Šta je novo?

Pomoć - izgleda da sam spržio ploču

Exodusbgd

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2005
Poruke
5,267
Poena
515
Moja oprema  
Zvuk
AirPods Max
Laptop
MBP 16" M2 Pro
Mobilni telefon
14 Pro Max
Ljudi, dajte neki savet svega vam.

Ploča iz potpisa, uzeo sam novi CPU, i nakon ugradnje konstantno se restartuje komp. Plašim se da prašina nije upala među pinove i da nisam spržio ploču.

Probao sam potom da vratim stari CPU - isti simptomi. Pokrenu se svi ventovi i nakon 5-6sec sledi restartovanje.

Clr cmos ne pomaže. Neki savet?
 
Pogledaj veoma pazljivo da li je cpu lepo legao na socket i da li si iskrivio neke pinove...
 
Povadi sve iz kucista pa probaj.
 
Proveri da li je kuler dobro nalegao(imao sam isti problem skoro,isto intel hladnjak)
Krenu kuleri i restart.(sistem za zakljucavanje je verovatno ispao iz rupa na ploci)
 
Poslednja izmena:
Ma neki kontakt sa kućištem me aka. Jbm ti kineska kućišta...

Izvadio ploču napolje i upalio je ogoljenu, kad vratim nazad opet restarti
 
Da nisi pretegao cooler na procesoru...pa ti se ploca pokrivila...ili si mozda pretegao srafove sto drze maticnu...
 
Ma ispada ti kuler iz lezista,ja nista gore od toga kacenja nisam video(vadio plocu 5 puta)
 
Zato sam ti i rekao da povadis sve. Vrati sve, ne ubadaj jumpere na pinove power i reset dugmeta pa upali srafcigerom. Ako radi zeza te power/reset dugme na kucistu. Skidaj prednju masku pa cackaj.
 
Ma pozeleneo sam...

Došao sam malo pre do crnog ekrana sa porukom da sam promenio hardware, f1ako želim da nastavim, f2 ako želim da resetujem na fabr. podesavanja i odem u bios. Ja stisnem f2, on se ugasi i opet krene sa restartovanjima!
 
Imas li drugi ram da probas?
 
Pogledaj hladnjak Chipseta da li se greje?
 
Sumljivo mi to,kada je ploca na stolu radi,bojim se da si uradio isto sto i ja pre 15 dana.
negde na ploci napukli vodovi,od uvijanja ploce(kod ugradnje kulera)kod mene pukao distancer
pod plocom,ploca se provila previse i napukao zastitni lak i vodovi ispod.
Evo pogledaj ovde.http://forum.benchmark.rs/showthread.php?318597-Procesor-ili-maticna
 
Poslednja izmena:
Pa uspeo sam čak i u bios jednom da uđem, ali samo sa jednim štapom RAM-a, i kad sam izašao iz biosa i restartovao, opet dobijam crn ekran i restartovanja nakon 5sekundi. Makar kad bih znao šta je crklo pa da znam šta trebam kupiti... Ne znam da li je RAM problem ili ploča.
 
Nezgodno.. Jel si uboo sve kad si stavio plocu na sto i digao sistem?
 
Izgleda da sam par pinova iskrivio (videti attachment) ... Nisam 100% siguran, videću ujutru kad na'vatam neku lupu
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1387847624804.jpg
    uploadfromtaptalk1387847624804.jpg
    165.2 KB · Pregleda: 370
Ma jok nisi, tj ne da li si... Samo lagano sa lupom i amlim flat srafcigerom....
Bez frke ih isravih i onda pazljivo stavi cpu i ne diraj... Kad prodajes komplet ploca+cpu :D
 
Ma ja sam ono nisam imao šanse srediti... Ovo su premali pinovi, nije to k'o nekad na 462/478/775 socketima.

Videću sutra šta će mi momci iz D****ma reći, mada prognoze nisu sjajne. Ja sam već uzeo kod njih danas neku najjeftiniju MSI s1155 ploču jer posao ne može da čeka.
 
e imao sam isti problem 2 puta, i ako nadjes iglu koja je debljine koliki je razmak izmedju pinova, mozes neverovatno lako sve da ih vratis u pravi polozaj.
 
Ne vidim ja ništa tu, baš je previše sitno. Videću šta kažu momci kod kojih sam odneo ploču, već nedelju dana je kod njih.
 
pinove mozes da vratis onim delom od patent olovke, bio je post ovde na benchu...
 
Uff, konačno...

Juče preuzeh ploču, jutros se naoštrih da to prepakujem. Prvo su mi se javili isti simptomi - restart nakon 3-4 sekunde. Video sam da kuler nije dobro nalegao, pa sam to popravio.

Radi ploča, svaka čast ljudima. Imam jednu "posledicu" - ne mogu više da koristim dual channel, memorije mi rade samo u 1. i 2. slotu, ako probam npr. 1. i 3. ili 2. i 4. neće da rade - ali dobro sad, toliko sam spreman da progutam.
 
Dobro je....
 
u biosu disablaj sve integrisana uredjaje,znaci lan kontroler,usb portove,graficku integrisanu ako ima i zvucnu karticu. i probaj bez tih uredjaja.
 
Iskrivljeni pinovi, a ime teme sprzena ploca. :D
 
Nazad
Vrh Dno