Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Сад сам пробао, брзина је слична као и када сам на почетку пробао, вуче неких 2,8-2,9MBps што је сасвим солидно, не би било добро да је много боље. ;)
 
Evo sta sam ja primetio. Usporava ga, kao sto neko rece, broj konekcija ali isto tako i rarovanje. Kada skidam samo jedan fajl (tada ga ne raruje) vuce oko 1,4 MB/s.

Nego jel su tek poceli sa cloud-om ili on postoji vec neko vreme pa je sad bila ova promocija sa 1 TB?
 
Poslednja izmena:
Postoji vec par meseci, sada je bila promocija oko nove godine.
 
Zanimljivu stvar sam upravo primetio. Okacio mi je 20gb za par minuta uz 2Mbps konekciju :D
Sta se zapravo desilo, verovatno koriste isti fajl koji je neko vec okacio posto je u pitanju popularna serija. Samo me zanima sta ce se desiti u slucaju da taj drugi korisnik share-uje to javno, pa ga smaraju, da li ce i svi ostali korisnici koji imaju fajl isti izgubiti iz cloud-a? Ili jos gore, ostati bez naloga (ovo sumnjam da ce se desiti)?
 
Pitanje je da li prave kopiju fajlova za tebe. Bas mene i to interesuje, da li mi moze zbog nekog tamo otici backup. Mene ceka jos puno posla, treba jedno 300 GB da uploadujem a taj posao obavlja 1 Mbit/s upload :D
 
hm... i ja sam se baš začudio kad sam uploadovao gif od par megabajta- instant! toliko mi je bilo čudno da sam uzeo da skinem fajl da vidim da li je stvarno uploadovan, i jeste. tačno koriste taj sistem.

desilo mi se da uzmem share link za neke slike i pošaljem mailom da ne šaljem slike direkt preko mobilnog. i pošaljem ja tako slike, kad ono za sat vremena mi se javljaju- e greška 404. ja kliknem da vidim, stvarno...

imaju svoje bubice...
 
Ako ste došli do tog zaključka da po nazivima rade upload-a tj. imaju search opciju koja pretražuje slične ili iste naziv i time olakšava brži upload, povedite računa zašta onda koristite Cloud, pošto se spominje ovde onako usputno i warez materijal itd... da ne bude posle kuku lelele ostao ja bez prostora zbog....

Jednostavno odvojite privatne stvari, projekte i slično, a sve ostalo što nije u skladu sa zakonom to nemojte držati na Clodu da ne bi ostali bez naloga i važnih projekata i fajlova...

PS. Malo informisanja, Rusi su pojačali kontrolu i usvojili neke zakone slične onim u US, a radi sprečavanje i dovođenja u negativan kontekst kako je Rusija raj za warez i slično, stim da je i kontrola provajdera i firmi koje pružaju usluge pojačana, pa oprezno sa deljenjem i istim fajlovima na više naloga bilo kakvog sadržaja što krši zakon.
 
Poslednja izmena:
Zato sam i otvorio vise naloga, jer budimo realni, vecina ovoga sto na ovom nalogu kacim su gluposti, koje i da obrisu nije neki problem. Nikakav share ne planiram da radim, samo i iskljucivo za moje oci, jedino ako kod jednog korisnika koji je share-ovao utvrde da je taj fajl nelegalnog porekla, onda i sve druge naloge na kojima se nalazi blokiraju - sto je malo glupo, jer mislim da nije isto share-ovati i cuvati nesto (bar nije po svim zakonima to ista stvar).
Za privatne stvari iako imam jos par naloga, nisam siguran da li zelim da ih okacim na cloud, jer onda vise nisu privatne. Da se smaram sa enkripcijom i slicno nema poente.

Bas cu posle da probam da vidim da li gledaju samo ime fajla i velicinu ili imaju neku jednostavnu checksum funkciju.
 
Neka onda proveravaju samo share-ovane fajlove i ne diraju nase kolekcije :D
 
Tek sam se sad registrovao i dobio sam 100gb iako je pisalo promocija do 20tog, i dalje je lifetime ili?
 
Promocija je bila za 1tb, ovo sto si ti dobio nema veze sa promocijom, toliko svako ko se registruje dobija
 
Bas cu posle da probam da vidim da li gledaju samo ime fajla i velicinu ili imaju neku jednostavnu checksum funkciju.

Hajde baš proveri to pa javi, ili daj na pm info koji je fajl u pitanju pa ću ja da testiram. Nisam do sad naišao na takve fajlove. Čak naprotiv, koliko vidim prvo uplouduje ceo fajl pa tek onda eventualno proverava. Jer i sopstveni fajl koji već imam na svom cloudu pod istim imenom ne ume da prepozna nego uplouduje ponovo pa tek onda izbaci grešku i preskoči ga. A kreiranje recimo md5 hash-a traje relativno kratko čak i za velike fajlove. Bilo bi lepo da to tako funkcioniše, prvo da napravi hash pa da ga uporedi.
Ja nešto verujem da svi provajderi u pozadini koriste nešto slično samo ne nude i korisnicima benefit od toga (instant upload). Odakle im toliki kapaciteti da se čuva zilion duplikata fajlova za free korisnike, pogotovo ovi Rusi su mi neshvatljivi, samo ja sam napravio 4 naloga po terabajt a koliko ljudi se regovalo za tih mesec dana i sa koliko naloga to me baš zanima, a gde su još svi oni po 100gb od kad postoji servis pa do danas. Zvuči mi nemoguće da ne proveravaju fajlove.
Mediafire recimo nudi instant upload ali nisam siguran da radi najbolje. Upovao sam neke programe i od cele gomile jedino je net framework prepoznao, što mi je neverovatno.
 
Poslednja izmena:
Ma sigurno da proveravaju fajlove, ali zbog ustede prostora, ne verujem da je piraterija ikakav razlog za proveru - Rusi i warez su veoma srodni pojmovi :D Van Rusije se registrovao mizeran broj korisnika (zbog nepoznavanja jezika), ali zato Rusa sigurno desetine hiljada.
 
Odakle im toliki kapaciteti da se čuva zilion duplikata fajlova za free korisnike, pogotovo ovi Rusi su mi neshvatljivi, samo ja sam napravio 4 naloga po terabajt a koliko ljudi se regovalo za tih mesec dana i sa koliko naloga to me baš zanima, a gde su još svi oni po 100gb od kad postoji servis pa do danas. Zvuči mi nemoguće da ne proveravaju fajlove.

Istražujem malo nove tehnologije i pratim dešavanja iz tih oblasti, ono što ću izdvojiti jeste i jedno istraživanje koji HDD najbolje pokazali za tu namenu, pa nije loše pročitati ovaj članak od firme koja pravi i drži jedan takav Cloud sistem What Hard Drive Should I Buy?

Uporedni prikaz hard diskova koji se koriste u za napredne korisnike kao i za krajnje Enterprise Drives: Fact or Fiction?

Takođe izdvojiću jedno rešenje od iste firme koja sama kreira svoja cloud rešenja zasnovana na jedinstvenom sistemu, a radi boljeg upoznavanja kako sve to izgleda u praksi i koji su stvarni troškovi jednog takvog rešenja, možete pogledati na 180TB of Good Vibrations – Storage Pod 3.0

Sažeto, jedno rešenje od 180TB skladišnog prostora, ili ekvivalentno 180 korisnika po 1TB košta sve zajedno oko 13 000$ u slučaju kompanije koja se spominje u navedenim linkovima.

Primer: Dropbox u komercijalnoj varijanti nudi od 100-500GB, uzećemo da je 500GB - 50$ sa ovim rešenjem to je oko (360 korisnika) 18000$ kompanija ima po jednom "serveru", bez ostalih troškova.

Jedina stavka u celoj priči jeste upravo HDD koji je najskuplji, linkovi i zakup to je za US podneblje drugačija priča i cena, tako da iz svega ovog gde su Rusi i kojim kapitalom raspolažu jeste zasigurno da im je ovo samo uslovno rečeno trošak, ali to niko nemože da tvrdi...
 
Poslednja izmena:
Ako ste došli do tog zaključka da po nazivima rade upload-a tj. imaju search opciju koja pretražuje slične ili iste naziv i time olakšava brži upload, povedite računa zašta onda koristite Cloud, pošto se spominje ovde onako usputno i warez materijal itd... da ne bude posle kuku lelele ostao ja bez prostora zbog....

Jednostavno odvojite privatne stvari, projekte i slično, a sve ostalo što nije u skladu sa zakonom to nemojte držati na Clodu da ne bi ostali bez naloga i važnih projekata i fajlova...

PS. Malo informisanja, Rusi su pojačali kontrolu i usvojili neke zakone slične onim u US, a radi sprečavanje i dovođenja u negativan kontekst kako je Rusija raj za warez i slično, stim da je i kontrola provajdera i firmi koje pružaju usluge pojačana, pa oprezno sa deljenjem i istim fajlovima na više naloga bilo kakvog sadržaja što krši zakon.
Cek jel to znaci da ne smem da dizem iso fajlove koje imaju crack dir unutra, programe tipa fraps, winrar i sl koji su vec crackovani sami po sebi, gomilu mp3 narodne muzike itd?!...koji ce mi cloud od 1TB onda?!
 
Koliko sam ja shvatio, uploaduj, skidaj za sebe i nema problema. Samo ne pravi javne linkove.
 
Ma bas ce neko da te juri za narodnjake, evo Miroslav Ilic se upravo ulogovao kao administrator i ceslja nelicencirane mp3 fajlove, sad ce da ti posalje Georgijeva na vrata!
 
Kakve su vam brzine dl/up? Ja juce nisam mogao prebaciti 200Kb/s :trust:, upload varira izmedju 150Kb/s do 300Kb/s sto je relativno ok.

Imam ja 100Mbs upload na poslu,najveća brzina(moguće da je peak) je 26Mbs.Inače je tu oko 10Mbs ali zna i da padne na 2-3Mbs.
 
Eh da imam tu brzinu na raspolaganju, kod mene tek 72.94Гб из 1024Гб (1 Mbit/s upload)
 
Možda niste znali, a možda je i to novost od ranije, npr. Mail.ru nudi čitanje email poruke sa drugih email naloga koje imate otvorene, jednostavno ovo je neka zamena za email klijent, a možete isprobati kako radi na https://e.mail.ru/settings/collector i tu izvršiti sva podešavanje.

Nije loša opcija za praćenje email pošte preko jednog email naloga.

mailru.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja jesam ovaj kineski od 10tb, funkcionise odlicno :)
 
Definitivno se ne radi upload fajlova koje već imaju na serverima.
Pokrenuo sinhronizaciju foldera od 56 gigabajta sa megabitnim uploadom (na papiru dakako, realnih oko 600-700kb) i završila je za 34 sata.
Imam dosta softvera u tom folderu (koji već imaju na serverima), to mi izgleda kao jedino validno objašnjenje.
 
Nazad
Vrh Dno