Šta je novo?

HTC One M8

Pa ako ostave 4UP ima opasno da ukake stvar. Ja mislim da mora biti najmanje 8UP, inače će izgubiti ogroman broj potencijalnih kupaca, baš kao što je i trenutna situacija.
 
Upravo. Jedina stvar koja nedostaje One-u je top kamera. Realno ima sve ostalo kako treba. Out of box os koji radi odlicno, kvalitet izrade je vec odlican ako ne i najbolji trenutno, baterija je ok.
 
Slazem se. Ako to ne shvate...
 
8mp mora biti.. videcemo uskoro.. citam najave da ce samsung s5 prestaviti na ovom kongresu u las vegasu mozda htc bude isao istom logikom. videcemo
 
Istina.. Ali razmisljamo isto,sto je totalno kul :)
 
Znaci sve ostaje prakticno isto, 4uP, 1/3'' senzor, ois i f2.0.. u najboljem slucaju (ako znacajno pobosljaju softver) dnevne fotografije ce biti kao na S4 (trenutno One ima losiju kameru ma dnevnom svetlu i od matorih S2/GNexusa). Bedak jer samo to fali tom telefonu.

Tu je jos jedan problem (ako ostanu na staroj kameri sa One-a uz malo poboljsan softver) - broj mpix jer masi to itekako znaci. Odavno pratim razne komentare i velika vecina ljudi misli da vise mpix znaci i bolju kameru a u isto vreme ne znaju ni sta je senzor (ni da li ga ima uopste :d) i ostale osnovne stvari. Kada se na to doda i sada vec prilicno los imidz sto se tice kamera.. stvarno mi nije jasno kako ce da se bore sa novim Samsung/Sony/LG (Nokia wp8) i novim telefonima drugih proizvodjaca. Ma sta neki pricali u praksi se pokazalo da je ljudima bitna sto bolja kamera, ajde kada su razlike u nijansama ali npr izmedju S4 i One je bas velika razlika u korist Samsunga.
 
Poslednja izmena:
Ovo je i dalje rumer.. Nije jos niko potvrdio da je 4mp. Ja i dalje mislim da ce biti 8 :)
 
Ovo je i dalje rumer..
:d
Nije jos niko potvrdio da je 4mp. Ja i dalje mislim da ce biti 8 :)

8uP.. i? Sta to menja? Nista, ovo je htc a ne nokia, tu tehnologiju su sami poredili sa verzijom pure view a na kraju dobili ultrafail.
 
Menja za prosecnog korisnika kome je kamera na 3,4 mestu.. Takvih je 80 posto i vise. Njima je dovoljno da je valjana to jest da je malo iznad proseka
 
@ loznica
pa ako je kamera na tek 4 mestu za prosecnog korisnika, zasto je primetno vise ljudi kupilo S4 koji je ruzniji i od ruzne plastike, ima primetno losiji zvuk preko zvucnika, ruzniji i bloat-om zatrpaniji UI..? Ok, Samsung marketing ali daleko od toga da je kamera nebitna..

One + ce biti pun pogodan ako kamera/kamkorder budu kao na Note 3, bukvalno nece imati manu (naravno ako sve ostalo bude u skladu sa novim uredjajima, S800, 3Gb rama, micro sd..).

Zanimljivo je to da se One vodio kao polu-fail model sto se tice prodaje a prodao se u vecem broju primeraka od G2 npr (3 miliona do sada, racunam otprilike isti period za oba) a taj LG se vodi jos kao popularan.. ocigledno su ljudi zbog necega na neki nacin zamrzeli htc, steta, prave dobro dizajnirane telefone, kvalitet je ok (uz odredjene propuste cesto ali dobro), imaju najbolje zvucnike koje sam ikada cuo a novi Sense odlicno izgleda i radi tecno mada ne moze svakome da se svidi taj UI, meni su i Sense i Sony UI gotivniji od tw, lg pa i nexus-a.
 
Poslednja izmena:
@ loznica
pa ako je kamera na tek 4 mestu za prosecnog korisnika, zasto je primetno vise ljudi kupilo S4 koji je ruzniji i od ruzne plastike, ima primetno losiji zvuk preko zvucnika, ruzniji i bloat-om zatrpaniji UI..? Ok, Samsung marketing ali daleko od toga da je kamera nebitna..

Reklama,brend,reklama,brend,reklama,brend.. Ako dodas na to da je samsung u boljim odnosima sa velik provajderima u USA to ti je to.. Cekaj ti i dalje mislis da je kamera ultra bitna (na prvom mestu) kod vise od 10 posto kupaca flegsip modela ? Ako taj procenat prelazi 10 posto ja se bacam sa brankovog mosta
 
Pa ima i toga naravno. Al' da ne mracim(o) mnogo, videcemo kakav ce biti One + mada sto se kamere tice ja nisam optimista..
 
Ako taj procenat prelazi 10 posto ja se bacam sa brankovog mosta

Možeš odmah. Kad me ljudi pitaju jel lep telefon i kad pošaljem sliku, sledeće pitanje je baterija i odmah posle toga ide pitanje o kameri, tako da da, sigurno je više od 10%
 
I tvoj primer mi je dokaz za to ? Super, krecem sada na most...

Plus mislim da nisi razumeo na sta ciljam. Ali nema veze. Nisam rekao da je nebitna nego da nije na prvom mestu.

Edit: druga stvar,ljudi koji prate phonearenu i razne slicne sajtove nisu ciljna prodajna grupa proizvodjaca,oni se orjentisu na prosecnog kupca.. To delimicno i pokazuje ona anketa na gsmareni gde su pobedile nokije a sve ukupno nemaju prodaju kao s2 npr
 
Poslednja izmena:
Možeš odmah. Kad me ljudi pitaju jel lep telefon i kad pošaljem sliku, sledeće pitanje je baterija i odmah posle toga ide pitanje o kameri, tako da da, sigurno je više od 10%

+1
I sam sam izabrao s4 zbog cam pre nego one. A ovo kad ljudi pitaju isto odma za kam se uhvate.
 
Možda je promašena tema, ali ajde, da dobijem poene uz kafu :) šta se desilo u nedelju; ortaku u goste došao sestrin dečko. Vadi iz džepa One. Ortak se ne razume u to ali ipak vidi da je skup i kvalitetan. Pita nas kasnije da li je taj One dobar telefon. I mi njemu "dobar, brz, kvalitetan, metalan, zvuk razbija, je** po splavovima, muški telefon" , ubacuje se jedan drugi i kaže uz smeh "i kameru od 4 mp". I ovaj nam nije verovao dok nije proverio na netu, mislio da ga farbamo..."kako tako skup telefon da ima 4 mp, ima 12 ko Galaxy nego me zaebavate"..."gle stvarno, 4, koje sr**e". O bitnosti rezolucije. Kapiram da ovako mnogi razmišljaju.
 
Pa normalno da tako vecina razmislja. Sve sto je vece bolje je a 12 je cak 3 puta vise od 4 :d
Ma nek pricaju sta hoce. Svako ce kupiti sebi sta hoce i sta mu se svidja. Mozda meni bas ne treba jaka kamera i ne koristim je toliko cesto, a bitniji mi je izgled i kvalitet izrade.
Ali definitivno kamera kod vecine igra ulogu, tj broj megapixela
 
Poslednja izmena:
Pa tako je to, ljudi se ''lepe'' za megapiksele je6ene i to je cinjenica, ovo sto mi pratimo forume i znamo neke osnovne stvari.. pa daj boze da spadamo u 20% potencijalnih kupaca, sve ostalo su ljudi, tipicni masovni potrosaci, koji kupuju na osnovu brojki i marketinga ali i prethodnih pozitivnih iskustava (zato je samsung najjaci, brojke + marketing + kvalitet i pouzdanost bez obzira na plastiku).

Ortak (kome sam posle S2/3 predlozio LG G2 za dinar umesto Galaxy S3 za iste ''pare'' i telenoru) me pitao ''jel me zaje6avas, pa to je LG''?! A to sto je G2 za klasu bar bolji to nista, tako je to danas.
 
pa ako je kamera na tek 4 mestu za prosecnog korisnika, zasto je primetno vise ljudi kupilo S4 koji je ruzniji i od ruzne plastike, ima primetno losiji zvuk preko zvucnika, ruzniji i bloat-om zatrpaniji UI..? Ok, Samsung marketing ali daleko od toga da je kamera nebitna..

Zato sto postoji veliki broj ljudi koji imaju puno para u zivotu i vrlo malo ili ni malo znanja o mobilnim telefonima i koji poistovecuju galaxy modele (S4 kao poslednji) sa androidom uopste, pa tako za njih postoji samo galaxy i nista vise. Nikad nisu culi za Nexus, nikad nisu culi za HOX, dobar deo njih nikad nije cuo ni za Note iako dolaze od istog Samsunga... Izvadis telefon sa ekranom koji ima preko 4,5" a oni te pitaju "Jel to S4?" - imao sam prilike i takve da sretnem.

Nikad necu reci da je S4 los telefon jer on to stvarno i nije, ali da je Samsung odradio ogroman posao sa svojim marketingom - oooo jeste, itekako jeste.

I da, kamera nije nebitna ali vecini korisnika definitivno ne spada u prioritet kada su mobilni u pitanju.
 
^+1
Uvek kad neko vidi moj gnex prvo pita jel' to S4, kažem nije onda pita jel s3, ja opet kažem nije :p

E onda se zbune pa pitaju pa šta je to onda, pošto ne znaju da nabroje još neki model, a kad čuju nexus samo prevrnu očima i sigurno misle u sebi bolji je S (bilo koji) :D
 
to sam ja pricao svo vreme.. htc one two ,ili kako ce vec da se zove, je sada najbitnije da ima kameru u proseku konkurencije to jest da ne zaostaje mnogo kao sa 4mp na htc one. cisto da mu se to ne zakaci kao najveca mana i tako da dobije dzaba losu reklamu. sa 8mp bi pogodili kod obicnog korisnika kojih inace ima najvise. pa , prvi bi ga ja kupio :D
 
Nazad
Vrh Dno