Šta je novo?

Virtual box i ip proxy

Mirkoc

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2013
Poruke
2
Poena
151
Cao svima, zanima me sta treba da uradim da mi virtual box preko nat-a ili direktno preko adaptera (ili neceg treceg?) 'povuce' http proxy i tako mi direktno sistem u virtual boxu ide preko proxy-ja. Znaci kao da idem preko browsera i ukucam proxy i port i sakrijem moj pravi ip kao da sam u drugoj zemlji. Idem preko nat-a win xp u virtal box-u i kada ukucam proxy u browser nemam nikakvih problema, sakrije mi ip i to je sve u redu ali neki programi ne idu preko lan settings-a nego 'vuku' moj pravi ip. Ima nekih programa koji 'vuku ip adresu' preko namestenog proxy-ja u lan settings ali neki ne rade tako i mene zanima sad sta ja to tacno da uradim i kako da konfigurisem lan ili sta vec treba u virtual box-u da bi mi ceo win xp iz virtual-box-a isao preko nekog proxy-ja sa neta? Nadam se da sam razumljivo postavio pitanje a ako nekome nije jasno potrudicu se da objasnim jos preciznije, hvala svima unapred.
 
Za koji program konkretno?
 
Ma neki nepoznati program ali nije jedan ima ih vise i svi oni 'izvlace' moj pravi ip i vide iz koje sam zemlje a ja hocu da podesim i uradim 'to nesto' da mi prikazuje kao da sam iz druge zemlje. Zaboravio sam da kazem da koristim os win7 i na njemu imam virtual box ako to nekome znaci. Jos da dodam da i na tom mom pravom osu win7 ti programi isto vide moj pravi ip sto znaci da to nije do virtual box-a kao virtual box-a nego da treba da podesim network adapter ili vec to nesto drugo i da tako ceo npr win xp instaliran u virtual box-u 'izvlaci' ip adresu preko nekog proxy-ja sa interneta, eto to me zanima
 
File -> Settings -> Proxy? Nije to to?
 
Pa odredjeni programi imaju podrsku za rade preko proksija, dok drugi ne. Ako bi hteo bas sve, onda recimo to mozes sa VPN-om.
 
Nazad
Vrh Dno