Šta je novo?

[SL]Problem sa bootom

safmaverick

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2009
Poruke
207
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
HP EliteBook 8730w
Mobilni telefon
iPhone XS
Steam
safmaverick
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

naleteo sam na problem prilikom instalacije Hazard OSX 10.6.1/10.6.2 i 10.6.6i sistema.

SL Hazard 10.6.6i i se nalaze sledece 3 promene u zavisnosti sta ukucam:

1. GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1 ili GraphicsEnabler=No PCIRootUID=0 dobijem sledeci rezultat:
Oh0L0S3.jpg


2. GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=0 ili GraphicsEnabler=No PCIRootUID=1 ili GraphicsEnabler=No ili GraphicsEnabler=Yes(cuje se beep) ili PCIRootUID=1 dobijem sledeci rezultat:
XO8bago.jpg


3. PCIRootUID=0 dobijem sledeci rezultat:
Vr4MUdq.jpg


Vidim da sa GE i UID uticem na NVEnabler, no kad to sredim dobijam ove IOATAPCFamily KP. Inace, kad nista ne diram, pojavi se KP kao na slici 2.

Kada pokusam 10.6.2 da instaliram, bilo sta da ukucam pojavi se sledece, a ako ne ukucam nista, zakuca se na sivom ekranu sa apple logoom i loading kruzicem:
pc160035a.jpg



Konf:
MSI 945PL Neo-F (2xDIMM)
Intel C2D E6300
Gainward nVidia GeForce GTX260GS
2,5GB DDR2
HDD 1TB WD Green

Samo da napomenem, ova konfa je imala instaliran ovaj sistem ranije, doduse na drugom HDDu, sa drugom grafom i P4 procesorom.

Sa tim IOATAPCFamily sam imao i ranije problema, ali nikad pre samog boota cda, jedino ako ne chekiram sta treba prilikom instalacije.
 
Niko? U sustini, skontao sam da je prva slika problem, ove ostale nastaju ako iskljucim GraphicsEnabler koji je kompaktibilan sa mojom grafickom. Ne znam kako da resim problem sa AppleIntelPIIXATA i ovim Family kextovima...
 
Nažalost niko više neće da se bakće sa tim starim pločama, pa ni ja… ali ono što je opšte poznato je da je DSDT tu obavezna stavka. Ništa nećeš uspeti da uradiš bez toga, pogotovo pošto guraš MSI a ne Gigabyte. Ako probavaš već tako, onda se prešaltaj na neki iAtkos… Za početak recimo podigni 10.6 ili 10.7 pa kad sve namestiš da radi propisno i skontaš šta ti treba sve od drajvera odnosno chamelon setpiranja, nadogradi sistem na 10.8 ili 10.9. U međuvremenu izradi i sopstveni DSDT.aml ili pokušaj da ga skineš od negde, premda je to lošija varijanta jer se može desiti da verzija BIOS-a ne pasuje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ranije imao ovaj 10.6.2 na ovoj ploci, i nikad nisam imao problema u ovom stadijumu (obicno nakon instalacije i vrlo sam ih lako resavao). E sad, to igranje je visa matematika za mene, nisam siguran da je razumem... :\
 
Uspeo sam instalirati 10.6.6i uz pomoc ModCD, no nakon updatea na 10.6.8 i odradjenih backupa i vracanja glavnih kextova, chown, chmod i kextcache komandi, nakon restarta dobijem sledece:

4F8iG8g.jpg


Ima li neko resenje?
 
Ima problem je u 3 kext fajla, koje ću ti okačiti ovde. Potrebno je da reinstaliraš te drajvere ili čitav sistem. Tebi će biti vrlo verovatno jednostavnije da reinstaliraš ceo sistem, jer reinstalacija ova tri dajrvera bi morala da se izvede putem terminala koji možeš da pokreneš sa instalacionog diska. Ali pošto si početnik ne ide da ti to objašnjavam šta i kako jer se verovatno nećeš snaći. Umesto toga preopruka bi bila da resintaliraš sistem na 10.6.6, zatim skineš update za 10.6.8 combo i instaliraš ga. Po završetku instalacije nemoj restartovati računar već putem ovog alata koji sam ti zapakovao (kextutility-a) instaliraj ova 3 drajvera iz paketa. Zatim restartuj računar i butuj za svaki slučaj sa -f (ignore user cache) funkcijom. Ako je moja predpostavka tačna, ovo bi trebalo da ti završi posao - drugim rečima trebalo bi da izađeš na desktop...
 

Prilozi

  • Rollback10.6.7.zip
    842.3 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Nema promene, izgleda cu morati naci nekog sa Macom u NS i napraviti unibeast instalaciju kod njega...
 
Ne, nego podigni sistem na 10.6.6 pa izradi DSDT.aml. To završava posao 100% uz ova 3 kexta. Bez toga ništa nećeš napraviti kako ga god obrneš...
 
OK, videcu to sutra da sredim, danas sam se vec umorio... :d

Cak sam i Hazardov 10.8.x skinuo i narezao, al nece da pokrene instalaciju, izbaci neki KP vezac za ACPI, nesto kao cannot find ACPI driver ili slicno... Cak ni iBoot i ModCD ne pomazu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je iAtkos bolje rešenje… ali kako god… prvo DSDT.aml a onda sve ostalo.
 
Mogu probati, mada ga nisam nikad koristio... Sta da probam onda, ML?
 
Pa možeš i to. Ionako je Mavericks kozmetika uglavnom… Trebaće ti alternativni kernel za pokretanje OS X-a kako god da ga okreneš, zato je iAtkos ok, ali pošto nisam koristio taj ML, ne znam koliko i koje ćeš imati u ponudi prilikom instalacije.
 
Poslednja izmena:
iAtkos ML2
screenkpk.png
:D

Btw, ne radi mi internet, probao sam instalirati R1000 koji sam svukao sa starog Lea iPC, koji je inace resavao problem na Hazardovom SL, no ovaj ga ne priznaje valjda... Kao da uopste nemam LAN. Izvukao sam DSDT.aml za svaki slucaj za ubuduce.
 
Poslednja izmena:
Eto vidiš iAtkos je ipak malo bolje rešenje.

Skini Multi Beast paket sa tonymacx86 sajta pa odatle instaliraj drajver za lan. Taj je stari i ne važi za novije verzije OS X-a.

Pošto je reč o RTL8110S etherenet chipsetu, ja bih probao najpre sa RealtekRTL81xx drajverom.
 
Poslednja izmena:
I to je srednjeno, pozdrav sa ML :D

Eh, sad... Jos je zvuk ostao da se sredi. Imam externu USB karticu Creative Sound Blaster Connect. Ranije na SL nisam nikad imao problema sa njom, drajveri su se automatski instalirali i prakticno nista nisam morao da cackam. Sada, zbog nje se desi da zakucava kursor, nekad i zablokira u potpunosti i moram da nakacim misa sa kabelom kako bi iskljucio SysPref (inace korisim Logitech Wireless tastaturu i misa koji rade ok kad raskacim USB od SoundBlastera). Koji bi tu mogao kext iz MultiBeasta za ML da izvucem?

S druge strane, sa internom zvucnom sam i ranije na SL imao problem, i to sam resio kextom koji sam napravio i koji ovde sad ne funkcionise. U pitanju je Realtek ALC850.

U prilogu dostavljam SysInfo fajl, pa ako ti nije problem da pogledas da li je sve ostalo u redu.

P.S. Memorija zapravo radi na 533Mhz, al ovaj je valjda ispisao 800 i 667 zato sto su stickovi po defaultu na toliko valjda.

P.P.S. Kako da izbacim particije na desktop i zasto nema sistemske?
 

Prilozi

  • Mac Pro-Slobac.zip
    188.8 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
@P.P.S. Sredio sam particije... ne mogu editovati prethodni post...
 
Nazad
Vrh Dno