Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Hvala Dule!

Ja tu opciju nisam ni video. Mislio sam da je to za odabir foldera za sinhronizaciju, pa nisam ni klikao.
Za one kao ja, evo gde je ta opcija!
oblak.gif
 
Pozdrav, zanima me kako na cloud-u iz chrome-a mogu da neku sliku prebacim iz jednog foldera u drugi
 
Pozdrav, zanima me kako na cloud-u iz chrome-a mogu da neku sliku prebacim iz jednog foldera u drugi

Pređi preko slike strelicom, imaš prazan kvadrat označi i opcija sa donje slike... posle samo izabereš folder gde prebacujes... Ovo važi za sve fajlove i foldere... kao i šerovanje...

premestanje.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala, ja nisam imao ovo Преместитљ, nego sam morao da idem na opciju Eше pa onda tek, hvala puno!!
 
ух ты, это просто супер!
u prevodu: blago nama koji smo završili rusku školu :D

a sad ozbiljno:D da li je neko slučajno provalio kako da se streamuje mp3 koji se okači, bilo da je kroz browser ili preko posebne aplikacije tipa cloudaround?

ja sam našao neke programe koji koštaju ali je pravo pitanje da li je ovo moguće izvesti free.

ako bi moglo prebacio bih svu muziku koju imam ovamo.
 
ja ne znam gram ruskog a nisam imao nikakvih poteskoca da napravim nalog i koristim servis. ipak mi je draze sto sam ucio engleski, jer na njemu zavrsih fakultet skoro, a da sam ucio ruski samo bih se slikao.
 
circulation a koja poenta strimovanja mp3 fajlova?! Sto ti treba skines za par min i uzivas
 
strimovanje dobro dodje nekad kad nisi gajbi, a oces da cujes nesto, pa streamujes direkt na mobilni... mada i tad mozes da skines, pa da slusas.
 
Protok podataka je potpuno isti za stream i download. sam download traje manje od 10 sek.
 
da ali ti mozes da imas 500gb muzike na cloudu i kazes: lupi mi shuffle na sve! ne mozes da skines 500gb na mob sve i da oces.

ili recimo, imas 60 filmova na cloudu, ne mozes toliko da stavis u mobilni.

1tb multimedije ne mozes da smestis u mobilni ili tablet sve i da hoces, zato stream ima smisla.

ne znam da li ce ikako moci da se stream-uje sa ovog cloud-a ako ne budu ugradili tu mogunost u zvanicnu aplikaciju...
 
da ali ti mozes da imas 500gb muzike na cloudu i kazes: lupi mi shuffle na sve! ne mozes da skines 500gb na mob sve i da oces.

ili recimo, imas 60 filmova na cloudu, ne mozes toliko da stavis u mobilni.

1tb multimedije ne mozes da smestis u mobilni ili tablet sve i da hoces, zato stream ima smisla.

ne znam da li ce ikako moci da se stream-uje sa ovog cloud-a ako ne budu ugradili tu mogunost u zvanicnu aplikaciju...

ed je odgovorio na vaša pitanja.

fora je u tome da imam 100gb muzike i da mi nije udobno da umesto da je već krenuo plej moram da tražim koje fajlove da skinem, pa da ih skida 5-10 min, pa da pegla memoriju. onda mi klaud i ne treba nabijem kabl i prekopiram pesme. mislim, zar nije to esencija klauda?

Ja sam oduševljen da su napravili stream fotki, mnogi servisi to još uvek ne nude ili su jako spori. kod rujki to radi super.

u svakom slučaju smo se udaljili od pitanja, pa nek bude da ako neko provali kako da javi.

hvala puno :)
 
Poslednja izmena:
evo jedno zapazanje:

ako se u cloud aplikaciji na androidu izabere opcija share, pa se uzme link ka nekom fajlu i posalje mail aplikacijom to radi ok. onaj tamo klikne na link i moze da vidi sliku. ako se izabere opcija send file i izabere mail aplikacija dolazi do force close-a mail aplikacije. govorim o mail.ru aplikaciji
 
Poslednja izmena:
ed je odgovorio na vaša pitanja.

fora je u tome da imam 100gb muzike i da mi nije udobno da umesto da je već krenuo plej moram da tražim koje fajlove da skinem, pa da ih skida 5-10 min, pa da pegla memoriju. onda mi klaud i ne treba nabijem kabl i prekopiram pesme. mislim, zar nije to esencija klauda?
Naravno da to nije prioritet oblaka!! Jasnije ce ti biti njegove koristi ako ti nedajboze rikne taj hdd od 100gb muzike,a ti nemas backup!...onda ti dzabe uticanje kabla.
Ili krenes sa tim diskom u inostranstvo recimo (mozda je to hdd od laptopa lupam), pa ti oduzmu laptop na granici zbog piratskog softvera na istom.
Na ovaj nacin imas fajlove kad hoces i gde hoces u svetu samo ti net treba!
 
Poslednja izmena:
Je li neko upload-ovao fajl veci od 2GB preko desktop klijenta, posto vidim da preko weba ne moze?
 
Ma ja sve kacim preko desktop klijenta, nego me interesovalo u slucaju da mi zatreba. Inace je i sada kad je ova promocija istekla 100GB daleko najbolja free ponuda koju ce iko drugi ponuditi! S obzirom na to da je mail.ru prilicno ozbiljan igrac, uz Yandex najveci u Rusiji, nema ni bojazni da sve moze propasti preko noci.
 
Kakve su vam brzine dl/up? Ja juce nisam mogao prebaciti 200Kb/s :trust:, upload varira izmedju 150Kb/s do 300Kb/s sto je relativno ok.
 
Mene jedino malo nervira sortiranje fajlova, izmesa sve. :)

 
nije ovde nista izmesano. tako bi ti i excel npr, sortirao iste podatke. zar je tebi u win bolje rasporedjeno? ja sam uvek sve serije imenovao kao 001, 010, 100.
 
Jel to iz browsera ili app? Meni se cini da je DL dosta brz iz app, doduse uvek kad sam probao su bili sitni sati pa je tad mozda manje opterecenje...
Meni je UP 2Mbps pa i ne mogu da testiram previse brzinu, jer uvek izvuce max iz toga, ali se ne bunim, vec sam digo oko 100+ gb, polako :)
 
Samo ako nazivi imaju isti broj cifara. 10 ide pre 2 ako nije 02
 
Odlicna stvar, zao mi je samo sto nisam ranije procitao ovo za vise naloga sa iste ip adrese. Sto se tice ove price oko sinhronizacije, prvi dan kad sam ovo testirao sa nekim slikama i video da skida na hdd ono sto sam mu upravo uploadovao resio tako sto sam zatvorio aplikaciju iz sys-tray-a i vise je i ne koristim. Nikakvih problema zasad, upload ide maksimalno preko chrome-a, nikakvi problemi, download ide oko 70-80 posto moje konekcije sto nije lose posto se radi o jednoj konekciji sa serverom. Mozda ce u buducnosti postojati i neke third party aplikacije ili mogucnost koriscenja nekog download managera gde moze da se poveca broj konekcija.

Usput da prokomentarisem i ove pomenute kineske servise koje sam jos ranije registrovao i pre nego sto sam saznao za ovu temu. Instalirao sam ove aplikacije cisto da bih mogao da skinem neke povece fajlove koje sam nasao tamo. Posto su fajlovi bili poveci nisam mogao da ih skinem preko browsera ili moze ali ide jako jako sporo. Nisam nameravao da uopste koristim te servise kao ovaj ruski kome sam odmah nasao namenu i moram reci da sto se tice skidanja ovaj Baidu radi solidno, uspeo sam da za dva fajla od po 1.5 i 2gb skinem prakticno max brzinom uz povremena usporenja ali je moguce download cak i pauzirati. Verovatno imaju servere i van Kine. Ovaj drugi nazalost nije skidao vise od 200-300 kb max pa iako tamo imam neke grdne GB ne vidim poentu skladistenja sopsvenih fajlova. Inace tih kineskih servisa ima bar 3-4 koje sam ja probao i izgleda da izmedju njih vlada velika konkurencija jer svi nude nesto samo da bi privukli sto vise korsnika i zanimljivo je da svi koriste veoma slicne win aplikacije koje izgledaju veoma pristojno i nije ih problem deinstalirati kad vam vise ne trebaju.
 
Poslednja izmena:
Jel sam ja ćorav ili nikako ne može da se vidi properties foldera, znači veličina/broj fajlova?
To mi je zasad najveći nedostatak ovog servisa jer mi je tako nešto apsolutno neophodno da bih uporedio i bio siguran da je sve aploudovano.
Događa se ponekad da ne aplouduje neki fajl, znači izbaci error (ošibka :)) i pređe na sledeći fajl. Verovatno kad jako zagušim konekciju.

Download mi isto ne ide max brzinom već nešto manje (iako imam samo 4 mbit) ali nema veze. Ide mi nešto preko 400 kb/s, obično oko 420. Dok recimo mega ide max, zakuca na blizu 500 i ne pada.

Down oko 800KB/s.
Koji paket je u pitanju, max dl u praksi?
 
Nazad
Vrh Dno