Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13921841004_2aaab9858b_b.jpg
 
archer.gif
 
^ Dobro je nisam jedini, rekoh mozda mi monitor crko :D
 
Niste jedini.. sprzene mi zenice
 
Dobra BIG
Na mom monitoru izgleda OK ali dobro, može se regulisati zelena.

Evo i podešavanja u LR, boje u meniu dole nisam dirao, a aparat je podešen na neutral.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel koristis ikad highlights clipping da proveris - pojavi ti se crveno na vise mesta + pogledaj histogram i vidi se da si pre-exponirao. Nekad histogram "laze", odnosno nekad se ne mozes po njemu tacno orjentisati jer hoces da pregoris nesto, ali ovo si mogao odmah bez ikakvog tool-a videti da si ga preterao. Koliko vidim Highlights si smanjio, Whites povecao, exposure smanjen, znaci fotka sama po sebi je vec bila previse exponirana. Ono sto mozes probati je smanji(a ne povecaj) kontrast, smanji highlist, smanji whites, i exposure smanji.
 
Evo uspeo sam nešto da odradim sa zelenom i svetlom

13901409701_b02fb1ebb0_c.jpg


tdu.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam pro u obradi fotki al zar nisi mogao ovako nesto da uradis? Za 2 minuta.. daleko od idealnog, ali ne trebaju naocare za sunce :)
 

Prilozi

  • 13921841004_2aaab9858b new.jpg
    13921841004_2aaab9858b new.jpg
    700 KB · Pregleda: 187
Nemam veštine za to ali ova slika klinke prosto vapi da se fotošopuje da izgleda kao neki bezbrižni džin koji gazi preko svega.
 
Mozda bi mogo malo bolji dof, ovako izgleda kao da je sve u fokusu.
 
13941398593_a6569d3f69_c.jpg
 
Prvi test za Sigma 17-50 2.8 EX DC OS HSM (soften skin sam odradio malo, i naravno malo kontrast i ostalo)... Svidja mi se bokeh :)


Portrait by grubicv, on Flickr
 
Ja gledam preko mobilnog pa ne mogu gomilu stvari da vidim, ali glavna stvar sto meni smeta, a to masovno rade ljudi. Isekao si joj glavu gore. Razumeo bih da si prisao jos, pa da napravis krupan kadar do kosmatog dela glave ili da fotkas samo oci pa seces tik iznad obrva, ovako, samo da si 2mm povecao kadar, stala bi joj cela glava, a identican bi ti bio efekat. Sigma je sjajan objektiv, kao i tamron, tu nema greske ;-)
 
Ja sam navikao ovako da secem http://petapixel.com/assets/uploads/2013/03/croppingguide.jpg
Jednostavno mi izgleda bolje nego kad ostavim prostora, ali iskreno nisam strucan kako bi trebalo pravilno...

Sto se tice tamrona i sigme - da, ali tamron sa stabilizacijom je uzasno mekan potpuno otvoren (na svim testovima na kojima sam gledao, a i na flickr). Kome ne treba stabilizacija - Tamron bez stabilizacije je bukvalno dzabaka za ono sto nudi...
 
Ekstra Micko, gde nadje ovog gustera ? :-D

@nitro, fotkaj naravno kako se tebi dopada, ali ni na onom dijagramu on ne sece tako mali deo glave, ali kako god.
U svakom slucaju je lep kadar i lepa devojka !

Inace Tamron je izuzetno ostar otvoren, imao sam dva komada i oba su bila ostra skroz otvorena, jednako kao i Sigma. :)
 
Hvala Deus :D Na placu su kod mene, keva ih razmazila, muzijak i zenka, bleje nece da se pomere, gurao sam im 100-tku u glavu :p
 
Imam samo ovu da je malo dalje :)

 
@nitro, fotkaj naravno kako se tebi dopada, ali ni na onom dijagramu on ne sece tako mali deo glave, ali kako god.
U svakom slucaju je lep kadar i lepa devojka !

Inace Tamron je izuzetno ostar otvoren, imao sam dva komada i oba su bila ostra skroz otvorena, jednako kao i Sigma. :)
Za crop ako imas predlog iseci kako mislis da treba, posto ne razumem gde si tacno hteo seci, a dobro bi mi doslo da bi znao kako da cropujem ubuduce obzirom da trazilo od 1100d nije bas nesto precizno.

govoris o Tamron sa ili bez vc?

@micko: lepe fotke, a pogotovo mi se dopadaju ovako zive boje :)
 
Joj da zaboravljam da nemaju svi aparati 100% viewfinder, pa uopste nije naivno napraviti kadar sa njim. Ok je ovo tvoje, samo, sto bih ja ili ostavio celu glavu ili kropnuo jos santimetar, jer ovo mi deluje kao da si samo ugao glave odsekao, inace sve ostalo je ok, kao sto rekoh. Inace na poslu sam po ceo dan, pa ne mogu da kropujem, pisem sa mobilnog.

Sto se tice Tamrona mislim i na jedan i na drugi. Mada sam ja imao oba bez VC, i radili su fantasticno !
@Mikser

Tog gustera koji se pomera jako je tesko slikati u prirodi, a da koristis makro objektiv i da on ceo bude u fokusu. Ako budes u prilici da probas makro objektiv, videces o cemu je rec !

A drugo, zasto bi bio ceo u fokusu ? Bokeh mu daje smek, a ovo je ozbiljan objektiv koji ozbiljno dobro radi, i naravno Micko je ozbiljan igrac ;-)
 
s16
Gušterača je ekstra, svaka čast.
Ti si beše na Nikonu, jel taj tvoj daje fokusne obrasce tj. da pomeraš tačke gde želiš?
 
Ja imam Canon 5D i Nikon D70s, al je ovo radjeno sa 5D. Pa na svakom aparatu mozes da biras tacku koliko ja znam?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno