Šta je novo?

Ltc & Btc Cold Wallet

avatar16583_11_zps8ac18865.gif
 
Idi bre @nesicu gde ga nadje:)
 
Cela jedna tema (vrlo interesantna) sa 2 korisna posta,cini mi se da je ovo rekord
 
Da razvijem skraćeni metod za razbijanje brojeva siguno bih cenio mnogo više od tih ponuđenih 10k €.

Da je bla-bla ovo što sam napisao nije ali najlakše je tako odgovoriti.

Dodaću i ovo, s ovom sam završio PM prepisku s pomenutim članom iz prvih redova predhodnog posta:


Ako Atom nije razvio bolji metod za telefone, neboj se neces ni ti. ;)
 
Atom bas i nije razvijao metod a razbijanje telefona, iskreno, vec samo optimizovao buteforce metod za iste. Inace je lik vrlo vrlo dobar expert, ko ne zna o cemu se radi eka se informise malo bolje na hashcat.net

Sa druge strane, GoranM je u pravu kada kaze "evo pare genijalcu koji to zna". Ja sam se u zivotu naslusao teoreticara koliko hoces, a niko problem/zadatak nije znao i mogao da resi. A ne kazem ni da Sale nije u pravu za to da nista nije neprobojno i da sve moze da se odradi ovako ili onako.

A obzirom da niko od vas nema za stek vise od 100 btc (kazem 100 jer da kazem 10 nasao bi se neko uvredjen), podelite to na 10 adresa sa razlicitim passovima i spavajte mirno. Samo bekapujte sve lagano i na vreme.
Ima mnogo lepsih adresa za hakovanje od vasih frtalj bitkoina.

Na kraju da rezimiramo: jeli postoji dokumentovan slucaj da su nekome hakovali kiptovan wallet i maznuli pare? a da pri tome password nije bio "password" ili "bitcoin"?
 
A mozete i da enkriptujete sam dat file pgp-om i onda da ga zapakujete u rar arhivu i nju da sifrujete..
Tako da onoga ko bude hteo da dodje do vasih coina ima da boli glava :D
 
I ja bi ustekao 1 btc da ceka koju godinu ali nebi da skidam cijeli blockchain. Ima li kakva fora da se to izbjegne?
 
Nemam drugara koji kopaju :D
 
Blago tebi :D
 
ja sam pricao dvojici najboljih drugova ali bili su u fazonu

images


ostalima i ne pominjem
 
Poslednja izmena:
Ti tvoji drugari su bas.... ovce :D
Probacu ovaj multibit, valjda mi nece novcici ispariti iz walleta :)
 
ja sam enkriptovao ltc wallet,primio novcice pa uradio backup...jel moram sad sve ponovo po redu ili mi i dalje znaci dat fajl?
 
Nisam najbolje razumeo sta si zeleo da pitas ali taj dat fajl ti je sve, tu su ti novcici. Taj wallet.dat je tvoja adresa na kojoj su novcici.

Ljudi, nemojte da vam je tesko da skidate blockchain i da cekate i 2 dana ako treba samo cuvajte dat i sifru za enkripciju kao oci u glavi!
 
Kako sam ja razumeo,taj walet softver tebi samo daje private key (dat fajl sa sifrom) koji u kombinaciji sa public key (ltc/btc adresa) pruza pristup sredstvima koja su u blockchainu.Znaci,dovoljno je jednom napraviti svoju adresu na wallet softveru,enkriptovati je i bekapovati na flesh.Kada se prekopira private key (dat fajl) na flesh,izbrise se sa kompa i restartuje wallet i on napravi novi prazan dat fajl koji nema nikakve veze sa tvojim novcicima.Dalje kada zelis da koristis novcice upalis komp sinhronizujes blockchain,otkacis lan kabl stavis sa flesa svoj private key izprebacujes sta treba,vratis mu net on to odradi i ponovo izbrises svoj dat fajl sa kompa.

Definitivno bi trebalo da se napravi step by step uputstvo kako se to koristi u stiki.Ima puno nejasnoca oko waleta,recimo kada imas puno isplata (preko 100) sa walleta moze doci do out of date graske i sta onda?

PS Napominjem da je ovo samo moje shvatanje kako to radi,nisam probao,guglao sam mnogo i i dalje nisam ubedjen da je to sigurica
 
Poslednja izmena:
ledio je na dobrom tragu.

skine se nočanik, zatim se skine blockchain ceo. zatim se novčanik enrkiptuje, i NAKON ENKRIPCIJE se wallet.dat može uštekati na flesh ili gde već.

svi novčići koji stignu na tu adresu biće dostupni kada recimo izvadite wallet.dat iz naftalina, ali tek NAKON što se blockchain apdejtuje.



također, možete i recimo iz wallet.dat-a da izvučete private key i da ga zapišete na papir, i da ga stavite u sef. kasnije uz pomoć tog key-a (koji je vezan za 1 adresu) možete da te novčiće imporujete gde god poželite.
 
Poslednja izmena:
Jel mozes molim te da odradis step by step na vise nacina sa pojasnjenjem zasto-pored kako,mislim da 90% ljudi nije bas nacisto kako se koristi i na koje nacine wallet
 
Ja hteo ,al kažu ljudi da im je bolji jedan walet sa šifrom od 50 karaktera :)
 
@shku

Dozvoljavas li da postavim uputstvo koje si mi na p.m poslao? :)
 
by @shku

Cold wallet ti je nacin cuvanja novcica koji nema veze sa internetom.


Kad skines novcanik,on predstavlja softwer za generisanje adresa i cuvanje tih adresa na jednom mestu,mislim da ima ogranicenje od 20 ili 50 adresa.Znaci sve adrese su dostupne kroz jedan novcanik,jeedna ili 20, novcanik sabira sve novcice i prikazuje ti konacno stanje novcica na njima
E sad zamisli da imas 2000 novcica,totalno je suludo cuvati na jednom mestu,tj jednom novcaniku.Da ne bi pravio 20 novacanika recimo po 100 novcica,napravis cold wallet.
Sta to znaci
Svaka adresa koju ti imas na novcaniku ima svoj private key
npr imas adresu LQPky4LvX67kyeTWcdSdaQRKetAYTRQqQY
NJen private key je 6upTZav5wShW8Wpign8pXRdPvLiCakSyRqainEJuN2wqpMmegtN
ako ja u moj novcanik dodam private key pojavice mi se nova adresa u novcaniku sa svim novcicima na njoj i sabrace mi moje novcice sa novcicima sa ove adrese
Kako se pravi cold walet na najsigurniji nacin
1 Skines novcanik na usb
2 Instaliras win bez kacenja na net
3 Instaliras novcanik sa usb/a
4 generises u novcaniku recimo 20 adresa
5 uzmes od svake adrese private key, u konzoli u nnovcaniku kucas dumpprivkey "tvoja adresa"


6 sacuvas sve adrese i njihove private keyeve recimo u notped ili ih odma istampas ako imas stampac ili neki drugi nacin ako ti pada na pamet
7 Formatiras racunar i usb.


Sve adrese sa njihovim keyevima rasporedis na jedno ili vise mesta,ja moje recimo drzim u sefu na papiru u banci i deo u jednom fajlu,mozes ih drzati po knjigama,kod roditelja,rodbine,zakopane u njivi ... :)


Adrese mozes koristiti da i dalje na njih dobijas novcice iako nisu vise ni na jednom novcaniku
E kad ti zatreba odredjena kolicina novcica samo uzmes recimo neku adresu na kojoj znas da imas lupam 50 novcica,ukucas privaye key u novcanik i ti novcici ti se pojave u novcaniku importprivkey "private key"


Na ovom linku mozes pogledati kolko imas novcica na nekoj adresi
http://block-explorer.com/


Ako mislis da ti ovo treba prvo isprobaj i dobro prouci,mozes i sa nekim shit coinom koji ima malu vrednost, trebalo bi sve da radi isto.
 
Nazad
Vrh Dno