»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 97

Tema: Sta ste sve spalili klokovanjem - cipovanjem - flesovanjem...

Member Avatar korisnika schnappy
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        1.080
      2. Moja mašina
        • CPU: i7 2600k@ 3.4GHz stock cooler
        • MoBo: AsRock Extreme 7 Gen3
        • RAM: 2*2GB
        • VGA: onboard
        • MON: ASUS led 22"
        • HDD: f3 500GB
        • OPT: ASUS DVD RW
        • Case: TJ07
        • SND: onboard
        • LAP: digitron?
        • TV: ne
        • INET: Bez interneta
      3. Au, tema kida!!!

Ja sam spalio HDD maxtor od 80GB, dok sam bio junior na IT polje. Ukljucio sam racunar, a vidim da nisam prikacio naponski kabl na hard. E pa ja sam prikacio, bolje receno hteo sam, jer kad je naponski kabl dodirnuo pinove na hdd, elektronika se eksplodirala, bukvalno.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.338
      5. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      6. Ah da, spalio sam preteranim overklokom jedan GeForce 4 Ti Izuzetan primerak je bio.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.925
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 3700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      9. Citat Citiram korisnika: Vuk40 Pogledaj poruku
        Da nije A7V8X-X?
        One su vazile ako ih ne sprzis za 3 meseca radice vecno.
        Jok ta, to je socket 462, K6 je bio na socket 3 ili 5 nesećam se više-

Member Avatar korisnika Kidence
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        6.625
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8350 @ 4715 mhz @ Alpenfoehn Brocken PP 2xCM Excalibur
        • MoBo: Asus M5A97 PRO
        • RAM: 2x4 GB Kingston HyperX Genesis @ 1600 mhz 9-9-9-24@ 1.65v
        • VGA: Asus R9 270
        • MON: ASUS VX239H Full HD
        • HDD: SSD Samsung 120 EVO+250GB WD+320GB Maxtor+500gb WD
        • OPT: DVD-RW SH 222-AB
        • Case: NZXT M59 & Zalman MFC1+ & 2x140 mm XIGMATEK+120mm XIGMATEK+2x120mm NZXT powered by Corsair 750w
        • SND: Int. Realtek 7.1 + Altec lansing VS3251E 5.1
        • TV: LG LCD 32LD465 Full HD
        • INET: DSL
        • Ostalo: RAZER Abyssus/Logitech G105 COD/Kworld TV tuner/ Xiaomi MI MIX 2 black
      12. Koliko vidim ima nas dosta "majstora"...Ja sam uspeo da spalim jednu GA plocu sa 965 chipset-om tako sto me mrzelo da gasim komp i u toku rada sam zakacio ventilator na plocu...i samo je bacio BSOD...posle toga samo se ventovi vrte i naravno ploca crkla...Garancija uvazena...i stigla druga iako sam je ja opravio
        "The quieter you are, the more you are able to hear"

Member Avatar korisnika cobraman
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        856
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4690k + Noctua Nh-U12S
        • MoBo: ASUS Z97- PRO GAMER
        • RAM: Kingston Fury HyperX 1886 2x8Gb
        • VGA: GIGABYTE GeForce GTX 970 4GB G1 GAMING OC
        • MON: AOC - 23.6" - E2461FWH LED full HD
        • HDD: Samsung 850evo 500Gb + WD Red 1TB + Samsung F3 500GB + samsung F1 500GB
        • OPT: Samsung DVD/CD RW
        • Case: CHIEFTEC Aegis CH-05B-B-OP + CORSAIR VX550
        • SND: Microlab FC330
        • TV: Sony 48w705c
        • Ostalo: Huawei p30 pro
      15. Ja imam da dodam jos jednu zaboravljenu grafiku....pre par godina asus 7600gs...Malo iskrivio pasivni hladnjak i rebarca mu prespoje par lemova i ...hssssssssss...puce i zadimi se karta...sreca nista nije stradalo sa njom...

ALI imam i oduzmem jednu stavku - danas spasem brikovanu grafiku 5770... ima u temi ATi grafike i kako...bios povracen i grafika opet radi normalno

Member Avatar korisnika Uriel
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.734
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD R5 2600X + LC- Power LC-CC-120-RGB
        • MoBo: MSI B450-A PRO
        • RAM: 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance LED 3000MHz CL15
        • VGA: Gigabyte RX 570 Gaming 4gb
        • MON: AOC 24V2Q FreeSync
        • HDD: 860 EVO 250Gb + 500Gb Samsung F3 + 2x Samsung 320Gb
        • Case: NZXT Lexa S; Antec NE650M
        • SND: Integrusa za sad; Altec Lansing 2100 + AKG K77+K44
        • LAP: HP 650G1
      18. Spalio Durona 1300 i neku krs plocu.Onda uzeo Abitovu NF7 plocu pa nastavio da spaljujem,odnosno kalim zanat bartona 2500 semprona 2600. Gf 6800 flashovan bios od ultre, otkljucani shaderi, radila preko dinu dana.Jos jedna 6800GT je otisla u vecna lovista prso EPROM prilikom flashovanja. Takodje Gf 9800GT crkla jadna posle skoro 4god, ali kao pravi "PRO" bacim ja to u rernu radila je jos oko 3 meseca, posle sam je jos jednom "podgrejao" i dobio oko 2 nedelje i posle toga sam je pustio da pociva u miru. Zanimljivo da mi nikada nije crkao HDD
        Inace Abitova ploca je ispravna i radila do prosle god
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        502
      20. Moja mašina
        • CPU: X2 215 AMD Athlon @2.7ghz, neki ruzni aftermarket kuler
        • MoBo: M4N78 SE ASUS
        • RAM: 2x2GB DDR2 800mhz, nista ne valja, nece preko 850mhz
        • VGA: HD4650 XFX 1GB DDR2
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 2220LM
        • HDD: 320GB 16MB 7200RPM Caviar Blue
        • Case: 450W Frontier ATX
        • SND: TSSTcorp CDDVDW SH-S223B ATA Device
      21. AMD 4650 1GB DDR2.
        Leto 2010. ja mislim, posto sam PC kupio za nekih 23-24k u septembru 2009. u nekom lokalnom PC shop-u (konfa iz profila), super dil sam dobio ja mislim, i vec u to vreme 2010. godine, ogromne temperature kod mene u potkrovlju, tipa 42-43c, a kuler na procesoru onaj fabricki, nikakvi drugi fanovi, graficka iz nekog razloga umire (ne cuje se ventilator, jer je slab, koliko god da u overdriveu pomeram sa 0% do 100% nema razlike ni u temperaturi ni u buci, verovatno zato sto je jedan od onih sto fiksno obrcu), tj. 100-110c temperatura dok se igra L4D2.

Otvaram ja kuciste, naravno sve sam iskljucio iz struje, nisam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, i pocnem vodom da hladim podnozje kucista i malo graficku (rosa mislim da je bila, mozda i aqua viva). Cekam ja 30-35min, sve se potpuno osusi, ukljucim u struju, sve ok, ali vec kod POST-a vidi se da ima problema. Horizontalne dijagonalne vertikalne svakakve linije i RIP kartica. Posle srecom na garanciji mi uvazise, malo su mi kenjali za pocepanu nalepnicu (koju svako normalan bi otvarao i pre toga, da se namesti nesto, necu sigurno 10km da idem da bi neko namestio ventilator ili jos gore ocistio prasinu), ali posto nije ni godinu dana proslo, sve je zamenjeno, apsolutno istu karticu mi stavili (XFX mislim da je).

Pre toga ja mislim u avgustu 2009. mi kung fu ching chong napajanje na staroj konfi crklo, pa sam 3k platio novo neko kungfu ali sam novi PC kupio posle pa ga nisam ni koristio. Prodao sam taj PC pre mesec dana nekih, Celeron 2.66, 2GB DDR1, 9600 ATI, 80GB, mislim da ce onog sto je kupio sluziti dosta.

A da bilo je i situacija kad nisam cistio PC godinu-dve, pa CPU Athlon X2 215 skocio i do 65c u idle-u, moja faca kad sam kupio neki kuler za 600din i 120mm ventilator za 200din kineski neki, a ciscenje bilo besplatno, i sad CPU ne ide iznad 42c u full load-u sa clockom na 3.4ghz (2.7ghz je stock).

Najboljih 800din ikad ulozenih

Member Avatar korisnika mirza82
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.684
      23. Moja mašina
        • CPU: F82
        • MoBo: MPOWER
        • Case: M4
        • SND: AKRAPOVIC
        • INET: Bez interneta
      24. Au sta je ovde spaljenih uredjaja, bruka.
        Ja sam spalio jedan ili dva hdd-a, mozda jedan XP Athlon i mislim da je to sve.
        "Nije znanje znanje znati, vec je znanje znanje dati!"

Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.925
      26. Moja mašina
      27. OK, sad nek digne ruku ko nije spalio nijednog "staklenog" Athlona. Ja sam video bar 5 -6 do sads i još po nekog prilično tamnog sa donje strane.

Member Avatar korisnika qQq
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        375
      29. Moja mašina
        • CPU: Xeon x5460 LC CC 120
        • MoBo: ABIT IP35-E
        • RAM: 4*2gb DDR2 Elpida
        • VGA: Zotac GTX580 AMP
        • MON: Samsung 2243nw
        • HDD: 500 WD caviar
        • Case: Thermaltake Hamburg 530w
      30. E kad se setim da sam terao bartona na v2.1 kako bi ga digao preko 2.5Ghz Za divno cudo, nista mu nije bilo
        Bio prisutan kad je jedna 9700 pro ekstremni primerak otisla u vecna lovista zbog hladnjaka (ne mogu da se setim tacno imena) koji je isao sa gornje i donje strane karte i pri vadjenju je uhvacen za ivice hladnjaka i bukvalno napravljen sendvic Verujem da je memorija udarena tako, jer posle toga je krenulo bagovanje slike, artifacti itd...
        Spalio jednu socket A plocu tako sto sam sve sklopio kako treba, ali zaboravio da je u kucistu prethodna ploca bila na kratkim uloscima u kucistu i tako ti ja sve ubacim i opalim po power on-u, kad ono osetila se paljevina Ja reko cek, sta, gde i snjimim graficku na pola ubacenu u slot... Tuga Graficka prezivela, ploca dead
        Imao sam seriju od 4 Kung-fu napajanja spaljena jedno za drugim xD
        Do duse, mislim da su mi serviseri iz jedne poznate radnje uvaljivali s*ebana napajanja...
        Posle 4 su morali normalno da mi daju

Member Avatar korisnika Pega
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        1.611
      32. Moja mašina
        • CPU: X5650@4.7GHz (1.35V) on H2O
        • MoBo: Rampage III Extreme
        • RAM: Corsair 24GB@2000MHz
        • VGA: 2 x MSi GTX 480 Hydrogen@800/2000
        • MON: Viewsonic VX2370Smh-LED
        • HDD: 240GB/750GB/2TB/Qnap NAS 4TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Primochill Wet Bench with Custom Water Loop + Corsair HX850
        • SND: ESI Maya44, Marantz PM6005, KEF Q300, Marantz SR5400 OSE, Akai AP-100C, Sansui SR-222mk2, NAD 321BEE
        • LAP: MacBook Pro 13
        • TV: LG 49" 4K (ekonomski model)
        • Ostalo: Sony A7 :: Nikon D300S :: Nikon FA :: Nikon N8008S :: Olympus OM-4 Ti :: Nikon F4s :: Canon EOS 3 ::
      33. Citat Citiram korisnika: cobraman Pogledaj poruku
        pitanje je jasno? sto od racunarskih komponenti, telefona i sl tehnickih uredjaja...ne mislim samo spalili vec i brickovali, sjebali, osakatili...

ja za sada smo jednu maticnu, msi 945p platinum - zakucala ploca i samo ventovi rade! uspesno reklamirana.... i skoro brickovao grafiku pc hd5770, los flash biosa mada je i bila felericna- doduse jos pokusavam je povratim u zivot

da cujem vase " podvige"
        @cobraman: Super tema, dobro zazanje!

Svojevremeno spaljen Duron 1200, naravno, i kasnije jedna od najlepših ploča koje sam imao - Sapphire Pure CrossFire 3200; nije lepo legla Geil Ultra i trasssss, rupa na ploči pored memorijskog slota prečnika 4-5mm..

Bilo je sigurno još sitnijih pehova, ali ništa ovako dramatično..

Member Avatar korisnika overkind
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        586
      35. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1055t OCZ Vendetta2
        • MoBo: Asus m4a785td-v evo
        • RAM: Kingstone 2x4 1600mhz cl9
        • VGA: Gigabyte gtx460 OC
        • MON: ViewSonic VX2439wm
        • HDD: Intel SSD 330 60gb / WD 320gb 16mb cache
        • OPT: LG DVD RW sata
        • Case: Termaltake Shark Chiftech cft-turbo 650w
        • SND: on board
        • Ostalo: Logitech g15 i g5
      36. eh doobra tema

nisam nista spaljivao al sam imao par situacija gde stvari nisu bilo bas kako treba.kad sam pocinjao secam se da sam pokusao postaviti semprona u neku asrock plocu al pre toga nisam digao onu polugicu tako da sam mu posavijao nekoliko pinova i onda ga bacio a druga stvar,koja mi i dan danas nije jasna,ja i drugar iznajmljujemo igricu iz obliznje igraone i da insliramo kod njega kuci,zabadamo cd i on pocinje da se vrti i odjednom BUM!mi pogledamo jedan drugog onako u cudu ,zovnemo drugara koji se tad malo vise razumeo u racunare.Otvorimo cd player i imamo sta i da vidimo,cd se raspao u delice .Kako se to moglo desiti nikom ni dan danas nije jasno.

a ovaj sto je hladio procesor i grafiku prskanjem vode diretkno na njih je pobedio temu moze se zatvoriti hahahaha

Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.925
      38. Moja mašina
      39. Citat Citiram korisnika: overkind Pogledaj poruku
        eh doobra tema

nisam nista spaljivao al sam imao par situacija gde stvari nisu bilo bas kako treba.kad sam pocinjao secam se da sam pokusao postaviti semprona u neku asrock plocu al pre toga nisam digao onu polugicu tako da sam mu posavijao nekoliko pinova i onda ga bacio a druga stvar,koja mi i dan danas nije jasna,ja i drugar iznajmljujemo igricu iz obliznje igraone i da insliramo kod njega kuci,zabadamo cd i on pocinje da se vrti i odjednom BUM!mi pogledamo jedan drugog onako u cudu ,zovnemo drugara koji se tad malo vise razumeo u racunare.Otvorimo cd player i imamo sta i da vidimo,cd se raspao u delice .Kako se to moglo desiti nikom ni dan danas nije jasno.

a ovaj sto je hladio procesor i grafiku prskanjem vode diretkno na njih je pobedio temu moze se zatvoriti hahahaha
        Jel to bio jedan od onih čuvenih Creative CDa sa "Turbo" opcijom, dogodilo se komšiji to, bukvalno explodirao CD disk unutra, nije mu bilo spasa ni posle čišćenja, plastika i srebrne flekice svuda.

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        30
        Za pocetak, odlicna tema .
        Moja iskustva: Za divno cudo za poslednjih 20-tak godina koliko se "igram" sa racunarima nisam nista od hardwera ubio nacisto.
        Bilo je tu svakakvih kurcslusa ali nekako su mi sve komponente pretekle. Najblize sto sam prisao spaljivanju je bio "cuveni" ‎Cyrix 6x86 koji
        je posle par nedelja teskog overclock-a poceo da brljavi. U medjuvremenu je bilo svakakvih opravki hardwera koji su drugi spalili.
        Najgore iskustvo je kada sam se naivno latio posla da ocistim jedan CD/DVD drive u kome se raspao disk, uzgubio sam ceo dan da
        nateram djubre da proradi

Zanimljivo sta imam da dodam na temu su 2 slucaja koji su imali ozbiljne posledice ili su mogli da se zavrse bas gadno.

Davne 2001-2 jednom lokalnom dial up provajderu ukinu PRI ISD. Posle nedelju dana peripetije sa Telekomom gazda obezbedi E1 liniju.
        Naravno niko nije proverio da li oprema podzava E1 pod izgovorom to je isto. Na moja pitanja: ako je to isto sto se zove drugacije? dobijem odgovor
        po fazonu ma cuti ne mraci Elem posto je stigao E1 ispostavi se da to nije isto Posle par sati pretrage po 3Com forumu nadjem neki beta firmware za opremu
        koji kao podrzava E1. Gazda se lati posla da flesuje kantu. Pre i tokom flesha masina ispise 2 upozorenja. Na moje: cekaj "Mile" da proverim dokumentaciju
        nesto tu nevalja, fleshujes pogresan modul opet dobijem slican odgovor tipa: ajde ne mraci radio sam ovo 100 puta.
        Elem posle flesa RAS vise nije radio. Posle toga slanje dhl-om proizvodjacu (jedno slanje 100e tadasnjih) x 3 neuspela pokusaja da poprave kantu i 6 meseci provajder nije radio. Na kraju su morali da se isprse za
        novi Patton RAS. Naravoucenije RTFM.

Drugi slucaj je iz jednog ne tako lokalnog provajdera
        Dolazi kolega (monter kablovske) kod mene u kancelariju i baca mi na sto kablovski modem i vice: Jesi bre ti normalan zamalo da me ubijes sa ovim tvojim sra***.
        Posto se izduvao covek mi pokazuje usb kabal na kojem se metal bukvalno istopio. Kad je probao da poveze usb kabal na modem pukla ga je struja toliko da
        ga je bacila i usput istopila konektor. Posle ovoga su monteri obavezno (gde god je bilo moguce) vezivali uzemljenje na splitere a provajder je poceo da uvazava
        reklamacije tipa kablovski modem mi je ubio plocu/racunar.

Member Avatar korisnika Kasa5033
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        2.887
      42. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700K Delid 5Ghz 1,32V
        • MoBo: ASUS Maximus X Hero
        • RAM: Corsair Vengence LPX 2x8GB 3000MHz CL 15
        • VGA: MSI GTX 1080 Gaming X ( ASUS HD 7970 DC II TOP rezerva )
        • MON: ASUS MG 279Q
        • HDD: Samsun 840 EVO 1TB + Samsung 860 EVO 1TB
        • Case: Thermaltake Core V51/ Cooler Master V700 700W 80+ Gold
        • SND: Hyper X Cloud I, Logitech Z333
        • TV: Neki LG 32"
        • Ostalo: Phobya G Charger 360mm V2, Alphacool VP655T+HF Top, Phobya Balancer 250 Black
      43. Srecom, gledajuci prethodne postove, mi je crkla samo jedna MSI n9600GT kojoj je otpao memorijski cip koji nije bio pokriven hladnjakom. Tacnije nisu svi bili pokriveni ali ovaj je rastopio lemove i otpao. I vratim ja lepo taj cip na mesto i stavim ga u rernu na 250C 5 minuta, cak sam i origano stavio odozgo I sad mi je bas koristila par dana dok mi je R9 bio na reklamaciji, i najnormalnije radi I jedno desetak CD-ova se rasplao u ASUS DVD citacu, s obzirom da se cuo za medalju. Jedino su Verbatim diskovi njega prezivljavali
        Menjao Kasa5033 : 15.03.2014. u 20:26

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •