Šta je novo?

Mail.ru - 1TB Free and Lifetime 1024GB Cloud Storage

Odavno su uveli to ograničenje, na free naloge koje su nam poklonili. I dalje žalim što nisam tada napravio bar 10 naloga :D mislio sam da ću u budućnosti samo rasti broj takvih cloud servisa i kapacitet a ono ćorak, i to su godine prošle.
Ja odavno velike fajlove delim na rar partove od 2047 MB. A taj disk-o me je toliko iznervirao davno kad sam ga probao da sam hteo da razbijem komp. Pa sam se vratio na staru mail.ru app koju i dalje srećno koristim.
 
Ograničili su i veličinu fajla za skidanje, budi spreman i na to.

Kako to misliš? Odavno, već godinama je Free nalozima limitiran upload na 2GB po fajlu, a kada si već upload-ovao neki fajl, onda bi sve bilo skroz besmisleno da sada više ne možeš da ga skineš zbog ograničenja za skidanje?

Uzgred...

Ne znam kako radi ostali softver, ali ovde pominjani MailRuCloud plugin za TotalCmd-a u setinzima ima opciju "Split large files to 2GB parts", i kada se to uključi on sam podeli velike fajlove i tako ih upload-uje. Korisnik, ako ne obraća mnogo pažnje i ne gleda TC-ov log, to ni ne vidi. Jednom prilikom sam gledao kako on to splituje fajl... i uočio da nigde (ni na HD, ni u RAM) ništa ne piše. Znači, tamo na Cloud-u nekako napravi te fajlove, zauzme prostor i onda samo čita sa mog HD-a taj jedan veliki fajl.
Kada se splitovani fajlovi download-uju nazad, potrebno je još samo u TotalCmd-u kliknuti na *.001 fajl da bi ih on sastavio. Istovremeno proveri i CRC, koji je MailRuCloud plugin napravio pri upload-u.

Elem, hoću da rečem da taj limit i nije neki problem.


EDIT:

Nisam video Gadjanov post, ali nije ni bitno.
 
Poslednja izmena:
Poz,
Imam smart tv LG, 4k, neki proslogodisnji model i instaliranu iptv aplikaciju ss-iptv.
Imam na mail.ru nekoliko video fajlova i par desetina filmova.
Da li postoji nacin da se strimuju video fajlovi na tv sa mail.ru naloga ?

Pokusao razne nacine ali nisam uspeo, za sada.

Naravno, nije mi vazno kroz koju aplikaciju se strimuje, samo da radi.
 
Uzmeš u klipbord download link nekog tog filma --> Otvoriš neki video player --> Open URL --> Paste iz klipborda... i šta se desi?

Jasno ti je da film mora da ima Public Access?

Nema razloga da ne radi.

Jel imaš neki web browser na tom televizoru?


EDIT:

Evo sad sam probao i sve radi i iz PotPlayer-a na Windowsu, i iz MX Player-a na Android boxu. Radi na Androidu i iz onog TotalCmd-ovog ugrađenog media playera.

Podrazumeva se, je li, da je film/video manji od 2GB, o čemu smo ovde pisali... Osim ako nemaš plaćen nalog.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Pokusacu za nekoliko dana, kada se vratim sa odmora.
Javljam rezultat.
Naravno da ima web browser.
Fajlovi su manji od 2 gb.
 
Poslednja izmena:
na ebayu ima dosta ponuda za neograničen prostor na google drive i onedrive..i to za siću..da li su to prevare? da ne bude skupljam i skupljam i taložim na cloud i onda odjednom pr c BAN....
 
Сад сам наручио неки за 267 динара али пише да ће да испоруче до 17. септембра. Па и да не стигне ... а ако све буде у реду, служиће као резерва а не као важан бекап.
 
i ja malopre uzeo za 1.5$ 5TB onedrive
nego, burazer mi je pre neka 3 meseca kupio fake "US Student Mail" i tupson kači slike na google photos...okačio jedno 100GB slika i klipova....koliko je to legalno? mislim, ajd i da banuju i obrišu nalog, ali prekrsajni postupak protiv fizičkih lica, jel radio to google do sada? ili jock?
 
Сад сам наручио неки за 267 динара али пише да ће да испоруче до 17. септембра. Па и да не стигне ... а ако све буде у реду, служиће као резерва а не као важан бекап.
Jesu li isporučili ? Kako šljaka ?
 
Uzeo ja onedrive 5tb i teamdrive na gdrive. Sad uploadujem 12 tb da vidim da li ima ogranicenja :p
 
Jesu li isporučili ? Kako šljaka ?
Ма стигло одмах, то је неки гугл налог на ко зна кога па сам то подесио на Хромираном који иначе слабо користим и послао око 200 гига. Нисам имао времена, можда ћу ових дана да додам још али без ослањања на облак. Само као резерва за сваки случај, срећом UL ми је солидан и није проблем да подигнем и терабајте.
 
Nisam se logovao na mail.ru naloge nekih ~12 meseci odprilike (stigle druge obaveze pa je taj nebitni deo storage-a privremeno zaboravljen). Odose i podaci i 1TB po nalogu, degradirali me na 8GB i nemam nigde nijednog podatka. Ranije sam imao slicne situacije, da se nisam logovao slican vremenski period, ali je uvek sve bilo tu.

Toliko o "free and lifetime". Ko i dalje ima 1TB nalog, logujte se redovnije da vam se ne desi kao meni, otislo mi je ukupno 10 naloga tj 10TB, od cega je pola bilo puno. Najzalije mi 3TB kvalitetnog HD materijala koji sam skupljao, drzao na cloud-u za kolekciju. Od sada ce mi jedini cloud biti lokalni offline storage na starim hard diskovima :) To kad crkne bice mi manje zao nego ovo gde se osecam prevarenim, iako su nalozi bili besplatni.
 
Vidi stvarno, ja sad proverih neki na kojem sam zeni bekapovao knjige iz medicine - sve otislo. Srecom moja dva koja aktivno koristim se jos drze.
 
Ja redovno skladištim slike na oblaku i sad za sad nemam problema mada ću do kraja nedelje da kupim neki wd book od par tera za svaki slučaj da to sačuvam, ko zna šta može da im padne na pamet.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
2 naloga koje redovno koristim, sve u redu.
Treci, nisam koristio poprilicno dugo, degradiran na 8Gb.
Stize poveci eksterni hdd ovih dana zbog novonastale situacije.
Nije za verovati ovom servisu vise.

Sent from my 16th using Tapatalk
 
Meni tako tri naloga od 1tb otišla jer nisu bili redovno korišćeni, samo jedan koji koristim svakodnevno je ostao... nisu nas opomenuli da ce se tako nešto desiti u slučaju neaktivnosti. [emoji849]

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ne verujem, ocito gase samo neaktivne naloge, tj. ubijaju kvotu.
 
Pa iskreno, realno je ako neko ne uđe godinu dana na nalog da mu baš i nije potreban.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Stvarno na 8gb prebacili! Zna li ko ruski da objasni kako step by step da obrišem nalog skroz? Imam onedrive 1tb ovo mi i tako nije od poverenja.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da li ste proveravali mejlove? Proverite sad - https://mail.ru/ ili "pop.mail.ru" (standardni 995 SSL port)?

Trebali bi tamo da imate dva mejla - jedan, dobijen nakon 10 meseci neaktivnosti, u kome vas obaveštavaju da imate još 2 meseca fore da se makar samo ulogujete jednom, i drugi nakon još 2 meseca, u kome vam daju još dodatnih 10 dana nakon isteka pune jedne godine neaktivnosti.

Rekao bih - vrlo korektno sa njihove strane?

Vi malo preterujete?
Kako oni da znaju koliki je vaš "Lifetime", tj. da li ste već mrtvi ili ste još uvek živi - ne logujete se na "oblak", ne pišete ni ne brišete ni fajlove ni foldere, na mejlove ne reagujete... možda bi vam poslali i SMS da ste im ostavili broj telefona?

Sa svim, ili bar sa ogromnom većinom tih besplatnih servisa po internetu je ista situacija - posle nekog vremena neaktivnosti se ukidaju. Za besplatne DID/SIP/telefonske brojeve je to mesec dana, ponegde tri - ako se u tom periodu ne obavi ni jedan razgovor preko tog broja - oni taj broj daju nekome drugom, ko će da ga koristi.

Potpuno je fer dati te gigabajte, taj prostor, nekome ko će ga koristiti?
 
QANaQZD.png


"Dajemo vam 10 dodatnih dana, potom će Oblak biti zamrznut.

Niste koristili Oblak više od godinu dana.
Prema pravilima ugovora o licenciranju, imamo pravo smrznuti nalog ako ga niste koristili duže vreme.
Kod zamrzavanja, količina slobodnog prostora u Oblaku će biti postavljena na minimum, ali sve datoteke će ostati netaknute.
Promene će uticati samo na "cloud.mail.ru". Vaša pošta će nastaviti sa radom nepromenjena.
Kako da izbegnete smrzavanje?
Uđite na Oblak sa računara ili preko aplikacije i vaš konto neće biti zamrznut."
 
Meni su u životu sva 4 naloga 1 terabajt, sad sam se logovao za svaki slučaj jer dva ne pamtim kad sam koristio. Treći koristim retko a četvrti skoro redovno. Znači provereno je dovoljno samo se logovati jednom godišnje? Kad nađem vremena pretrešću te ruske mailove. Dobro bi bilo ako može sms notifikacija da se podesi jer ove neke mesecima se ne logujem.
 
Ne verujem, ocito gase samo neaktivne naloge, tj. ubijaju kvotu.
Nije strašno ako stanu na ovome, problem je da je ovo samo jedna u nizu mera restrikcija koje su do sada uveli za besplatne premium naloge, pa nije za očekivati da će i poslednja biti.
 
Uvek možete pokloniti nalog viška nekome ko će ga stvarno koristiti :)

Mislim da bi se dosta nas javilo :D
 
Stvarno na 8gb prebacili! Zna li ko ruski da objasni kako step by step da obrišem nalog skroz? Imam onedrive 1tb ovo mi i tako nije od poverenja.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Step by step je univerzalan za svaki nalog kreiran bilo gde - ne ulogujes se vise nikad.

Sto se tice notifikacija, meni je radio 2-step verification na srpskom broju, ali kad sam promenio operatera, sad imam problem sa tim servisima SVUDA, pa sam ga iskljucio. Verovatno nije ni postojala mogucnost notifikacije SMS-om pred gasenje naloga.
 
Ja sam preko rclone upload-ovao fajlove vece od 2GB iako sam free tier. Inace, onaj njihov program sa nazovi sinhronizaciju je djubre nevidjeno. Preporucujem rclone i to ne samo za Mail.ru vec za sve cloud provajdere.
 
Nazad
Vrh Dno