Šta je novo?

LG G3

Ima ko, ali koliko dugo se cekalo na to? A i vecinu ljudi ne zanima da prckaju po telefonu da bi sredili nesto sto mora da radi OOTB.
 
Ima ko, ali koliko dugo se cekalo na to? A i vecinu ljudi ne zanima da prckaju po telefonu da bi sredili nesto sto mora da radi OOTB.

Slazem se. Al polazem nade u Lg. U odnosu od pre 2g izrasli su u ozbiljnog igraca i gaze napred jako brzo. Nego ne mogu da nadjem podatak jel ima sd slot ili ne?
 
Jesu se poboljsali ali i dalje su po pitanju apdejta katastrofa. Koliko se samo dugo cekalo na KK.
Onda UI koji i izgleda i radi lose. Sto ne iskopirase HTC ili Sony nego Samsung.
 
Htc definitivno ima bezobrazno fluidan os..ali bezobrazno fluidan. Tj jedino sto je kaskalo na g2 na 4.2.2 je ulazak u settingse ako je TABBED view. Sad se sigurno moze reci da je medju fluidnijima. Iza htca naravno (ne znam kakva je xperia..).

No pricekajmo jos 10 dana da vidimo jesu li "naucili" ili ce izdati ko samsung "samsung galaxy s4-2(sto ga ljudi zovu s5)"
 
A sta donese taj KK. Minorne izmene i gomilu problema. Ladno zakljucali bilo koje prckanje po sd kartici. Pa pobogu kome to treba. O ostalim da ne davim vise. Sto rece neko ovde pametno. Ko kupi telefon kupi sa trenutnim mogucnostima. Ako neko omoguci vise za neko vreme extra ako ne sta si platio to si dobio. Previse ljudi ovde traze neke dopune softvera na mesec dana. Ako ista bice ga po normalnim cenama.
 
Ima ko, ali koliko dugo se cekalo na to? A i vecinu ljudi ne zanima da prckaju po telefonu da bi sredili nesto sto mora da radi OOTB.

Ljudi nema nikakvog prckanja - postoji aplikacija (apk) i samo se instalira...
Ako neko koristi smartphone, a ne zna da instalira aplikaciju onda je to već druga tema ;)
 
Poslednja izmena:
Ma zasto bi ljudi trazili po googleu i pitali za novu aplikaciju za kameru pored vec postejece. OOTB imas kamera aplikaciju koja radi posao i ljudi su zadovoljni. Sto bi iko ista cackao. Takvih je vise od 80% koji imaju taj ili bilo koji drugi telefon/smartfon. Takvima je samo bitna reklama i sta pise na reklami da bi ga kupili - da ih privuce.

To sto vi pricate to su vec druge katergorije u koje spada manjina koja voli da cacka po telefonu i gleda mogucnosti. I svaka cast G2-jci ako je uradio LG posao kako valja, jer gledajuci slike od @hundera ovo je vec bolje.
I lepo je imati mogucnost cackanja za nas koji smo zeljni cackanja.

Imam dva drugara iz srednje koji su nedavno kupli Nexusa 5. Ovaj jedan nema instalirano nista na njemu, jer je dovoljno ono sto ti fabrika da. Wifi se pali po potrebi, 3g se ne koristi. Kada se izadje iz app udje se u recent apps i odma se gasi, da ne bi trosila bateriju. Ovaj drugi je napredan korisnik, na glavnoj home stranici ima 3 puna reda igrica skinutih sa store-a i nista sem tog.

Inace da se vratim na temu mislim da ce opet G3 da izadje sa dobrom cenom, mozda ne ista kao G2 kada se pojavio, ali ocekujem svakako da ce biti jeftiniji od konkurencije. Takodje cekam da ga vidim uzivo pa mozda i bude dobra kupovina ako se sve ispostavi ok :)
 
kada se g2 pojavio kostao je 600e... ne znam o kojoj startnoj ceni vi pricate ? to sto mu brze pada cena nego samsungu i soniju,to su vec neke druge price..

edit:

There's no price for the LG G2 yet but going by the specifications it will be priced similarly to the Samsung Galaxy S4, iPhone 5, HTC One and Sony Xperia Z. We expect it to sell for at least £500 inc VAT on a SIM-free basis.

German retailer NotebooksBilliger has listed the LG G2 at €599 for the 16GB model.

UK retailer Clove has put the LG G2 up for pre-order with a price of £468.

Read more: http://www.pcadvisor.co.uk/news/mobile-phone/3462833/lg-g2-release-date-price-specs/#ixzz320dz8im5
 
Poslednja izmena:
Pa dok je ljudi koji beze od lg loga eto nama prilike da kupimo telefon po nizim cenama. Al mislim da su tu operateri presudni.
 
kada se g2 pojavio kostao je 600e... ne znam o kojoj startnoj ceni vi pricate ? to sto mu brze pada cena nego samsungu i soniju,to su vec neke druge price..

To sam mislio ;) greska u koracima. Sacekas malo i vec je cena korektna. Mada kako vidim sada i Samsungu pada cena sve brze kako se povecava broj galaksija a ujedno i kako stancaju telefone na svakih 6 meseci, tako da bi trebalo da LG ima lepu cenu :)
 
istina..s5 neocekivano brzo pada cena ovde kod nas.. iskreno ,ne znam iz kog razloga

mada kada smo kod LG-a i on zna da udari itekako jaku cenu. setimo se g flexa. ako me dobro mozak sluzi kostao je oko 800 dolara u usa...
 
Cenu formira trziste. Ponuda-potraznja. Kod nas previse ponude a malo onih koji ce da daju 500+e za telefon. Ja pijan nebih poigro za njim. Pogledajte ovog lepotana zlatno-crnog. Meni izgleda vrh.
 
Ma zasto bi ljudi trazili po googleu i pitali za novu aplikaciju za kameru pored vec postejece. OOTB imas kamera aplikaciju koja radi posao i ljudi su zadovoljni. Sto bi iko ista cackao. Takvih je vise od 80% koji imaju taj ili bilo koji drugi telefon/smartfon. Takvima je samo bitna reklama i sta pise na reklami da bi ga kupili - da ih privuce.

To sto vi pricate to su vec druge katergorije u koje spada manjina koja voli da cacka po telefonu i gleda mogucnosti. I svaka cast G2-jci ako je uradio LG posao kako valja, jer gledajuci slike od @hundera ovo je vec bolje.
I lepo je imati mogucnost cackanja za nas koji smo zeljni cackanja.

Imam dva drugara iz srednje koji su nedavno kupli Nexusa 5. Ovaj jedan nema instalirano nista na njemu, jer je dovoljno ono sto ti fabrika da. Wifi se pali po potrebi, 3g se ne koristi. Kada se izadje iz app udje se u recent apps i odma se gasi, da ne bi trosila bateriju. Ovaj drugi je napredan korisnik, na glavnoj home stranici ima 3 puna reda igrica skinutih sa store-a i nista sem tog.

Inace da se vratim na temu mislim da ce opet G3 da izadje sa dobrom cenom, mozda ne ista kao G2 kada se pojavio, ali ocekujem svakako da ce biti jeftiniji od konkurencije. Takodje cekam da ga vidim uzivo pa mozda i bude dobra kupovina ako se sve ispostavi ok :)

kada se g2 pojavio kostao je 600e... ne znam o kojoj startnoj ceni vi pricate ? to sto mu brze pada cena nego samsungu i soniju,to su vec neke druge price..

edit:

There's no price for the LG G2 yet but going by the specifications it will be priced similarly to the Samsung Galaxy S4, iPhone 5, HTC One and Sony Xperia Z. We expect it to sell for at least £500 inc VAT on a SIM-free basis.

German retailer NotebooksBilliger has listed the LG G2 at €599 for the 16GB model.

UK retailer Clove has put the LG G2 up for pre-order with a price of £468.

Read more: http://www.pcadvisor.co.uk/news/mobile-phone/3462833/lg-g2-release-date-price-specs/#ixzz320dz8im5

Kojih 600? Ja sam ga kupio za 450 čim je Izašo.. I nemoj da pričaš o Nemcima, kod njih je uvek sve skuplje i to drastično...
 
Jesu se poboljsali ali i dalje su po pitanju apdejta katastrofa. Koliko se samo dugo cekalo na KK.
Onda UI koji i izgleda i radi lose. Sto ne iskopirase HTC ili Sony nego Samsung.

Sto je najgore svi kukaju na lg ui a meni on totalno odgovara. Koristio sam i htc(doduse nesta kratko) i samsung ali mi je lg totalno ok, msm meni odgovara.
 
Kojih 600? Ja sam ga kupio za 450 čim je Izašo.. I nemoj da pričaš o Nemcima, kod njih je uvek sve skuplje i to drastično...

pricam o startnoj ceni koja je ista kao s4,htc one itd itd.. i g3 ce kostati isto kao s5 ,m8,z2 cak mozda i vise od njih. za koliko si ga ti kupio je totalno nebitno. cena mu je niza kod nas jer je LG ,prosto ne moze da drzi cenu. pored svega i provjderi ga gledaju kao LG pa u startu u paketima bude za 15k din jeftiniji od s4,m7 itd itd.

da me neko ne shvati pogresno ,jedva cekam da izadje g3,mislim da ce da pokida. ali ovde se u startu pogadja cena,kao da svi znamo da ce on posle 2 meseca kod nas biti 350e. moze da bude a i ne mora. trziste je cudno :)

edit: gledam sada oglase i s5 moze da se nabavi za oko 460e, i sta sada to znaci ? da mu je cena pri pojavljivanju mala ?
 
Poslednja izmena:
A sta donese taj KK. Minorne izmene i gomilu problema. Ladno zakljucali bilo koje prckanje po sd kartici. Pa pobogu kome to treba. O ostalim da ne davim vise. Sto rece neko ovde pametno. Ko kupi telefon kupi sa trenutnim mogucnostima. Ako neko omoguci vise za neko vreme extra ako ne sta si platio to si dobio. Previse ljudi ovde traze neke dopune softvera na mesec dana. Ako ista bice ga po normalnim cenama.
Koje to probleme ima Nexus na KK-u? Nema KK probleme vec LG napravi probleme.
Kakav crni Sony UI...
Bolje radi od LG-ijevog i Samsungovog sigurno.
Sto je najgore svi kukaju na lg ui a meni on totalno odgovara. Koristio sam i htc(doduse nesta kratko) i samsung ali mi je lg totalno ok, msm meni odgovara.
Problem je sto je pretrpan telefon. Nexus radi bolje i od G2 i od Samsungovog pandana, a sigurno nije hardver u pitanju.
 
Realno, Nexus je googlov i ima samo najosnovnije sto mu treba za rad, tako ako cemo realno ne mozes porediti ta dva roma, on je vise za developere koji ce se ''igrati'' sa njim
 
Koje to probleme ima Nexus na KK-u?

Pa i Nexus je imao probleme sa kamerom, bluetoothom, lom aplikacija su bile nekompaktibilne zbog arta... Kasnije su izašli 4.4.1 i 4.4.2 koji su ove probleme ispravili, a sad se čeka 4.4.3 koji će ispraviti još neke bagove. Telefoni koji imaju slot za memorijske kartice su osakaćeni i nije za to kriv ni Samsung ni LG već Google. Sličnu stvar je uradio i sa JellyBean-om kad su izbacili Mass Storage mod pa sad 80% korisnika pametnih telefona mora da se pati sa ubogim MTP-om. Srećom postoje aplikacije poput AirDroida za wireless transfer pa izbegavam kabl kad god mogu.

Problem je sto je pretrpan telefon. Nexus radi bolje i od G2 i od Samsungovog pandana, a sigurno nije hardver u pitanju.

Čudno bi bilo da nije koju ms brži kad nema ni krštenu aplikaciju za SMS, već i to moraš da instaliraš sa marketa, a GEL je ubedljivo najsiromašniji opcijama, za njega je čak i ovaj LG-jev izmislio kustomizaciju. U stvari, navedi mi bilo koju stock Google aplikaciju i ja ću ti navesti bolju third-party.
 
Gmail, hangouts, nemaju alternativu :)
 
Da, sta ces kad nije tako napredna kopija inace omiljenog (medj android korisnicima) TW-a :d :d
 
Poslednja izmena:
1 na 1, LGjev UI je funkcionalniji nego Sonijev. Čija god da je kopija.
 
Za nekoga ko se lozi na bloat, ne sumnjam da je tako.

A inace odavno se zna, 2 UI koji iole mogu da pariraju Nexusu/vanila androidu su 1. Sense 2. Sony UI a ko hoce trepavicom da lista imenik itd ima ostale ;)
 
Ako neko ima bloat, to je Soni.

Kome šta može da parira, ne ulazim u to, ali ja danima tražim način da pokrenem LG UI na ovoj traljavoj budji od Sonija. Popi3dim kad me podseti koji skin kakvih mogućnosti telefon izvorno koristi.
 
Poslednja izmena:
Da, jedino ako pod bloat-om smatras korisne aplikacije kao walkman pa ne moras da kupujes plejer iz marketa kao PowerAMP.

I Sense i Sony UI imaju fabricki bloat i to je realnost ali su bar za pola koraka ispred TW-a/LG TW-a :d
 
Da, jedino ako pod bloat-om smatras korisne aplikacije kao walkman pa ne moras da kupujes plejer iz marketa kao PowerAMP.
Walkman je jedini upotrebljiv, mada ga besplatni plejeri, recimo Rocket, šiju. Ostalim programima je glavna funkcija zauzimanje mesta.
I Sense i Sony UI imaju fabricki bloat i to je realnost ali su bar za pola koraka ispred TW-a/LG TW-a :d
Ne znamkakav je Sense, ali ako je u kategoriji sa Sonijem, iza LGja je 5 koraka... što je otprilike koliko više moraš da tapneš ekran za istu funkciju na Soniju.
 
Poslednja izmena:
Oce to, za plejere.

Ali dobro, s'obzirom da ti je do juce symbian bio vr' ne znam ni zasto polemisem uopste :)

Eto, sad znas da ne kupujes htc koji je jos malo bolji od sony UI, znaci jos malo losiji prema tvojim standardima, drz' se LG TW-a :d A to znaci sto dalje od Nexusa.. to bi ti onda bio horor od androida. Bloat 4 life.
 
Poslednja izmena:
Pa, hoće. Da si probao, znao bi. Ne padaj na svetlo koje pulsira u ritmu muzike, nego pogledaj šta koji plejer može i radi. Ima li Walkman plejliste? Ima li više od tri "podešavanja"? :d

Al dobro, razumem te, imao si Badu, pa prešao na Soni Android, pa ti je špic. Ne znam ni ja što polemišem sa mirodjijom u svakoj supi o telefonima :d
 
Poslednja izmena:
^ naravno da ima plejliste, jako vidljive ali si ocigledno navikao na kreirianje plejlista senzorom za trepavice :d

Cika razbojnice, probao sam sve interfejse i Sense/Sony UI su jedini koji iole mogu da pariraju vanila androidu i to se odavno zna, potvrdice svako ko je stvarno probao vise telefona a ne samo symbian nokie i failship LG-a :d

Odo u klizista, ziv bio, bloat 4 life :d
 
Nazad
Vrh Dno