Šta je novo?

Preporuka za TFT monitor

Za te pare, ne pokusavaj da kupis 17", za te pare moze samo Xelo koji je gg.

Reci sta bi da radis sa njime, u kojoj da je boji, neophodno je radi preporuke.
Neki monitori se ne prave ili su nedostupni u beloj/srebrnoj/crnoj boji pa se moze desiti da bas pogodis nemogucu kombinaciju.

Pride, jako su subjektivni monitori, meni se npr LG modeli nikako ne dopadaju.
Lose boje, sto se mene tice, isprane i blede.
Nekome se opet to dopada, a ne voli "koloritet" koji npr ima Samsung.
Ovo kazem iz razloga sto ce ti sada svako reci svoje misljenje, drugacije :)

Pozdrav!
 
Mora da si prevideo 300-500 ? :eye:
Za te pare ce sigurno naci 17 " koja mu odgovara .
Sad ce da krene naravno , prepucavanje "ja imam taj , i do jaja je..." ,
pa da ne zapocinjem samo cu da preporucim coveku da ode do neke firme koja ima bar 5-6 modela da moze da pogleda i oceni .
Takodje da obrati paznju na to koju graficku ima , po radnjama su obicno neki GF4MX440 ili slicno .
Preporuka : pogledaj u Perunu u G.Principa , imaju izlozene modele a mozes i da zamolis osoblje da ti prikaci neki TFT da vidis sliku .
Ne moras da kupis tamo , ali pogledaj koji model ti odgovara , kao sto rece drug namcor ukusi su razliciti :beat:

Pozdrav , Misa...:boom:
 
Da prevideo sam, moja greska.
"Video" sam 300-350.
Za te pare, moze stvarno svasta da se uzme.

Pozdrav!
 
Sasa je napisao(la):
Da prevideo sam, moja greska.
"Video" sam 300-350.
Za te pare, moze stvarno svasta da se uzme.

Pozdrav!

Da se nadovežem :) Šta je aktuelno od 15" TFT-ova sada? Video sam da se svima svideo Samsung 152x koji trenutno ne može da se nađe. Šta drugo (možda LG1510p)?
 
Svrati do ADACOM-a stigle su im nove kolicine . Dobili su i novu 15"
VE-500... slika MRAK osvezavanje 16ms... govorim o 15" nisam se raspitivao za 17'' u istoj klasi.

:smk:
 
Sasa je napisao(la):
Za te pare, ne pokusavaj da kupis 17", za te pare moze samo Xelo koji je gg.


Pozdrav!

Xelo je fantastican, :mrgreen: probaj da pogledas novi ECS-ov 17 inchni krsh (jugodata). Kada smo ga otpakovali i probali, svi su se slozili samnom da ovo ne treba da ide na test... Znaci, slika mutnija (na TFT-u!) nego na CRT-u sa MSI GF2MX karticom, ono je ochaj... I sto je jos gore, nije do konkretnog primerka!

Ja bih mu preporucio Samsung 170N (valjda je manje od 500) ili CTX CTX S700BA... Mozda i LG 1702s. Izbegavaj 172v *(samsung) ili neki stariji samsung S klase. Mozda da se nategnes do 550 pa da ides na NEC 1706NX?
 
LG L1720B, mislim da je oko 440€. Odličan monitor, fenomenalan dizajn. Imam kod sebe i jedan Samsung 152V, pa ako se nakanim sutra ću ga raspakovati i staviti pored LG-a.

Pogledaj i ovaj topik: http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?t=41067

Btw, frapirao sam se kada sam shvatio da je cena 152V otišla od letos naviše za 45€ !
 
Bolje 1710 nego 1720! Koliko se secam 1720 nema DVI dok ga 1710 ima!
 
[/quote]Bolje 1710 nego 1720! Koliko se secam 1720 nema DVI dok ga 1710 ima![/quote]

U pravu si , ali budi malo precizniji !
1710b ima DVI , dok ga 1710s nema kao ni 1720 .
Da li je bolja varijanta zavisi da li imas karticu sa DVI-jem , a bogami i kakva je .
Bas sam video 1710b (opet se ponavljam) i daje fantasticnu sliku i preko analog i DVI ulaza .

Misa...:boom:
 
mikis je napisao(la):
LG L1720B, mislim da je oko 440€.
gde je 440? jel to end user?
enivej, monitor je veliko razaocarenje. uzasna plastika, sav se raspada, boje jedva, ugao uzas, a odziv stara prica...

jel se tebi odvaja ono parce plastike ispod pow dugmeta kad ga povuces ka sebi? jel si siguran da ti ne smeta ugao? ove druge dve stavke su manje-vise ok pa necu ni da te pitam. ;)
 
Ja sam uzeo acer al801 za otprilike 420evra ali u CH.
450:1
270cd/m2
30ms
18"
3 godine garancija.
Pogledaj te da li ga ima i u YU jer za tu cenu je izvanredan.Ovde su 17"u toj ceni i sa losijim specifikacijama.
 
Mislim da je trenutni BB LG 1710B, ADI-ja A715 nema, Acera al712 nema, cena LG-a oko 450€. Jel sam se ja to istripovao ili su 15-tce poletele. (cenovno)
 
Ja sam gledao, birao, isprobavao pre nekoliko meseci. ADI nisam probao, a kazu da je abs dobar. Odluka je pala na 1710B.

Ovo "raspadanje" me podseca na XELO......kada gledas sa strane vidis bocni deo panela, a na pojedinim primercima i lampe....ili samo malo vise zraci sa strane...
 
Adi je stvarno odlichan (imam a715). Mishko ga je video pa sve to moze i sam da potvrdi. Ja sam ga jurio bar mesec dana pa sam ga na kraju skinuo choveku sa stola ;) Od monitora o kojima se ovde pricha probao sam pomenutog Adija A715, Acer al712, LG 1710b i svi su "tu negde". Trenutno takodje mislim da je 1710b BB sobzirom da Adija i Acera nema nigde (koliko ja znam)!
 
PJ je napisao(la):
Ovo "raspadanje" me podseca na XELO......kada gledas sa strane vidis bocni deo panela, a na pojedinim primercima i lampe....ili samo malo vise zraci sa strane...
e stvarno ste likovi. :D pa za te pare ja bi zalepio izolirko po stranama, taman da izgleda ko jos veci underground. jel ima jos tih xelo-a uopste?
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
...


e stvarno ste likovi. :D pa za te pare ja bi zalepio izolirko po stranama, taman da izgleda ko jos veci underground. jel ima jos tih xelo-a uopste?
Bice Xela ko shase iduce godine!
BTW ne znam sto svi pljujete taj monitor kad je rec o fantasticnom proizvodu za tu cenu (cc 300€) Ima fenomenalan odziv i sasvim pristojne boje. Finalna obrada nije vrhunska, ali daleko da od toga da je skart! Uostalom, od nove godine stize redizajnirani Xelo, pa cemo da vidimo kakav ce da bude (cena ce i dalje da ostane ispod 350 €)
 
Nedjo je napisao(la):
...


Bice Xela ko shase iduce godine!
BTW ne znam sto svi pljujete taj monitor kad je rec o fantasticnom proizvodu za tu cenu (cc 300€) Ima fenomenalan odziv i sasvim pristojne boje. Finalna obrada nije vrhunska, ali daleko da od toga da je skart! Uostalom, od nove godine stize redizajnirani Xelo, pa cemo da vidimo kakav ce da bude (cena ce i dalje da ostane ispod 350 €)

Da dodam samo da su na Xelo Samsungovi ekrani, odziv je izvanredan (subjektivno bolji nego na Aceru Al712, makar kod skrolovanja u commanderu, a u najmanju ruku je vise nego dovoljan), a jedina mana im je sto zavisno od primerka osvetljenje i kontrast umeju da variraju tipa da donja trecina ekrana bude uvek malo svetlija od gornje ili obrnuto. Inace fantastican monitor. Ne vidim zasto bi neko uzimao 15" tft monitore pored ovoga koji je odmah tu sa cenom...
Inace ja moram uskoro nesto da uzmem, poludecu :p Ili LG, ili onog fantoma sto Boki najavljuje za prijatelje :d
 
Misko je napisao(la):
Jel sam se ja to istripovao ili su 15-tce poletele. (cenovno)

Boga mi nesto slabo vidjam 15-ice ispod 300e. Pre je bilo nekoliko modela...Izgleda da su se proizvodjaci preusmerili na >17" modele, a potraznja za ovim malim TFT-ovima je i dalje velika. Nadam se samo da ce vremenom 17" da padnu na nivo 15", i da ce se 15" povuci sa trzista, kao sto je to kod CRT-ova...
 
stefan je napisao(la):
. Video sam da se svima svideo Samsung 152x koji trenutno ne može da se nađe.

samsungova x serija bi trebalo da se pojavi u februaru kod nas.
a ako drugi proizvodjaci ne izbace neke nove modele
152x ima da :whip
 
Nedjo je napisao(la):
...

BTW ne znam sto svi pljujete taj monitor kad je rec o fantasticnom proizvodu za tu cenu (cc 300€)


Ako sam i ja u "svi pljujete" onda gresis ;)

Rekao sam da je "malo otvoren", ali nisam rekao da je to kriticno. Ukoliko mozes da biras primerak onda je odlicno, jer za nesto preko 300 dobijas 17", za mene, sasvim zadovoljavajucih karakteristika....
 
Nazad
Vrh Dno