Šta je novo?

LG G3

U poslednja 2 dana mi se baterija za nekoliko sati u idle modu isprazni, pri cemu se jako greje gornji deo telefona (gde je procesor pretpostavljam). Jutros zamalo da zakasnim na posao jer se telefon iskljucio preko noci. Prekjuce sam se vratio iz rominga, pa mozda ima i neke veze s tim mada sam rucno odabrao mrezu i deluje da je u tom pogledu sve ok.

Battery usage pokazuje da oko 70% trosi Media i Mediaserver, a ne radi nista u pozadini od aplikacija. Guglao sam malo o ovom problemu i izgleda da mediaserver upadne u loop kada naidje na neki corruptovan fajl prilikom indeksiranja. Probao sam sada da pobrisem sve slike, kes iz aplikacija i downloads, jedva uspem da napunim bateriju jer se non stop trosi.

Pretpostavljam da je resenje da sve vratim na fabricka podesavanja, ali ne instalira mi se sve ponovo a pogotovu mi se ne ide u banku vise da bih registrovao intesa mobi aplikaciju, isao sam 5x u poslednja 2 meseca.

Da li je moguce da losa baterija uzrokuje problem? Ne verujem u to jer zagrevanje gornjeg dela telefona upucuje na to da neki od procesa intenzivno koristi bateriju sve vreme.
 
Resen problem brisanjem slika i download-a.
 
Pre nekoliko meseci sam zahvaljujuci vasoj pomoci (hvala jos jednom :) ) sredio problem sa dometom tako sto sam manuelno digao softver na 6.0. Od tog trenutka je domet bio ok na mestima gde sam do tada bio out of service, cak sam imao i 4g na vecini. E sad, pre nekoliko dana se odjednom sve vratilo na staro. Telefon ok radi, ali domet opet zeza, u svakom zatvorenijem prostoru sam, ili na jednoj crti ili nemam domet. Ocigledno je nesto softverski, imate li ideju sta da radim sada? 32gb model je u pitanju.

Hvala unapred
 
Pa probaj downgrade na lp,kk ? Factory reset ?

sent from tapa for android :)
 
Jel ima neko bag sa notofikacijama vesti tj novinama,gore ikonice notifikacija nisu u obliku iknice aplikacije ,recimo beli kvadratic,okrugli,umesto da bude ikonica novine? hvaala
 
Posle godinu i po umro zenin LG G3 32gb.
Poceo odjednom da krci i ugasio se.Kad krene da se pali samo vrti lg znak.
Sreca pa imam VIP-ovu garanciju od 2 godine,odnešen je na servis pa cemo videti šta mu je.



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi sestri da kupim ovaj telefon (ispalo je nešto povoljno), isplati li se kupovati ovaj telefon sada? Ima li romova za njega i kako generalno radi? Takođe, kakva su vaša iskustva sa kamerom? Sve recenzije koje sam nalazio na yt su stare par godina, a verujem da se dosta stvari promenilo update-ovima i drugim romovima.
 
Trebalo bi sestri da kupim ovaj telefon (ispalo je nešto povoljno), isplati li se kupovati ovaj telefon sada? Ima li romova za njega i kako generalno radi? Takođe, kakva su vaša iskustva sa kamerom? Sve recenzije koje sam nalazio na yt su stare par godina, a verujem da se dosta stvari promenilo update-ovima i drugim romovima.
Ne isplati se, nikako nemoj kupovati.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Daj reci neki razlog, ona se baš zagrejala za njega.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Crkavaju, bolje kupi neki Huawei za te pare.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Moje misljenje je da je ovo najbolji telefon iz te generacije, samo da nije hardverskih kvarova. Ako uspes da nadjes neki G3 kupljen u pristojnom roku (da nije vise od dve godine to jes 24 meseca) uzmi, jer je G3 zver u odnosu na sve sto je tad izaslo. Mali bezeli, 2K rezolucija, infrared fokus, odlicna baterija, pristojna podrska (ako je za zensku osobu ne treba ti nista bolje od fabrickog MM-a jer sve radi maksimalno optimizovano)
 
Problem je sto crkavaju nenormalno, evo kuci imam 2 za delove tj crkla ploca. Bsod na jednom, na drugom gubi kontakt pa zamraci ekran. Lg izgleda samo fals radi, crkava sve sto naprave. Samo mi je g2 izdrzao duze od 2 godine.
Kupujes macku u dzaku. Nikad ne znas kada moze riknuti i da li je uopste vec riknuo pa je reseno sa duvaljkom i malo termalne paste, sto znaci mozda jos mesec dana u proseku koriscenja.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ovo je isti problem kao sa G4om. Mene je doduse sluzio savrseno. Kupljen je sa garancijom, tako da je jedino takva kupovina, ako je sestra bas zapela za taj telefon valjana!
 
Nije 50, malo više plus jedan fon kome je razbijen displej. Sve ukupno je oko 110-120 EUR. Dakle ne vredi toga :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne znam sto si kunu ovaj g3.
Ja g3 imam skoro 3 godine,nikad mi se nije desio ni jedan kvar sem usb kabla za punjenje.
Telefon koristim non stop i sve extra radi,brz, dobra kamera ja sam prezadovoljan. Samo je dugo kod mene pa bi ga prodao. G3 je perfekcija od telefona
 
Ja se posle 3 godine ne mogu pozaliti na rad g3. Da kucnem u drvo kao prvog dana sve ful
 
Imao sam g flex 2 i crkla mu je maticna. Imao sam garanciju od godinu dana, a on je crko posle godinu dana i jednog meseca. Toliko sam se razocarao u LG, a inace su mi omiljena marka, svakako nisam tipican fanboy. E sad, zasto sam ovde...pa treba mi neki telefon jer sam bez njega trenutno, a ne bih uzimao bilo sta, ipak je flex 2 bio masina i malo me je razmazio, pa sam razmisljao sa cime bih mogao da ga zamenim. Padali su mi na pamet razni kinezi koji imaju stvarno dobre modele sad, ali kamera...ni da prismrdi flexu. Okreni, obrni, vagao par dana i eto mene opet kod LG. Jedino sto mi pada na pamet da zameni flex-a je g3. Naravno da gledam neke polovne modele tu negde do 150e. Pa sam dosao malo da se konsultujem sa vama. Da li mi preporucujete ovaj model? I pre svega da li on ima problema sa maticnim kao g4, g flex 2 ili v10? To mi je pre svega najvaznije. Ajde drugo manje vise, zamenice se za par desetina eura, ali ako i njemu pucaju ploce onda cao zdravo.
Na sta takodje da obratim paznju pri kupovini polovne g3? Hvala.

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
 
I ovde su ploče problematične mada koliko sam ukapirao veći problem su žute mrlje na ekranu koje se pojavljuju zbog pregrevanja procesora. Dovoljno je da kucaš LG G3 na KP i da pogledaš koliko ih samo ima što prodaju sa crklom pločom ili sa žutim mrljama...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Zute mrlje se lako srede

UV lampa, ne morate u servis samo nadjite zensku osobu koja se bavi noktima i koja eventualno ima UV lampu za nokte i nestaje zuta mrlja odma a crvena mrlja jos brze. Licno imao problem sa crvenom mrljom, jednom je tretirao sa UV lampom nestala za par minuta (a pre toga bila na ekranu 2 meseca)
 
Znaci i ovde ploce? E...lg, lg.

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Zute mrlje se lako srede

UV lampa, ne morate u servis samo nadjite zensku osobu koja se bavi noktima i koja eventualno ima UV lampu za nokte i nestaje zuta mrlja odma a crvena mrlja jos brze. Licno imao problem sa crvenom mrljom, jednom je tretirao sa UV lampom nestala za par minuta (a pre toga bila na ekranu 2 meseca)

Zezas?!?! Ali problem je sto se posle opet vracaju? Tj nemoguce ih je trajno resiti. Meni se 3x vracao sa ovlascenog LG servisa i svaki put se ponovo pojavi posle par meseci na potpuno istom mestu. Zamenio sam kompletno na kraju model za drugi.
 
Pa izgleda da je LG i tu krenuo da brljavi sa kvalitetom materijala. Dolazi do susenja ili razmazivanja ili kristalizovanja ili cega vec, fabricki postavljenog UV lepka i kada ga ponovo tretiras sa UV lampom on ponovo postane transparentan. Vecina mrlja je te prirode, retko kada sedesava da je zapravo LCD greska
 
Telefon je počeo da mi brljavi, da se pregreva i restartuje i reših da mu stavim noviju verziju fulmicsa. Bio sam na 6.0, probao sam 7.0 međutim bootloop, mislio sam da je do roma pa sam probao da vratim 6.0, međutim i sa njim imam bootloop. Ne bih da probavam razne romove zato što mislim da će ishod biti isti. Ako neko zna u čemu problem može da bude, ili da probam još neki rom i kdz na kraju krajeva.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Otisla ploca, nema tu leka, dzaba probas romove.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
G3 kod moje supruge se isto tako pregrevao i restartovao i rešenje je bilo zamena baterije. Sad radi bez problema.
Čim signal padne na 2g ili edge, telefon se pregrevao i gasio.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno