Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Dragi učesnici ove diskusije da li bi hteli još neko iznenađenje možda prostor od 2TB (iPhone, iPad & Android) ili pak da ne bude malo evo i 10TB (iPhone & Android)

Ustvari evo vam odmah pa malo testirajte ova dva servisa...

2TB - http://yun.baidu.com/1t
10TB - http://www.weiyun.com/act/10t-en.html?WYTAG=weiyun.portal.index

PS. Ovi servisi nemaju desktop aplikaciju za Windows, a servis od 10TB će u 2014 godini pokrenuti servis za US tržište...
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko sinhronizaciju?
 
I jel zna neko koliko dugo ce fajlovi biti zivi pre nego sto se obrisu? Tj da li postoji neko ogranicenje u tom kontekstu, da li fajlu mora da se pristupi u nekom odredjenom vremenskom intervalu, da se downloaduje/izmeni, ili je samo login na servis dovoljan?
Osecam da je to pisalo negde u gomili ruskog pri registraciji :d
 
Da li postoje ogranicenja po pitanju maksimalne velicine fajlova? Ne snalazim se bas najbolje sa ruskim jezikom :)
 
2GB iz browsera, neograničeno preko njihove aplikacije.
 
^
Kako pokreces njihovu aplikaciju?
Ja kad je startujem ne desava se nista?
Klik i nista...a preko weba radi upload.
 
Хм, 10 терабајта за андроид синхронизацију? Или може и са десктопа али без апликације, само пешака? Што се синхронизације на андроиду тиче, са ових 1 гига месечног саобраћаја (што је можда неки просек мада и мало преко) ми је потребно 10.000 месеци да толико добацим до облака (не рачунам фрај интернет 63/32 по истеку) илити 833 године ... ко ће да чека толико? ;)
 
^ pa ostaviš u testamentu za naslednike :d
 
Ovaj ruski oblak, mozete da okacite macku o rep!
...
Chrome se srusio, i pobrisao mi je sve sto sam sa teskom mukom i muktrpnom uploadovo 24h, u isto vreme je punio moj folder na HDDu /!!!/ tj kopirao sa mene na mene! xaxaxaxax
/pa koji ce meni?!/
...
Tako da, sto se mene tice, nece me ni Putin ni Zirinovski videti skorije!
 
Ovaj ruski oblak, mozete da okacite macku o rep!
...
Chrome se srusio, i pobrisao mi je sve sto sam sa teskom mukom i muktrpnom uploadovo 24h, u isto vreme je punio moj folder na HDDu /!!!/ tj kopirao sa mene na mene! xaxaxaxax
/pa koji ce meni?!/
...
Tako da, sto se mene tice, nece me ni Putin ni Zirinovski videti skorije!

Pa što nisi probao sa ugrađenom aplikacijom? :p
 
Instalirana mu je aplikacija jer
u isto vreme je punio moj folder na HDDu
.
Uploudovao je preko Chromea a istovremeno sve što je uploadovano u oblak je aplikacija na pc-u (kao što joj i jeste namena) svlačila na hdd.
Zašto upload preko Chromea pored aplikacije koja automatski uplouduje sve što se stavi u njen folder to već ne bih znao objasniti.
 
Jel ima ta aplikacija neki interfejs?
Uopste nisam uspeo da je pokrenem, tj da je vidim.
Ili samo radi tako sto svlacis na folder njen?
...
Svejedno, sta god da sam radio ili nisam, nije se pokazao bas sigurnim, tj nesiguran je totalno.
Jedan crash chroma je pobrisao svu vec uploadavano arhivu na net, oko 3.5GB.
...
Dalja diskusija je nepotrebna, sta god da je...
 
Skini program i onda kao sa dropboxom odredis koji folderi da se sinhronizuju. Tu ne bi trebalo da bude greske (makar koliko i sa dropboxom) :)
 
Pitanje za tebe okmijun,

da li si rucno izbrisao sve iz foldera u koji ti je on radio sinhronizaciju?

Jer ako jesi on je onda to izbrisao sa neta takodje, jer aplikacija radi direktnu sinhronizaciju PC-a i online storage-a.
 
Ja i dalje imam ''samo'' 100 giga, a instalirao sam i android aplikaciju, koja je fora da se dobije ostatak?
 
Nisam brisao nista, samo se chrome srusio, i sve je nestalo, a ostalo na HDDu, normalno.
Posle sam pobrisao i sa HDDa.
...
Jel moze da se uplaoda, a da mi ne puni HDD? Sta ce mi to?
Ili da uopste nemam tah sinhroni folder?
 
Jel ima ta aplikacija neki interfejs?
Uopste nisam uspeo da je pokrenem, tj da je vidim.
Ili samo radi tako sto svlacis na folder njen?
...
Svejedno, sta god da sam radio ili nisam, nije se pokazao bas sigurnim, tj nesiguran je totalno.
Jedan crash chroma je pobrisao svu vec uploadavano arhivu na net, oko 3.5GB.
...
Dalja diskusija je nepotrebna, sta god da je...

Kod mene radi bez greške za sada a koliko vidim drugi korisnici ne prijavljuju probleme.
Tako da je problem na tvojoj strani.
 
Puno hvala bSecurity za informaciju o ovom sjajnom poklonu. :)
Pošto me jako zainteresovalo onda sam se i informisao pa ću pokušati da odgovorim na neka pitanja koja su ovde postavljena a odgovor jeste dat na ruskom forumu.
- iz web browsera je ograničenje za dimenziju fajla 2GB
- iz aplikacije postoji ograničenje i ono je 32GB po fajlu!
- uskoro će proraditi i WebDAV
- folderska struktura bi trebalo da bude ispoštovana, ne znam da li ima ograničenja po subfolderskoj dubini ...na svom iskustvu ovo još nisam primetio - trenutno sam još uvek na prvom nivou foldera u kome aplikacija prvo (ili samo) radi fajlove koji se nalaze u root-u foldera ...da li će preći na foldere po dubini javim kad se desi.
- postoji mogućnost da se sinhronizacija za određene stvari radi a za neke druge da se ne radi, dakle moguće je i samo uploadovati sadržaj na cloude!
- takođe je moguće naknadno odrediti više foldera za sinhronizaciju a ne samo onaj defaultni koji smo formirali tokom instalacije aplikacije!
- ako u svom privatnom oblaku držimo nelegalan materijal to ne može biti problem jer naš privatni folder niko ne vidi ali je na public zabranjeno postavljanje takvog materijala i on će biti brisan a ako bude bilo pritužbi može se i izgubiti nalog i trpeti pravne konsekvence.
- servis je nov i poboljšavaće se, npr. biće vidljiva brzina transfera

@okmijun verovatno si pokušao sinhronizaciju nekog ogromnog foldera i mislio da se procenti koje vidiš odnose na već uploadovani materijal a to nije bilo tako - prvo fajlovi budu indeksirani a tek onda krene upload. Servis je sjajan, posebno jer je besplatan i trebalo bi prvo da potražiš grešku kod sebe pa da tek onda ako bude razloga pališ alarm ;)

evo dokaza da sve besprekorno funkcioniše:
screenshot5.png

Inače sam pustio upload cele jedne particije od 750GB sa HDD koji je počeo da otkazuje, a particija je sa dosta dubokm subfolderima ...hehe neće to ići baš brzo čak ni sa Beogridovih 18Mbps UL

EDIT: zaboravih - na forumu kažu da rade i na mogućnosti podešavanja željenih smerova sinhronizacija
 
Poslednja izmena:
...

@okmijun verovatno si pokušao sinhronizaciju nekog ogromnog foldera i mislio da se procenti koje vidiš odnose na već uploadovani materijal a to nije bilo tako - prvo fajlovi budu indeksirani a tek onda krene upload. Servis je sjajan, posebno jer je besplatan i trebalo bi prvo da potražiš grešku kod sebe pa da tek onda ako bude razloga pališ alarm ;)...

Uplaod je isao preko CHROMA, koji se srusio, i pobrisao sve na oblaku.
...
Kako se uopste startuje aplikacija? Kad god kliknem na nju, ne desi se nista?
Jel ima neki interfejs?
Folder za sinhronizaciju, ako pobrisem brise se sve i sa oblaka?
...
I sto mi puni fodler na HDDu? Sta ce mi to? Kako da se to iskljuci?

Kod mene radi bez greške za sada a koliko vidim drugi korisnici ne prijavljuju probleme.
Tako da je problem na tvojoj strani.

Odgovor ti je za Nobel, minimum!
Sto mi makar ne odgovori na neko od pitanja?
 
Poslednja izmena:
Odgovor ti je za Nobel, minimum!
Sto mi makar ne odgovori na neko od pitanja?
Za Nobela je tvoje pokazano poznavanje materije.

Nikada nisi koristio Dropbox ili sličan servis?

Ako nisi to nije sramota.

Sa druge strane malo je smešno za svoje neznanje optuživati aplikaciju/njene kreatore/ostale korisnike servisa.
 
U windows je ovako, u start meniju imaš već instaliranu aplikaciju:

screenshot6.png


kad je aktiviraš onda primetiš da je aktivna u systray-u:

screenshot7.png


a desni klik na oblačić ti daje meni:

screenshot8.png


mislim da će uz ove sličice biti jasnije, a što se tiče toga da li će se stvari na oblaku obrisati ako ih obrišeš i na kompu ne mogu da ti odgovorim iskustveno ali pretpostavljam da se neće brisati posebno zbog toga što još uvek nije uvedena ta priča oko odabira smerova sinhronizacije. Znači očekivati je da se na oblaku ne briše ali da se kopija oblaka i dalje pravi na kompu. Mislim da bi do daljnjeg, ako želiš da radiš samo upload bez sinhronizacije iz smera oblak-->tvoj komp, trebalo da koristiš web interfejs i uploaduješ samo stvari do 2GB. Ovo ne znam iskustveno, samo pretpostavljam. :)
 
Sto obrises na kompu brise se i u oblaku.
Ono sto borises u oblaku brise se i u kompu.
Za sada je tako
 
Приостановит синхронизацијо у овом менију на десном клику- прекида синхронизацију клауда и компјутера, тако да оно што се пошаље преко браузера не би требало да буде скинуто у клауд фолдер на компу (проверено са малим фајловима). Подржава организацију по фолдерима и потфолдерима.
 
Uf, hvala svima na pomoci!
Sad mi je tek jasno, onaj u sysu uopste sam video, bio je sakriven.
Sad je sve jasno!
Hvala svima jos jednom!

@Marxista

Brise se i sa kompa, ako obrises sa oblaka, makar meni.
Meni je licno najzanimljivija opcija da trpam na oblak a ne i na HDD, realno.
...
A ako uploadas a obustavis sinhronizaciju, i obrises sa HDDa, ne brise sa oblaka.
Za sad je tako, kod mene makar.

SMENI PAPKU,
drugi odozdo je da promenite folder
...
Idealno bi bilo
1. uloadas sta ti treba
2. prekines sinhronizaciju
3. promenis folder
4. i ostane na oblaku sta ti treba
 
Poslednja izmena:
сменит ползователа или папку je logoff-login (ili) sa drugim mailom ili kako bi sinhronizovali drugi folder - jako korisno a zaboravih da napišem ranije, dozvoljeno je da se sa iste IP adrese logujete na više naloga i nikakav problem nije ako napravite više od jednog cloud-a!!

Mislim da je zanimljiva i usluga besplatnog business mail-a koji bi izgledao: @vaš_domen.ru
 
Poslednja izmena:
Stao sam dovde, dalje mi nema spasa, ovo ne bi znao ni na srpskom da odradim...

Как поменять DNS-запись?
Данный способ можно использовать даже при отсутствии сайта на домене.

Для добавления TXT-записи вы должны иметь доступ к редактированию DNS-записей домена. Обычно это делается через веб-интерфейс хостинг-провайдера или регистратора доменного имени.

Добавьте DNS-запись со следующими значениями:

Имя домена/поддомена: @
Тип записи: TXT
Значение (все выделенное жирным):
mailru-domain: Zt4UjnZXKcA3UYwv
Нажмите кнопку «Подтвердить».
Иногда интерфейс управления DNS не позволяет использовать символ @ как имя домена/поддомена. В этом случае используйте имя вашего домена с точкой на конце, например: "okmijun.ru.".

Внимание! Изменение DNS-записи может занять от нескольких минут до нескольких часов. Если вы изменили запись недавно, пожалуйста, подождите некоторое время.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno