Šta je novo?

LG G3

Na 180 stepeni 10 minuta. Zamotao ploču u alu foliju i stavio u turbo rernu. Još uvek radi. Sledeći put dižem temperaturu na 200 stepeni.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Radio do 19.07. Pojavio se plavi ekran i ugasio se. Ni da mrdne. Ponovo ga stavim da se peče. Neće da se upali Pokušam danas da ga ubacim u recovery, upali plavi ekran pa ugasi. Tako pali i gasi u krug.Znači "mrda".Ima li neko predlog kako dalje da ga pokušam pokrenuti?
 
ima neki lik na kp,kaze da radi g3 ploce... mislim da je iz leskovca ili tako nesto... kao totalna popravka telefona,mislim da menja cip na g3 ako sam dobro shvatio.Imam isti,stoji u fioci skuplja prasinu,a kontam da pozovem lika i da pitam koja je cena i ako je ok,da ga posaljem pa neka uradi.
 
Nenade napiši u temi ako se čuješ sa serviserom što rešava problem matičnih ploča.


Poručio sam matičnu 3/32 na Aliju, prodavac kaže da su korišćene ali 100% ispravne, tvrdi da vrše testiranje pre slanja. Čim stigne javljam utiske.

Tražeći rešenje za problem sa pločom pročitao sam da se stavljanjem termalne paste na procesor sprečava njegovo pregrevanje i samim tim otkazivanje ploče. Interesuje me koje od ovo dvoje treba namazati pastom? Poziciju A ili B?

LG-G3-maticna-ploca-1.jpg


LG-G3-maticna-ploca-2.jpg


LG-G3-maticna-ploca-3.jpg


Pretpostavljam B da bi temperatura prelazila na sivu površinu u kućištu telefona?

LG-G3-maticna-ploca-4.jpg
 
ne znam koliko je to sigurno od kineza da se uzme ploca.. nisam bas pristalica tog.Jos se nisam cuo sa tim likom,trebao bih ovih dana,pa cu ti napisati PP da ne davim u temi.Mislim da na poziciju B ide termalna pasta,jer on lezi dole u ono leziste ako se ne varam.
 
Video sa detaljima ubacivanja termalne paste.



Postoje i snimci sa objašnjenjima za ubacivanje termalnih podloga (tvrde da je najbolja debljine 0,5mm) i bakarnih traka.
 
Mislio sam da kupim matičnu za G3. Gde je najbolje kupovati (ali, ebay...)
 
Poručio sam je i ja sa Alija, radila je nekih 45 minuta. :zgran: Ploča koja je stigla je korišćena, ispravnost ploča koje šalju je pod znakom pitanja, zavisi kakva koga zapadne. Trgovac je bio korektan, vratio mi je novac.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da su sve ploče polovne, korišćene, i da niko ne prodaje nove?
Ako je tako ne vredi naručivati. Ko zna za koliko dana će da crkne, jer su pravljene istim postupkom.
Bolje da tražim na KP ploču ili pokvaren telefon (polupan ekran) pa ako ne valja naću ga u Beogradu pre nego Kineza.?
 
Nazad
Vrh Dno