Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Dragi učesnici ove diskusije da li bi hteli još neko iznenađenje možda prostor od 2TB (iPhone, iPad & Android) ili pak da ne bude malo evo i 10TB (iPhone & Android)

Ustvari evo vam odmah pa malo testirajte ova dva servisa...

2TB - http://yun.baidu.com/1t
10TB - http://www.weiyun.com/act/10t-en.html?WYTAG=weiyun.portal.index

PS. Ovi servisi nemaju desktop aplikaciju za Windows, a servis od 10TB će u 2014 godini pokrenuti servis za US tržište...

Jel probao još neko ovaj od 10TB ?
Ja otvorio account i stvarno piše 10TB ali iz browsera nema nikakvih podešavanja a aplikacija je na kineskom i deluje mi da ne može da se promeni jezik...
 
Misliš na web ili mobile app? Meni je na engleskom na sva tri naloga. Na web-u imaš u skroz dodnjem desnom uglu da promeniš jezik.
na web :)
hvala, nisam skrolovao skroz dole, nisam ni video da ima meni i dole
 
Možete preko aplikacije ubaciti folder npr. Petar i neka se to uploduje, posle samo iz aplikacije izmenite u Petar 1 i rešen problem oko čuvanja fajlova tj. na pitanje šta bude kada izbrišem folder iz Cloud MailRU npr. Petar briše se automatski tj. posle prve sinhronizacije zato kroz web izmenite naziv i sve super...

Drugi način isto jednostavan ako želite da čuvate fajlove samo napravite neki privremeni folder npr. Upload i tu sve ubacujte posle kroz web kreirajte posebne foldere i lepo sortirajte fajlove i foldere...
 
Poslednja izmena:
^
Msm da kako god da uploadas, on pakuje na hdd folder, jedino da posle uplaoda, izmenis uplaod folder i obrises ovaj stari, eto tako.
Cak i ako koristis samo web upload, on ce opet pakovati na hdd.
...
Jedino sto kod mene, kad sinhronizuje, tj keshira filove, malo pomuti portove pa neke aplikacije, koje to koriste polude, al to nema veze sa oblak.ru
 
Koja je svrha onda ovog clauda ako sadrzaj mora biti i na HDD-u? :trust:
 
Мени је лакше да не користим апликацију него ручно бацам горе и нема враћања. Ионако сам апликацију (е да бих добио теру) покренуо из wineta и угасио.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Sve radi kako treba, pogotovo android(koristi 26MB rama). Taman kada se sugarsync poceo placati, sada imamo 1TB free :D
 
Koliko su ovakve usluge bezbedne za korišćenje po pitanju privatnosti
 
Je l' se ovih maksimalnih dva giga preko browsera odnosi na pojedinačan fajl ili na selektovane fajlove koji se aplouduju? Konkretno, mogu li da odjednom aploudujem ceo folder od pet giga preko browsera?
 
Koliko su ovakve usluge bezbedne za korišćenje po pitanju privatnosti

Ništa nije 100% bezbedno pa ni ove usluge, uvek postoji ono "ali" ili "šta ako dođe do havarije" je uvek na umu svakog korisnika tako da se ova usluga ne razlikuje po bezbednosti od email adrese ili nekog društvenog sajta sa brdo informacija korisnika.

U US ništa nije bezbedno, a ako uzmemo Rusiju kao utočište velikih "zviždača" kao i niz drugih sajtova koji prednjače sa raznim materijalima može se reći da je koliko toliko bezbedno, ali sa dozom predostrožnosti...tj. koliko uopšte danas i možemo pričati o bilo kakvoj bezbednosti osim odštampanog papira...
 
Poslednja izmena:
Je l' se ovih maksimalnih dva giga preko browsera odnosi na pojedinačan fajl ili na selektovane fajlove koji se aplouduju? Konkretno, mogu li da odjednom aploudujem ceo folder od pet giga preko browsera?
Ovo bi i mene zanimalo ako je neko probao. Posto bih vecinu stvari uploadovao sa druge lokacije gde nemam mogucnost da koristim aplikaciju, pa da znam koliko ce cimanje biti :)
 
Već piše
- iz web browsera je ograničenje za dimenziju fajla 2GB
- iz aplikacije postoji ograničenje i ono je 32GB po fajlu!
Pojedinačno naravno - zbirno je 1TB :d
 
Ja sam obrisao/deinstalirao aplikaciju na kompu i taj sync folder...sada samo provucem zeljeni fajl direktno u chrome i sve sljaka super.
Ostaje na cloudu a ne opterecuje mi hdd.

Btw hvala za info o ovoj ponudi.1TB free je ogromno.:eek:
 
Ja sam obrisao/deinstalirao aplikaciju na kompu i taj sync folder...sada samo provucem zeljeni fajl direktno u chrome i sve sljaka super.
Ostaje na cloudu a ne opterecuje mi hdd.
Pa da, to sam i ja uradio. Mislim da ta aplikacija nema baš neku poentu i da ovo nije klasičan cloud.
 
svako ko ima vremena da preceslja 30 000 000 korisnika
 
@bSecurity Svaka ti se dala. Nikad ne znaš kada može da zatreba. I još e-mail pride. Ovo je trebalo da ide kao cirkular svim forumašima, neverovatna je slučajnost da naleteh na poruku.
Meni je jedina mana što za fajl veći od 2 GB moram da koristim tu sinhronizaciju foldera, ali šta sad.
I razmišljah se da li da im ostavim broj mobilnog, ali već sam jednom davno dao Guglu, pa računam ovo je moj doprinos ravnoteži između sila.
Inače na netu nikada ne bih ni držao nešto što niko ne sme da vidi.
 
Ma zezam se ja malo, ipak je mlad servis pa ne uliva previse poverenja. Ja sam sa podigao najbitnije pa cemo videti. Ne smeta svakako. ;)
 
Da li može da se stavi password uz link, da ne može svako ko nalupa link da skine fajl? (nešto kao što ima Owncloud)
 
Ma zezam se ja malo, ipak je mlad servis pa ne uliva previse poverenja. Ja sam sa podigao najbitnije pa cemo videti. Ne smeta svakako. ;)

mailru.jpg


Mail.Ru Group is the largest Internet company in the Russian-speaking world and the leading Internet company in Russia, based on global monthly unique users. We operate Russia's leading e-mail service [email protected] and the two largest IM networks in Russia – Mail.Ru Agent and ICQ.

We operate two of the three largest Russian-language online social networking sites – My [email protected] and Odnoklassniki.ru – and own a strategic minority equity stake in the social network Vkontakte.

In addition, Mail.Ru Group is developing popular e-commerce projects, enabling users to buy goods and services over the Internet and pay with e-money.

More than 40 thematic vertical sites, targeting various user categories, are leaders in their segments. Our media projects provide people with a wealth of information on a broad range of popular topics.

Mail.Ru Group is also Russia's largest online games company. The company’s portfolio of online games includes 34 MMO games and more than 30 games for social networking sites.

Jaka kompanija tako da nema brige, servis je za sada takav, ali i Mega npr. je poceo sa bagovima i slicnim stvarima tj. koja kompanija nije kada je krenula sa radom, a npr. Mega jos uvek nema desktop alat.

Kao sto si rekao mlad servis tj. sve je krenulo, a inace sto se tice medijske popularnosti u svetu npr. je nema uopste da citas o njima na jakim sajtovima za IT moze i preko Google da se proveri o njima ni reci ni traga, a ni glasa tj. usli su na mala vrata verovatno zbog preopterecenja ali neka ovako krene, a buducnost ce doneti nesto sasvim novo nisam siguran da ce sve kompanije da se zaustave na 15,25,50 GB prostora sto sad nude free... videcemo kako ce ovo trziste da se odvija, ali kod nas jako jako slabo moze biti zastupljeno iz razloga limitiranja upload-a koje provajderi nude...
 
Poslednja izmena:
Jel nekome puca aplikacija? Kad kazem puca, mislim na to da izbaci screen za logovanje u sred rada?
Vec 2 puta mi se to desilo, jedinom u stanju mirovanja drugi put dok se uploadovalo.
 
Ko je zabrinut za privatnost, jedino što može da uradi je da napravi 100% svoj cloud servis tipa OwnCloud. Onda samo ostaje da platite server i bandwidth, kod sebe, ili kod ISP.
 
Jel nekome puca aplikacija? Kad kazem puca, mislim na to da izbaci screen za logovanje u sred rada?
Vec 2 puta mi se to desilo, jedinom u stanju mirovanja drugi put dok se uploadovalo.


I kod mene isto. Jednom je i izbacio da izaberem folder za.sinhronizaciju iako sam odredio taj folder.pri instalaciji softvera
 
Ja ne koritsim aplikaciju, ali mi je juce nekoliko puta pukao transfer preko browsera.
 
Ljudi, kako se gasi sinhronizacija foldera? Ubi me ovaj ruski :/

Potrebno mi je da u Cloud ubacim fajlove iz više kompova, ali mi ne treba sinhronizacija na lokalnu mašinu. Dakle,, uprošćeno rečeno, treba mi samo da se sinhronizuje sa kompa na cloud, a ne i obrnuto. Tj da mi sa clouda na lokal skida samo po pozivu?

da li je ovo moguće i kako?
 
Nazad
Vrh Dno