Šta je novo?

Kako koristiti dve tastature i misa na jednom kompjuteru

hondahonda

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2007
Poruke
20
Poena
304
Kako koristiti dve tastature i 2 misa na jednom kompjuteru tj. dok radim na kompjuteru koristeci monitor, na LCD TV-u bi drugi korisnik surfovao.
Do sada sam koristio TV za filmove dok kompjuter sluzi za surf ali kako da oba koriste nezavisne tastature to ne znam, ako ima negde da je dato objasnjenje molim vas za taj link.
Hvala i pozdrav!
 
Jedino mi pada napamet da imas virtuelnu masinu i dodelis jos tastaturu i misa i onemogucis host OS-u da koristi te iste hardware resurse. Za monitor mozda prosireni desktop na 2 monitora koji ce na jednom biti virtualna masina a na druga host desktop.
Mozda i ovo:
http://www.microsoft.com/windows/multipoint/default.aspx
http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-Pointer_X

A samo pitanje mozes procitati ovde:
http://superuser.com/questions/135922/why-cant-i-use-two-or-more-keyboards-mice-at-the-same-time-on-one-computer

Sve u svemu to je bio drugi link sa sledeceg search-a
https://www.google.com/search?q=using+2+keyboards+and+mouses+for+different+users+on+same+computer

U prevodu ispada kolega da ste umesto licnog truda da nadjete odgovore preko googla postovali ovde cekajuci filtrirana resenja da se vi nebi mucili.
 
Poslednja izmena:
U pravu ste kolega treba mi resenje i to na srpskom, posto sam ucio ruski a od njega nisam nasao neku korist na internetu :(
Probao sam prevode od strane google podrske ali je konfuzno tj. smisaono jako lose prevedeno.
U svakom slucaju hvala na trudu.
Pozdrav!
 
Onda ste trebali to reci odmah u prvom postu sa objasnjenjem da neznate engleski a samim tim ogranicavate moguca resenja jer ne samo sto vam treba objasniti moguca resenja nego i provesti kroz svaku opciju sa slikama jer ako neznate Engleski necete znati ni koristiti razne softwar-e tj. da ste skoro kompjuterski nepismeni.
A da pocnete uciti Engleski isto tako?

Evo jos jedno resenje... opet Eng...
http://www.tomshardware.co.uk/forum/237498-44-users-computer-tutorial-simplified

Pokusajte na ruskom da odradite pretragu googla ....


PS. Bio sam u situaciji da objasnjavam jednoj osobi koja nije znala Eng sta da radi tako da imam veliku rezervisanost u edukativnu vrednost da vam se prevede nesto umesto da se potrudite da naucite eng da mozete razumeti tj. koliko toliko da budete racunarski pismeni. Iskustvo koje sam ja imao jeste objasnjenja jednog te istog milion puta jer osoba nije mogla da zapamti znacenja pojedinih reci a samim tim i sam koncept koriscenja racunara. Doduse sad postoje Srpski/Hrvatski prevodi ali ne za sve programe. Sa jedne strane moze se reci da treba pomoci ali sa druge strane moze se reci da se bespotrebno trosi vreme na objasnjavanja jer na kraju ce ista osoba opet traziti od drugih da im resi neki drugi problem umesto da ulozi sopstveni trud i vreme umesto sto trosi vreme drugih. Ovo je bilo moje iskustvo sa doticnom osobom i zato imam veliku rezervisanost u "prevodjenje". Sa druge strane google translator odradi posao dovoljno dobro da bi se shvatila sustina narocito sa opcijom da se vidi originalni text a vecina tutorijala na Engl su veoma direktni i laki za pracenje.
Isti problem imam sa svojim roditeljima i tako sam i njima kao uslov da ih naucim koristiti racunar naveo da istovremeno pocnu uciti Engl. Ja lako mojima mogu da postavim totalno zatvoren sistem sa srpskim i sa svim potrebnim stvarima koje zelim da stavim (TV, skype, internet, security system - kamere i senzori za celo dvoriste, itd...) ali to cu ja sve podesavati a ne oni bez znanja Engl. To sam isto jednom prijatelju uradio poklonivsi mu moj stari komp ali on je i poceo uciti Engl i ide polako a sta nemoze nakon dosta "mucenja" onda pita.
Posto sam se bavio servisiranjem jednostavno se pridrzavam takvog pravila, ako je prijatelj pomoci cu samo ako pokaze da ceni moje vreme time sto ce uraditi sve sto moze a ako nezeli da trosi svoje vreme onda cu naplatiti svoje...

Inace na jednom forumu gde sam bio moderator pomagao sam mnogim koji neznaju Engl. tj. nabadaju ga ali su se uvek trudili da uz google translator dodju do resenja i da probiju komunikacionu barijeru ma kakve rezultate to izazivalo sto se tice razumevanja medjusobnog. Na kraju smo se uvek sporazumeli i razresili problem....
 
Poslednja izmena:
Samo jos jedna sugestija moderatorima, ovo bi pre bila tema za Windows podesavanja/system nego za tastature/pacofi segment. Ovde nije problem hardware tj. upotreba istih koliko podesavanje systemskog software-a tj. windows podesavanje tako da bih ga tu *turio a ne ovde ili u win app. sekciju (uz shadow opciju jer korisnik ce verovatno imati problema da nadje ponovo thread).
 
Poslednja izmena:
mozda bi pre engleskog bilo dobro nauciti srpski i znati da se ne pise odvojeno uz glagol, a spojeno uz pridev
 
Detalji uvek ubiju sustinu... Doduse ja sam Marsovac a i koristim google translator....
 
Koliko negativne energije da to prevazilazi i sva moguca ocekivanja.
Hvala na pomoci.
Kad imas neki problem zovi servis i uslugu plati, forum batali jer drznes li se nesto da pitas napasce te gladni vuci koji kao da samo sede i cekaju zrtvu.

I izvinjavam se na gramatickim greskama, pisem pod temperaturom jer sam ovako mator dobio boginje. To i jeste glavni razlog sto nisam pozvao strucno lice u kucu da platim i resim problem.
 
Poslednja izmena:
Nema negativne energije nego samo saveti. Morate shvatiti sta trazite, a postavlja se pitanje kad vam se sugerise kako da to resite preko Vmware-a ili nekog drugog virtualizacionog software-a ili preko neceg drugog da to treba vi da uradite. Postavili ste pitanje i dobili ste 2 moguce sugestije kako to da resite na tim linkovima. Imate google translator i pokusajte to polako uraditi. E sad ako ocekujete da postoji neko upustvo na "razumljivom" jeziku onda tesko da ce te naci jer se svi pozivaju linkovima na vec postojece na Engleskom. Isto tako se postavlja pitanje koliko ste racunarski pismeni kad ne znate Engl. jer ako ne znate instalirati neke programe onda bukvalno neko mora da vam objasni svaki korak ili opet da nalazi na "razumljivom" jeziku upustvo.
Morate razumeti da vi trazite onda previse vremena od drugih a niste spremni da ulozite sopstveni trud i vreme u to. Ako pod tim podrazumevate gladni vuci onda svaka cast jer ipak ste dobili linkove koji su za svaku iole racunarski pismenu osobu sasvim dovoljni za dalje. Sve u svemu vi tim stavom vredjate onda one koji su vam pomogli jer ti isti svojim savetima vam nisu bukvalno nacrtali resenje ili sto se kaze u narodu poklonu se u zube gleda. Forumi nisu tu da bi vam nacrtali resenje nego da bi vam pomogli da sopstvenim trudom dodjete do njega. A ako nezelite to da uradite onda tim stavom vredjate osobu koja zeli da vam pomogne a tada je onda bolje da fino platite tudje vreme kad neznate da ga cenite kad vam se daje besplatno.
Sad procitajte ovaj topik bez gledanja na to kao uvrede nego kao sugestije od osobe koja je potrosila svoje vreme da vam pomogne na najefikasniji nacin postujuci i vas ali i svoje sopstveno vreme. Da vam se nije zelelo pomoci onda nebi bilo odgovora ali vi ste ipak dobili te odgovore ali i dobronamerne kritike za koje se nadam da ce te prihvatiti. Zalim zbog vase bolesti ali to nemenja nista jer svi mi imamo svoje problem o kojima negovorimo.
Sugestije ste dobili a na vama je kako ce te ih interpretirati i dali ce te vise vrednovati vas novac ili vase vreme.


PS> jedno od pravila na forumu jeste da se svaki ucesnik diskusije drzi teme o kojoj se diskutuje. Posto se ovo pretvara u rat osuda/nerazumevanja/koncepata sto je protivno duhu bilo kojeg foruma ja vise necu postovati na ovom topiku. Odgovore/sugestije/savete ste dobili...
 
Poslednja izmena:
Ne osudjujem ja vas dragi kolega "nevernik", naj ljubaznije sam se zahvalio na linkovima koje ste prilozili bez obzira sto mi oni pomazu ili ne.
Cini mi se da je ostalo "marsovanje" bilo suvisno ili mozda izazvano postom clana "LedZeppelin" koji kao kuce prati svaki vas post i mora dodati makar bilo sta.
Hvala jos jednom i slazem se da je diskusija zavrsena jer eto ima onih koji se ne drze teme, to sigurno niste vi kolega "nevernik".
 
Izjavljujete gluposti.... smirite loptu i malo bolje razmislite sta ste postovali jer ovim ste presli granicu....
 
Nema negativne energije nego samo saveti. Morate shvatiti sta trazite, a postavlja se pitanje kad vam se sugerise kako da to resite preko Vmware-a ili nekog drugog virtualizacionog software-a ili preko neceg drugog da to treba vi da uradite. Postavili ste pitanje i dobili ste 2 moguce sugestije kako to da resite na tim linkovima. Imate google translator i pokusajte to polako uraditi. E sad ako ocekujete da postoji neko upustvo na "razumljivom" jeziku onda tesko da ce te naci jer se svi pozivaju linkovima na vec postojece na Engleskom. Isto tako se postavlja pitanje koliko ste racunarski pismeni kad ne znate Engl. jer ako ne znate instalirati neke programe onda bukvalno neko mora da vam objasni svaki korak ili opet da nalazi na "razumljivom" jeziku upustvo.
Morate razumeti da vi trazite onda previse vremena od drugih a niste spremni da ulozite sopstveni trud i vreme u to. Ako pod tim podrazumevate gladni vuci onda svaka cast jer ipak ste dobili linkove koji su za svaku iole racunarski pismenu osobu sasvim dovoljni za dalje. Sve u svemu vi tim stavom vredjate onda one koji su vam pomogli jer ti isti svojim savetima vam nisu bukvalno nacrtali resenje ili sto se kaze u narodu poklonu se u zube gleda. Forumi nisu tu da bi vam nacrtali resenje nego da bi vam pomogli da sopstvenim trudom dodjete do njega. A ako nezelite to da uradite onda tim stavom vredjate osobu koja zeli da vam pomogne a tada je onda bolje da fino platite tudje vreme kad neznate da ga cenite kad vam se daje besplatno.
Sad procitajte ovaj topik bez gledanja na to kao uvrede nego kao sugestije od osobe koja je potrosila svoje vreme da vam pomogne na najefikasniji nacin postujuci i vas ali i svoje sopstveno vreme. Da vam se nije zelelo pomoci onda nebi bilo odgovora ali vi ste ipak dobili te odgovore ali i dobronamerne kritike za koje se nadam da ce te prihvatiti. Zalim zbog vase bolesti ali to nemenja nista jer svi mi imamo svoje problem o kojima negovorimo.
Sugestije ste dobili a na vama je kako ce te ih interpretirati i dali ce te vise vrednovati vas novac ili vase vreme.


PS> jedno od pravila na forumu jeste da se svaki ucesnik diskusije drzi teme o kojoj se diskutuje. Posto se ovo pretvara u rat osuda/nerazumevanja/koncepata sto je protivno duhu bilo kojeg foruma ja vise necu postovati na ovom topiku. Odgovore/sugestije/savete ste dobili...

Potpis!
 
Nazad
Vrh Dno