Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Da ne bude da se godinama džabe učio ruski tokom školovanja :d

Hvala puno za info, ovo je zaista odlična ponuda!
 
Ljudi, kako se gasi sinhronizacija foldera? Ubi me ovaj ruski :/

Potrebno mi je da u Cloud ubacim fajlove iz više kompova, ali mi ne treba sinhronizacija na lokalnu mašinu. Dakle,, uprošćeno rečeno, treba mi samo da se sinhronizuje sa kompa na cloud, a ne i obrnuto. Tj da mi sa clouda na lokal skida samo po pozivu?

da li je ovo moguće i kako?

Valjda ne moze samo jednosmerno ili oba ili nijedan. Imas padajuci meni na ikonicu, pise nesto sinhronizacija :p
 
Aplikacija je pomalo useless ko ne zeli da koristi cloud kao backup tj za sinhronizaciju. Ovako mi se vise isplati da uploadujem iz browsera sta hocu i to je to. Izdelim vece fajlove na po 2gb pa posle kad mi zatreba spojim i krastavac.
 
Da li je moguće prebaciti čitav email na engleski ? Vrlo sam slab sa ruskim pa nabadam šta nešto znači a ne bih da stalno koristim Translate aplikacije...Pomozite ako ima pomoći, molim vas.
 
Da li je moguće prebaciti čitav email na engleski ? Vrlo sam slab sa ruskim pa nabadam šta nešto znači a ne bih da stalno koristim Translate aplikacije...Pomozite ako ima pomoći, molim vas.

http://forum.benchmark.rs/showthrea...loud-Storage&p=3575384&viewfull=1#post3575384

mailru.jpg
 
Poslednja izmena:
Upisao se dok jos nije isteklo; neka se nadje kad istekne ova ciganija od dropboxa ;)

edit: ne skontah samo da li moram da install app za kompjuter da bih dobio 1tb ili je dosta i za mob samo da install?!
Edit2: instalirao sam app i za komp i za mob i dalje 100gb,kako do tb?!
 
Poslednja izmena:
Nisam te bas razumeo tj ne mogu da andjem tu opciju?! Sve sam izstiskao i dalje sam na 100gb; jedino sto nisam radio kad sam pravio acc je da vezem taj tu mail sa googletovim postojecim, da nije to razlog?!
 
Ono sto sam primetio za dobijanje 1TB je sledece:

1. registrujete mail adresu na www.mail.ru
2. Skinete aplikaciju za PC
3. Ulogujete se u njoj

Ako ovako radite ostaje 100GB

Ali ako uradite ovako:
1. Registrujete mail adresu na www.mail.ru
2. Udjete prvo na cloud i kliknete tamo za potvrdu
3. Skinete aplikaciju za PC
4. Ulogujete se u njoj

Ovako dobijate 1TB
 
Evo sad sam se izlogovao bas iz klauda i usao bas u klaud da se login i prijavilo da sam dobio 1TB, bogu i hvala!

Sad jos samo prevedu i tu stranu na engleski i da omoguce da se ne sinhronizuje sve sa primarnim direktorijumom!
Uzgred jel moze neko da prevede sta znaci opcija iz priloga; vidim da ima veze sa sinhronizacijom i menja se nesto kad se klikne...
 

Prilozi

  • Prevod.jpg
    Prevod.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Evo sad sam se izlogovao bas iz klauda i usao bas u klaud da se login i prijavilo da sam dobio 1TB, bogu i hvala!

Sad jos samo prevedu i tu stranu na engleski i da omoguce da se ne sinhronizuje sve sa primarnim direktorijumom!
Uzgred jel moze neko da prevede sta znaci opcija iz priloga; vidim da ima veze sa sinhronizacijom i menja se nesto kad se klikne...

Приостановить синхронизацию - Prekinuti sinhronizaciju
 
Pa to je onda verovatno resenje za nas problem,da mozemo da dizemo na cloud ali i da ne moramo da imamo isto i u direktorijumu na kompjuteru.
 
Kada pokrenete aplikaciju Mail.Ru Cloud (bar je tako kod mene) program ne vrši automatsku sinhronizaciju sve dok ne kliknem na opciju "Возобновить синхронизацию" kada počinje da usaglašava matični folder u Windows-u sa fajlovima koji se nalaze na Cloud-u...

Возобновить синхронизацию - Nastavi sinhronizaciju
Приостановить синхронизацию - Prekini sinhronizaciju
 
Kao prvo, hvala bSecurity-ju za info o ovom servisu. Instalirao sam aplikaciju i ne odgovara mi kako radi. Želim prenos podataka samo na server i preuzimanje samo onoga što mi je u datom momentu potrebno. Aplikacija je veoma nefleksibilna. Ali zato na samom sajtu (oblaku) postoje svi alati za manipulaciju fajlovima i folderima po želji. Deinstalirao sam aplikaciju i sad radim upload iz Chrome-a. Isprbao sam druge brauzere, ali, samo u Chrome-u radi drag&drop celog foldera sa lokalnog diska na oblak. Kad se na primer "uhvati" folder Slike i ispusti u oblak, podići će se svi fajlovi u tom folderu, ali se neće prepisati sam folder. Mora se ručno napraviti folder Slike u oblaku, zatim se uđe u taj folder u oblaku, onda se sa lokalnog diska uhvati istoimeni folder i ispusti u oblak. Ovde, međutim postoji nezgoda, ako u folderu Slike na lokalu postoji podfolder. U tom slučaju podići će se samo sadržaj tog podfoldera.

pozdrav
 
Upravo tako, i meni mnogo smeta sto ne moze kopirati ceo folder sa svim sadrzajem i podfolderima. Ja sam evo poceo da radim backup sve muzike (200+ GB) :) Jedino sto ce mnogo potrajati, ikom i njihov upload mizerni.
 
^
A sta fali onoj opciji da kopiras sa HDD foldera, i onda posle taj folder obrises?
200GB nije preveliko na 2/3TB hddovima.
Ja sam tako radio i radilo je.
Ali koliko sam imao da saljem sa moji protokom je to bila vecnost, a i to nije bilo najbitnije, vec to sto sama aplikacija mi je blokirala neke druge portove ili servise, sta vec, pa mi druge stvari bagovala, cista slucajnost, al tako je, pa sam i batalio.
 
Ma polako ljudi, bitno da smo mi rezervisali mesto, ispeglace oni jos decije bolesti kontam vremenom!!
 
Samo pravite naloga kolko vam treba, radi jednosmerni upload - 730GB sam vec uploadovo bas onako kako sam I zeleo.
Treba znati da ce se svi fajlovi koji se nalaze u rutu oblaka redovno sinhronizovati. Fajlovi ali ne I folderi! I zato treba postupiti ovako - zaustaviti sinhronizaciju, na oblaku kreirati foldere npr. "Filmovi" I "Muzika" a zatim u aplikaciji izabrati folder "Filmovi" za sinhronizaciju, izlogovati se pa se onda logovati uz prijavljivanje lokalnog foldera (ili particije) u kome se nalazi folder "Filmovi" . Biti strpljv, prvo se radi priprema u vidu hashovanja fajlova I pravljenja folderske strukture - da je aktuelna tek ova faza mozemo znati po tome sto se procenti naredovanja u aplikaciji brzo vrte ...kad bude pocela sinhronizacija procenti ce znatno sporije rasti. Kad zavrsimo sinhronizaciju filmova ponavljamo radnju - zaustavljamo sinhronizaciju, skidamo kvacicu sa filmova a stavljamo je na muziku, izlogujemo se pa kod ponovnog logovanja prijavljujemo lokalni folder "Muzika" I na kraju pokrenemo sinhronizaciju.
 
Hvala ti na objasnjenju! Ja nisam ni izvalio da u meniju ima izbor foldera koji treba da se sinhronizuju, video sam prosli put da si pisao o tome ali nisam uspeo u potpunosti da izvalim, sad sam pritiskao sve zivo dok nisam nasao :)
Ovako iz aplikacije je mnogo bolje jer mi ne gusi upload kao kad to radim iz FFa, i ne moram da brinem o velicini fajla. Plus, mozda se tripujem ali, iz aplikacije radi brze download nego iz browsera. Ne mogu precizno da merim, da ne smaram zasto, ali mi se cini da je brze.

edit:
Bilo bi isto zgodno da uvedu opciju koja postoji u npr. Dropboxu da se limitira upload na odredjenu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje...
Šta se dešava ako se desi havarija sa hard diskom odakle se radi sinhronizacija?
Da li se onda ubacivanjem novog diska može povući sadržaj iz "oblaka", pošto drugu poentu ovoga ja ne vidim. Mislim, koji će mi andrak nešto na dva mesta?
 
Hm, ovo sto je marxista predlozio se cini kao 'snasao sam se' resenje. "Podmetnes" jedan folder na kompu kao onaj sa kojim se sinhronizuje, pa drugi, pa treci - komplikovano.
BTW. Meni sinhronizuje (oznacio ili ne) i sve podfoldere.

Zar ne bi bilo jednostavnije da mozemo folder na oblaku oznaciti kao 'ne sinhronizovati' i kraj?
 
hvala za dojavu! stvarno, moglo je ovo nekako da se naglasi na forumu, da bude u vestima, ili nesto... ja sam malopre video, da ne bi opcije u tapatalku da mi pokazuje nove poruke propustih ja.... registrovao sam se danas, znaci ko nije stigao, znajte da moze i danas...
 
Treba imati na umu vremenske zone i ne čekati veče za registraciju.
 
Pitanje...
Šta se dešava ako se desi havarija sa hard diskom odakle se radi sinhronizacija?
Da li se onda ubacivanjem novog diska može povući sadržaj iz "oblaka", pošto drugu poentu ovoga ja ne vidim. Mislim, koji će mi andrak nešto na dva mesta?

Ma ne moras da imas na dva mesta; poenta je da imas na oblaku, odes gde god hoces, na bilo koji kompjuter, ulogujes se i skidas sta ti treba...kontam kao i dropbox!!
 
Da, ali iz mog ugla to ne pije vodu, zato što je meni "oblak" potreban samo kao backup, ako ovaj hard na NAS-u ne daj Bože crkne, pa da ubacim nov i sinhronizujem za "oblakom". Može tako?
Da vučem muziku sa "oblaka" neka hvala, slušam WAV-ove u Hi-Res-u na Hi-Fi opremi.
 
Hm, ovo sto je marxista predlozio se cini kao 'snasao sam se' resenje. "Podmetnes" jedan folder na kompu kao onaj sa kojim se sinhronizuje, pa drugi, pa treci - komplikovano.
Mozda malo komplikovano, ali 1TB besplatno (ili nekoliko TB jer dozvoljavaju vise naloga sa iste IP da se registruje), sto se mene tice, neka bude komplikovano. Da placam imao bih sto sta da zamerim, ovako stvarno ne smem da negodujem :)
BTW. Meni sinhronizuje (oznacio ili ne) i sve podfoldere.
Sinoc sam bas probao. Kada ne oznacis nadfolder, nece sinhronizovati ni podfoldere. Ali ako ne oznacis nadfolder a oznacis samo neki od podfoldera, sihrnozovace te oznacene podfoldere i sve nove foldere kojih nema na cloudu u tom trenutku. Sto je prakticno ako lupam dodas neke stvari u taj glavni folder, a ove druge si obrisao sa racunara, mozes da syncujes samo nove.

@Ringe
Koliko sam ja do sada primetio, radi obostrani sync, i to brzo, tako da ne vidim problem u tome sto hoces, trebalo bi da radi.
Posto svaki put kad mu promenim lokaciju za sync (u aplikaciji na racunaru), ako ne od-stikliram foldere koje necu da syncujem, on svuce sve sto nemam na lokalnom disku. Kapiram da mu dam prazan folder na disku, on bi svukao sve sa cloud-a.
 
Poslednja izmena:
Onda je nesto ne radim kako treba ili termini nisu jasno definisani.
Kako "oznacis" folder? Ja sam mislio da je to staviti kvacicu.

Ostalo se slazem. Dzaba je :)
 
Da, ali iz mog ugla to ne pije vodu, zato što je meni "oblak" potreban samo kao backup, ako ovaj hard na NAS-u ne daj Bože crkne, pa da ubacim nov i sinhronizujem za "oblakom". Može tako?
Da vučem muziku sa "oblaka" neka hvala, slušam WAV-ove u Hi-Res-u na Hi-Fi opremi.

Može da služi kao rezervno backup rešenje. Ukoliko dođe do havarije sa hard diskom, podaci u oblaku su uvek dostupni i uvek mogu da ih prebacim na nov hard disk (download) i sve mi je ponovo dostupno u offline režimu.

Sve je ovo isto kao da imate na nekom "cloud hosting-u" nalogu viška prostora pa pukim slučajem hoćete neke važnije podatke da sačuvate za ne daj bože ako se desi neka havarija, posle preko FTP-a svučete na novi hdd... a oko sigurnosti i dostupnosti da bude javan iz cPanel-a stavite šifru na folder... to je neko drugo rešenje...
 
Poslednja izmena:
@bmibmc
Evo slike da bude jasnije.
Clip_211.jpg

Dakle "Облако" je root. Odstiklirao sam sve iz roota, sto automatski odstiklira i sve podfoldere koji su vec na cloudu (a bili su kreirani podfolderi u Video delu, kao i Serijama ova 4, i u filmovima 1. i 3.). Zatim sam stiklirao "Filmovi", odstiklirao 1. i 3. jer sam njih vec ranije okacio na cloud, pa mi ne treba lokalna kopija. Ostali folderi koji su sad stiklirani su u medjuvremenu uploadovani, nisu postojali na cloudu. Folder "Dokumentarci" ima podfolder(e) i fajlove u svom root-u, ali se na cloudu nije nista izmenilo. Presao je direktno na sync "Filmovi" foldera, posto "Dokumentarci" nisam stiklirao pa mu se sadrzaj nije ni menjao (sto je i logicno). Isto vazi i za "Serije" (iako sync nije dosao jos dotle) ali ce syncovati iz zadatog podfoldera samo "S3 xvid", ostale serijale nece, ali ce syncovati sve ostalo sto ima od podfoldera u "Serije".
Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Sustina jeste imati bar neku strukturu foldera na cloudu da bi ovakav delimican sync po folderima radio, inace ce ili sve da sync-uje iz oznacenog (stikliranog) foldera, ili nece nista.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno