Šta je novo?

Sta ste sve spalili klokovanjem - cipovanjem - flesovanjem...

Posto sam pazljiv, samo jednu maticnu sam spalio (kinesko napajanje ne racunam, nije moja krivica). Imao sam cuvenog Bartona 2500+ i neku budjavu ECS plocu koja je crkla prilikom OC-a. Radio sam clear CMOS xy puta nadajuci se da ce oziveti. Na kraju kupio cuvenu Abit NF7 i digao Bartona na 2.4 GHz (veliki uspeh tada :d), posle ga spustio na 2.2+, i tako je radio do prodaje. Bese to pre nekih 13-14 godina ako se ne varam, srednjoskolac i glavni serviser u drustvu. :D
 
Davno...MSI plocu,mislim da je bila 2005-6 godina. :D
Nekim cudom priznali mi garanciju i vratili pare.
Ne mogu da se tacno setim modela ploce ali secam se da je bila hibrid agp+pci slot za grafiku.
 
Poslednja izmena:
Te ploče su se spaljivale same od sebe, nije im trebala nikakva "pomoć".
 
- DFI Blood Iron P35-T2RL

- G3258 + Asus H81M-PLUS
 
CROSSHAIR V FORMULA, radla oko 5 godina OC (oko 8 sati dnevno), sa dobrih hlađenjem i napajanjem. Posle toga je crkla. Ni čika Pera nije mogao da je spasi. Tada sam se malo razočarao u Asus i pređoh na jeftini MSI. Inače procesor je bio Phenom II X4 965 BE koji je radio stabilno na (3,8 ili 4,0 GHz). Uzeo sam je od člana Rajko, drugarski, kod koga je radila oko godinu dana.
 
MSI 890FXA plocu. Tad sam naucio da ne flesujem bios kada sistem nije stabilan.
 
Službeni laptop. Zakačio kablom od slušalica čašu sa vodom, prosula se po celom stolu. Laptop odmah ugasio, rasklopio, očistio i osušio.
Posle 10ak minuta krenem da kucam na laptopu,sve radi normalno... puf. Ugasi se, tojest, crn ekran, CPU fan na max, šiba vreo vazduh sa strane.

Ostavim ga 15ak minuta, restart, opet CPU fan na max.
Zaključak, vrisnula matična :) Ubacio SSD i bateriju u drugi, nastavio da kucam mejl gde sam stao...
 
Nazad
Vrh Dno