Šta je novo?

Akcija prikupljanja sredstava za Svratište za decu ulice

genijalcin@23

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poruke
4,414
Poena
440
Danas sam od prijateljice dobio predlog da se organizuje neka akcija prikupljanja sredstava za "Svratište za decu ulice" koje se nalazi u Krfskoj ulici u Beogradu. Radi se o udruženju građana koje je osnovalo grupa studenata sa Defektološkog fakulteta.


http://www.cim.org.rs/




Pretpostavljam da im fali svega: od zimske odeće i obuće, pa do grejalica, igračaka, novog kupatila,...Još uvek ne znam kako bi oni te novce potrošili. O tome planiram da razgovaram sa predstavnicima ovoga udruženja naknadno, kada budem znao koliko je novca prikupljeno.

Ko je voljan da pomogne, neka pošalje koliko može na BTC adresu dole, a ja cu vas obavestiti naknadno o svemu u ovoj temi.


19V6pzXACZg1hQgrwTsG9LVTqzRZK6cxhJ



ps. nemojte da se javljate ko je koliko poslao. stanje adrese je moguce proveriti preko blockchain-a u svakom trenutku. Plan je da se sredstva prebace u nekom trenutku na moj bitstamp račun i da se dostave odgovornim licima u Krfskoj ulici, i potiše neku vrsta ugovora o donaciji ili neki sličan dokument.
 
Poslednja izmena:
svi jaki na rečima. :)

zbog prevelikog interesovanja odustajem od ovoga. ako je neko u mogucnosti, neka obraduje neku decu za praznike.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nemoj tako, nije fer da sad pljuješ po ljudima.

Lično, ja nikada ne bih dao ni jedan dinar na ovakav tip akcije. Nakon one manekenke, pa raznoraznih slučajeva u raznim gradovima i kao vrhunac dešavanja oko roditelja one male devojčice iz BG-a (namerno neću nikakva imena da pominjem) mislim da je bilo dosta.

Neka se to prvo uredi zakonom, da se odrede merila i pravila, odgovorna lica itd. pa posle da čoveku ne bude žao da uplati sredstva.
 
svi jaki na rečima. :)

zbog prevelikog interesovanja odustajem od ovoga. ako je neko u mogucnosti, neka obraduje neku decu za praznike.

pozdrav
Gle coveka?! Pa tek je 12h proslo od kada si postavio temu. Ja sam tek sada video. U svakom slucaju ovo nije pametna ideja. Necu da pricam zbog cega, naljutices se. U svakom slucaju preterao si sa tim stavom, stvarno nije fer.
 
zašto bih se ja ljutio?

ja jesam uložio u ovo nešto svog vremena, da kontaktiram i pričam sa kim je trebalo, ali ne znam šta vi sad pokušavate? pametovali ste kada je bila priča o porezu, sad pametujete i ovde?

nastavite, ali bez mene.

lep pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ček, zar sad ne važi ta adresa?
 
adresa je ok, tj. u mom je novcaniku.

poslao sam tamo taman za jos jednu turu slatkisa, i kako stoje stvari - na tome ce se zavrsiti.
 
Poslednja izmena:
Ok. Donacija ide preko berze, pa će malo sačekati do izvršenja na sheetsee-ju.
 
zapišta mi malopre novčanik, stigao je 1 btc. :)

sa time već mogu ozbiljne akcije da se naprave, recimo da renoviraju ono kupatilo.

javiću se za neki dan, samo da organizujem sve.
 
Dakle ovako.



Posetio sam pre nešto više od 10 dana Centar za integraciju mladih, i potpisao tamo donatorski ugovor.


Centar za integraciju mladih je udruženje građana, neprofatibilna i nevladina organizaciji koja se brine o Svratištu za decu sa ulice. Ko ne zna ili nije upoznat, radi se o prihvatilištu za decu koja rade na ulici, tj. deci iz najsiromašnijih porodica, uzrasta do 18 godina. Većina njih bi trebalo da je u školi, ali zbog nemaštine većina nema drugog izbora nego da pokuša da obezbedi neki dodatni prihod za porodicu.

Svratište je do skora finansirao grad Beograd, ali je od ove godine dekretom ukinuto finansiranje, tako da su ti ljudi koji rade sa decom (socijalni radnik i pedagog) jednostavno prepušteni sami sebi.

Svratište je otvoreno 24 h, deca tamo dolaze da jedu, rade domaće zadatke, igraju se, razvijaju radne navike, a ima i drugog zanimljivog sadržaja, od likovnih radionica, pa do časova joge. Cilj je naravno da se deci olakša maksimalno i da im se pruži prilika za dalji razvoj i školovanje.

Prikupljeno je nešto više od 1.5 BTC-a do sada, što je po meni odličan rezultat. Ipak, samo smo korisnik sam633 i ja učestvovali, i to sam633 sa 1.07 BTC-a, a ja sa 0.5. Apelujem na sve koji su u mogućnost da pomognu. Plan je prvobitni bio da se pomogne u renoviranju kupatila, međutim, u razgovorima sam doznao da su prostorije Svratišta u relativno ok stanju (nalazi se u Krfskoj ulici na Zvezdari), te da te prostorije ne pripadaju Centru za integraciju mladih, već gradu Beogradu. Tako da su sredstva preusmerena na hranu, knjige, i ostale svakodnevne potrebe dece. Prva rata od 40 000 dinara je uplaćena, a ostatak od prikupljenog novca će biti uplaćivan na mesečnom nivou.



donacija.jpg






Apelujem na sve one koji su u mogućnosti da doniraju nešto na dole navedenu BTC adresu.

Ukoliko odziv bude dobar, još više bih se zauzeo i aktivirao oko ovoga, i verovatno organizovao i neko “donatorsko veče” i druženje sa decom, koje bi bilo i malo više medijski ispraćeno, što je po meni najbolji način da se ova priča o bitcoinu ispromoviše u široj javnosti.



Bitcoin adresa za uplatu za Svratište


19V6pzXACZg1hQgrwTsG9LVTqzRZK6cxhJ


Ukoliko neko ima dodatnih pitanja, tu sam da odgovorim.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ajde ljudi, svako po malo. :)

Ja sam nesto poslao, nadam se da cu moci u drugoj turi jos vise, cim mi prodju orderi.
 
hvala!

btw>






Dragi prijatelji,

Sa velikim ponosom Vas pozivamo na izložbu likovnih i fotografskih radova dece uključene u život ili rad na ulici.

Izložba će biti otvorena u četvrtak, 20. 2. 2014. u 12h u Aneks zgradi opštine Novi Beograd, ispred sale 1 (Bulevar Mihajla Pupina 167).

Zadovoljstvo nam je što će izložbu otvoriti Ambasador Kraljevine Norveške u Srbiji, Njegova ekselencija, Nils Ragnar Kamsvåg.

Prisutnima će se nakon toga obratiti:
- predsednik GO Novi Beograd,gospodin Aleksandar Šapić
- dete, korisnik Dnevnog centra za decu uključenu u život ili rad na ulici, jedan od autora slika koje će biti prikazane na izložbi
- izvršna direktorka Centra za integraciju mladih, Milica Đorđević

Edukativni centar je projekat koji Centar za integraciju mladih realizuje od 2013. godine, uz podršku Ambasade Kraljevine Norveške. Cilj projekta je da se specifične usluge iz oblasti obrazovanja i socijalne zaštite učine dostupnim deci uključenoj u život ili rad na ulici koja posećuju Dnevni centar na Novom Beogradu. Kroz aktivnosti u okviru Edukativnog centra, deci je obezbeđena psihološka i socijalna podrška u ličnom razvoju i podrška u razumevanju školskog gradiva što se direktno odražava na njihove rezultate u školi i uspešniju integraciju u školsko okruženje. Ovakva podrška takođe, doprinosi i razvoju kreativnosti.
Kreativne radionice realizuju se 4 puta nedeljno, a uključeno je 124 korisnika Dnevnog centra. Ostvarena je veoma dobra saradnja sa školama koje deca pohađaju - organizuju se redovni sastanci kao i edukacije, a sve u cilju kreiranja najboljeg okruženja za dete. Zahvaljujući adekvatnoj realizaciji projekta, 90% dece, korisnika Dnevnog centra, sada redovno pohađa školu.
Na kreativnim radionicama, koje u okvriu Dnevnog centra realizuje grupa IDE, a kroz specifične umetničke tehnike, deca izražavaju svoje emocije, stavove, ideje i želje i razvijaju kreativne veštine. Dečji likovni i fotografski radovi nastali na ovim radionicama biće predstavljeni na izložbi.

Još jednom se zahvaljujemo se Ambasadi Kraljevine Norveške što je prepoznala važnost ovog vida podrške deci koja su uključena u život ili rad na ulici, i nadamo se da ćete rezultate našeg rada sa njima sa zadovoljstvom i Vi ispratiti dolaskom na izložbu.

Izložba će trajati od četvrtka 20.02 do četvrtka 27.02.2014.

Dođite da zajedno budemo ponosi na naše najmlađe!
 
Poslednja izmena:
Šaljem i ja svoj skroman doprinos akciji.

Takođe mislim da bi valjalo da otvoriš i LTC adresu, ne koriste se svi sa BTC.

Pozdrav
 
Šaljem i ja svoj skroman doprinos akciji.

Takođe mislim da bi valjalo da otvoriš i LTC adresu, ne koriste se svi sa BTC.

Pozdrav

Sa ovim se potpuno slazem BTC-a nemam.. ali LTC se moze naci po koji da se posalje ;)

Inace sam malo upucen u pricu oko raznih svratista u bg-u i moram reci da je to genijalna ideja koja nije nasla razumevanje od "onih gore"
 
Poslednja izmena:
Ok, kad budem pri novcaniku, novu LTC adresu cu izgenerisati za ovu namenu.

Pozdrav svim dobrim ljudima.
 
Poslednja izmena:
Prikupljeno nesto manje od 1.2 BTC-a za ova dva~tri dana, od par istaknutijih članova.

:wave:



LTC adresa za uplatu za Svratište:

LXfNcX38Fj8hcxN9ZVdLax9ReCxUjqdmaZ



Lep pozdrav
 
Poslednja izmena:
+1, sva lova mi je u maxu, cim prodje pump saljem i vise od proslog puta!
 
poslao sam svu slobodnu sicu.
Ako max ode na zasad dalekih 0.005 doci ce pola btc-a, sto ce biti skoro pola zarade, do tada sam u minusu.
Reci deci da navijaju za max, mnogo im zavisi od toga :)
 
divno.

:)

sve što mi pristigne prodajem po trenutnom kursu. čim se skupi još malo pravim isplatu. prikupljeno je nešto više od 750 $ čini mi se.

ponosan na forumaše. :)

pozdrav svima
 
Poslednja izmena:
poslao sam svu slobodnu sicu.
Ako max ode na zasad dalekih 0.005 doci ce pola btc-a, sto ce biti skoro pola zarade, do tada sam u minusu.
Reci deci da navijaju za max, mnogo im zavisi od toga :)

Takodje ako max ode bar na 0.3, bice donacija i od mene. :wave:
 
Razmisljao sam ja odavno da se organizujemo ozbiljnije i u vecem broju sto se tice ove humanitarne akcije i smislimo nesto.

Prvo sam imao na umu da napravimo neki novcic i sve prihode od njega da damo u Svratiste. Ali milion problema stoji iza toga pa sam odustao.

Onda mi je palo na pamet jedno dosta jednostavnije resenje. Da napravimo neki univerzalni akaunt bilo na litecoinu/dogecoinu i slicno, i da svako recimo prebaci masine na par sati ili eto neka odvoji jedan dan u mesecu da rudari na njihovo ime. Verujem da bi urodilo plodom jer psihologija je takva da bolje zvuci prebaciti masine i rudariti neko vreme nego dati vec izrudaren novcic "iz svog dzepa"(u ovom slucaju berze). Ja verujem da bi tako imali mesecno barem po 0.75 bitcoina.

Onda bi recimo mogli komotno od te mesecne sume odvajati nesto sa strane i stavljati u long term wallet, pa ako bog da da kriptovalute nastave tendenciju dosadasnjeg rasta, imali bi sasvim pristojnu sumu kroz godinu-dve. A takav gest bi sa sigurnoscu skrenuo medijsku paznju i verovatno dosao do dnevnika.

Posto se u temi Isplative valute kojih nema na velikim menjačnicama uglavnom vrse dojave za izlazak novcica i neretko ti clanovi stavljaju btc i ltc adrese u potpis kako bi oni koji se omaste mogli donirati nesto u znaku zahvalnosti, pala mi je na pamet ideja da postavim adrese za donaciju u signture i ako neko bude hteo da donira (bilo ih je, sve se moze procitati u izvesnoj temi), neka isto urade na te adrese. Naravno ovom prilikom pozivam sve koji su voljni da to ucine jer su u pitanju nasa, srpska deca.
 
Moram da primetim da je Genijalacina na svom drugom postu opleo po ljudima sa foruma, svi ste vec procitali.
Pa je neko odgovorio tipa, polako bre jos niko nije video.
Ja licno sam u ovome od kad je ceo svet cuo za btc, tj od kraja novembra.
Ovu temu sam video tek pre dva dana i odmah sam dao nesto malo, i dacu svaki put kad nesto ucarim.
Treba pomenuti da kad bi ovo postovali na glavnim temama bilo bi bolje jer neki njudi koji bi dali nisu ni videli ovo, neka je samo jos 1 vise pa vredi.
Mislim kao link na temu ne na premestanje teme naravno.

Svaka cast za akciju naravno i vreme koje koje si odvojio za istu.
Mislim da je longterm wallet koji pomenu kolega dobra stvar, jer ako svi mi verujemo u ovu stvar onda da verujemo i ime tih ljudi kojima ce se donirati.

Para nikad dosta i toj deci ce svakako trebati sve sto se ovde skupi. Nego ako ovo nekom srecom postane malo vece nego sto je trenutno treba porazmisliti i o deci koja nisu u Beogradu. Ja sam iz Bg-a, ali imam dosta rodjaka po Srbiji i cesto idem na svadbe, slave itd. Ljudi, u unutrasnjosti je tuga. Ko ne izlazi iz Bg-a, a ima ih dosta, nema pojma kakvo je stanje u istocnoj Srbiji npr. Ne mozemo mi svima pomoci naravno, ali ako uspemo da skupimo malo vise treba videti da se mozda pomogne jos nekom.

I ova tema treba da se oglasi na svakom podforumu kriptovaluta, i svako ko je donirao treba da napise da je donirao, koliko nije bitno, ali treba da se napise, jer je to jos jedna motivacija vise ljudima da daju kad vide da dosta ljudi daje.

Rece prestige da se mozda iznajmljuju masine, da je ljudima to lakse nego da daju ltc, mozda jeste ja sam tek poceo da kopam pa ne znam, ali znam da mi je lakse da posaljem neke LTC-e nego prave pare, iako ce ti ltc-i verovatno mnogo vise vredeti nego sto sad vrede

I jos jednom da ponovim, Genijalcino posto si ti otvorio temu i imas autoritet ovde, trebalo bi da izreklamiras ovu temu na ostalim kripto pod temama.
Nije da nisi uradio dosta vec, ali najbolje da ti to uradis ili mozda La.Prestige, njega ljudi postuju pa ce i obratiti paznju.

Tako da, samo napred ljudi.
 
Poslednja izmena:
da, razmišljao sam i ja o long-term rešenju i novčaniku. međutim, kao što sam rekao u jednom od prethodnih javljanja, situacija je u Svratištu bila očajna (i dalje je), u finansijskom smislu, jer je grad Beograd prestao da ih finansira od ove godine.

njima je pomoć bila potrebna odmah (tako to obično i biva kada se nema), jer deci odeća, knjige, i hrana trebaju svaki dan, a dece-korisnika Svratišta ima preko 150 dnevno!


...


odreagovao sam burno posle prvog posta u temi, jer je bilo puno onih koji su pričali kako državi ne žele da daju ništa od onoga što zarade od bitcoin-a, jer je gangsterska (i tu se delimično slažem), ali kada je trebalo nešto da se izdvoji za one koji nemaju - nisu se udostojili da pošalju ni 1 LTC.

u prvom krugu smo samo sam633 i ja donirali, i prikupili nešto više od 900 $, ali dobro, pokrenuli smo malo stvari. sad je prikupljeno još više novčića, ali je nažalost cena u dolarima pala.


uvek sam otvoren za predloge da se recimo i u unutrašnjosti neko pomogne.


također, predlažem da u potpise stavite linkove na ovu temu. mislio sam da se prikupi još malo para, pa da Filipu ili nekome iz bench redakcije pošaljem tekst koju bi okačili na sajtu u kojem se navodi koliko smo novca do sad prikupili.
 
Poslednja izmena:
Napravite pool, kao sto ima becn pool, stavite npr fee 5% i nek to ide u taj fond..
mnogo je jednostavnije resenje,
svi doniraju (koji kopaju a sigurno bi vecina kopala tu zbog toga)
i to sto doniras ni ne primetis da si dao.. psiholoski efekat
sto bi rekli win-win kombinacija za sve
 
Nazad
Vrh Dno