Šta je novo?

LG G3

A odakle znas da ja nisam?

Fali sto najprostije igre seckaju i ne rade kako treba, razlika u SoC-u je oko 30% brzi S805. Ali razlika u rezoluciji je velika, ne znam da li pratis ali ima 2k ekran.
 
Zar ti telefone ne kupujes zbog kamere? Posto nikad nisam vidio nijedan jedini tvoj post u vezi flesovanja....

Da, ima 2k ekran.
 
Da ja telefone kupujem samo i jedino zbog kamere. :smash:
Ako ne postujem o necemu ne znaci da ne znam sta je...
 
Ja bih voleo da vidim Odina u nekoj od verzija. Mislim da je jaci od S801. Iskreno, muka mi je vise od Qualcomma.
 
Nema veze i sa s801 ce raditi dosta bolje od s5,taman za onoliko koliko g2 radi bolje od s4 :)
 
Biće isto ko prošle godine. Ili ćete kameru i malo azurniji update, pa uzeti S5 ili ćete bateriju (možda ipak ne), pa uzeti G3.

Mada i za bateriju će biti upitno, jer ide 2K rezolucija i 5.5"... Tako da jedino ako ubace 4000 mah bateriju. Tako da ni baterija neće biti toliko bolja, a kamera sigurno neće, ne zna LG to da napravi. S obzirom da kopiraju touchwiz, radiće isto kao i S5, tako da tu nema brige da li ćeš uzeti telefon koji više secka...
 
LG UI (koji je na oko: "sta je ovo, touchwiz?") je brzi od samsungovog touchwiza(tj..manje laga), barem g2(4.2.2) vs s4(4.3)

Sad koliko vidim i touchwiz na s4 radi odlicno. Nisam vidio s5(kamoli probao) ali vjerujem da je na s5 jos vise ispoliran. Kome uopce bude i smetalo malo laga i bloata ili ce custom rom na bazi stocka ili neki aosp/cm itd :). Sve u svemu, neka seoni samo prepucavaju, nek izbacuju brze, bolje i jace, samo nek nas ne udare jako po dzepu. G2 mi je trenutno odlican, moram probati s5 pa mogu reci a g3 svakako :)(kad izadje, tko zna kad cemo ga u ruke dobiti)
Samo pri toj rezi 2k + s801, nekako mislim da je g3 vise/manje alternativa na note3 nego na s5 :)
 
Poslednja izmena:
Za 4.4 ne znam nisam ga dočekao i dobro je što nisam, jer bi se samo iznervirao. Ali 4.2.2 je radio isto kao S4, tu i tamo neko secne ovde neko tamo, ali rak rana i jednom i drugom (LG Ui i touchwiz) je kad spustiš status bar i pritisneš settings. Pa to kad vidim prešao bi na Nexus, ali brzo se zaustavim i eto preguram preko toga i ostanem na Samsungu, jer ima ono što je meni važno superamoled i kameru bolju od svih u klasi.

Inače ako imaš neki Sammy (ne znam, jel imaš još s3) u blizini, stavi S5 launcher, baš mnogo bolje radi... Ja ga koristim na S3 mnogo drugačije iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Kad N10 koji je izašao pre 2 godine može sa slabašnim Exyonosom da tera 1600p rezoluciju bez problema onda će i S800/801 da tera 1440p. Ni Note 10.1 ili Kindle HDX nemaju problema sa performansama iako imaju slabije procesore od S801 i više rezolucije od ovog telefona (doduše samo zbog drugačijeg odnosa stranica)
 
Čisto da znaš exynos uopšte nije slab. Čak ja mislim da je jači od Qualcomm-a pandana.

Zašto ga ljudi ne vole? Pa nema source-a, Samsung ne izbacuje. Pa se tu podvuklo, slab loš itd...
 
Pa naravno. Qcom je dev friendlier. Kakvo je otvaranje dialera na exynos s4? Nisam probao jos s4 exynos
 
Exynos 5250 je mnogo sporiji od S801, na gotovo svim benchmark testovima ima duplo slabije rezultate. Kad je izašao bio je jedan od najboljih, nijansu brži od Tegre 3, ali danas je prevaziđen
 
Ok, nismo se razumeli ;)
Oni bi možda i imali, ali S800/801, pa čak i S600 mogu da teraju ovu rezoluciju bez problema.
 
Biće isto ko prošle godine. Ili ćete kameru i malo azurniji update, pa uzeti S5 ili ćete bateriju (možda ipak ne), pa uzeti G3.
Baterija ce biti tu negde sa s5,to je moja procena,ali sacekacemo pa cemo videti.
Za kameru isto ne mozes nista reci dok testovi ne izadju.
A ekran ce samo zbog rezolucije biti bolji nego ovaj na s5.
Sto se tice izgleda meni je s5 ruglo,ovi g3 renderi su vrh naspram njega.
 
A odakle znas da ja nisam?

Fali sto najprostije igre seckaju i ne rade kako treba, razlika u SoC-u je oko 30% brzi S805. Ali razlika u rezoluciji je velika, ne znam da li pratis ali ima 2k ekran.

Opet pričaš gluposti i donosiš površne zaključke...
Kako niko od nas ne ide po Samsung ili Nokia temama i priča nešto što ne stoji, pogotovo za telefone koje nije ni probao...

Igre (NFS, TR, SS) na G2-i ne seckaju čak i kada telefon radi sa dva jezgra (Dorimanx kernel ), dok je baterija za dve klase bolja od drugih telefona...

Što se tiče G3-e mene samo zanima cena i da li su ispeglali kameru u uslovima slabog osvetljenja!!!

Ako je kamera dobra, a cena bude normalna kao kod G2 modela biće ovo hit telefon cheers
 
Poslednja izmena:
Odlicno deluje ovaj G3, samo jos da srede softver da nema nekih propusta koji iritiraju kao na G2. Mada ovo je vec stvarno phablet, bez obzira na minimal bezele, steta sto se niko nece zadrzati na ekranima flagshipa od 5-5,2'' i 1080p jer je sve ovo preterivanje sa rezolucijom a i dijagonalom. Tu ''2k'' rezoluciju mogu da razumem jedino na 6''+ phabletima i tabletima, na telefonima mislim da je to bespotrebno trosenje resursa.
 
Poslednja izmena:
Baterija ce biti tu negde sa s5,to je moja procena,ali sacekacemo pa cemo videti.
Za kameru isto ne mozes nista reci dok testovi ne izadju.
A ekran ce samo zbog rezolucije biti bolji nego ovaj na s5.
Sto se tice izgleda meni je s5 ruglo,ovi g3 renderi su vrh naspram njega.

Ne mogu da kazem nista za kameru, ali od kad znam za njih u odnosu na Samsung, nikad nisu imali bolju kameru. 2x, 3D, 4X, Optimus G, G2... Jednostavno moraju negde da zakinu i to opravdavaju cenom.

S5 jako inace dobro lezi u ruci, drugar jedan je uzeo crni. Nisam ispratio ovo za G3, ali to ce biti plastika ako sam dobro razumeo. Opet ce da kliza telefon iz ruke. Ne mogu da kazem da je S5 lepsi, ali nije ni ruzan, a da je lepsi G3, jeste, samo je fazon da se vidi taj osecaj u ruci.
 
Ma kakav osecaj u ruci,pa svi nose neku vrstu zastite.
Ja sam s5 cackao pola sata,dovoljno da zakljucim da ne vredi vise od 300€ po meni.
Kao sto s4 nije bolji od g2 tako ni s5 nece biti bolji od g3,mark my words:)
 
Meni na slikama deluje da će leđa biti na fazon onih sa s3 samo druga boja jelte.
Ovako sa slika deluje lepše od konkurencije baš me zanima kakav će biti uživo :)
 
Ma kakav osecaj u ruci,pa svi nose neku vrstu zastite.

Ma kakva crna zastita. :) Glossy da, naravno odmah ide u silikon da ne kliza, ali One ili S5, Note 3... Steta stavljati zastitu. Barem ja tako, stavljam zastitu jer mi kliza iz ruke, ne zato sto je ruzan :d
 
One i s5,note 3 nisu ista klasa sto se tice izgleda,nemoj to ni u sali da kazes:)
One je druga dimenzija a s5 i note los pokusaj "necega".
 
Zaštita jer pada...i pada...i pada... Pri tome meni telefon nikada ne pada napolju na ulici, samo kući.

Oni zadnji renderi izgledaju meni odlično, ali ne palim se previše dok nema zvanične slike. I brine me dizajn UI koji mi je odvratan bio i ostao.
 
Poslednja izmena:
One i s5,note 3 nisu ista klasa sto se tice izgleda,nemoj to ni u sali da kazes:)
One je druga dimenzija a s5 i note los pokusaj "necega".

Note 3 od pocetka koristim bez silikona a verujem i jos gomila ljudi.
Sta reci za G2 ako ti je Note 3 pokusaj necega?
 
G2 je oprobana varijanta ruznog izgleda ala samsung s3,a note je kao sto sam rekao pokusaj "necega",sta god to bilo.
 
Note 3 od pocetka koristim bez silikona a verujem i jos gomila ljudi.
Sta reci za G2 ako ti je Note 3 pokusaj necega?

G2 se zna šta je. Note 3 je nekako pogubljen, i ona zadnja strana čini da izgleda još više, pazi sad termin: kineski.
 
Na G2 ne znam sta nije dobro,kamera vrh,baterija fenomenalna,brzina telefona na nivou,od G3 samo ocekujem poboljsanje svega po malo,2k rezolucija na 5.2 ili 5.5 inca zaista nije potrebna,to je preterivanje za telefon.da li se zna kada ce se pojaviti u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno