Šta je novo?

HTC One M8

Al' je dugacak sto mi je malo gadno.
 
Ili 4mpx kamera... ;)
 
Telefon mora biti malo "duži", zbog zvučnika. Tradeoff koji itekako vredi, IMHO :)
Nisam još dobio finalni fon u ruke, tako da nisam video kako radi ta nova kamera, što me najviše i zanima.
Baterija će najverovatnije biti 2900 mAh, a dobro je što telefon izgleda neće biti nešto primetno veći od trenutnog One-a i pored većeg ekrana, jer su tasteri on-screen (ovo je inače urađeno na insistiranje Google-a i većina drugih proizvođača će uskoro da uradi isto).
Takođe, telefon će izgleda da koristi nanoSIM, što će biti trend za većinu high-end uređaja u 2014.
 
Pa ajd, prezivecu i te on screen dugmice, iako su za mene sa gubljenje prostora na ekranu. Nekako su mi mnogo dobri ovi sada na One-u.
 
Telefon mora biti malo "duži", zbog zvučnika. Tradeoff koji itekako vredi, IMHO

Bas tako, da su zvucnici losi ili prosecni pa i da se polemise ali su odlicni i sta fali da telefon bude malo izduzen i da ima vece bezele gore i dole.
 
Bas tako, da su zvucnici losi ili prosecni pa i da se polemise ali su odlicni i sta fali da telefon bude malo izduzen i da ima vece bezele gore i dole.

Pa tebe boli uvo, ti imaš 4" Xperiu, pa možeš da dohvatis status bar :d tako da fali kad je izdužen umesto malo da se proširi, taman će i zvučnici bili širi.
 
Pa koliko sam razumeo dimenzije ostaju iste ili slicne a One moze da se koristi jednom rukom, ne bas lako ali moze. Kada bi One 2 bio dosta siri i malo kraci ne bi licio na One nego na neki Samsung alu sapun :d
 
Ja na One-u sa jednom rukom opusteno dohvatim status bar.
 
Pa koliko sam razumeo dimenzije ostaju iste ili slicne a One moze da se koristi jednom rukom, ne bas lako ali moze. Kada bi One 2 bio dosta siri i malo kraci ne bi licio na One nego na neki Samsung alu sapun :d

Šta se ti brineš kad ga nećeš uzimati? :d

Kao da sam rekao da mora da bude mnogo širi i kraći. Nekako mi je veće uživanje i onda kad gledam video, nego bre usko ovako. To je dobro i za tastaturu. Ja obožavam što je ovako širi g2 fantazija za tastaturu, kod One da nabadas, jedino ko ima tanke prste i manje šake.
 
^ ja imam vece sake (ne bas lopate) i problem za kucanje su samo stari, manji ekrani i phableti a One sam mogao da koristim normalno.
 
Šta se ti brineš kad ga nećeš uzimati? :d

Kao da sam rekao da mora da bude mnogo širi i kraći. Nekako mi je veće uživanje i onda kad gledam video, nego bre usko ovako. To je dobro i za tastaturu. Ja obožavam što je ovako širi g2 fantazija za tastaturu, kod One da nabadas, jedino ko ima tanke prste i manje šake.

Sta nabadas na tastaturi? Cak brze kucam na mom One-u nego na bratovom G2..... Mozda zato sto sam navikao da drzim One, msm bolje mi lezi u ruci nego G2. I po meni je Sense keyboard najbolja out-of-box tastatura, mnogo je bolja i laksa za koriscenje od npr LG-ove tastature.
 
^ ja imam vece sake (ne bas lopate) i problem za kucanje su samo stari, manji ekrani i phableti a One sam mogao da koristim normalno.

Ne znam sto sam ja bio ubedjen da ti imas manje sake, pa zato ne prelazis na nesto vece?! :)

Sta nabadas na tastaturi? Cak brze kucam na mom One-u nego na bratovom G2..... Mozda zato sto sam navikao da drzim One, msm bolje mi lezi u ruci nego G2. I po meni je Sense keyboard najbolja out-of-box tastatura, mnogo je bolja i laksa za koriscenje od npr LG-ove tastature.

Znamo vec pricu o tvom One-u da je tamo sve najbolje. :)
 
Ne znam sto sam ja bio ubedjen da ti imas manje sake, pa zato ne prelazis na nesto vece?! :)



Znamo vec pricu o tvom One-u da je tamo sve najbolje. :)

Pa uporedjivao sam, tast na G2(makar ona sto ide po defaultu) je po meni losija, ne znam sto al' mi je na ovoj Sense tastaturi mnogo lakse pisati, lepsi je i dizajn. Samo budi realan i pogledaj ostale tastature i uporedi sa Sense tastaturom...
 
Ma nijedna stock tastatura nije dorasla Swiftkey.
 
I da, da dodam za tast, ako pogledate Sense tast ima isti polozaj dugmica(i velicina je blizu) kao Swift keyboard.
 
Ne znam sto sam ja bio ubedjen da ti imas manje sake, pa zato ne prelazis na nesto vece?! :)

193cm sam, u skladu tim i sake (teze ka lopatama od vaterpola i rukometa) ali meni bre treba obican smartfon koji mogu opusteno da koristim jednom rukom (i dok vozim bajs, nemojte da me prijavite porodici Alvirovic :d). Evo bodem bez vecih problema po 4'' ekranu (u smislu da ekran nije mali tj da je dovoljan za normalnu upotrebu), G2 mi je vec tezi za koriscenje jednom rukom mada sve je stvar navike. One sam malo lakse koristio jednom rukom.

Realno, dok sam u zatvorenom prostoru nijedan ekran nije problem, tu je phablet dijagonala velika prednost za koriscenje a sve ostalo kada sam u pokretu.. tu je ajfon 5 dijagonala ekrana keva :)

Ali uz neki epski hardver (akcenat na zvuk, kameru, kamkorder, ekran) bih presao i na neki 5'' fon ili cak phablet.
 
Poslednja izmena:
Pa ajd, prezivecu i te on screen dugmice, iako su za mene sa gubljenje prostora na ekranu. Nekako su mi mnogo dobri ovi sada na One-u.
pa biće ti veći ekran tako da si po defaultu na istom a možeš da ih skloniš, smanjiš... pa da i stvarno imaš veći ekran

da, htc rešenje sa 2 dugmeta je stvarno genijalno i "mnogo dobro" :D
 
pa biće ti veći ekran tako da si po defaultu na istom a možeš da ih skloniš, smanjiš... pa da i stvarno imaš veći ekran

da, htc rešenje sa 2 dugmeta je stvarno genijalno i "mnogo dobro" :D

Ja sam se navikao i odlicni su dugmici. Ne znam ali ne gotivi on screen dugmice. Ovi ne odudaraju od ekrana, tj povrsina je ista kao ekran i onda su kul. Malo navikavanja i super. Samo bi bilo do jaja da je npr logo home dugme a umesto home dugmeta menu dugme.
 
Aj daj jednu prednost kombinaciji 4.7" i 2 senzora u odnosu na 5" i standardni sw dugmići?
 
Ove kamere izgledaju katastrofalno ovako jedna iznad druge.
Inace sve ostalo izgleda identicno kao One.
 
Zašto izgledaju katastrofalno?
 
Pa u svakom slucaju zadnja strana izgleda losije nego na One, kao neka kineska kopija gde je jedna kamera VGA a druga lazna sa natpisom 28mpix.

Nije mi jasno sta ce im 2 kamere kada se pokazalo do sada da ne znaju ni primarnu da osposobe a da bude jedna od najboljih u svojoj klasi. Ali videce se sve uskoro.
 
Poslednja izmena:
Kakve dve kamere? Jedan je senzor za fingerprint.
 
Nazad
Vrh Dno