Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Aplikacija će da skine koliko god fajlova ima. Mnogo je bolja varijanta od browsera, mada koristim i web interfejs za neke stvari. Ali za uplaad je meni aplikacija zakon pogotovo što može da nastavi ako iz nekog razloga prenos pukne. A neretko mi nestane struja.
 
Kad uploadujem iz aplikacije neke fajlove momentalno stavi na cloud. Šta bi na kraju, jel indeksuju fajlove pa ako nađu iste ne uploaduje se sa mog kompa?

Čudno mi je što se to nikad ne desava kada uploadujem preko sajta.
 
Naravno, to je po meni i glavna prednost aplikacije. Pisano je već o tome na temi. Vidiš da kad god ubaciš nešto novo za upload u folder za sinhronizaciju, da prvo indeksira fajlove. To je po meni jako korisno, velika ušteda resursa pogotovo za velike fajlove. Međutim to je sve palo u vodu kada su ograničili maksimalnu veličinu fajla na 2 GB, neshvatljivo. Pa su zanimljivo smanjili i kapacitet novih naloga sa 100 na 25 GB a ja očekivao da će to vremenom samo da raste.
Sada svi veći fajlovi moraju da se dele na rar partove.
 
Čudno mi je što to ne radi kad ide upload preko pretraživača.
Tipa 12 gb solidworks tutorijala mi je stavio za 5 min na cloud, zar im je baš tolika baza.
 
Ludi Rusi za godinu dana od 1TB do 25GB.Da li ima neki cloud za free da daje bar 100GB
 
Da li još neko ima problem s ovim, ne mogu da dozvolim da i ostali korisnici kojima prosledim link mogu da aplouduju i brišu sadržaj šerovanog foldera. Mislim da je pre to radilo...
Ima opcija i sad, izaberem ali ne mogu da sačuvam, nigde ne vidim "apply"
 
Koliko vidim, ima to, nego ti ruski zardjao :p
Inace preporuka svima da ipak zastite nalog dodavanjem telefona, tj. verifikacije u 2 koraka - SMS sa mail.ru radi (za razliku od Yandex-a), a za svaki slucaj, sacuvajte i neki offline kod.
 
Pa kaži kako kad znaš :)
Nije mi ruski zarđao nego neće da sačuva podešavanje. Kad tamo desno izaberem Редактирование доступно za sve korisnike kojima sam sharovao link, šta dalje?
 
Pa ne koristim ovde sharing, ali posle toga dodas mailove konkretnih korisnika (dobavit), i na kraju im posaljes link onoga sto delis (otpravit).
 
Ali što moram da dajem mail, zar nije pre moglo da za konkretni folder dozvolim izmene i da samo prosledim link kome hoću? Ili sam ja nešto izlapeo?
 
Pa ne mora na mail, imas opcije i da podelis na FB, Twitter, vkontakte... A kad zelis da podelis bez mogucnosti izmene, onda mozes i samo link da posaljes.
 
I dalje ne uspevam da dozvolim da neko drugi uploaduje u taj folder, jel to uopšte moguće?
 
Evo sad sam probao sa sestrom, moguce je. Mada se folder koji ona seruje sa mnom uredno bekapuje i na moj hard (?!) - ali dodao sam novi fajl iz browsera, preko svog cloud.mail.ru.
 
I dalje ne uspevam, ništa mi ne stiže na svoj mail koji dodelim, a taj public link naravno služi samo za pregled, ne može se uploudovati. Ništa mi nije stiglo ni u spam.
Kako se ovo uopšte koristi?!
 
Ja sam ga probao sa mail.ru na mail.ru - ne znam kako funkcionise u drugim okolnostima. Normalno dodas fajl u tudji deljeni folder iz cloud.mail.ru (+zagruzit).
 
I dalje ne razumem kako se ovo koristi a nemam živaca ponovo za dopisivanje sa njima.
Sa dve gmail adrese sam probao, ništa ne stigne, ne znam ni da li i šta treba da stigne, specifičan link?!
Da li iko koristi ovo? Jako bi mi bilo korisno da mogu drugima da dozvolim upload zbog razmene većih fajlova, i potrebno mi je da bude najjednostavnije moguće, da pošaljem link i samo da prevuku fajlove.
vvcap 2017-04-15-17-58-11.png vvcap 2017-04-15-17-58-35.png
 
Teras me da testiram nesto sto mi ne treba :p

Oni mogu samo da kace samo ukoliko imaju email na nekom od 4 ponudjena ruska servisa; ali ne radi drag&drop. Evo ti screenshot kako izgleda kada se udje na adresu preko serovanog linka - pojavi se ovaj taster gore levo "sohranit v oblako" - i ovaj login box (tu se vidi koji mail servisi)
Screenshot (71).png
 
Hvala probaću. Mada bez drag and drop ne verujem da će korisnici biti zadovoljni, to je već prekomplikovano za njih :)
 
U potrazi za cloudom od bar 500gb, imate li neki predlog?

Podrazumeva se free.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! privukla me diskusija o 1024 GB skladištenja fajlova na Mail.ru. To je bila izgleda jednokratna ili kratkotrajna ponuda.. ja sam dobila 25 GB uz moj mail..i funkcionira vrlo dobro..
a ako hoćete uskladištiti fajlove besplatno i na neograničenom prostoru , max veličina fajla pojedinog 1,5 GB, onda je Telegram najbolji. Ne menja kvalitetu video fajla ..ali nemoće veći od 1,5 GB.
 
Ni mail.ru ne moze vise od 2GB po fajlu. Na pocetku ove akcije za 1TB je moglo neogranicene velicine, znam posto imam fajlove i po 15-20GB, medjutim u zadnje vreme nije tako, limit je 2GB.
 
Ja sam uhvatio 1TB kad je bilo, ali limit za veličinu skidanja je 4GB, što me nervira.
 
Tada sam napravio naloga za 10TB ukupno, medjutim vremenom postaje sve restriktivnije tj beskorisnije, po tom novom ogranicenju ispada da neke fajlove ne mogu ni da skinem jer su veci od 4GB :) Nisam nesto mnogo ni skidao, zato ni ne znam za ta ogranicenja.
 
Tada sam napravio naloga za 10TB ukupno, medjutim vremenom postaje sve restriktivnije tj beskorisnije, po tom novom ogranicenju ispada da neke fajlove ne mogu ni da skinem jer su veci od 4GB :) Nisam nesto mnogo ni skidao, zato ni ne znam za ta ogranicenja.
Ja bih rado udomio jedan :D
 
Ja sam napravio samo 4 naloga od terabajt kad je bila promocija, a žalim što nisam napravio 44. Garant se kaju što su dali toliki silan lifeteme prostor džabe. Posle su smanjili na prvobitnih 100 GB, pa na 25. Sad je samo neupotrebljivih 8 GB što je nedovoljno i za bekap telefona. A cloud je vrhunski, baš prednjači u odnosu na mnoge druge. Šteta što nema neki tako dobar na engleskom
 
Ja 1 i koristim ga uporedo sa gdrive-om godinama. Odlično radi [emoji106]
38901fdabb05c21ffa3d2733305b774d.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo bih vam preporucio da zastitite svoje naloge 2-step verifikacijom, da ne ostanete bez icega.
 
Gde se podešava u app 2 step?
Screenshot_2017-10-23-22-23-43-363_ru.mail.cloud.png
 
Nazad
Vrh Dno