Šta je novo?

Sta ste sve spalili klokovanjem - cipovanjem - flesovanjem...

Svoj prvi komp spalio tako što prilikom zamene kućišta nisam stavio izolacione stubiće :)
Bio je to neki amd čini mi se da je imao naziv Duron.zamenio ga za tada osnovni intel dual core koji i sada radi,samo što se ne koristi već skuplja prašinu
 
Spalio nvidia gt 240 kad sam je klokovao.Prvo crkao kuler pa se gasila u igrama.Onda sam skinuo stranicu od kucista,uperio ventilator u graficku i onda se nije gasila.Kasnije je crkla.Uspesno reklamirana i u zamenu sam dobio hd 6570.
 
Spalio 5770 safirku, klokovao je previse na neku raspalu plocu, poslije je ubacio u rernu, svak kondezator otpao, ostali samo dugmici i cooler kao ukras. :)
 
Spalio sam 2 napajanja, jednu plocu, dva HDDa (250gb hdd, toliko sam ih dobro sprzio da su i glave unutra prsle), jedan flopi koji mi je istopio izolaciju na celoj grani napajanja, 2x procesor.
Spalio sam u firmi jedan SAS kontroler ali sam uspeo da ga sredim :D
Jedan Radeon 9800, GTX 285 (obe sam klokovao dok nisu dusu ispustile)
 
^Mislim da imamo pobednika. Kako si spalio hardove? Flopi?
 
da krenem redno :
1.asus m2ne sli i amd x2 5200 cini mi se klokovao preterao sam naponom i vise se nikad nije upalila mrzelo me da ispitujem sta je crklo uzeo q6600.
2 napajanja neznam ni ja koliko kineskih sve kao upalice nije jak komp kad ono samo puf i dim
3.bas skoro termalright 500w bas kupio gtx770 igrao shadow of mordor napajanje se usijalo i samo se ugasilo,tanak bio sa lovom reko izdrzace...
bilo je jos necega tu samo nem se setim.
 
MSI K9N-Neo v3 i usput i Athlon 6000+ , eh ti NIKOS VRM-ovi kod AMD-a...
8800 GTX voltmodom, uspesno odradjen voltmod ali je crkla nakon 2 nedelje bencovanja (Isla je na pecenje jer je zamrzavala sliku)
GT 430, stavljao sam druge kondenzatore i slucajno savio pcb i raskuglao se cip
8500 GT, solidan primerak bio, ali otiso od klokovanja (Takodje bila na pecenje jer je imala linije, i na kraju je izdahnula)
 
stari pentium e5300 je radio na 1.600V i ploca na 1.550V,memorija na 2.200V. 8800gt modovana voltaza sa 1.10 na 1.15V i znacajno podignuti klokovi. sta sam spalio? nista.
 
Poslednja izmena:
+1, pics or didnt happend! Ili ti, slike inače možeš biti proglašen za novog Baltazara ;)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
a kakve su sanse danas sa novijim komponentama da se nesto sprzi?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ako ne znas sta radis, iste kao I sa starijim :).
 
evo grafe. u donji desni ugao se vidi voltaza,znaci sa 1.10v 1.17v je,da bi radila na 725/1000/1750mhz. inace,odradjeno je sa nvflash i nibitor,dakle bios mod. isti bios,ali izmenjen. a da ubacim neki drugi bios sa neta,od nekog drugog modela 8800gt,ni u ludilu. upravo to rade oni koji ne znaju sta rade - i najbrze brikuju kartu. cpu i ostalo ne mogu slikati,nemam vise taj cpu.

juyyj.jpg

sa kartice sam skinuo onu glupu beskorisnu limenu plocu,tako da je sad otvoren ceo hladnjak. u hladnjak duva 6-incni ventilator prikacen na 12v i karta ne prelazi 75c u load.

80mm_fan.jpg
 
Poslednja izmena:
A da li si u stanju da procitas i shvatis naziv teme?
 
ja sam imao veliko ******..imao sam tad oc bartona na asusu a7n8x...sve je radilo ok..medjutim dok sam bio u cubase-u i pravio muziku,desilo se da je pasivni hladnjak sa grafike (istopile se glupe plasticne zabice) pao direktno na zvucnu karticu...taj metalni huk u zvucnicima kad se to desilo necu zaboraviti dok sam ziv..otislo je skoro sve..mislim da je ram preziveo. najzalije mi je pesama a podrazumeva de da nisam imao bekap.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Spalio sam MSI 6600 GT klokovanjem... to je bilo zbog FAR CRY-a :)
 
Ispao šraf na GA 945P-S3 dok je komp radio, čuveni cika_pera sa bencha je vratio u život. DFI BloodIron P35-T2RL nešto vrisnula prilikom zamene procesora, bios pandrknuo, sređena u servisu. I jednu Gainward 8600GT sam ubio klokom, zamenjena u garanciji sa GTS 250 koja i dan danas radi.

I jednom prilikom sam namerno probao da spalim jednog Celerona 300A, skinuo mu kuler i ostavio ga, on stigao do 120C i ništa, bilo mi posle žao pa sam ga isključio. Mislim da sam spržio i poneko kinesko napajanje, al' ko to broji? :)

EDIT: e da! krcnuo sam jednog bartona dok sam nameštao kuler
 
Poslednja izmena:
^namerno probao da spali celerona, stigao do 120c i nista, ugasio ga jer mu bilo zao.

Oplakao sam, bukvalno, stomak me boli od smeha.
Procitah celu temu od pocetka, nisam za sad nista spalio, ali sam se slatko nasmejao(stvarno nasmejao, ne iz ruganja) od vasih prica.

Elem, da podelim drugovu pricu.

Chajna taun napajanje, najgora ploca na svetu, 6pin grafika i fx 8320.
Vozi on to tako neko vreme, a napajanje kaze brunda mnogo bucno, smeta mu, mislim da je u jednom trenutku i gurao nesto od spolja da zaustavi ventilator :D

Uzeo skinuo neki auto-oc program, zove me, ja mu kazem da ne radi to tako, naravno ne poslusa. Kaze ima jedno crveno dugmence samo ga pretisnes i klokovan je cpu.

Pretisne on dugmence, is kucista BUM, napajanje puklo!
Zapalilo zavesu iza, kako ne znam, ostavilo rupu u kucistu.
Od tad ne koristi ni on ni bilo ko u drustvu kineska napajanja :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To sa Celeronom sam i ja probao, neverovatno izdrziv cpu.
Pre neki dan sam sa komsijom spalio neko kung fu napajanje, pokusali (jos jednom pokusali :d) da punimo akumulator sa njim... Ubedjivao sam ga to ne radi ali covek uporan :d Kaze video u nekom servisu da tako rade :d
 
Svaka cast svima.:D
Da se pohvalim i ja:
Brikovo neku kinesku repliku s5.
Spalio plocu msi k9n sli. k9n neo v3 -crkla sama, ne secam se da l' sam klokovo.
Iskrivio i polomio pin na amd 3600 x2.
Slusao muziku i zaspao, a drzao overclockovan asus eeepc 701 na 1.1ghz pod jastukom. Malo se otopio.:) Celeron u njemu preziveo.
 
Pentium D805 + P4P800-SE, bilo je kao u železari...u stvari samo se ploča istopila, D805 je preživeo bez ikakvih oštećenja, tj mosfeti na ploči. Dovoljno.
 
Očekuje se prvo spaljivanje Ryzen-a.
 
Realno, svi oce da cepaju preko 4GHz :d
 
Ja sam spalio svoju staru Blood Iron P45 Elite Series plоču prilikom pokušaja overklokovanja E5450 :0
I srećan sam što nemam više ovakvih avantura da se hvalim :banana:
 
Prikacio ventilator direkt preko zica pojaco napon preko uredjaja na 20 volti ventilator poceo da lebdi dize od zemlje i crce..
 
Nazad
Vrh Dno