 99 posto komandi ako radi dovoljno je da samo neka bitna ne radi i to je vec problem.da bi bio siguran moras probati.
 
^^ jel si siguran u to?

Cak i na windowsu je potrebno da se instaliraju drajveri da bi to radilo, ne vidim kako ce TV da prepozna taj uredjaj ili instalira drajvere?
 
Na kutiji lepo piše za:
Smart Tv
Pc
notebook
Android box

U uputstvu piše da drajveri nisu potrebni.
 
Poslednja izmena:
Ti si to probao, ili si samo procitao sa kutije?
(btw, na kutiji pise da ima i ziroskop, a nema)

Evo meni stoji na stolu measy RC11 i kutija i daljinski, i to na racunaru nece da radi bez drajvera.
Isto vazi i za RC12, ostale nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Kako misliš da bi se kursor pomerao na ekranu da nema žiroskopa????

sad si me naterao da ovu poruku napišem sa rc11 koristeći ga na laptopu i nikakve drajvere nije tražio sve je proradilo odmahhhhhhh.

onda si me iznervirao pa sam ga stavio na panasonik plazmu i koliko vidim radi lepo.Nisam baš probao sve funkcije ali radiiiiiiiiiiiiiiiii.
 
Nemoj da se nerviras :)

Ja samo kazem kako je kod mene na dva daljinca, lepo je znati da ti imas drugaciji daljinac koji radi bez drajvera.
 
Ja koristim Measy RC11 i za PC i za TV. Samo premestim onaj mali receiver i nikakvi drajveri ne trebaju. A za žiroskop sam se baš nasmejao. Lik koji je rekao da nema ugradjen žiroskop je baš duhovit. ,,Bakara,, znaš li ti da koristiš Measy RC11?
 
Možda će nekoga zanimati.
Kupio sam jedan jeftin kineski BT miš, lepo radi sa MK808B.
 
cemu BT,kad ima Miseva jeftinijih bezicnih koji nisu BT...:)
 
Meni konačno stigao RC11 i prikačen je na Android Monster...

Moram prijaviti da nisam previše oduševljen. Radi to ok, ali običan najjeftiniji bežični miš daje daleko precizniji osećaj u radu sa kursorom. Recimo, pozicionirate kursor na neku mali ikonicu ili link, potrebno je kliknuti na nju, ali dok vam ruka "lebdi" u vazduhu teško je kursor držati nepokretan tačno na ikonici. Sa mišem je to mnogo pouzdanije. E sada, opet, na mišu nema tastature. Jel? Niti se miš može lepo koristiti dok lenčarite na divanu pred TV-om.

Dalje, malo smara što miš mod zahteva da ovaj kontroler držite uzduž, a tastatura mod zahteva da ga držite popreko. Kada malo mrdate kursor a malo kucate, ovaj kontroler morate svaki čas da vrtite po ruci za 90 stepeni. Ovo čak najviše smeta.

Dalje, pošto je Andr.TV pretežno medija plejer, bilo bi cool da imaju neki namenski play/pause/stop/fw/rw/next/prev tasteri koje onda nekako dodelimo instaliranom player-u. Sada, ne znam da li Android kao sistem to dozvoljava... Tačno se odmah vidi da je je ceo Android pravljan za touch korišćenje, i da je ovo što imamo kao zamenu onako, nedorečeno.

Dojmim se da bi spominjani Logitech K400 (koji sam koristio na PC) i slični klonovi (spomenuta HAMA (koja je i manja)) dali mnogo bolji utisak u radu ako ćemo te Androidne TV boxove da koristimo blisko računaru. Ako bi da ga koristimo kao multimediju, bolji je RC11 (i slični...)

Najbolje bi bilo imati nekoliko kontrolera pa probati sve, ail to može sebi dopustiti samo Bench test tim, jel, ne mi obični smrtnici.
Ideja! -> Uradite test svih dostupnih tih tastatura/pozicioner varijati koje se mogu naći kod nas. Ima sada mnogo SMART TV-a, Andra box-ova, HTPC-ja i sličnog. Bilo bi zanimljivo.
 
Air mouse je stvar navike,mora proći neko vreme da se navikneš.Kad izbaždariš ruku onda je sve mnogo preciznije.

Dok se kuca na tastaturi miš se može isključiti pa se kursor neće drmati pri kucanju.

Kako bi izgledalo da miš držiš popreko dok zamahuješ rukom,jednostavno on se mora držati uspravno dok se tastatura mora ržati popreko.Ako želiš sve popreko onda je to ili touch pad ili track ball kontroler,stim da je žiroskop bolji od oba jer dok žiroskopom uradiš jedan zamah rukom dotle kuglicu ili touch pad listaš više puta stim da touch pad ima ograničeno polje dok je track ball beskonačan.
 
Dok se kuca na tastaturi miš se može isključiti pa se kursor neće drmati pri kucanju.

Pa da. Ali onda kada malo kuckamo malo vozamo kursor, onda smo u situaciji, isključi, okreni, uključi, okreni....

K'o što rekoh, dobro je za sve, osim eto za surfing. Ali Android TV i nije baš za surf. Možda tek sporadično.
 
Stvar navike. Meni sad ide bez problema. Jedino me nervira što preskoči neka slova dok kucam tekst pa moram stalno da proveravam na ekranu. Ranije sam i napisao da je najbolji za upotrebu običan bežični miš ali ostaje problem korišćenja iz kreveta.
 
Mele F10 moraš okretati naopako svaki put kad hoćeš da koristiš tastaturu, šta bi tek tu rekao a f10 je proglašen nezvanično za najbolji air mouse kontroler na svetu.

Rc11 ima najviše android funkcijskih tastera koji rade ,radi čak i turn off.Tastatura je podeljana na dva dela radi komfornijeg kucanja.

Ništa ne može da zameni bežičnog miša na tvrdoj podlozi a najbliže tome je Air mouse.Prvi air mouse je izbacio logitech po ceni od 180 eura a Rc11 ništa nema slabiji žiroskop.

Posle 7 do 10 dana korišćenja rc11 sve će leći na svoje.Ja sam lično probao sve tehnologije koje postoje i žiroskop je za sada najpratkičniji jer ima čak i jednu prednost u odnosu na klasičnog miša a to je listanje stranica po pravcima gde držiš dugme i pomeraš ruku e to nema klasičan bežični miš niti touch pad niti track ball u smislu konfora koji pruža air mouse a pri tome Rc11 ima još i klasične kursore i to lepo odvojeno.
 
Poslednja izmena:
Zbog toga sam odustao od njihovih kontrolera i pronasao sam kontroler sa univerzalnim daljinskim upravljacem koji ima track ball i mogucnost da se rucno programira nekoliko daljinskih upravljaca.Naravno kinez nije mucnuo glavom pre nego je izbacio proizvod na trziste%

Je l' ovo znači da će osim RC11 biti još neki kontroler u ponudi kod nas ili je to isti uređaj? f10 definitivno ne dolazi?
 
Radi se o track ball kontroleru sa tastaturom i infra red daljinskom upravljaču koji uči funkcije.Kod njega je glavni fokus na infra red univerzalni daljinski gde imaš neke duple tastere da ih programiraš za recimo dva uređaja i imaš neke tastere koji su prazni pa im možeš dodati još neku funkciju.Infra red je univerzalac za samo jedan uređaj ali pošto ima jako puno tastera uključujići dva on/off možeš programirati minimum dva uređaja i plus oni prazni tasteri možeš programirati i 4 uređaja sa nekim osnovnim komandama.To znači da možeš sa jednim jedinim daljinskim kod kuće da upališ tv ,zatim da upališ android box pa onda recimo audio risiver ili klimu ili nešto drugo.Kad sve to popališ po kući onda možeš preko track balla upravljati android uređajem i koristiti infra red android komande.Nažalost mali otvor infra red senzora proizvodi malo vidno polje za rad infra red daljinskog upravljača mada se ta mala rupica može alatom proširiti.Kontroler ima aku baterije.
 
Poslednja izmena:
Ček, nisam baš skontao, jel taj kotroler ima i RF primopredajnik (za tastaturu i trackball) i IR (za daljinski), ili sve ide kroz IR komunikaciju?

Imaš li sliku kako to izgleda?
 
RC11 je odličan za Android tv,solidan za surfovanje netom. Ima dosta player tipki kao npr. play,pause,back,next,mute volume +-. Sve se to može podesiti na nekom playeru za puštanje filmova i muzike.
Imam jedno pitanje.
Ja ga koristim za Android TV i sa njim igram slatke igrice za androide. Kao npr, Angry Birds.
Problem je taj što su to tablet (touch) igre i može se uvećavati i smanjivati slika za bolji pregled igrice. Sa dva prsta,ako me razumete.
A kako to uraditi sa RC11 kada on nema tu opciju ( touchpad )???
 
Mali problemčić sa Droid Monsterom A20 i tastaturom...

Kada sam prikačio RC11 tastaturu, podesio sam u setingu "Jezik i unos" da se koristi hardverska tastatura. U suprotnom se svakim klikom na neko polje unosa teksta na ekranu, javlja i on screen tastatura. Kada se podesi na hw tastaturu, ova on-screen se ne javlja i sve radi ok.

Međutim, svakim gašenjem i paljenjem uređaja, ovo podešenje se gubi i klikom na polje unosa teksta ponovo na ekranu iskače virtuelna tastatura. Ponovo se podesi hw, i podešenje opet traje do gašenja uređaja. Ostala podešenja ostaju normalno.

UI je od Easy Launche-a, ako je to bitno.

Any sugestion?!?
 
Ko što naslov kaže....

Tema o Androd TV box-ovima je sada zatrpana svim i svačim, teško je naći potrebnu informaciju, pa da se ovde skoncentrišemo na kontrolere.

Pričaju da je RC11 najbolji, ali trenutno ga nema kod nas, a Kinezima se približava njihova nova godina pa ih treba izbegavati dok to ne prođe, bar do sredine marta.

Kakva su iskustva sa drugim WL tastaturama? Recimo: https://www.hama.com/19053815/hama-uzzano-compact-wireless-keyboard

koristim minix neo x7 + minix neo a2 airmouse + uzzano tastaturu vec neko vreme

kada sam birao android tv box mislio sam da ce airmouse biti vise nego dovoljan jer ima i tastaturu i ziroskop medjutim zamerke idu na probleme koji su vec navedeni a to su stalno flipovanje daljinskog kad ti treba tastatura i ponekad se pogubi mis pa moras da resetujes poziciju i podesis ziroskop (ne traje dugo ali smori posle dva dana) ... mnogo bolji od default daljinskog ali nije idealno resenje... koristim ga za igrice (re-volt :))

e onda sam u rodicu naleteo na uzzano tastaturu na rafu za 2k din i to radi onako kako bi to mali perica pozeleo..... tastatura je bezicna, 2x AAA baterije koje dobijes uz tastaturu, rf veza, ima multimedia dugmice i trackball, scrollwheel i levi i desni klik umesto misa

sve radi out-of-the-box... svi tasteri, multimedija, mis SVE... bez drajvera instalacija i sl i radi savrseno... jedina mana je mapiranje tastature mada je to do softwera jer u nekim radi super a u nekim dugmici ne rade kako bi trebalo nego kao output dobijes pogresan znak, slovo i sl

ako vas interesuje nesto specificno pitajte

evo linkovi hardwera

http://www.minix.com.hk/Products/MINIX-NEOX7.html
http://www.minix.com.hk/Products/MINIX-NEO-A2.html
https://www.hama.com/19053815/hama-uzzano-compact-wireless-keyboard
 
Nazad
Vrh Dno