Šta je novo?

KVM Switch

Mithrandir

Čuven
Učlanjen(a)
29.12.2003
Poruke
78
Poena
609
Želim da povežem dva kompa na jedan monitor. Situacija je sledeća:
komp 1 izlazi: DVI, HDMI, DisplayPort
komp 2 izlazi: DVI, HDMI, mini DisplayPort
monitor ulazi: 1 DVI, 1 Display port

Polomih se tražeći DVI KVM, ali nisam uspeo da nađem. Rezolucija je 1920x1080, usb nije neophodan, iako ne bi bilo loše da postoji zbog tastature i miša. Cena 2,3 hiljade, eventualno 4,5 ali i to mi je mnogo.

Da li neko ima ideju gde ovo može da se nađe? Najpribližnije što sam našao je neki Konig, ali njega nema u radnjama, a verovatno neće ni da bude.
 
Можда комбинована варијанта, обичан KVM свич за тастатуру/миша а да компове повежеш одвојено, један на DVI а други на DP. Јесте потез више јер за промену мора и једно и друго ... али у недостатку KVM свича са DVI, ово донекле завршава посао. Ја користим сличну комбинацију, мада би и мени неки KVM са DVI добродошао.
 
Ma jok, imam backup miša i tastaturu, pa mi je sve odvojeno. Switch bi mi olakšao posao i eleminisao gužvu na stolu.
 
Znam da ima ovde DVI KVM svič, ali ti se ne uklapa u budžet. Ne verujem da postoji negde jeftinije...

Druga varijanta je što pretpostavljam da su svi izlazi sa računara, kao i ulaz na monitoru - DVI-I, što znači da možeš sa običnim adapterom DVI->VGA iskoristiti VGA KVM svič koji bi mogao da pronađeš za navedeni budžet.
 
Ja sam uzimao HDMI svič, čak imaju i matriks, kod ovih http://www.netiks.rs/
Sve je na njima HDMI, i ulazi i izlazi a ti bi mogao neki adapter sa HDMI na DVI pa u monitor. Video sam da imaju razne kombinacije, 2 ili 4 HDMI ulaza na jedan ili dva izlaza ili čak i matriks - 4 ulaza na 2 izlaza gde može svaki ulaz na svaki izlaz da ide. Ne znam da li imaju sa DVI, pogledaj.

Još jedno mesto gde možeš da pogledaš je dx.com, uglavnom je besplatna isporuka za Srbiju.
 
Znam da ima ovde DVI KVM svič, ali ti se ne uklapa u budžet. Ne verujem da postoji negde jeftinije...
Video sam to, ali jeste preskup. Mogu monitor da kupim za te pare :) Postoji manja verzija, sa 2 izlaza, ali to nemaju. Ona je negde oko 70$ napolju.


Druga varijanta je što pretpostavljam da su svi izlazi sa računara, kao i ulaz na monitoru - DVI-I, što znači da možeš sa običnim adapterom DVI->VGA iskoristiti VGA KVM svič koji bi mogao da pronađeš za navedeni budžet.
Pokušao bih da izbegnem vga.


Ja sam uzimao HDMI svič, čak imaju i matriks, kod ovih http://www.netiks.rs/
Sve je na njima HDMI, i ulazi i izlazi a ti bi mogao neki adapter sa HDMI na DVI pa u monitor. Video sam da imaju razne kombinacije, 2 ili 4 HDMI ulaza na jedan ili dva izlaza ili čak i matriks - 4 ulaza na 2 izlaza gde može svaki ulaz na svaki izlaz da ide. Ne znam da li imaju sa DVI, pogledaj.
To mi je takođe palo na pamet i ako ne naletim na nešto pametnije, verovatno ću tako da odradim. Već imam jedan hdmi>dvi adapter, samo mi onda nedostaje dvi>hdmi adapter i hdmi kabl.
 
...To mi je takođe palo na pamet i ako ne naletim na nešto pametnije, verovatno ću tako da odradim. Već imam jedan hdmi>dvi adapter, samo mi onda nedostaje dvi>hdmi adapter i hdmi kabl.

Ne trebaju ti dva adaptera. Na sviču ima tri HDMI porta, ti iz dva kompa ideš sa njihovih HDMI izlaza u svič na dva HDMI ulaza, iz njegovog HDMI izlaza ideš HDMI kablom do monitora a između monitora i HDMI kabla staviš adapter HDMI na DVI. Ukupno jedan svič, tri HDMI kabla i jedan HMDI na DVI adapter.
 
Зар није једноставније да један комп иде DVI на DVI монитора а други DP на DP на монитору ако већ и графичке и монитор имају те конекторе? Ја имам тај HDMI свич али само зато што немам DP излаз на графичкој па могу да користим само DVI улаз на монитору.
 
Ne trebaju ti dva adaptera. Na sviču ima tri HDMI porta, ti iz dva kompa ideš sa njihovih HDMI izlaza u svič na dva HDMI ulaza, iz njegovog HDMI izlaza ideš HDMI kablom do monitora a između monitora i HDMI kabla staviš adapter HDMI na DVI. Ukupno jedan svič, tri HDMI kabla i jedan HMDI na DVI adapter.
U pravu si. Prevideo sam da na grafičkoj pored displayporta imam i hdmi. Još bolje, onda switch + 2 hdmi kabla.


Зар није једноставније да један комп иде DVI на DVI монитора а други DP на DP на монитору ако већ и графичке и монитор имају те конекторе? Ја имам тај HDMI свич али само зато што немам DP излаз на графичкој па могу да користим само DVI улаз на монитору.
Lakše mi je da pritisnem dugme na switchu kad mi zatreba, nego da ulazim u meni monitora i menjam input source :)
 
Ја сам подесио на монитору два дугмета за два улаза и двокликом на дугме мењам извор. Што се свича тиче, од 4 дугмета за избор два већ не раде, свич уноси сметње па се понекад виде неке вертикалне штрафте и једва чекам да нађем графичку са DP и да избацим свич. Сигнал је осетљив а 2-3 конектора успут могу да сметају.
 
Malo cu izvuci temu iz naftalina al bolje nego da otvaram novu :D
Interesuje me da li HDMI KVM SWITCH-evi imaju lag na slici i USB portovima jer prenose i jedno i drugo?
 
Da osvežimo temu, gde ima lokalno da se kupe 4k60Hz KVM svičevi (2 porta)?
Koliko sam pretraživao nema ništa, pa samo da proverim 100 posto.
 
Koliko ja vidim, ima npr. ovde, ako cena nije upitna.
 
Koliko ja vidim, ima npr. ovde, ako cena nije upitna.

Hvala, pogledao sam detaljno našu ponudu i očekivano je vrlo malo modela KVM-ova. I ono što ima su modeli stari po nekoliko godina (isključivo kineski, brendirani), sa vrlo finim maržama.
Zanimljivo da je kod Mađara situacija još gora tj. postoje samo profi uređaji 300e+. Na svetskom tržišu nema puno modela koji su sposobni za 4k60Hz.

Uglavnom, poručio sam iz Nemačke jedan Startech, pa ćemo videti kako radi, po komentarima bi trebalo da bude sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno