Šta je novo?

Tasker - saveti i trikovi (Lista u prvom postu)

Šta radim pogrešno?
Ne smanjuje mi osvetljenje ekrana posle 20h kako je podešeno. Pogledajte prilog 230485

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Šta radim pogrešno?
Ne smanjuje mi osvetljenje ekrana posle 20h kako je podešeno. Pogledajte prilog 230485

Sent from my Picasso using Tapatalk
Ne vidim sliku koju si prikačio, verovatno ti je uključen auto brightness i to pravi problem. Ako hoćeš da Tasker reguliše nivo osvetljenja auto brightness mora biti isključen

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Izvinjavam se, Tapatalk nešto neće da upload-uje sliku svaki put:
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-06-03-21-47-31.png
    Screenshot_2017-06-03-21-47-31.png
    110.6 KB · Pregleda: 105
I šta se desi kad pokreneš task?
Probaj da koristiš if funkciju, pa unutra stavi smanjivanje brightness-a.

Edit: problem je u tome što %TIME vraća vrednost u formatu 20.51, pa ne možeš da kažeš if >20.
Rešenje - trimuj promenljivu na prva dva broja, sačuvaj to u neku drugu promenljivu i onda je testiraj u if-u.
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kako da na f. samsungu (s8) zadam komandu koja će da uspostavi vezu, tj "odgovori" kada me neko zove, a zatim uključi spikerfon?
problem mi je ovo prvo (da odgovori) jer komanda: button>call koja radi na nexusima ovde ne radi :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
ako je rut urađen magiskom, u taskeru prilikom pokretanja šel komande (code action/run shell) ne vredi čekirati root jer ga tasker neće prihvatiti.
potrebno je ispred komande (koju treba staviti pod navodnike) dodati:
/sbin/su -c
npr:
/sbin/su -c "input tap 222 2155"

u novoj verziji taskera koja uskoro treba da izađe iz bete, će biti u potpunosti podržan magisk

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
v5.0u1
izašla
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
skroz je podžan magisk, bar ovo što sam do sada isprobao, tako da za onim /sbin/su -c više nema potrebe

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zdravo.

Nov sam u Taskeru, pa me interesuje kako da za određene aplikacije namestim da mi se uključuje immersive mod?

Hvala.
 
Jel koristi neko od vas aktivno Tasker i ako moze predlog za taskove? :)

Naime, kupio sam Tasker pre mesec dana. Prvo sam koristio trial 7 dana i svidelo mi se kako radi i planirao sam da skontam vise korisnih taskova i trazio sam druge predloge i video na youtube da je jako mocan medjutim slabo sam nesto od toga realizovao.

Pored osnovnih taskova za vreme kada mi ide DND mode i smanjivanje brightness-a koristim samo jedan task za BT slusalice koji mi otvori aplikaciju za audio knjige kad konektujem slusalice. To mi je korisno jer u sustini ne moram da koristim telefon kad trebam da nastavim sa audio knjigom jer kad ih upalim aplikacija se pokrene i samo jos jednom stisnem dugme na slusalicama i odma startuje audio knjiga.
I jedan task sam koristio pre koji mi otvori weather app kad ugasim alarm.

(Inace one "scene" nisam skontao za sta sluze ni nakon gledanja objasnjenja :d)
Dajte bilo kakve predloge da se isplati ova app :)
 
Sve zavisi sta ti treba. Ja koristim slicnu app, Macro Droid, koja je mnogo preglednije poslozena. Po meni jedna od 5 najboljih app za Android ikad uz Titanium, Root Explorer, Novu i Greenify. Znaci nemam rijeci za kvalitet i korisnost i sami nacin funkcionisanja aplikacije MacroDroid. Cesce se i update-uje od Taskera, aktivna je poprilicno.

Imao sam dosta taskova, neke sam i share-ovao, sad imam 3-4, i to je dobra opcija u sklopu same app, postoje Template-i koje su razni korisnici share-ovali.

c9c47030c912af234f6bbf605105c421.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja npr koristim za paljenje GPS-a kad uđem u određene Ap(maps, mapmyrun, igo), automatsko paljenje wifi-ja kad nađe određene wifi mreže u pozadini(wifi scanning uvek upaljen), računanje vremena punjenja telefona(kad ga skinem sa punjača izađe mi notifikacija - charged from % to %, 25min nor). Pa onda za orientation face down da mi uključi do not disturb automatski, da prebaci na 2G kad se konektujem na kućnu wifi mrežu (jer mi je tamo 3g jako slab), i da vrati na 4g kad se diskonektuje..

Pravio sam i neke stvarčice preko autotools aplikacija, npr voice komande, kad kažem PC volume down da mi preko autovoice/unified remote smanji volume na kompu, ili da poveća, ili da gasi komp...

Čak sam i napravio da mogu da koristim FP senzor na fonu da se ulogujem na nalog na kompu :D tj kad prepozna prst, samo pošalje slova koja se ukucaju u polje i rokne enter :D doduše ovo nije radilo kad se komp tek pali, jedino iz sleep-a. Pošto kad se tek upali, ne pokrene unified remote dok se ne ulogujem na svoj nalog..

..i tako, ništa posebno manje-više ;)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
... ništa posebno :d Sa Macro Droid si to podesio?
 
Hvala na predlozima :)

@Ivan I. mislim da je @nightshadow to odradio sa Tasker-om.

Ovo za GPS i Wifi zvuci korisno samo sto ja ne obracam paznju na to uopste, tj sve mi je upaljeno ceo dan i GPS i Wifi pa svakako punim telefon uvece. Mozda bi mogao da ne punim telefon svaki dan kad bi to odradio jer mi samo crpi bateriju uzalud kad ni ne koristim GPS toliko cesto.
 
Sa Taskerom, da.
Poslednja ideja mi je bila da kada shake-ujem telefon u YouTube aplikaciji, video bude kastovan na TV. Problem je što je Google zabranio mogućnost da se izvuče URL videa, tj da kroz API može da se izvuče URL trenutnog klipa.
Jedini workaround je da namestim da preko autoinput pritisne dugme za cast..mada mi to nije baš elegantno..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Tasker prešao u vlasništvo João Dias-a, developer raznih tasker pluginovi(AutoApps, AutoVoice, AutoNotification..). Detalji ugovora nisu poznati, Pent rekao da nije više sposoban da radi na aplikaciji kao pre (zdravlje, vreme).

U suštini, ovo je best-case scenario, João zna znanje ;)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
sad kad krenu update (od kojih svaki treći neće raditi, iako moram priznati da on tera dok ne proradi)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
možeš probati, imaš 7 dana free

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako da podesm da kad dodjem kuci i prikacim se na moj wi-fi, da mi promeni melodiju zvona. Sa tihom melodijom u gradu ne cujem nikoga i non-stop imam propustene pozive, a sa ovom glasnom u kuci dobijem srcku kad pocne da se dernja :)
 
Dodaj profil novi, state, net, WiFi connected.
Napraviš tu novi task, audio, default ringtone. Izabereš koji hoćeš ringtone.
Posle kad se vratiš u profiles tab, raskači taj profil i pritisni i zadrži na task(zelena crtica pored), izaberi add exit task. Tu dodaš task isti kao onaj za ringtone, samo izabereš drugi ringtone koji želiš kada se diskonektuješ sa tog wifi-ja.

A da, zaboravio sam za wifi connected profil, dodaj SSID tvoj, da ne bude za sve wifi mreže.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Rutovan telfon.
Uspevam da podesim da ga restartujem 1 dnevno npr, u zadato vreme.
Voleo bi da mogu da ga podesim da se restartuje (reboot-uje) svaki put kad ga stavim da se puni.
Ima neko ideju kako to da izvedem?
 
Naravno, State -> Power -> Power > Stavi Any, ili AC, kako hoćeš. Task staviš za reboot koji već imaš i to je to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Posle godinu ipo dana opet ja :)
U firmi nemam vip (globaltel) signal i telefon pokusava da nadje mrezu sve vreme i neki put je na kratko i nadje, ali se veoma brzo iskljuci (i tako 8 sati). To mi urnise bateriju.
Srecom pa imam wi-fi. Kako da podesim da kad se prikljucim na taj wi-fi, da mi se iskljuci mobile network signal (odn, da ode u airplane mode, ali da wi-fi ostane ukljucen) i obrnuto, kada se iskljucim sa wi-fi mreze da se ukljuci mobile network.
 
Novi profil -> state -> net -> wifi connected. U SSID staviš naziv tog neta, ideš na back, new task.
+, Pa net, airplane mode, staviš na on.
Ideš opet na +, net, wifi, on. (Pošto kad se uključi airplane, WiFi se automatski gasi)
Pritisneš na taj task koji si napravio(na onom početnom ekranu taskera, ima kao zelenu strelicu) i izabereš add exit task. Tu dodaš novi task koji će da uradi airplane mode off.

Nadam se da si skontao ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno