Šta je novo?

LG G3

Imam. Naj više me buni to što instalira ranije skinut rom, a onaj koji sada skinem neće.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Instalirao v21c i sve radi, nema error 7. Hvala na pomoći.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
zdravo drustvo, potrebna mi je pomoc oko apdejta ya lg g3 858 HK.

Preko Fota ne pronalazi apdejt, a ni preko lg pc suita iako na netu pronalazim da postoji 6.0 za njega.

Telefon ne reaguje ni na sta iako je uradjen faktori reset, a pre faktori reseta prilikom slikanja slike postaju zute i npr koza bude u teksturi, dok preko whats app-a i vibera su slike normalne.

mozer li par smernica gde skinuti oficijalni rom, koji program koristiti i na sta obratiti paznju jer nemam bas puno vremena da iscitam 600strana.

unapred zahvalan
 
Pozdrav! Imam veliki problem! Imam lg g3 d855 (nije rutovan) i skoro mi je izbacio apdejt za 6.0, odkad sam ga instalirala telefon je skroz poblesavio! Kada mi na primer dodje neka poruka preko vibera ili wa iako je procitana led nastavi da treperi i tako dok ne restartujem telefon, takodje nece da se puni dok se takodje telefon ne restartuje. Usb debuging ne reaguje, nece da menja mreze edge i g3 samo na automatic, ne mogu da ga povezem sa kompjuterom, cuje se zvuk povezivanja ali kompjuter uopste ne vidi kao mtp device. (pre apdejta sve je bilo u redu sa tim, probala sam i razne drajvere i sve i opet nece) instalirala sam i lg suport tool i isla na ono ponovno skidanje i opet isto. Pc suite kao krene da se povezuje i iskljuci a preko wifi se poveze bez problema. Takodje vratila sam na fabricko podesavanje sve ali opet ista prica. Ne mogu ni da ga rutujem jer kompjuter ne prepoznaje telefon. Sta da radim? Sta mislite jel problem hardverske ili softverske priode?
 
Da li je neko skoro kupovao bateriju (original) ili zna gde ima.
 
Može li se nekako smanjiti grejanje procesora?

Za sve koji se pitaju, meni je ovo definitivno najlakse resenje. Probajte kombinaciju Fulmics roma i Gabriel kernela. Rade odlicno zajedno a po meni ubedljivo najbolji kernel u smisli fluidnosti i opcija za podesavanje. Ima opciju za limit temp. procesora, problem resen. Telefon radi isto, nisam primetio da je usporio. Probao sam i xceed koga svi hvale i nije se pokazao nikako a cak je u konfliktu sa fm radiom koji sa njim ne radi itd...
 
Ako neko ima neki slomljen uzeo bi ga zbog ploce, naravno ako skuplja prasinu.

:)

3gb 32gb model.

Unapred zahvalan. :)

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Pre ces naci sa pokvarenom plocom, nego sa polomljenim ekranom... :D
 
Za sve koji se pitaju, meni je ovo definitivno najlakse resenje. Probajte kombinaciju Fulmics roma i Gabriel kernela. Rade odlicno zajedno a po meni ubedljivo najbolji kernel u smisli fluidnosti i opcija za podesavanje. Ima opciju za limit temp. procesora, problem resen. Telefon radi isto, nisam primetio da je usporio. Probao sam i xceed koga svi hvale i nije se pokazao nikako a cak je u konfliktu sa fm radiom koji sa njim ne radi itd...
Jesi li probao Clean rom i Xceed kernel. Još sam stavio pastu na procesor.
 
Neće da se ukljući g3.
Svaka pomoć mi puno znači. To se dešavalo i ranije (u zadnjih 7 dana) ali sam vadio bateriju i uspeo da ga ubacim u recovery.
Sada se pojavi interfejs da potvrdim 2 puta (yes)
ali neće u recovery, ugasi se.
Šta bi moglo biti?

Послато са GT-I9100
 
Sad neće ni da se puni. Sumnjam da je baterija otišla. Nemam drugu da probam. Ova je stara 2 meseca , a proizvedena 2016. godine. Kako je mogu ispitati. Ima 4 kontakta. Jesu li dva plusa pa dva minusa?

Послато са GT-I9100
 
Sad neće ni da se puni. Sumnjam da je baterija otišla. Nemam drugu da probam. Ova je stara 2 meseca , a proizvedena 2016. godine. Kako je mogu ispitati. Ima 4 kontakta. Jesu li dva plusa pa dva minusa?

Послато са GT-I9100
Neće ni u download mode. Hteo sam da flešujem kdz.
Dao sam ga u servis. Šta ću drugo. Javiću šta je bilo.

Послато са GT-I9100
 
Javili su iz servisa da je CRKLA MATIČNA. A kupio sam pre 2 meseca original bateriju. Baš me htelo.
Isplati li se platiti 7.500 za opravak?
Molim vas za mišljenje. Telefon je 2015 kupljen.
 
Da li je neko kupovao matične ploče za G3 sa AliExpress-a? Koštaju 30 i neki evro, pretpostavljam da se radi o korišćenim pločama?
 
i ko ce ti to zameniti? polovni celi i ispravni na oglasima kostaju 50-80e..
 
Poslednja izmena:
Sam, nije komplikovano, već sam je vadio prilikom "reanimacije" zagrevanjem opisane ranije u ovoj temi.
 
Pekao matičnu u turbo rerni 10 minuta i radi već 24 sata. Zna li neko koliko dugo će raditi.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Možda Milan tarot :D

Fizički su iste 16 i 32, može da se ubaci. Samo ne znam koliko ti je pametno uopšte i da kupuješ. Već neko vreme maltene sam diskutuješ u temi i oživljavaš telefon a za te novce i trud bi ti se isplatio nov telefon.
 
Pitaću tarota.Ovaj još radi. Zanima me kad opet krepa mogu li ga opet peći , tj koliko puta se može peći. Pola sata posla i gotovo.
Hvala za sve dobronamerne i ozbiljne savete.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam koristio fen za to. Prvi put je radio najduže, posle toga sve kraće, do nikako. Nisam sada siguran da li je prvi put radio par dana.

Na koliko stepeni si "pekao"?
 
Na 180 stepeni 10 minuta. Zamotao ploču u alu foliju i stavio u turbo rernu. Još uvek radi. Sledeći put dižem temperaturu na 200 stepeni.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imas krs neispravnih na oglasima, neko ce ti dati povoljno sigurno. Ne verujem da je skup.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno