Šta je novo?

LG G3

Na G2 ne znam sta nije dobro,kamera vrh,baterija fenomenalna,brzina telefona na nivou,od G3 samo ocekujem poboljsanje svega po malo,2k rezolucija na 5.2 ili 5.5 inca zaista nije potrebna,to je preterivanje za telefon.da li se zna kada ce se pojaviti u Srbiji?

UI je bezveze na G2...

Verovatno ubrzo posle EU pojavljivanja.
 
Pricajuci sa nekima sa xda, koji su imali G2, a presli na S5, kazu da ovo nije tacno, ko zna cime je slikano i odradjen PS mozda, jer nema EXIF-a. Uzmite i okacite slike ako je tako. Ja jos nijednu nisam video sliku ovakvu. Samo da se nadje fix koji treba, jer naravno OOTB ne radi bas lepo, kao kod Samsunga. Da ne pricam samo o uporednim testovima S5 i 1020, gde se S5 ozbiljno priblizio. G2 je prosla generacija, sigurno ne moze da parira Z2/S5 slab je i u poredjenju sa S4, videcemo G3, ali kazem opet, ako bude dobra kamera, otici ce i cena gore sigurno. :)

G2 se prodavao dobro, jer je bio jeftiniji od konkurencije. Naravno da je kamera ima stabilnih 30fps i da nema "disanje" zoom-a i da mu ne treba 5 sekundi da fokusira u mraku, bila bi veca cena, a tad cisto sumnjam da bi neko kupio LG u odnosu na One ili S4.
 
OOTB naravno ne, ovo je poslednji fix, koji je mnogo bolji od prethodnog. Stvarno je neverovatno popravljena kamera. Uostalom 90% nas koristi android jer moze da se promeni najsitniji detalj na njemu, tako da za OOTB bas i ne marim puno ;), jer je sve to i dalje mnogo lose...

Edit:pre par dana sam flesovao drugov G2, kome je socivo skroz drugacije, slike su primetno mrljavije od mojih cak i sa fixom. Rekao je da mu je ispao jednom na beton, ali cisto sumnjam da je to od toga...
 
Poslednja izmena:
LG je u takvoj situaciji da mora da izadje sa nizim cenama kako bi pospesio prodaju i osvojio trziste. To je njihova trenutna investicija u buducnost, sa dobrom cenom ce izaci i G3 u to sam ubedjen. Verovatno ne toliko dobrom kao G2, ali dovoljno da privuce svakog pametnog ko zeli da dodje do vrhunskog telefona po "akcijskog" ceni.
 
OOTB naravno ne, ovo je poslednji fix, koji je mnogo bolji od prethodnog. Stvarno je neverovatno popravljena kamera. Uostalom 90% nas koristi android jer moze da se promeni najsitniji detalj na njemu, tako da za OOTB bas i ne marim puno ;), jer je sve to i dalje mnogo lose...

Edit:pre par dana sam flesovao drugov G2, kome je socivo skroz drugacije, slike su primetno mrljavije od mojih cak i sa fixom. Rekao je da mu je ispao jednom na beton, ali cisto sumnjam da je to od toga...

90% nas na forumu, ne u svetu, ljudi blage veze nemaju ni za fix ni za sta, oni hoce Point and Shoot, a to LG ima problem da napravi.

P.S. Inace sad kad si rekao mrljave. Neko je na G2 temi kod nas kacio slike mrljave i kasnije skinuo onaj sloj kod kamere i slike mu postale mnogo bolje. Probaj i ti to.
 
Zanimljvio da kod operatera G2 je do skoro kostao kao S3, sad je S3 ipak oko 6-10k manje, ali opet 20-30k manje od S5... sto ce reci LG i te kako ide pre svega na cenu. Cak i na amazonu, G2 je daleko najpovoljniji od svih aktuelnih.
 
90% nas na forumu, ne u svetu, ljudi blage veze nemaju ni za fix ni za sta, oni hoce Point and Shoot, a to LG ima problem da napravi.

P.S. Inace sad kad si rekao mrljave. Neko je na G2 temi kod nas kacio slike mrljave i kasnije skinuo onaj sloj kod kamere i slike mu postale mnogo bolje. Probaj i ti to.

Gledao sam sočivo, nije ga oštetio, čisto je. Malo je samo plastiku oštetio, ima par rupica. Za te ljude je iphone, pa sviđao ti se ili ne interfejs to je to. Nema natrag.
 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem ovo za kameru.G2 je sa onim modom za kameru Mnogo bolji od Recimo Note 3 kojeg sam imao i uporedjivao slike.Sredili su sve sto se srediti moze pa zak i 4k video i night video.
Nazalost LG fura istu strategiju kao i samsung i voli da osakati svoje uredjaje da bi kupio isti hardver al sa softverskim izmenama.Ali bar jos uvek nije ubacio nikakve brojace pa moze da se fleska.Oni koji hoce point and shoot samsung je tu odradio mnogo bolji posao
90% nas na forumu, ne u svetu, ljudi blage veze nemaju ni za fix ni za sta, oni hoce Point and Shoot, a to LG ima problem da napravi.

P.S. Inace sad kad si rekao mrljave. Neko je na G2 temi kod nas kacio slike mrljave i kasnije skinuo onaj sloj kod kamere i slike mu postale mnogo bolje. Probaj i ti to.
 
Daj slike sa Note 3 i sa G2 da vidimo gde je to mnogo bolji.
 
20140503_121839.jpg20140513_002315_Night.jpg
Indenticni uslovi osvetljenja i slicna postavka.Vidljivost je tek tolika da se vide samo siluete
Procenite ko je bolji
 
attachment.php

A ovo ti je nokia 1520
 
:) sve super ali tema se ne zove n3 a ni g2 :), ni s5. A ni s4 koji sigurno nije u rangu(osim ako nije i9506)
 
Za G2 je odavno portovana kamera sa G Pro 2 telefona, tako da pravi fenomenalno slike danju i vrlo korektne noću ;)
Da ne pričamo o bateriji koja je za klasu ispred ostalih telefona, bazeli...

G3 ako bude imao prihvatljivu cenu i kamera bude odlična i u uslovima slabog osvetljenja, bez instalacija dodatnih aplikacija, ima ludo da se prodaje...
Vidite koliko je G2 popularan na forumu, mogu samo da zamislim šta će biti sa G3 modelom...

Ali da sačekamo još 10 dana i vidimo šta i kako cheers
 
odlican telefon. samo se plasim da ce s805 biti za juznu koreju i to u dogovoru sa samsungom ,a s801 internacionalno.

sto se tice cene bice ista kao m8 i s5 ,ali potecnijalno ce vremenom brze padati.. ipak se svi "prze" na samsung i jabuku
 
Ja mislim da ce G3 imati odlicnu kameru jer su cak i kinezi kao oppo/huawei mnogo napredovali na tom polju pa je i logicno da LG bude dosta blizu Samsung/Sony kamerama. Verovatno nece biti bolji ali ce biti blizu. Sve je u softveru, samo da ne syebu opet nesto vezano za low light mada sad najavljuju AF lampu/laser pa kapiram da ce sve to biti bolje nego na G2.
 
Ja mislim da ce G3 imati odlicnu kameru jer su cak i kinezi kao oppo/huawei mnogo napredovali na tom polju pa je i logicno da LG bude dosta blizu Samsung/Sony kamerama. Verovatno nece biti bolji ali ce biti blizu. Sve je u softveru, samo da ne syebu opet nesto vezano za low light mada sad najavljuju AF lampu/laser pa kapiram da ce sve to biti bolje nego na G2.

Seti se njihovog hype-a sa kokoškom i stabilizacijom. Seti se auto focus-a koji kao izvadite telefon i uhvatite sve u trenutku. Stabilizacija ajde nekako I jeste ok ne mogu sad da lažem da nije, bolje je od Samsunga, ali ja bre brže izvadim telefon nego što on fokusira i to još budu duhovi. Nisi mogao da uhvatiš trenutak tada, a ni sada posle update-a (znaš i sam drugar ti ima/imao G2 kad si pričao o auto focus-u. Ne bi bili oni tu gde jesu, da oni znaju. Oni mogu tu u klasi da budu sa HTC-om i to je to. Daleko su još Sony sa svojim G lens i Samsung sa svojim isocell tehnologijama.

Da je tako da znaju softver, ne bi uhebali G2 njihov trenutan vodeći model. Optimus G je već zaboravljen, da ne pričam o 4X...

Ima tu dosta da se radi, sem Sony-a koji prave senzore, jedino je Samsung uspeo da ovlada Sony senzorima i niko više.
 
^ pa evo i oppo/huawei imaju dobar softver za te stare sony senzore 1/3'' (2013 godina al eto). Zeza ih low light ali to je odlika i S4/N3/XZ i slicnih, jedino lumie sa tom velicinom senzora uz manuelna podesavanja mogu da prave dobre fotografije kada ima malo svetla.

LG softver mi generalno nije bas gotivan ali mislim da ce uraditi dobar posao sa G3 kamerom ali videcemo, negde ce zakinuti kao i do sada ali ce biti i jeftiniji, verovatno ce podrska biti spora.
 
Kakvih par "stručnjaka" imamo na forumu pa to je neverovatno :D

Sačekajmo 27. pa ćemo da vidimo šta i kako...
 
^ pa evo i oppo/huawei imaju dobar softver za te stare sony senzore 1/3'' (2013 godina al eto). Zeza ih low light ali to je odlika i S4/N3/XZ i slicnih, jedino lumie sa tom velicinom senzora uz manuelna podesavanja mogu da prave dobre fotografije kada ima malo svetla.

LG softver mi generalno nije bas gotivan ali mislim da ce uraditi dobar posao sa G3 kamerom ali videcemo, negde ce zakinuti kao i do sada ali ce biti i jeftiniji, verovatno ce podrska biti spora.

Pa daj bože jer to znači dve dobre stvari. Jedna za mene Samsung će praviti još bolje, a za tebe Sony :)

Mislim teško Samsungu pored ubogog gurua HTC-a i ovih iz LG-a. Sony je jedini tu, ali opet teško napravili su fail kod Z1 doduše ispravili su kasnije update-om, ali korisnik koji kupi i vidi loše ode i zameni šta on zna šta je update :D pogotovo što će mu sledeći telefon gotovo sigurno biti Samsung pošto će mu ugurati u nos :)
 
Pa daj bože jer to znači dve dobre stvari. Jedna za mene Samsung će praviti još bolje, a za tebe Sony

Pa generalno i ja mislim da ce Samsung/Sony uvek bar malo budu iznad ostalih sto se tice kamera. A ovi ozbiljniji kinezi i LG su se priblizili pa sada S5 i Z2 odose bar pola koraka napred. A inace Samsung je meni uvek opcija, samo da srede UI i da se vrate staroj skoli dizajna i premium materijala zbog kojih sam nekada i kupovao njihove telefone, sve do Wave I.
 
Interesantno da je bas ovolika razlika.
Ovo je sa modom na G2?
 
Da sa modom mada i bez njega je bolji u nocnim uslovima. Mod je ispravio video i uklonio sum tako da ovaj G3 kakav god da izadje ima ko da ga sredi.
 
Nazad
Vrh Dno