Šta je novo?

Sta ste sve spalili klokovanjem - cipovanjem - flesovanjem...

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,370
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
pitanje je jasno? sto od racunarskih komponenti, telefona i sl tehnickih uredjaja...ne mislim samo spalili vec i brickovali, sjebali, osakatili...:-devil-:

ja za sada smo jednu maticnu, msi 945p platinum - zakucala ploca i samo ventovi rade! uspesno reklamirana:D.... i skoro brickovao grafiku pc hd5770, los flash biosa mada je i bila felericna- doduse jos pokusavam je povratim u zivot


da cujem vase " podvige":p
 
Amd bartona 2500 sa grafit modom, dodavanjem azbesta izmedju cpu i hitsinka. Ne, ne lazem.

(A mnogo je lepo terao oblivion...)
 
Poslednja izmena:
Club 3d 7600 gs kad sam skinuo vent ocistim ja ono ali ne vratim zabicu tj nisam je imao ja nekako stavim da stoji kad ono cvrc pusi se neki delic i nece da se upali vent uopste kad joj prikljucim molex :D Posle nabavih zabicu ali nista :(
 
Na jednoj staroj ploči, ne sećam se marke, AMD K6 400 MHz podignut na 550, potpuno se odlemio sa ploče voltage regulator za processor (jedan jedini bio ) a onda se pojavila rupa na njemu pa malo planuo. Posle zamene i dodavanja malog hladnjaka je radilo još koji mesec na 500 MHz dok nisam prešao na prvog Athlona.
Takođe jedan Barton posle pencil moda, Zatopio se za hladnjak potpuno koliko se ugrejao, namerno sam ga gurao do daske jer sam već imao spremnu konfu sa 754, Stavio posle Bartona 3200 na tu ploču i evo sve ješ radi kod jednog klinca kome sam poklonio, te stare Asus ploče su bile pravljene ko tenk.
 
Poslednja izmena:
Na jednoj staroj ploči, ne sećam se marke, AMD K6 400 MHz podignut na 550, potpuno se odlemio sa ploče voltage regulator za processor (jedan jedini bio ) a onda se pojavila rupa na njemu pa malo planuo. Posle zamene i dodavanja malog hladnjaka je radilo još koji mesec na 500 MHz dok nisam prešao na prvog Athlona.
Takođe jedan Barton posle pencil moda, Zatopio se za hladnjak potpuno koliko se ugrejao, namerno sam ga gurao do daske jer sam već imao spremnu konfu sa 754, Stavio posle Bartona 3200 na tu ploču i evo sve ješ radi kod jednog klinca kome sam poklonio, te stare Asus ploče su bile pravljene ko tenk.
Da nije A7V8X-X?
One su vazile ako ih ne sprzis za 3 meseca radice vecno.:D
 
Никад ништа на тај начин, ваљда сам био већ одрастао када су се појавили компјутери па није било разлога да се на тај начин играм. Нарочито зато што сам се у то време тиме професионално бавио и научио шта чему служи. Једино сам једном замало али је у питању био лоше налегао кулер на процесор, срећом био је неки издржљив целерон а ја довољно брз да га искључим док темп није стигла ни до стотке. ;)
 
Ja sam odmah prvo pa musko prvi komp sjebao :D Hteo da kloknem procesor, nzm vise ni koji je bio, znam da je AMD na nekih 850-950 mhz i drug mi preko fona objasnjavao sta i kako i krastavac na kraju crn ekran i nista se ne desava :D Posle toga nisu radili ploca, procesor, memorija :D Uvazise mi garanciju nzm ni ja kako i posle sam dobio uz neku malu doplatu Intel celerona na 1.7 ghz i slicnu plocu i memoriju. Od tad je proslo 11-12 god eno ga kod brata jos sljaka taj komp sa malim izmenama koje su u medjuvremenu radjene :D A kad odradi svoje taj procesor cu da uramim :D jadnicak je sigurno 5 i vise god radio bez termalne paste :)
 
P5P800SE + D805
 
Nekog Athlona XP kad sam nepažnjom okrenuo telo kulera i neku skupu MSI NF570 ploču kad je molex nekako nezgodno sleteo na ploču.
 
Ako me secanje dobro sluzi, 7 hard diskova, plocu, procesor, memoriju i graficku time sto sam pogresno ubo flopi kabl dok je masina radila. Ali je modem preziveo! Ubio sam i jednu Radeoun 9800 karticu kada sam pokusavao da je otkljucam u *pro*. Spalio sam i jedan Leadtek GeForce 3 dok sam se igrao sa OC (to je bila izuzetna kartica, zaista).

I na kraju, malo je falilo da spalim samog sebe (a i komp ispod mene). Jedan moj dobar prijatelj je, u vreme kada je dovlacenje polovnjaka bilo hit, za svog caleta kupio neku Fujitsu Siemens masinu. Sticajem okolnosti, ta masina nikako nije htela da upali pa sam je rasklopio i stavio na sto u radionici. Dok sam pokusavao da utvrdim da li postoji neki fizicki problem, glavom sam dotakao mtalnu policu koja je bila usrafljena u zid, i to pravo u strujni kabl, pa kad me je puklo u tintaru samo sam odleteo. Komp je preziveo, ali ja sam umalo pregoreo :)
 
ja mislim da si ti pravi oc pobednik :)


inace ja sam uspeo da zasrafim plocu direkt za kuciste (u servisu gde sam radio), tako da kad sam ukljucio komp i kad je krenuo crni dim da kulja pomislio sam da sam prosuo dizela u komp.. zanimljivo je sto se ploca u tom cosku prilicno otopila, ali sam je "sredio" lakom i eno i dan danas je u funkciji :D
 
Poslednja izmena:
Spalio nekoliko napajanja,izlomio nekoliko ventilatora,jednu tastaturu,mali milion slusalica,par maski za kuciste,nekoliko kondenzatora (prilikom ugradnje delova) i 2-3 hard diskova... Realno i nije puno citajuci prethodne postove :D
 
Spalio sam svoj Samsung Galaxy Mini tako sto sam pokusao da flesujem custom ROM kroz ODIN :d I jednu graficku samo se ne secam kako :D
 
Znam samo da je bila karta 5850, pogrešan kabal za napajanje na pogrešno mesto i to je bilo to.
Od tada, redovno gledam YT tutoriale.
 
Au, tema kida!!! :D

Ja sam spalio HDD maxtor od 80GB, dok sam bio junior na IT polje. Ukljucio sam racunar, a vidim da nisam prikacio naponski kabl na hard. E pa ja sam prikacio, bolje receno hteo sam, jer kad je naponski kabl dodirnuo pinove na hdd, elektronika se eksplodirala, bukvalno.
 
Ah da, spalio sam preteranim overklokom jedan GeForce 4 Ti :( Izuzetan primerak je bio.
 
Koliko vidim ima nas dosta "majstora"...Ja sam uspeo da spalim jednu GA plocu sa 965 chipset-om tako sto me mrzelo da gasim komp i u toku rada sam zakacio ventilator na plocu...i samo je bacio BSOD...posle toga samo se ventovi vrte i naravno ploca crkla...Garancija uvazena...i stigla druga :) iako sam je ja opravio :)
 
Ja imam da dodam jos jednu zaboravljenu grafiku....pre par godina asus 7600gs...Malo iskrivio pasivni hladnjak i rebarca mu prespoje par lemova i ...hssssssssss...puce i zadimi se karta:mad:...sreca nista nije stradalo sa njom...

ALI imam i oduzmem jednu stavku - danas spasem brikovanu grafiku 5770...:D ima u temi ATi grafike i kako...bios povracen i grafika opet radi normalno:banana::banana::banana:
 
Spalio Durona 1300 i neku krs plocu.Onda uzeo Abitovu NF7 plocu pa nastavio da spaljujem,odnosno kalim zanat :) bartona 2500 semprona 2600. Gf 6800 flashovan bios od ultre, otkljucani shaderi, radila preko dinu dana.Jos jedna 6800GT je otisla u vecna lovista prso EPROM prilikom flashovanja. Takodje Gf 9800GT crkla jadna posle skoro 4god, ali kao pravi "PRO" bacim ja to u rernu radila je jos oko 3 meseca, posle sam je jos jednom "podgrejao" i dobio oko 2 nedelje i posle toga sam je pustio da pociva u miru. Zanimljivo da mi nikada nije crkao HDD :)
Inace Abitova ploca je ispravna i radila do prosle god :wave:
 
AMD 4650 1GB DDR2.
Leto 2010. ja mislim, posto sam PC kupio za nekih 23-24k u septembru 2009. u nekom lokalnom PC shop-u (konfa iz profila), super dil sam dobio ja mislim, i vec u to vreme 2010. godine, ogromne temperature kod mene u potkrovlju, tipa 42-43c, a kuler na procesoru onaj fabricki, nikakvi drugi fanovi, graficka iz nekog razloga umire (ne cuje se ventilator, jer je slab, koliko god da u overdriveu pomeram sa 0% do 100% nema razlike ni u temperaturi ni u buci, verovatno zato sto je jedan od onih sto fiksno obrcu), tj. 100-110c temperatura dok se igra L4D2.

Otvaram ja kuciste, naravno sve sam iskljucio iz struje, nisam budala, i pocnem vodom da hladim podnozje kucista i malo graficku (rosa mislim da je bila, mozda i aqua viva). Cekam ja 30-35min, sve se potpuno osusi, ukljucim u struju, sve ok, ali vec kod POST-a vidi se da ima problema. Horizontalne dijagonalne vertikalne svakakve linije i RIP kartica. Posle srecom na garanciji mi uvazise, malo su mi kenjali za pocepanu nalepnicu (koju svako normalan bi otvarao i pre toga, da se namesti nesto, necu sigurno 10km da idem da bi neko namestio ventilator ili jos gore ocistio prasinu), ali posto nije ni godinu dana proslo, sve je zamenjeno, apsolutno istu karticu mi stavili (XFX mislim da je).

Pre toga ja mislim u avgustu 2009. mi kung fu ching chong napajanje na staroj konfi crklo, pa sam 3k platio novo neko kungfu ali sam novi PC kupio posle pa ga nisam ni koristio. Prodao sam taj PC pre mesec dana nekih, Celeron 2.66, 2GB DDR1, 9600 ATI, 80GB, mislim da ce onog sto je kupio sluziti dosta.

A da bilo je i situacija kad nisam cistio PC godinu-dve, pa CPU Athlon X2 215 skocio i do 65c u idle-u, moja faca kad sam kupio neki kuler za 600din i 120mm ventilator za 200din kineski neki, a ciscenje bilo besplatno, i sad CPU ne ide iznad 42c u full load-u sa clockom na 3.4ghz (2.7ghz je stock).

Najboljih 800din ikad ulozenih
 
Au sta je ovde spaljenih uredjaja, bruka. :D
Ja sam spalio jedan ili dva hdd-a, mozda jedan XP Athlon i mislim da je to sve.
 
OK, sad nek digne ruku ko nije spalio nijednog "staklenog" Athlona. Ja sam video bar 5 -6 do sads i još po nekog prilično tamnog sa donje strane.
 
E kad se setim da sam terao bartona na v2.1 kako bi ga digao preko 2.5Ghz :D Za divno cudo, nista mu nije bilo :D
Bio prisutan kad je jedna 9700 pro ekstremni primerak otisla u vecna lovista zbog hladnjaka (ne mogu da se setim tacno imena) koji je isao sa gornje i donje strane karte i pri vadjenju je uhvacen za ivice hladnjaka i bukvalno napravljen sendvic :D Verujem da je memorija udarena tako, jer posle toga je krenulo bagovanje slike, artifacti itd...
Spalio jednu socket A plocu tako sto sam sve sklopio kako treba, ali zaboravio da je u kucistu prethodna ploca bila na kratkim uloscima u kucistu i tako ti ja sve ubacim i opalim po power on-u, kad ono osetila se paljevina :D Ja reko cek, sta, gde i snjimim graficku na pola ubacenu u slot... Tuga :D Graficka prezivela, ploca dead :D
Imao sam seriju od 4 Kung-fu napajanja spaljena jedno za drugim xD
Do duse, mislim da su mi serviseri iz jedne poznate radnje uvaljivali s*ebana napajanja...
Posle 4 su morali normalno da mi daju :D
 
pitanje je jasno? sto od racunarskih komponenti, telefona i sl tehnickih uredjaja...ne mislim samo spalili vec i brickovali, sjebali, osakatili...:-devil-:

ja za sada smo jednu maticnu, msi 945p platinum - zakucala ploca i samo ventovi rade! uspesno reklamirana:D.... i skoro brickovao grafiku pc hd5770, los flash biosa mada je i bila felericna- doduse jos pokusavam je povratim u zivot


da cujem vase " podvige":p

@cobraman: Super tema, dobro zazanje!

Svojevremeno spaljen Duron 1200, naravno, i kasnije jedna od najlepših ploča koje sam imao - Sapphire Pure CrossFire 3200; nije lepo legla Geil Ultra i trasssss, rupa na ploči pored memorijskog slota prečnika 4-5mm..

Bilo je sigurno još sitnijih pehova, ali ništa ovako dramatično.. ,)
 
eh doobra tema :)

nisam nista spaljivao al sam imao par situacija gde stvari nisu bilo bas kako treba.kad sam pocinjao secam se da sam pokusao postaviti semprona u neku asrock plocu al pre toga nisam digao onu polugicu tako da sam mu posavijao nekoliko pinova i onda ga bacio:D a druga stvar,koja mi i dan danas nije jasna,ja i drugar iznajmljujemo igricu iz obliznje igraone i da insliramo kod njega kuci,zabadamo cd i on pocinje da se vrti i odjednom BUM!mi pogledamo jedan drugog onako u cudu ,zovnemo drugara koji se tad malo vise razumeo u racunare.Otvorimo cd player i imamo sta i da vidimo,cd se raspao u delice .Kako se to moglo desiti nikom ni dan danas nije jasno.

a ovaj sto je hladio procesor i grafiku prskanjem vode diretkno na njih je pobedio temu :) moze se zatvoriti :Dhahahaha
 
eh doobra tema :)

nisam nista spaljivao al sam imao par situacija gde stvari nisu bilo bas kako treba.kad sam pocinjao secam se da sam pokusao postaviti semprona u neku asrock plocu al pre toga nisam digao onu polugicu tako da sam mu posavijao nekoliko pinova i onda ga bacio:D a druga stvar,koja mi i dan danas nije jasna,ja i drugar iznajmljujemo igricu iz obliznje igraone i da insliramo kod njega kuci,zabadamo cd i on pocinje da se vrti i odjednom BUM!mi pogledamo jedan drugog onako u cudu ,zovnemo drugara koji se tad malo vise razumeo u racunare.Otvorimo cd player i imamo sta i da vidimo,cd se raspao u delice .Kako se to moglo desiti nikom ni dan danas nije jasno.

a ovaj sto je hladio procesor i grafiku prskanjem vode diretkno na njih je pobedio temu :) moze se zatvoriti :Dhahahaha
Jel to bio jedan od onih čuvenih Creative CDa sa "Turbo" opcijom, dogodilo se komšiji to, bukvalno explodirao CD disk unutra, nije mu bilo spasa ni posle čišćenja, plastika i srebrne flekice svuda.
 
Za pocetak, odlicna tema :) .
Moja iskustva: Za divno cudo za poslednjih 20-tak godina koliko se "igram" sa racunarima nisam nista od hardwera ubio nacisto.
Bilo je tu svakakvih kurcslusa ali nekako su mi sve komponente pretekle. Najblize sto sam prisao spaljivanju je bio "cuveni" ‎Cyrix 6x86 koji
je posle par nedelja teskog overclock-a poceo da brljavi. U medjuvremenu je bilo svakakvih opravki hardwera koji su drugi spalili.
Najgore iskustvo je kada sam se naivno latio posla da ocistim jedan CD/DVD drive u kome se raspao disk, uzgubio sam ceo dan da
nateram djubre da proradi :mad:

Zanimljivo sta imam da dodam na temu su 2 slucaja koji su imali ozbiljne posledice ili su mogli da se zavrse bas gadno.

Davne 2001-2 jednom lokalnom dial up provajderu ukinu PRI ISD. Posle nedelju dana peripetije sa Telekomom gazda obezbedi E1 liniju.
Naravno niko nije proverio da li oprema podzava E1 pod izgovorom to je isto. Na moja pitanja: ako je to isto sto se zove drugacije? dobijem odgovor
po fazonu ma cuti ne mraci :) Elem posto je stigao E1 ispostavi se da to nije isto ;) Posle par sati pretrage po 3Com forumu nadjem neki beta firmware za opremu
koji kao podrzava E1. Gazda se lati posla da flesuje kantu. Pre i tokom flesha masina ispise 2 upozorenja. Na moje: cekaj "Mile" da proverim dokumentaciju
nesto tu nevalja, fleshujes pogresan modul opet dobijem slican odgovor tipa: ajde ne mraci radio sam ovo 100 puta.
Elem posle flesa RAS vise nije radio. Posle toga slanje dhl-om proizvodjacu (jedno slanje 100e tadasnjih) x 3 neuspela pokusaja da poprave kantu i 6 meseci provajder nije radio. Na kraju su morali da se isprse za
novi Patton RAS. Naravoucenije RTFM.

Drugi slucaj je iz jednog ne tako lokalnog provajdera :)
Dolazi kolega (monter kablovske) kod mene u kancelariju i baca mi na sto kablovski modem i vice: Jesi bre ti normalan zamalo da me ubijes sa ovim tvojim sra***.
Posto se izduvao covek mi pokazuje usb kabal na kojem se metal bukvalno istopio. Kad je probao da poveze usb kabal na modem pukla ga je struja toliko da
ga je bacila i usput istopila konektor. Posle ovoga su monteri obavezno (gde god je bilo moguce) vezivali uzemljenje na splitere a provajder je poceo da uvazava
reklamacije tipa kablovski modem mi je ubio plocu/racunar.
 
Srecom, gledajuci prethodne postove, mi je crkla samo jedna MSI n9600GT kojoj je otpao memorijski cip koji nije bio pokriven hladnjakom. Tacnije nisu svi bili pokriveni ali ovaj je rastopio lemove i otpao. I vratim ja lepo taj cip na mesto i stavim ga u rernu na 250C 5 minuta, cak sam i origano stavio odozgo :d I sad mi je bas koristila par dana dok mi je R9 bio na reklamaciji, i najnormalnije radi :D I jedno desetak CD-ova se rasplao u ASUS DVD citacu, s obzirom da se cuo za medalju. Jedino su Verbatim diskovi njega prezivljavali :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno