»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 252 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 3774

Tema: [MMO] World of Warships

Member Avatar korisnika tjufte
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        958
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4690K
        • MoBo: Gigabyte G1 Sniper Z87
        • RAM: 2x4 GB
        • VGA: MSI GF GTX750 OC klot
        • MON: Benq 2420hdbl 24" wide
        • HDD: 250gb Samsung 850EVO
        • OPT: NEC 7173; Asus DWR1814; Asus CDRW
        • Case: CM HAF XB evo CM550W
        • SND: Creative
        • INET: DSL
      3. Kad startujes igru, pre nego sto stitnes PLAY ima neka fill in survey

edit: mozda budu darezljivi prema onima koji su uzeli snage da naprave feedback ...

Click image for larger version. 

Name:	survey.jpg 
Views:	145 
Size:	182,9 KB 
ID:	157149
        Menjao tjufte : 14.12.2014. u 20:17

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        440
        Odigrah 60-ak partija i prvi utisci su zadovoljavajuci (tj. svidja mi se ). Ispod je "kratak" pregled sa par uporedjivanja sa WoT

Iako je samo deo sadrzaja dostupan, deluje mi dosta ispeglanije nego WoT CBT.

Grafika je OK i sasvim solidno radi i na starijim konfiguracijama. Imam Phenom 965@3,4ghz i ATI 6950 koji na high podesavanjima daje 50+ fps (uz povremene padove) a medium 70+ fps.

3 klase brodova su dostupne:
        - Cruisers (krstarice): Solidna pokretljivost i topovi, a u visim tier-ovima ima ih i sa torpedima. Prevedeno na WoT, najpriblizniji medium tenkovima
        - Destroyers (razaraci): Mali i okretljivi sa odlicnom kamuflazom i primarno torpedima kao oruzijem. Takodje mogu da bacaju dimne zavese. U WoT-u su im rekao bih najpriblizniji laki tenkovi, a u spretnim rukama mogu da potope i mnogo vece brodove od sebe (kako po klasi tako i po tier-u).
        - Battleships (bojni brodovi): Trome grdosije sa jakim topovima, tj. najslicniji teskim tenkovima

3 mape su za sada dostupne i to po jedna za svaki mod igre (standardne bitke i encounter kao u WoT, te domination mod sa 3 zastavice)

2 nacije su na raspolaganju tokom testiranja, Ameri (generalno ruznjikavi i tromiji ali sa dosta naoruzanja) i Japanci (lepsi i okretniji). Brodovi su podeljeni po tierovima kao u WoT.

Timovi su 12 vs 12 sa izmesanim klasama i tier-ovima. Za razliku od WoT, nizi tierovi bez obzira na manji HP i naoruzanje itekako mogu da zagorcaju zivot visim.

Borba se vodi najcsesce na razdaljinama od oko 9-10 km (to je priblizno neki max range za nize tierove) i manje. Za vece razdaljine su bolje HE granate (jer zbog luka granate imaju tendenciju da pogadjaju slabo oklopljene palube i strukture (npr. baterije topova), a za manje razdaljine od oko 3-4 km ili manje bolje prolaze AP granate. Bitna napomena kod AP je da slabo deluju protiv lako oklopljenih brodova jer znaju samo da prolete kroz brod bez da eksplodiraju (to su nazvali ako se ne varam over-penetration). S obzirom na razdaljine na kojima se vodi borba tj. posto granate lete i do 5-6 sec do cilja, kljuc je odrediti adekvatno preticanje mete. U tom smislu, na vecim razdaljinama isplati se prvo sacekati par sekundi da se oceni pravac kretanja cilja, ispaliti samo jednu bateriju da se vidi da li je procena bila OK i korigovati po potrebi za ispaljivanje ostalih baterija. Za ovaj "ranging shot" moze lepo da se iskoristi i srednje dugme misa jer se time ukljucuje "cinematic" kamera koja prati let granate (inace nije mi jasno zasto nisu izlistali sve komande). Levo dugme misa se koristi za pucanje i to 1 klik za jednu bateriju, ako se zadrzi levi klik onda baterije lancano ispaljuju granate, a sa duplim klikom se ispaljuje salva granata iz svih topova. Desni klik je za "free view" kao u WoT. Bitno je voditi racuna kako je brod postavljen u odnosu na metu jer kupole imaju ogranicenja kretanja. Torpeda su dosta razorna i podmukla, ali da bi se pogodilo mora se protivniku prici na malu razdaljinu jer su relativno spora. I kod njih je bitno preticanje ali srecom moze da se ukljuci ispomoc u nisanjenju (preko tastera X). Svakako, validna taktika je i spamovanje torpeda na vecim razdaljinama radi zatvaranja pravaca (pa ako pogodi pogodi) ali su velikog dometa i mora se paziti na TK

Sto se tice kretanja brodova, nije bas najrealnije (pre svega kod skretanja) s obzirom da su morali da se nacine odredjeni kompromisi zbog igrivosti, ali se ipak ima osecaj voznje grdosija od nekoliko hiljada tona sa velikom inercijom. Sve u svemu, valja prvo dobro promisliti gde i kako inace nece na dobro da izadje . Na raspolaganju su 4 brzine za napred i rikverc (preko W i S) a za skretanje se koristi A i D odnosno Q i E ako hocete da "zakocite" kormilo da skrece u ovu ili onu stranu, jer skretanje zna da potraje.

Na pocetku se ne moze odmah krenuti u PvP dok se kroz co-op borbe protiv AI protivnika ne otkljuca sledeci nivo. Da ne bude zablude, botovi znaju da odigraju i mnogo bolje nego dosta igraca tako da nisu maciji kasalj.
        Soliranje je obicno recept za propast tako da je pametnije biti u grupi brodova. Drugim recima za razliku od WoT, "lemmings train" ne mora sam po sebi biti losa taktika. Jedva cekam da ukljuce mogucnost plutona jer verujem da ce ovde mnogo vise do izrazaja doci timska igra. Refleksi i ruka-oko koordinacija nisu od nekog znacaja tako da ce verujem leci nama matorcima. Drugim recima, mnogo je bitnije pozicioniranje, izbor meta, fokusiranje i izbor municje nego brzi i spretni prstici.
        RNG funkcionise slicno kao u WoT i koliko sam uspeo da primetim (mozda gresim) disperzija najvise zavisi od kalibra topa i svakako razdaljine. Srecom, na raspolaganju su obicno vise baterija topova i reload generalno nije dug. Bez obzira na to, dok leti granata nije na odmet poneka bajalica da se umilostive bogovi verovatnoce

Mogao bih jos dosta da ispisem ali da ne preterujem

Ima vec na YT par okacenih klipova pa koga zanima nek pogleda pre nego sto ih obrisu zbog krsenja NDA. Sta vas jos zanima, samo pitajte

P.S. Vlasto, vidim ja doci ce kanadski djavo po svoje

Member Avatar korisnika arcibalde
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      6. Moja mašina
        • CPU: E5200
        • MoBo: Msi G31
        • RAM: 3Gb DDR2
        • VGA: Palit 9800GT 512MB
        • MON: Samsung 943nw
        • HDD: WD 320Gb
        • OPT: Pioneer DVD RW
        • Case: CoolerMaster neko
      7. Citat Citiram korisnika: tjufte Pogledaj poruku
        edit: mozda budu darezljivi prema onima koji su uzeli snage da naprave feedback ...

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.395
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core 2 Duo E7400 @2.8GHz
        • MoBo: Foxconn G31MXP
        • RAM: 4GB (3.25GB)
        • VGA: ATI Radeon HD4600
        • MON: LG 22M37A-B
      10. Imao sam i ja srece da ucestvujem u Alphi i stvarno sam odusevljen!!! Nisam ocekivao da uopste bude ovakvo, generalno dosta zabavnije od Warplanes. Alpha k'o alpha, ima dosta gresaka i seckanja, ali u gejmpleju skoro pa nista, sve radi besprekorno, nema laga, kao podmazano. Jedino sto mi se nije svidelo jeste brzina napredovanja, koja je prevelika. Ne znam da li su to namerno namestili sada, ali ja sam za jedan dan dosao do 4. nivoa, a igrao sam mozda ukupno 2 sata, sa pauzama. Isto mi se nije svideo ni interfejs, nekako je cudan i tesko se snalazi, tipa jedva sam nasao koliko trenutno imam XP na brodu, a nisam uspeo ni da prodam stare brodove (mozda to nije jos ubaceno).
        Generalno, nakon ovog vikenda, ocekujem dosta toga u zavrsnoj verziji, zaista je fantasticna igra, grafika, gejmplej, muzika, fizika, svaka im cast.

Member Avatar korisnika illidan
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.313
      12. Moja mašina
        • CPU: intel
        • VGA: nvidia
        • Ostalo: razer
      13. I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      15. Moja mašina
      16. Aghhhhh 20ti januar *mjau**mjau**mjau* -.-

Ako nista drugo barem nam* je zagarantovan ulaz.

*ljudima koji su ucestvovali u prvom beta vikendu.

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.313
      18. Moja mašina
      19. da, i kasnije cim krene closed beta
        I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      21. Moja mašina
      22. I kako ti se svidja? Meni ima onaj dobri stari osecaj kao kada sam poceo da igram WoT
        Nego planiras li ti ovo da igras?

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.313
      24. Moja mašina
      25. svidjaju mi se destroyeri ludi brzi

igracu, sad koliko intezivno...

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      27. Moja mašina
      28. Agghhhh destroyerzzzz... Znaci, plovim ja sa DD gledam svoja posla, pokusavam da dobacim tu il tamo po neki torpedo, naletim na neke likove u BC i brate potope me. Dobro, uzmem ja BC nadjem malog, jadnog i slabasnog DD popijem koji torpedo koji i nekako izbegnem, desi se *mjau**mjau**mjau*. Uglavnom sa BC pucam nekih 30sec-60sec na DD koji je relativno blizu ~3km *mjau**mjau**mjau* skoro svaka promasi. Ako je od ispaljenih 50 granata 3 pogodilo... Uffff... Ili ga preleti, ili padne ispred njega (postrance). Poludeo sam. Kada mene gadjaju u DD otkinu me od zivota. Kada ja druge gadjam ne pogadjam nista.

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        791
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790k & Thermalright IFX-14 са 2xArctic F12 PWM
        • MoBo: Asus Maximus VI Formula
        • RAM: Patriot Viper 2x4GB Black Mamba 1866MHz
        • VGA: Asus 280x DirectCU II Top & Asus 7970 DirectCu II Top Crossfire
        • MON: Dell U2414H
        • HDD: SSD: Crucial M4 256GB & HDD: 2xWD Green 1TB
        • OPT: Рандом
        • Case: Cooler Master HAF X & Corsair AX750
        • SND: Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Pro , LG LFD850, Sennheiser CX-150
        • LAP: Microsoft Surface Pro 3
        • TV: Samsung LED LCD UE-40EH5000
        • Ostalo: Huawey Nexus 6P
      31. DD su prezanimljivi meni bili, pogotovo japanski

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      33. Moja mašina
      34. Ma uzas jedan u minijaturnom obliku. Nego, ovde ce morati da se potrude oko MM balansa. Nije kao u WoT-u da ubace po 10 nosaca na svakoj strani ili da jedna strana ima 10 hvy a druga 10 medova kao ekvivalent. Nadam se da ce da ogranice koliko ide DD, BB, BC i nosaca.

Nadam se da ce za razliku od WoT-a uraditi nesto po pitanju botova, kojih ce biti ukoliko igra bude popularna. Sto se kretanja tice ovde ih je najlakse odraditi. 2D ravan...

E da zlato, free exp i srebro se dele izmedju sva tri* acc?

*wot, wowp, wows

Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.313
      36. Moja mašina
      37. zlato i free exp

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.519
      39. Moja mašina
      40. Njet siljver? -.-

Member Avatar korisnika branaaa
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        2.720
      42. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4570, 3400 MHz Haswell-DT
        • MoBo: MSI B85-G43 (MS-7816)
        • RAM: Kingston HyperX KHX1600mhz 2X4GB
        • VGA: MSI GTX 1060 6GB
        • MON: AOC LED C24G1 24
        • HDD: SSD KINGSTON HYPERX 120GB , Seagate ST3500418AS 500GB i WD 640GB AAKS
        • OPT: Samsung SH-S183L DVD-RW
        • Case: Neki cajniz kejs i Corsair cx 750w modular
        • SND: blueberry SW-G25
        • LAP: TOSHIBA Satellite
        • TV: SAMSUNG 40H6400
        • Ostalo: DSL, Sony PS3, MI 9t Pro, Mate 20 Pro...
      43. Njet of kors, onda bi u wot-u mogao da grindas srebro sa premium tenkovima i posle kupujes brodove.
        WoT username: neural86

Strana 6 od 252 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •