Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Ko sme da udari na ruje :)
Imam i ja nekoliko TB naloga i koristim ih maksimalno, odlične android, po meni jedan od boljih cloud servisa
 
Ok, hvala.
 
Brate mili, sad sam pokušao to da uključim mislio sam da će biti kao google , da samo dodatno unosim sms kod to bih još nekako i mogao da preživim aili verovatno ne. A ono znači hiljadu koraka, bukvalno ne možeš da dobiješ pristup sopstvenim podacima, pa takav cloud mi ne treba ako ću svaki put pola sata da se verifikujem. Treba mi da instatnt pristupim gde god da sam. A ne ovo, traže mi broj telefona, traže mi kodove, traže mi da instaliram neku glupu aplikaciju samo za verifikaciju samo mi još to fali, pa ni to nije dosta traže mi da instaliram neki bar kod skener, tu sam odustao. Ali vidim nije tu kraj, ima i neki specijalni rezervni štampani kodovi i ko zna šta sve još
 
Šteta što nema neki tako dobar na engleskom.


Za Windows desktop i ko koristi Total Commander-a, a što se tiče MailRu Cloud-a (ne Mail-a), ovde imate više nego odličan WFX plugin --> https://github.com/pozitronik/CloudMailRu (i forum temu ovde --> http://forum.wincmd.ru/viewtopic.php?t=16041 ).

Plugin je otvorenog koda, default interfejs je engleski, aktivno se razvija... Koristim ga od početka i nikada mi se nije desila nikakva greška.

Mali je, UPX-ovan 32-bitni WFX (DLL) je manji od megabajta.
Portable je. Ako u TC-ovom folderu već imate SSL DLL-ove (libeay32.dll i ssleay32.dll), onda je WFX plugin, pored dva INI fajla koja će on da napravi u svom folderu, sve.

Moguće je dodavanje više account-a, uz podešavanja za svaki posebno, je li... pa onda, na primer, copy/move fajlova i foldera iz jednog u drugi, kroz dva Total Commander-ova panela.
Password-e može da čuva i TC, pa je onda za pristupanje dovoljno upisivanje onog jednog TC-ovog master password-a (ta sesija se važi do restarta TC-a).

Pa onda pravljenje public linkova za fajlove i foldere, ili menjanje čitavog account-a u public, pražnjenje kante za đubre, splitovanje velikih fajlova na 2 GB (za besplatne naloge)... pa je u trenutno poslednjoj verziji od pre neki dan uvedeno i (de)kriptovanje "u letu", i fajlova i imena...

Pa pravljenje foldera za šerovanje samo određenim članovima/email-ovima, pa onda ko od njih ima samo read prava, a ko i write... pa proxy, ako treba... pa descript.ion fajlovi...

Sve u svemu - prevrh... i sva manipulacija fajlovima iz fajl menadžera - Total Commander-a, a ne iz web browser-a.

---

Uzgred... da li bi možda neko od vas, koji imate po 50 MailRu naloga sa po 1TB , menjao sa mnom jedan taj nalog za jedan doživotno besplatni SIP Sorcery nalog?
 
Napravio nalog, instalirao mobile app, na desktopu piše da imam 8GB. Isto na appu.
 
Poslednja izmena:
Koje u restrikcije sad ovde?
 
Ko zeli 1tb za cloud slika na QuickPic neka ukuca ovaj kod
Hey! I'm trying to get 1,000GB free cloud space, but I need your help!
---------------
Install QuickPic, invitation code [ vypy55 ], we'll both win 1,000GB:https://cloud.cmcm.com/i?i=vypy55&l=en&d=i2

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ko zeli 1tb za cloud slika na QuickPic neka ukuca ovaj kod
Hey! I'm trying to get 1,000GB free cloud space, but I need your help!
---------------
Install QuickPic, invitation code [ vypy55 ], we'll both win 1,000GB:https://cloud.cmcm.com/i?i=vypy55&l=en&d=i2

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Ima vec tema gde smo delili kodove u nizu da bismo dobijali prostor.
Ako vec hoces da dobijes, omoguci ljudima da skinu app koja je potrebna. Nova app sa playstore nema opciju za ukucavanje gift koda. Potrebna je stara verzija.
 
Izvinjavam se, nisam uspeo da pronadjem temu, moze se post premestiti tamo gde mu je mesto

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ја помислио да руси опет дају ТВ а ви о нечем четвртом. Може ли ово да иде у неку општу тему?
 
Za Windows desktop i ko koristi Total Commander-a, a što se tiče MailRu Cloud-a (ne Mail-a), ovde imate više nego odličan WFX plugin --> https://github.com/pozitronik/CloudMailRu (i forum temu ovde --> http://forum.wincmd.ru/viewtopic.php?t=16041 ).

Plugin je otvorenog koda, default interfejs je engleski, aktivno se razvija... Koristim ga od početka i nikada mi se nije desila nikakva greška.


Može li pomoć oko pokretanja ovog plug-ina?
Prijavljuje mi grešku:

CONNECT \Axxxxxx
Login to [email protected]
EIdOSSLCouldNotLoadSSLLibrary ошибка с сообщением: Could not load SSL library. при отправке данных на адрес htxxx//auth.mail.ru/xxxxxxxxx
error: getting first step auth token for [email protected]
 
Poslednja izmena:
alt+enter
kad se otvori prozor sa podesavanjima drugi tab GLOBAL SETTINGS cekiraj prvu kucicu Load SSL.....
2019-06-02_1.jpg
 
^^

Po svemu sudeći, plugin ne vidi SSL fajlove (libeay32.dll i ssleay32.dll). A zašto ih ne vidi? - Pojma nemam... Možda ih nemaš nigde u sistemu?

Ako si plugin instalirao standardnim načinom - duplim klikom na *.zip fajl, onda bi u plugin-ovom folderu morali da se nalaze podfolderi "x32" i "x64", i u njima po ova dva DLL-a (32-bitni i 64-bitni, je li)?
Ako plugin tu ne nađe ova dva SSL DLL-a, on ih dalje traži u TotalCmd-ovom root folderu i u Win/Sys.

Možda je u pitanju i neka security-zaštita ɐɾıɔuɐqǝɾɐz. Ako ti je TC instaliran u ProgramFiles, prekopiraj čitav folder u root C particije ili na D, pa probaj šta se dešava. U svakom slučaju je i bolje da tako negde stoji.

U setinzima plugina imaš i opciju "Load SSL libraries only from plugin directory", pa vidi da li je to štiklirano ili nije, a vidi i gde ti se nalaze ova dva DLL-a (ako ih uopšte imaš).

... Ne znam.

---

A nevezano za ovaj problem, moja preporuka ti je da u TotalCmd-ov root folder (tamo gde se nalazi i Totalcmd.exe) ubaciš sledećih pet fajlova:

libeay32.dll
libssh2.dll
ssleay32.dll
wincmd.pem
zlib1.dll

Za 32-bitni TC: 32-bitne verzije ova 4 DLL-a, je li. Ako imaš paralelno i 64-bitni TC, onda (u TC root folderu) napravi "64" folder i u njega ubaci 64-bitne verzije ova 4 DLL-a.
"wincmd.pem" je Firefox-ov sertifikat koji mora da se preimenuje ovako, a imaš ga ovde.

Na ovaj način si kompletno pokrio sve i SFTP, i FTPS i HTTPS... konekcije, i one koje pravi sam TC, i ovaj MailRuCloud plugin, i svi ostali plugini. Znači dovoljno je da se ovi fajlovi nalaze u TC root folderu, a ne da svaki plugin ima svoje.
 
Prijavih modovima da ovo stave u FAQ u prvi post!
 
Hvala svima na dobroj volji.
Zahvaljujući uputstvima sve je proradilo.

Veliki pozdrav.
 
Сад само да се надамо да понове акцију и опет понуде Т. ;)
 
Од ономад (пре 5+ година) када су многи овде добили 1Т нисам приметио сличну акцију. :(
 
Ograničili su i veličinu fajla za skidanje, budi spreman i na to.
 
Nazad
Vrh Dno