Šta je novo?

A4 TECH A4-X7-G800

batokall

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2013
Poruke
73
Poena
159
koja je razlika izmedju USB i PS/2 prikljucka na tastaturama, razlikuju li se u gamingu, mogucnosti podesavanja itd.. verovatno je dosta vas to isprobalo, pa... objasnjenje molim.. :)
 
PS/2 je napredniji jer omogucava pored bolje direktne hardwarske komunikacije sa tastaturom i mnogo vecu podrsku Nkro tj. full/kro (kro - key rollover a N oznacava koliko istovremeno moze da se pritisne tastera, pod full se oznacava Nkro a ako ima tacni broj kao sto vecina tastatura ima to je recimo 3kro ili 6kro a kod nekih zavisi od segmenta tastera pa neki deo tastature je nkro a ostali je 3-6kro, na osnovu oznaka ovih moze se prepoznati koja je ozbiljna tastatura a koja marketinski "plagijat" tipa samo ima gamerska u nazivu i slicna zvucna imena).
Sto se tice USB mislim da je max sada oko 64kro jer USB je ogranicen sto se tice toga iako mozda sama tastatura podrzava Nkro zbog ogranicenosti USB to je maximum ako se dobro secam. Jedina dobra stvar jeste flexibilnost USB-a mada mu je to i mana jer ploce dolaze samo sa odredjenim brojem max podrzanim USB uredjajima istovremeno. Recimo pokusaj vise web kamera da koristis recimo da skines filtere sa web kamera i postavis ih po kuci kao security opcija sa raznim softwareom sto ja trenutno radim/planiram zbog sve brojnijih lopova a katastrofa lose pravne zastite od strane drzave koja nas muze preko raznih dvostrukih poreza pa do posrednog monopolskog poreza (malo skrecem sa teme ali sam besan na celu situaciju pa da se izvetrim :D). Doduse tu igra ulogu i protok.
Znaci prednost PS/2 su karakteristike a prednost USB-a je fleksibilnost. Doduse pitanje je dali bi neko mogao ici iznad 10kro na bilo kojoj tastaturi, doduse znajuci nas mozda bi stigao do jedno 20-30kro ali tesko preko :D. Ja bih se radije drzao PS/2 i oslobodio USB za druge upotrebe jer katkad i dolazi do problema sa USB uredjajima.
Sve u svemu mogli ste procitati o tome ovde:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?306056-Mehanicke-Tastature/page11
Tu imate linkove ka svemu sto vas moze interesovati o tastaturama, samo treba malo da se kopa jer smo se dosta sirili ali ostajali na temi kvalitetne tastature....


Posto ste naveli u nazivu teme "A4 TECH A4-X7-G800" podrazumevam da se to raspitujete zbog tastature. Onda treba da proverite tacno koliko elektronika tastature podrzava kro kao i dali je tastatura "napredna" tj. programibilna. Sve u svemu upotrebna vrednost i razlika PS/2 i USB-a u pojedinacnim slucajevima zavisi od elektronike tastature a ovde imate kratak opis generalne problematike. Sad 1+1 jeste 10 u binarnom brojnom sistemu :D tako da se nadam da ce te se lako snaci sami te to proveriti sa mozda jasnijom idejom* 1+1=2...
Sve u svemu u generalnom smislu nema neke razlike osim u znatno naprednijoj upotrebi a i tada je to retkost da ce biti problema.


PS. Nemojte sve delove texta smatrati ozbiljnim :D....
 
Poslednja izmena:
pa ne znam sta bi rekao za ovaj esej sto si napisao :D, hvala na pomoci..
 
Nazad
Vrh Dno