»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 29 od ukupno 29

Tema: iTunes promena zemlje

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      2. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody
      3. Citat Citiram korisnika: raligno011 Pogledaj poruku
        Mislim da ako je to tako,..kako sam skapirao,onda je to neverovatna glupost,..vredi li obratiiti se direktno apple ? Bas sam iznenadjen kad citam da se gubi "ishta" promenom lokacije samo,..kad je logicno da je bitniji apple ID ,a ne lokacija.
        Kako misliš glupost? Stanovnik si jedne zemlje i prihvatiš prava i obaveze (to je ono Accept što niko ne čita) za tu prodavnicu i aplikacije u njoj. A onda promeniš državu, naravno da moraš da pređeš na drugu prodavnicu i prihvatiš NOVE uslove. Jer ako plaćaš aplikaciju mora se znati čija su prava zaintelektualnu svojinu i kome se plaća porez. Apple jedini to radi ispravno po pravima intelektualne svojine, oporezivanja i ostalih pratećih lokalnih zakona o prometu robe i usluga kojih ima na desetine.

To što mi muvamo sa zemljama, lokacijama, karticama i višestrukim nalozima ne znači da su pravila i prava glupa. Zar ne?

Member Avatar korisnika raligno011
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        219
      5. Moja mašina
        • LAP: Dell XPS 13
      6. Ok,aj recimo ovako,..ziveo sam(u ovom slucaju u CRO)i preselim se u drugu zemlju(u ovom slucaju SRB),..,koja ja prava krsim ako zelim da se logujem preko druge lokacije,..apple ID,kartica,sve isto,..koja ja to prava krsim kod Apple,odnosno,kako u ovom slucaju stitim moje kupljene aplikacije ,koliko znam,sve uzete preko app stora,znaci krajni "prodavac" je apple? Jednim delom si u pravu,al nije to bas tako pravno regulisano na korist apple,a na stetu nas ostalih koji kako kazes "muvamo",al i placamo,a porez i slicno,nema nikakve veze s lokacijom,odnosno,ne uzimaju hrvati i ostali,..a opet,moj novac je preuzet legalno,ako vec krsim uslove,pravila,onda bi nas lepo blokirali,..nije to bas tako jednostavno kako si izneo.
        "Bolje zivjeti sto godina kao milijunas,nego jednu godinu kao bjednik "

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.641
      8. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5 2695 v3/LC-CC-240-LiCo
        • MoBo: AsRock x99m Extreme4
        • RAM: Kingston HyperX Fury 4x8GB DDR4 2400 Quad Channel
        • VGA: Gigabyte GTX950 2GB
        • MON: Samsung UE40D6100
        • HDD: WD Green 120GB/QNAP TS-351 WD Red 3x8TB RAID5
        • OPT: Philips CD207
        • Case: Corsair Air240/ThermalTake 550W
        • SND: Chord QuteHD/Mark & Daniel Topaz
        • TV: Samsung UE40D6100
        • INET: Kablovska
      9. Vidi, ti izgleda da nisi pročitao ugovor koji si prihvatio kada si otvarao nalog.
        Ako si živeo u CRO i otvorio nalog na CRO, sa karticom iz neke CRO banke, preseljenjem u SRB ne gubiš kupljene aplikacije, pošto Apple ne blokira pristup kontrolom IP adrese. Ono što moraš da uradiš, ako misliš da ti sada taj nalog bude na SRB (ako se uopšte uvede), je da otvoriš nov nalog na SRB, sa karticom iz neke SRB banke.
        Moraš da priznaš da nelogično deluje da imaš nalog na jednu državu, a aplikacije plaćaš karticom banke druge države.
        Evo ja imam nalog na CRO, otvoren karticom banke iz SRB, pa ne mislim da je to normalno, ali je meni u ovom trenutku jedina opcija ako hoću da imam legalno kupljene aplikacije.
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika raligno011
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        219
      11. Moja mašina
        • LAP: Dell XPS 13
      12. Upravo tako i ja, i meni nije bas logicno toliko,naravno da nisam ispratio ugovor,moja greska,kao i vecine predpostavljam,.al nekako ja se vezujem za moja akaunt,,ID,..i racun,..pa mi malo logika ide u suprotnom smeru,..sto po obicaju izgleda ono sto je logicno cesto nebude tako u stvarnosti.
        "Bolje zivjeti sto godina kao milijunas,nego jednu godinu kao bjednik "

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      14. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody
      15. Citat Citiram korisnika: raligno011 Pogledaj poruku
        Ok,aj recimo ovako,..ziveo sam(u ovom slucaju u CRO)i preselim se u drugu zemlju(u ovom slucaju SRB),..,koja ja prava krsim ako zelim da se logujem preko druge lokacije,..apple ID,kartica,sve isto,..koja ja to prava krsim kod Apple,odnosno,kako u ovom slucaju stitim moje kupljene aplikacije ,koliko znam,sve uzete preko app stora,znaci krajni "prodavac" je apple? Jednim delom si u pravu,al nije to bas tako pravno regulisano na korist apple,a na stetu nas ostalih koji kako kazes "muvamo",al i placamo,a porez i slicno,nema nikakve veze s lokacijom,odnosno,ne uzimaju hrvati i ostali,..a opet,moj novac je preuzet legalno,ako vec krsim uslove,pravila,onda bi nas lepo blokirali,..nije to bas tako jednostavno kako si izneo.
        Pa recimo da živiš u CRO i neko napravio aplikaciju samo za EU tržište i ne dozvoljava da je upotrebljava neko van te teritorije što znači ako se preseliš u SRB nemaš pravo da je koristiš. Ako se preseliš u HU i promeniš prodavnicu moraš da je kupiš ponovo i prvhatiš NOVA prava i uslove korišćenja. Jer kada prihvatiš ugovor za CRO prodavnicu tamo lepo piše da aplikacije važe SAMO za korisnike CRO prodavnice što znači kada i ako se preseliš nemaš pravo više da je koristiš (ako promeniš prodavnicu). Ako već misliš da si u pravu, kaži mi ovako: ti si srbin, registruješ se u USA i kupiš aplikaciju koju je napravio srbin, platiš 2USD, kojoj državi ide porez, koliko i zašto? Situacija dva, ti si takođe srbin, registruješ se u SRB prodavnicu (teoretski) i kupiš aplikaciju koju je napravio srbin, platiš 2USD, kojoj državi ide porez, koliko i zašto? A onda to isto ali je aplikaciju napravio švajcarac.

Kada nađeš odgovore na ova pitanje biće ti sve jasno i videćeš da uopšte nije glupo gledajući sa strane država, korišćenje i prava intelektualne svojine i ubiranja poreza.
        Menjao jopopo : 27.01.2014. u 19:07

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.551
      17. Moja mašina
        • LAP: Acer Nitro i7, 8GB, GTX1050
      18. Da dignem ovu temu. Jel neko obnavljao karticu u poslednje vreme. Imam CRO nalog i istice mi kartica, ali novu ne prihvata? U pitanju je master...

Member Avatar korisnika rushko
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.346
      20. Moja mašina
        • SND: Line 6 Sonic Port VX, B&O Beoplay A1
        • LAP: Macbook Pro Retina 13"
        • INET: DSL
      21. Citat Citiram korisnika: MareBGD Pogledaj poruku
        Da dignem ovu temu. Jel neko obnavljao karticu u poslednje vreme. Imam CRO nalog i istice mi kartica, ali novu ne prihvata? U pitanju je master...
        Ja sam na Cro store-u i skoro sam promenio karticu, isto MasterCard. AIK-ovu karticu nije hteo da prihvati, Telenor je prosla bez problema.
        Shining smooth, shining bright, worked by fire, heart of light

Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.551
      23. Moja mašina
      24. Evo i meni je prihvatio sa računara, sa paypal neće i na USA nalog neće tu već izvaljuje karticu... Hvala.

Member
        Na forumu od
        Aug 2006
        Poruka
        1.114
        Imam jedno pitanje pre sam mogao opusteno da prebacim na US store ali sad mi trazi karticu iz te zemlje, zna neko kako da to resim?
        Steam:mefistosoad l PS4:mefistosoad

Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.551
      27. Moja mašina
      28. Nikako, to je do kartica koje su uvele da određene zemlje imaju određenu seriju brojeva tako nešto i sad nema šanse da ih zezneš...

Member
        Na forumu od
        Aug 2006
        Poruka
        1.114
        Well fuck :/, pa nista onda cu morati da napravim novi nalog za US store posto neke aplikacije nema na Cro store-u.

Btw Thanks.
        Steam:mefistosoad l PS4:mefistosoad

Member
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        344
        Tema je bila aktivna pre dve godine, pa da proverim da li se nešto promenilo u međuvremenu. Imam USA nalog i uspeo sam da bez registracije kreditne kartice napravim family sharing i dosta mi znači. Nemam plaćenih aplikacija. Sad bih hteo pre svega zbog HBO Go i još nekih lokalnih aplikacija da prebacim sve naloge na Hrvatsku ili Sloveniju, nebitno. Pošto verujem da mi neće dozvoliti da to uradim bez registracije kartice, da li će mi proći Intesina Visa Internet kartica? Da li ženin nalog mogu da registrujem sa istom karticom preko family share?

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        11
        Citat Citiram korisnika: varicak Pogledaj poruku
        Tema je bila aktivna pre dve godine, pa da proverim da li se nešto promenilo u međuvremenu. Imam USA nalog i uspeo sam da bez registracije kreditne kartice napravim family sharing i dosta mi znači. Nemam plaćenih aplikacija. Sad bih hteo pre svega zbog HBO Go i još nekih lokalnih aplikacija da prebacim sve naloge na Hrvatsku ili Sloveniju, nebitno. Pošto verujem da mi neće dozvoliti da to uradim bez registracije kartice, da li će mi proći Intesina Visa Internet kartica? Da li ženin nalog mogu da registrujem sa istom karticom preko family share?
        Meni Intesina nije prosla. Ali to j bilo pre oko 6 meseci. Srecom imam nemacku karticu, pa je ceo proces olaksan jer sam registrovan u Nemackoj. Ali kada sam hteo da probam promenu, i dodam banca intesu, nije moglo. (Hrvatska, Slovenija)

Member Avatar korisnika Dorry
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.416
      33. Moja mašina
        • Ostalo: iMac 27" Late 2013
      34. Citat Citiram korisnika: varicak Pogledaj poruku
        Ja koristim Intesinu VISA Electron bez ikakvih problema od 2016. godine. iTunes nalog je registrovan na Hrvatsku.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •