Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Pa sigurno, a nema ni poente da dupliraju sadrzaj, kad njih to kosta.
Inace, ja sam pre neki dan imao problem sa desktop klijentom, na desni klik sve mi je bilo neaktivno, oznaceno sivom - nisam mogao ni da promenim korisnika, niti pocnem sinhronizaciju. Reinstalacija je sve sredila.
 
Definitivno se ne radi upload fajlova koje već imaju na serverima.
Pokrenuo sinhronizaciju foldera od 56 gigabajta sa megabitnim uploadom (na papiru dakako, realnih oko 600-700kb) i završila je za 34 sata.
Imam dosta softvera u tom folderu (koji već imaju na serverima), to mi izgleda kao jedino validno objašnjenje.

Ja sve RAR-ujem pre upload-a, i ako je vece od 2 GB splitujem na po 1.9. Trenutno na:

999.jpg
 
Bespotrebno paranoišeš i samo sebi otežavaš. Ako se ne šeruju javno linkovi sigurno te niko neće dirati zbog piraterije na cloudu, pogotovo ruskom. Cloud je manje pouzdan od sopstvenog hdd bekapa zbog mnoštva drugih razloga a piraterija je tu na dnu liste realnih problema. Ali je zato džabe, po dok traje...

Inače probao sam gomilu servisa i ovi rusi su ubedljivo najbolji, još da dodaju par neophodnih funkcija i savršenstvo. Po pitanju reklame terabajt doživotno free sam skeptičan ali valjda će da radi koju godinu i da ne ode sve dođavola :). Ostali servisi vremenom mogu samo da rastu, a pošto ja u Srbiji brz upload neću videti nikad, nadam se da će u budućnosti biti moguće prebacivanje fajlova između različitih cloud servisa. Već postoji onaj mover ali ne podržava interesantne servise (50+ GB). Za ove što su se stisli :D sa smešnim kapacitetom (dropbox, ms, google i ostali) svako može sa kućnom konekcijom da uploaduje više puta iste stvari i onda je sve bezbedno.
A mover podrška mi je odgovorila da su servisi koje sam im predložio i na njihovoj "most wanted" listi ali da za sada ne nude njima upotrebljiv API ili da jednostavno ne dozvoljavaju pristup fajlovima čak ni uz dozvolu korisnika.
 
Poslednja izmena:
Koliko sada deluje jadno Dropbox sa socijalnih 2,5GB, a jos sada u svetlu angazovanja Kondolize Rajs...mislim da cu da skinem svoje podatke i obrisem par naloga koje tamo imam, ne zbog paranoje, vec demonstrativno - a realno mi vise ni ne trebaju ti nalozi pored pristojnog Copy.com i brutalnog 1TB na mail.ru.
 
aaaa kako ono reče neko u temi o android aplikacijama, taj mail.ru ne može da valja, ne veruje ničemu ruskom. bolje američkih 2 gb na dropboxu nego ruskih 1000 na mail.ru...
 
Bespotrebno paranoišeš i samo sebi otežavaš. Ako se ne šeruju javno linkovi sigurno te niko neće dirati zbog piraterije na cloudu, pogotovo ruskom. Cloud je manje pouzdan od sopstvenog hdd bekapa zbog mnoštva drugih razloga a piraterija je tu na dnu liste realnih problema. Ali je zato džabe, po dok traje...
.

Rekao sam ti da sam iskljucio sinhronizaciju. Sada su fajlovi na oblaku jedina kopija.
 
aaaa kako ono reče neko u temi o android aplikacijama, taj mail.ru ne može da valja, ne veruje ničemu ruskom. bolje američkih 2 gb na dropboxu nego ruskih 1000 na mail.ru...

Da, sećam se da sam to pročitao. ;)
 
Ovo bilo samo do januara? :(

Zasto...
 
Pa zbog ekonomije, kako zasto? Zamisli da se milion ljudi prijavi za 1TB? Neka TB na veliko kosta 30 evra, i neka u proseku bude popunjenost kapaciteta po korisniku 30% - to bi opet bila cifra od cca 10 miliona evra, za besplatnu uslugu ipak je prevelika investicija. Nije malo ni trenutnih 100GB, da se ne lazemo.
 
Ma, zasto nisam ranije video, racunica je jasna.

Malo je neverovatno da im se ovako nesto isplati.

100gb? Ok I'm in. Ionako mejl naloga nikad dosta. :D
 
Neke oblasti su mi usko vezane pa ujedno objedinjuje i Cloud kao i istraživanje manje poznatih i na "glasu" servisa uskoro ću kroz dan-dva sabrati besplatna rešenja sa opisom i komercijalna ako neko bude hteo da koristi, a izdvojiću jedan koji sam koristio i čuvao u besplatnom rešenju bar dobre dve godine fajlove "MediaFire" servis.

Postoji kod njih promocija koja je u toku tako da na godišnjem nivou za 25$ imate 1TB skladišnog prostora + 2 meseca dobijate gratis, a po pojedinačnom fajlu je 20GB upload sesija...

Trenutno je MediaFire kao komercijalno rešenje najisplativije, a i dok akcija nije bila isto je bilo isplativo uporedo radi gDrive nudi za 9,99$ mesečno 1TB, dok je kod ovih bez akcije bilo 4,99$ mesečno, a sa akcijom izađe na godišnjem nivou 25$ što je jako povoljno.
 
Poslednja izmena:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/459644/Putinovi-ljudi-preuzeli-ruski-Fejsbuk

“Danas je VKontakte spala pod potpunu kontrolu Igora Sečina i Ališera Usmanova”, naveo je Durov (29) na svojoj stranici na “VKontakte”, objavljujući da je dobio otkaz.

Usmanov je, kako podseća “BazFid”, tajkun koji je svoj posao sa metalom proširio u tehnološki sektor putem svoje kompanije Mail.ru, koja je postepeno povećavala svoj udeo u VKontakte. Donedavno je posedovao 10 odsto udela u “Fejsbuku”.

Dakle tajkun je vlasnik, ne moramo da strepimo za svoje terabajte - ekonomija ovakvih tajkuna nije tako strogo vezana za isplativost, kao sto je to rec kod "normalnih" kompanija.
 
Moguce, ali servis ne radi kako treba, barem ne meni. X puta mi se desilo da ne mogu da skidam fileove koje zakacim, niti da download linkovi rade.
 
Meni se jednom desilo da mi download linkovi za public share nisu radili... Poslao sam nesto mailom i samo mi rekose: E greska 404...

Desilo mi se i da android aplikacija nece da se poveze preko WiFi-ja, vec samo preko mobilne mreze o_O

Sve to nije strasno, ali da ne mozes da skines fajl koji si uploadovao? To je vec strasno... Jel nikako nisi mogao da skines taj fajl, ni kasnije? Mozda je samo trenutna greska bila u pitanju...
 
Meni servis radi odlično a sticajem okolnosti baš tad kad je ovo bilo aktuelno mi je Storage HDD od 1,5TB počeo da posustaje i svojom maksimalnom brzinom od 24Mbs sam spasio fajlove na cloud (u stvari napravio sam 2 naloga). Taj HDD sam kasnije priveo u neko upotrebljivo stanje i nastavio da ga koristim za torrentovanje pa tako dok ne crkne ali je smer od cloud-a ka kompu bio značajno sporiji i iako mi je i DL brzina 24Mbs skidalo se u proseku brzinom od oko 6-7 Mbs.
 
Poslednja izmena:
Jel' može da se podesi na mail.ru da ima konverzacijski prikaz mejlova, slično gmail-u?
 
Koliko vidim u dosta skromnim podesavanjima, ovoga nema. Moze se dodati u gmail nalog, ali to verovatno znas i sam.
 
jel mogu sa google nalogom da pristupim mail.ru, da ne otvaram nov nalog? i ako moze kako posle da se logujem na cloud?
 
jel mogu sa google nalogom da pristupim mail.ru, da ne otvaram nov nalog? i ako moze kako posle da se logujem na cloud?

Ne, novi nalog i korišćenje cloud 100gb toliko dobiješ.

1TB je bila samo promocija koja je trajala određeno vreme...
 
Može li aplikacija nekako da istovremeno aplouduje i downloaduje? Meni nešto ne uspeva. Bezveze mi je ako ne mogu da uposlim protok... Upload mi je spor pa radi stalno, skoro uvek nešto podiže, a onda kad mi nešto zatreba (recimo sad, greškom obrisao podosta gigabajta jer je ta sinhronizacija glupost neviđena) onda mi se iz browsera presporo vuče. Imam 4 mbit a ide ~150 kb/s. Pa sam kontao da bi aplikacija brže svlačila verovatno koristi više konekcija ali izgleda da ne može.
Čak ni download manger izgleda ne dozvoljavaju, probao sam da šerujem link pa da ubacim.
 
Dakle kako uplodovati odjednom više od 2GB na mail.ru?Probao sam preko aplikacije nešto,ali ne vidim da može da se uploaduje više od 2GB...Može neko da mi objasni ovo?
 
A sta se promenilo pa da te objasnjenja sa prethodnih strana ne zadovoljavaju?
 
Dakle kako uplodovati odjednom više od 2GB na mail.ru?Probao sam preko aplikacije nešto,ali ne vidim da može da se uploaduje više od 2GB...Može neko da mi objasni ovo?

Vrlo jednostavno, podelis ih na po 2 GB i ubacis u batch upload.
 
Ne kažem da se nešto promenilo,ali ja ne vidim iz svih postova ovde kako se preko aplikacije Cloud Mail.Ru može prebaciti neki fajl,kao recimo što piše 32GB...Ubih se i sam tražeći i nisam mogao da nađem način...Ako neko može da objasni gde,šta,koja opcija za to "veće" prebacivanje od 2GB...
 
Ovi su izgleda dodali neko ograničenje samo nigde ne mogu da nađem info o tome.
Aplikacija je prestala da uploauduje i izbacuje "file is too large"...

edit:
pa da, nešto se događa, izgleda da su shvatili da je ono do sad neodrživo i da pišu čekove bez pokrića, eno smanjili su sa 100 na 25gb...
 
Poslednja izmena:
http://help.mail.ru/cloud_web/confines
Максимальный размер файла, загружаемого через приложение — 2Гб;
Максимальный размер файла, загружаемого через веб-версию Облака — 2Гб;

Maksimum je 2GB i preko klijenta i preko weba. Smanjili su i na 25GB za nove korisnike.
 
Nazad
Vrh Dno